Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2008 o 14:54, GanD napisał:

A co do Mass Effect no to można zapomnieć o zabawie w alt-tab, gra strasznie długo się
przełącza.

Natomiast żeby dysk sam z siebie nie zamulał, to trzeba kilka usług powyłączać w stylu
indeksowanie, superfetch i bufor (jak się ma te 4GB to żaden bufor nie jest już potrzebny).

Co do gier to bywa różnie, generalnie problemów nie ma. Klasyki w stylu BG, SC, WC3 działają
bez zarzutu, czasami to nowsze gry potrafią sprawić jakiś kłopot, bo twórcom jak zwykle
nie chciało się myśleć...

ze swap to radzę uważać, niektóre aplikacje zwyczajnie muszą mieć przydzielone miejsce w swap(są tak napisane) i jeśli wyłączy się plik podmiany to będzie wyrzucało błąd brak pamięci RAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gand popelnił błąd i użył słowa Bufor zamiast SWAP lub plik podmiany, co HDD to polecam dyski Seagate z 32MB Cache;)

Z wydajnością raczej nie ma już problemów ja przynajmniej takich nie mam. Sam system jest o wiele bardziej wielozadaniowy i lepiej sobie radzi z przeskakiwaniem między aplikacjami, gdzie XP potrafił się dość często posypać. Właściwie każdy obecnie sprzedawany komp z procesorem za 170zł i 2GB ram milo nas zaskoczy działaniem Visty, jest szybko i sprawnie. Sam superfetch i indeksowanie(nie wyobrażam sobie pracy bez tego w tej chwili) przeszkadzają tylko na początku (pierwsze 2 -3 tygodnie) potem jest miło i przyjemnie a system przyspiesza. Osobiście dokonałem tylko jednej reinstalacji systemu(tylko dlatego że pojawił się SP1 i chcialem go postawic na czysto).
Indeksowanie potrzebuje na początku tylko czasu aby znaleźć i wpisać wszystkiie pliki do indeksu(bazy danych?) gdy raz to zrobi nowe pojawiające się są tylko dopisywane do reszty i zasadniczo indeksowanie już nie przeszkadza i nie ryje po dysku, sam mam wszystkie usługi włączone na lapku z 1GB RAM i choć noszę się z dorzuceniem jeszcze 1GB nie czuje jakiegos dyskomfortu w pracy (laptop do tego mi służy) na stacjonarnym mam 2GB i system lepiej pracuje niż było z XP

Gry o 60% wolniej? kto takie bzdury pisze? gry na początku chodziły może 1-3% wolniej i niekoniecznie była to wina systemu tylko niedopracowanych sterowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 15:28, czaja24 napisał:

Gand popelnił błąd i użył słowa Bufor zamiast SWAP lub plik podmiany, co HDD to polecam
dyski Seagate z 32MB Cache;)


No racja, o to mi chodziło.

Dnia 17.07.2008 o 15:28, czaja24 napisał:

Indeksowanie potrzebuje na początku tylko czasu aby znaleźć i wpisać wszystkiie pliki
do indeksu(bazy danych?) gdy raz to zrobi nowe pojawiające się są tylko dopisywane do
reszty i zasadniczo indeksowanie już nie przeszkadza i nie ryje po dysku,


Jak się dużo grzebie i co chwile coś instaluje/kasuje, to tylko wkurza to indeksowanie, a mnie ono do niczego zupełnie nie było potrzebne, tak samo superfecth, bo rzadko działam według określonego schematu. A jak chcesz w coś pograć i ten dysk ciągle coś mieli, to nie zbyt miłe, dlatego wyłączyłem całkiem i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam wszystkie dyski w indeksowaniu, wpisuje poszukiwany plik,mail czy co tam jeszcze i po chwili już jest;) wynik

nie wiem czemu niektórzy mają problem z ryciem HDD? ja nie mam a komp to Athlon64 3000 i 2 GB Ram, dodam tylko że system jest w pełni zaktualizowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:15, czaja24 napisał:

mam wszystkie dyski w indeksowaniu, wpisuje poszukiwany plik,mail czy co tam jeszcze
i po chwili już jest;) wynik


Jak ktoś z tego korzysta, to oczywiście może się przydać. Mnie to jednak zupełnie niepotrzebne.

Dnia 17.07.2008 o 17:15, czaja24 napisał:

nie wiem czemu niektórzy mają problem z ryciem HDD? ja nie mam a komp to Athlon64 3000
i 2 GB Ram, dodam tylko że system jest w pełni zaktualizowany...


Ja tam żadnym specjalistą nie jestem, jednak dopiero pełne wyłączenie tych usług w końcu uciszyło mój dysk twardy i z tego jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 15:15, czaja24 napisał:

ze swap to radzę uważać, niektóre aplikacje zwyczajnie muszą mieć przydzielone miejsce
w swap(są tak napisane) i jeśli wyłączy się plik podmiany to będzie wyrzucało błąd brak pamięci RAM!!!

Prawdę mówiąc nie znam takiej aplikacji. Od półtora roku mam XP z 2 GB RAM i od tego czasu działa mi on bez swapa w ogóle. Żaden program użytkowy, ani gra nie zgłosiła mi nigdy komunikatu braku pamięci - w tym również NWN2, w której wycieki pamięci można nazwać rzeką. A to dlatego, że przy 2 GB dla programów zostaje 1800 MB, co nawet dzisiaj jest wielkością bardzo dużą, a maksymalna, to ledwie 200 MB więcej.

Jedyny program jaki kiedykolwiek zgłasza wyczerpanie zasobów, to Netbeans 6 przy pierwszej próbie zahibernowania kompa. Po drugiej bezbłędnie już hibernuje komputer i odtwarza całą pamięć.

Natomiast z Vistą powinno być podobnie od 3 GB RAM. Jakby nie kombinować zaadresowanie więcej niż 4 GB RAM na OS 32-bit nie jest możliwe. W swapie można by umieścić wyjątkowo wielkie usługi jądra gdyby nie ten drobny fakt, że i tak przy 4 GB jeden z nich jest zupełnie wolny i cały system może się tam wpakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z takim przypadkiem bodajże 2-3 razy, jedna z takich gier była chyba nawet opisywana w tym temacie swego czasu. NWN2 jest świetną grą, szkoda że technicznie niedorobioną w momencie premiery u mnie chodziła na Vista lepiej niż na XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 21:15, GanD napisał:

Program ciekawy, ale skąd go ściągnąć można?


Nic się nie ściąga... :-DD
Start -> Uruchom -> wpisujesz "vsp1cln" (bez cudzysłowie rzecz jasna) -> Enter -> wpisujesz "Y" -> Enter i tyle. Czekasz do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie popisałem się błyskotliwością ;) Dzięki, mam teraz około 1GB wolnego miejsca na dysku więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Vista ma jakąś wbudowaną funkcję, która może powodować wyłączenie kompa po osiągnięciu jakiejś temperatury przez np. kartę itp.?

Od pewnego czasu mam problem - przy dłuższym graniu wyłącza mi kompa... Nie było tego gdy miałem XP.
Moja karta to Gigabyte 9600GT TF SilentPipe i mocno grzeje ale jak już wspomniałem pod XP nie było z tym żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 09:36, T34 napisał:

Czy Vista ma jakąś wbudowaną funkcję, która może powodować wyłączenie kompa po osiągnięciu
jakiejś temperatury przez np. kartę itp.?

Nie tyle Vista co zasilacz. I powinieneś się z tego powodu cieszyć, że komputer chroni swoje podzespoły przed spaleniem :)

Dnia 25.07.2008 o 09:36, T34 napisał:

Moja karta to Gigabyte 9600GT TF SilentPipe i mocno grzeje ale jak już wspomniałem pod
XP nie było z tym żadnego problemu.

To jest bardziej kwestia syfu który zalega na podzespołach i radiatorze - kurzu. Zdejmij obudowę i przeczyść sobie dokładnie wszystko. Ja miałem ten sam problem. Okazało się że radiator był pokryty duża warstwą kurzu, i dlatego komputer się przegrzewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 10:09, Darkstar181 napisał:

> Czy Vista ma jakąś wbudowaną funkcję, która może powodować wyłączenie kompa po osiągnięciu

> jakiejś temperatury przez np. kartę itp.?
Nie tyle Vista co zasilacz. I powinieneś się z tego powodu cieszyć, że komputer chroni
swoje podzespoły przed spaleniem :)


Nie tyle zasilacz co bios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na windowsie viscie działają modemy Neostrady, bo kiedyś na innym forum czytałem, że dużo ludzi ma z tym problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:
Wiele sie na ten temat nasłuchałem - Vista ble ! Modemy nei zgodne z systemem...
Ale mówiąc szczerze modemy normalnie działają, by najmniej najnowsze modele.
Sam mam Viste & Neostrada x 3 PC''ty i nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość wymuszenia na Viście, żeby po wybraniu którejś z opcji Zamknij/Hibernuj/Wstrzymaj trzeba było to potwierdzić? Kilka razy z rozpędu trafiałem w nie to co chciałem, a czasu zawsze później troszkę ucieknie, żeby powrócić do pożądanego stanu;) Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TAK. Neostrada działa BEZPROBLEMOWO na systemie operacyjnym Windows Vista, tyle że łączenie nie odbywa się przez ten ich głupi program tylko jako zwykłe Połączenie ADSL.

O aktualnym systemie operacyjnym nasłuchałem się podobnie jak 99% forumowiczów - że syf, że się tnie i w ogóle. Jaka jest prawda? Zupełnie inna. Nie sprawdzają się zapowiedzi twórców, jakoby ze starymi grami były problemy. Gry z lat 90 spokojnie idą. Czasami trzeba tylko dograć sterowniki do DirectX ale to zajmuje pół minuty.
Nic się nie tnie, nie wiesza. Mam Windows Vista Home Premium i uważam XP za wybryk natury i nigdy więcej nie rusze tego badziewia.

Fakt, Microsoft sam przyznał, że Vista była nie udana. Ale była! Bo wydano Service Pack 1 którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Mam go już od dobrych 2 miesięcy i nie stało się nic. No, miałem ze 2 problemy z kompatybilnością programów, które wymagały mieszania w rozpoznawanie hardware, ale to nie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz w tym temacie. Potrzebuje szybkiej i trafnej porady. Otóż dokonałem zakupu laptopa Compal JHL90, jest to składaczek tak więc pozostało mi dokupić do niego system. Linuksami nigdy się nie bawiłem więc i tym razem sobie odpuszczę. Chciałbym się Was poradzić jakie wydanie Win Visty będzie najbardziej odpowiednie do tego sprzętu. Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do konfiguracji lapka: http://www.bluemobility.pl/product_info.php/products_id/2976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować