Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe sterowniki Nvidii zwiększają wydajność w Dragon Age II

38 postów w tym temacie

Dodam, że na starszych sterownikach jest problem z obsługą DX10 w DA2. Na moim wysłużonym już GTX280 gra najzwyczajniej nie uruchamiała się z DX10 do czasu aktualizacji sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mówimy tutaj tylko o osobach, które korzystają z wersji DirectX wyższej niż 9, gdzie DA2 było... dalekie od płynnego.

Bo w przeciwnym wypadku to nie wyobrażam sobie, jak można mieć problemy z DA2 posiadając powyższe karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 12:51, Some_kind_of_Devil napisał:

Jak widać nawet i bez grafiki można stworzyć potężne monstrum potrafiące zadławić nawet
najlepsze karty graficzne. Czekam na tekstówkę wymagającą conajmniej win7 64bit i procesorów
czterordzeniowych ;]

Jak się robi gówno a nie optymalizacje, to tak, da się. DX11 z nvidia działa fatalnie, a przejście z High do V.High to był kilkukrotny spadek ilości klatek dla mnie. Co jak co, ale grafiką się aż tak nie poprawiła, by uznać to za ''normalne''. Ofc, to raczej wina twórców gry, ale jak sterowniki mają pomóc, to się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na leciwym GTX 260 [65nm] w rozdziałce 1080p [aż pożyczyłem monitor od brata do testu xD bo mój ma max 1440/900] ze wszystkim na full na dx9, z dodatkowym modem na tekstury otoczenia i AAx8 nie spadłem nigdy podczas nawet największych zadym poniżej 40 klatek.
A nawet jak bym zleciał an 30-35 to i tak ciągle to by była płynna animacja [standardy to 25-30 fps, dopiero wszystko poniżej 25 to "zamułka"]
Na dx9 względem DA:O jest wzorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 12:56, TobiAlex napisał:

Silvari nie ma jak to narzekać na grafikę w grze RPG :/


Nie ma to jak nie mieć wymagań, człowiek zadowoli się wszystkim, zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 13:05, Kessarath napisał:

Nie ma to jak nie mieć wymagań, człowiek zadowoli się wszystkim, zazdroszczę.


Zgadzam się z TobiAlex'em. Grafika to nie wszystko w RPGu. Grałem ostatnio w Baldura i co? Mam monitor o rozdzielczości 1920x1080 a gra chodzi pod 800x600. Grało się wyśmienicie i grę ukończyłem 5 raz. W Dragon Age 2 grafa jest ładna, kwadratowe pagórki wcale mi nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kessarath mówimy o grze RPG tak? Chcesz mieć grafikę to idź grać w Crysis 2. Ale skoro tak piszesz to ja się wcale nie dziwę czemu dzisiejsze RPGi są takie a nie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie ufam do końca tym rewelacjom. Twórcy sterowników od zawsze kombinują jak się da, niekoniecznie na naszą korzyść...

Przy okazji, nie rozumiem tej wojny w stylu "czy grafika w cRPG jest ważna, czy nie". Faktem jest, że gry takie, jak Fallout, czy Planescape: Torment nic nie straciły ze swej grywalności.

ALE faktem też jest, że, jak na 2011 rok, i w porównaniu do innych tytułów cRPG, DA II wygląda paskudnie i bicie piany, że grafika w RPG nie jest ważna, w tym momencie nie ma dla mnie sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 13:16, TobiAlex napisał:

Ale skoro tak piszesz to ja się wcale nie dziwę czemu dzisiejsze RPGi są takie a nie inne.


To nie są RPG-i, w tym sęk. To hybrydy, najczęściej wariacje nt. aRPG. Co do sterów - oby się nie okazało, że znowu będą palić karty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 13:16, TobiAlex napisał:

Kessarath mówimy o grze RPG tak? Chcesz mieć grafikę to idź grać w Crysis 2. Ale skoro
tak piszesz to ja się wcale nie dziwę czemu dzisiejsze RPGi są takie a nie inne.

IMO każdy tytuł klasy AAA powinien wyglądać przynajmniej przyzwoicie jak na standardy sprzętu, na którym wychodzi, gatunek nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh to aż dobijające:/ Wzrost wydajności w kartach GTX580 GTX560. Czyli pracują nad tym aby gry były wydajne na kartach, które już bez tych poprawek bez problemu chłoną każdą grę w Full HD 50 fps?!
Może by tak w końcu stery tak zrobili aby właściciele starszych kart graficznych mogli cieszyć się wzrostem wydajności w nowych tytułach??


Ale cóż wiem, że to marzenia bo przecież lepiej robić tak jak teraz, a Ci co mają starsze karty niech kupią nowe, bo "po co mamy pomagać skoro możemy zarobić, zmuszając ludzi aby kupowali nowe układy"? Smutne te czasy, smutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 13:20, Headbangerr napisał:

ALE faktem też jest, że, jak na 2011 rok, i w porównaniu do innych tytułów cRPG, DA II
wygląda paskudnie i bicie piany, że grafika w RPG nie jest ważna, w tym momencie nie
ma dla mnie sensu...


Ma sens bo niektórzy nie patrzą na inne elementy gry tj. fabułę, napisane dialogi, postacie itd. itp. czyli te elementy które w RPGu nawet w 2000 roku były bardzo ważne tylko na grafikę... Przykład? Mój kumpel stwierdził że Dragon Age 2 jest beznadziejny mówiąc że grafika jest bardzo słaba, grał w grę 15-20min po czym przestał. I ja się pytam. Jak można oceniać całą grę tylko ze względy na grafikę grając w nią kilkanaście minut?! Dla mnie to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 13:36, iRReniQs napisał:

I ja się pytam. Jak
można oceniać całą grę tylko ze względy na grafikę grając w nią kilkanaście minut?! Dla
mnie to nie ma sensu.


Nie można. Tak samo, jak czasem trudno ocenić na forum, jakie ktoś ma powody swoich narzekań, więc nie ma sensu od razu porywać się z szablą na każdego, kto pisze, że grafika w DA II jest kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 13:50, Headbangerr napisał:

Nie można. Tak samo, jak czasem trudno ocenić na forum, jakie ktoś ma powody swoich narzekań,
więc nie ma sensu od razu porywać się z szablą na każdego, kto pisze, że grafika w DA
II jest kiepska.


Racja. Przepraszam ale jestem na to za bardzo przeczulony. Na jakie forum bym nie wszedł, o jakiej grze bym nie czytał to ZAWSZE trafi się kilka osób które narzekają na grafikę. Ile można?! Czasami mam po prostu tego dość, aż mnie mdli jak czytam niektóre komentarze. Jak kogoś uraziłem to przepraszam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować