Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ekstremalnie wydajny Gigabyte Radeon HD 6990 w sklepie gram.pl!

60 postów w tym temacie

a ja powiem tylko, że nasz rynek POWINIEN być opóźniony o co najmniej 2 lata - biorąc pod uwagę szybkość spadku cen - byłoby to najlepsze rozwiązanie dla Polski, szczególnie dla naszych portfeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 18:28, TTBoS napisał:

No tak ale ta karta ma taką moc że porównanie ją do Xboxa 360 to jak malucha do ferrari
:P

Tak, ale osiągi ferrari w przeciwieństwie do tej karty może być wykorzystane 100%
Dopóki karty generacji tego radka nie wejdą w skład konsol, nie będą wykorzystywane jej możliwości w 100%
Moim zdaniem wydawanie 2500zł na tą kartę jest bez sensu, jeżeli komp ma być do gier. Za cenę samej karty masz konsolę (ps3, albo x360) + bardzo dobry monitor z tunerem TV. Czyli sprzęt, który wykorzystuje prawie zawsze 100% swojej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 17:52, loczyn napisał:

> Z tym "pociągnięciem" BFa3 to ja bym taki nie był pewny. To może być taki współczesny

> Crysis, czyli wyznacznik jakości i benchmark do sprzętów zarazem. Ja osobiście BFa3
się
> boję tzn. jego wymagań. Ale kto wie? Może optymalizacja będzie ok. Zobaczymy...
:P Mój
> komp nie jest najświeższy ale i też nie najgorszy. ;)

Na pokładzie jest Phenom x6 4,16Ghz x 6 + 12 giba ramu i GeForce 460 Gold 1Gb, więc myślę,
że BF3 nie będzie mu straszny. Nie demonizujmy. Mój staruszek z 8800 ciągnie wszystko
co jest aktualnie na rynku, z różnym skutkiem, ale nie narzekam.


To ja Cii powiem jeden tytuł Shogun 2 Total War będzie Ci klatkowa w bitwie 12 tyś chłopa. Czemu napisałeś "Phenom x6 4,16Ghz x 6" może pierwsze dwa rdzenie mają takie taktowanie ale pozostałe na pewno nie. Do tego 2 wątki będą zawsze bezczynne na dzień dzisiejszy bez sensu wydane pieniądze. Po co Ci aż tyle ram jeśli używasz komputera tylko do gier to jest to stanowczo za dużo i nie są w pełni wykorzystywane. Wiec nie masz się czym chwalić chyba że tym jak dokonać złego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 08:04, Robsson napisał:

Po co Ci aż tyle ram jeśli używasz komputera tylko do gier
to jest to stanowczo za dużo i nie są w pełni wykorzystywane. Wiec nie masz się czym
chwalić chyba że tym jak dokonać złego zakupu.

Eeeee... jestem grafikiem?
A Phenom to kręcony black T1090 i ma tyle ile napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 08:10, loczyn napisał:

> Po co Ci aż tyle ram jeśli używasz komputera tylko do gier
> to jest to stanowczo za dużo i nie są w pełni wykorzystywane. Wiec nie masz się
czym
> chwalić chyba że tym jak dokonać złego zakupu.
Eeeee... jestem grafikiem?
A Phenom to kręcony black T1090 i ma tyle ile napisałem.


Jeśli jesteś grafikiem zmienia to postać rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 08:34, Robsson napisał:

Jeśli jesteś grafikiem zmienia to postać rzeczy.

Dziękuję :P
Zestaw ten podałem jako przykład, że nie za duże pieniądze można mieć na prawdę mocny sprzęt.
Dla kogoś kto gra, może zrezygnować z 4 giga ramu, 2 rdzeni i za to kupić dajmy na to GF 480. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos kupi niech wrzuci zdjęcia :DDDD
Maks za gafikę jaka wydałem to był 5850 za 1200zł mam ją do dziś i ani gorsza więcej bym nie dał bo to nie opłacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2500 zl za karte to kupa kasy. Trzeba brac pod uwage, ze przy takiej karcie zadna czesc w kompie nie moze byc slaba, zeby bottlenecka nie bylo.

A wiec pewnie zasilacz minimum 1000W i to dobrych firm jak chieftec, porzadny ram z radiatorami, jakis mega wypas i7 czy co tam jest teraz najmocniejsze i ofc porzadna plyta glowna.

No i oczywiscie z 2 dyski SSD bo wiadomo jak zwiekszaja wydajnosc a jakie sa male.

Suma sumarum jakies 12000 zl.

Spoko, biore jak tylko bank odrobie.


A tak serio to juz mnie irytuje to jak czesci ciagle trzeba kupowac bo robia gry zajezdzajace kompa zamiast dobrze zoptymalizowane. Za 5 lat wole kupic PS4 czy jakas inna nowa generacje konsol. Ostatnio na kompa wydalem 5000 a tu znowu jakies gluty nowe daja ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TTBoS

Tylko, ze na xboksie wszystko ci bedzie dzialac miodzio bez zaciec i przez wiele nastepnych lat. NExt gen konsol ma byc za ~5lat wiec wszystko dalej bedzie ci chodzic. Kompa musialbys zmieniac co rok, dwa, zeby moc grac w nowe gry. Komp to wiekszy wydatek niz konsola.

Jedynym plusem na PC sa FPS, MMO i RTS gry.

Ale jesli bede/moge podlaczyc mysz i klawe do konsoli i dadza jakies mmo np to nawet bym sie nie zastanawial nad wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boooze, ja nawet nie napisze ile kiedyś trzeba byla zabulić za takiego "głupiego" GeForce 3 xD
2500zl to przeciez od dawna wiadomo, ze to entuzjasci, a nie przecietni zjadacze chleba.

@Onyxpvp
Przestań głupoty wygadywać. Tak, tak, tak. Jak chcesz FullHD to tego MSAA, to pewnie tak, ale nawet na konsoli tego nie dostaniesz. Gry beda chodzic na starszych kompach, jakos mam 3 letni i dalej chodza...

EDIT: Kurcze przeciez juz 2011... juz mu nie dlugo 4 stukna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać mimo spadku zysków na rynku gier video na PC, to podzespoły wciąż mają bardzo kosmiczne ceny.
Wogóle nie widzę, by wpływ wzrostu zainteresowania laptopami/ netbookami czy tabletami miał wpływ na spadki cen tradycyjnego PC.

Moim zdaniem mamy tutaj do czynienia ze zmową cenową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 12:44, thiefi napisał:

Widać mimo spadku zysków na rynku gier video na PC, to podzespoły wciąż mają bardzo kosmiczne
ceny.
Wogóle nie widzę, by wpływ wzrostu zainteresowania laptopami/ netbookami czy tabletami
miał wpływ na spadki cen tradycyjnego PC.

Moim zdaniem mamy tutaj do czynienia ze zmową cenową.


Jaka zmowa cenowa? Te karty nie są przeznaczone dla zwykłego śmiertelnika. Zwykłemu użytkownikowi wystarczą karty ze średniej półki, a Radek 6990 do niej nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 17:05, KingShaq32 napisał:

"Atrakcyjnej cenie 2499zł!" Przepraszam, ale za 1500 mam Xbox 360 250GB+Kinect+Kinect
Adventures


Pocieszę Cię, ta karta graficzna będzie i tak bardziej wydajna od nowej generacji konsol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 12:44, thiefi napisał:

Moim zdaniem mamy tutaj do czynienia ze zmową cenową.


Poczekaj na cenę 590 w tym kraju. Ten model kosztuje 700$. Rachunek jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 20:02, kotlecik5 napisał:

Pocieszę Cię, ta karta graficzna będzie i tak bardziej wydajna od nowej generacji konsol
:)

Co z tego, że będzie bardziej wydajna od nowej gen. konsol, skoro nie wykorzysta się jej mocy w 100%, bo gry będą robione pod konfigurację konsol, żeby je wykorzystać w 100%, kiedyś byłem niechętnie nastawiony do konsol(głównie przez ceny gier), ale po tym, jak podliczyłem sobie ile wydałem na ciągłej wymianie bebechów do PC, doszedłem do wniosku, że lepiej kupić konsolę i wydać te 70-100 zł więcej na grę, niż oszczędzić je tylko po to, żeby za pół roku(no może trochę przesadzam) kupić nową pamięć RAM. Tak kupiłem X360 i na jakiś czas mam spokój :) a kompa mam już od 2 lat takiego, jak w sygnaturce, będę musiał dysk kupić i myślę o dwóch SSD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 23:55, Lerajas napisał:

"atrakcyjna cena" mnie rozwaliła... Przypuszczam ze długo to potrwa zanim gram.pl pozbędzie
się tego sprzętu z magazynu


To jest sprzęt dostępny na zamówienie, więc raczej partia nie będzie się kurzyła na półkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w irlandii taka karta stoi za 647 euro i tez malo kto decyduje sie na jej zakup.

@loczyn

Zlozyles caly komputer za 200 zl drozej niz ta karta, czyli 2700 zl i on Ci odpali wszystko na max wliczajac w to BF3 i Crysisa 2? To chyba wtedy sie obudziles ze snu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować