Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcie Wiedźmin 2: Zabójcy Królów kontra Sniper: Ghost Warrior na antenie TVN CNBC

42 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Marek Tymiński i Adam Kiciński spotkali się wczoraj w studiu telewizyjnym, aby wyjaśnić przyczyny medialnej wojenki toczonej ostatnio pomiędzy City Interactive a Optimusem S.A. (CD Projektem).

Przeczytaj cały tekst "Starcie Wiedźmin 2: Zabójcy Królów kontra Sniper: Ghost Warrior na antenie TVN CNBC" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego City Interactive oszukuję się ,że jednak zrobili dobrą grę ... Równie dobrze mogli ją sprzedawać w kioskach na całym świecie , chciałbym wymienić jakąś zaletę tej gry ale nie potrafię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sniper: Ghost Warrior to duży krok naprzód w rozwoju ich gier. Jeszcze do niedawna robili same niskobudżetówki a to pierwsza "większa" gra. Niech się rozwijają, nie ma co im źle życzyć. Może dzięki zyskom ze Snipera zaczną tworzyć naprawdę bardzo dobre gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam ten materiał. Marek Tymiński pojawił się też w Rynkach Dnia całkiem niedawno, odcinek był nawet ciekawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdemu zależy żeby obydwie firmy odniosły sukces i dalej się rozwijały, a może właśnie za kilka lat i CDP i City będą ważnymi ogniwami rynku gier.
PS. Ciekawe czy ktoś naprawdę dostanie Wieśka jako prezent komuniny ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, jeśli wizytówką polskich firm z branży gier komputerowych ma być CI, to ja podziękuje takiej wizji. Zresztą myślę, że wiedźmin jest znacznie bardzie rozpoznawalnym tytułem niż jakiś śmieszny Sniper:Ghost Warior - tytuł jakich wiele na światowych rynkach. Mam nadzieje, że w końcu prezes firmy CI przestanie liczyć kasę, a zajmie się tworzeniem gier na przyzwoitym poziomie, ze średnią ocen przynajmniej 70%. Na razie ratują jego firmę niskie ceny jego gier - główna przyczyna dużego popytu na snajpera. Oczywiście trzymam kciuki za obydwie firmy, ale wybaczcie stronniczość, trochę mocniej za CD Projekt ( Optimus ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 23:23, Jimp napisał:

Nie wiem dlaczego City Interactive oszukuję się ,że jednak zrobili dobrą grę ... Równie
dobrze mogli ją sprzedawać w kioskach na całym świecie , chciałbym wymienić jakąś zaletę
tej gry ale nie potrafię .


Widać dla Ci dobra gra to taka, która się dobrze sprzedała. No cóż, ja bym sobie życzył, by w przyszłości za świetną sprzedażą stała też wysoka jakość.

Co zaś się tyczy materiału powiem tak - Marek w Krainie Czarów. "Jeśli ktoś ma PS3, to nie mógł nie słyszeć o Sniperze". Sorry, ja wysiadam. ;) Prezes Tymiński próbował zagadać wszystkich, niestety dla niego, niektórzy też zwracają uwagę na treść. Adam Kiciński powinien mocniej podkreślić, do kogo skierowany jest W2 - do gracza świadomego, który nie jest zainteresowany wyłącznie naparzaniem, ale chce również zasmakować ciekawej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeżeli obie firmy miały by konkurować o zostanie globalną firmą w "sposób CDP" to gracze mogli by tylko na tym zyskać. Szkoda że CI inaczej to postrzega ale Sniper pokazał że idą w dobrym dla nas,graczy,kierunku. Miejmy nadzieję że sytuacja systematycznie będzie się poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że to była bardzo ciekawa dyskusja. Dla mnie osobiście sniper nie ma startu do wiedźmina ale przyznaję się że w żadną z tych gier nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mówienia, że CDP lepiej podchodzi do jakości, niż CI: panowie, panie, poczekajcie. Wiedźmin 2 się jeszcze nie ukazał, i nie możemy mieć pojęcia, jak został zrobiony (bo wbrew pozorom, gameplay''e niewiele pokazują w praktyce). Mam nadzieję, że z podobną dbałością, co W1, ale nie możemy wykluczyć możliwości, że i tej gry dotknęły uproszczenia i "masowość". Pamiętacie, co było z serią Dragon Age? Ano właśnie...

Nie życzę źle Wiedźminowi 2, ale nie dzielmy jeszcze skóry na niedźwiedziu, bo to, jaką rzeczywiście politykę obrało CDP okaże się dopiero po premierze W2, gdy zobaczymy, CZYM jest tak na prawdę ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa dyskusja, chciałbym żeby nasi politycy zachowywali się tak samo kulturalnie (ah te nierealne marzenia).
Obu firmom i ich grom życzę jak największego sukcesu.
Chciałbym zobaczyć w TV podobną rozmowę pomiędzy prezesami EA i Activision.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie Hyper, panowie w redaktorzy za bardzo na grach się nie znali i to potwierdzili na koniec ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to w tv i muszę przyznać że z początku nie poznałem że to Kiciński. Ogólnie rozmowa była prowadzona całkiem fajnie, ale sądzę że pan Tymiński powinien trochę popracować nad wypowiadaniem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 09:01, rpeg napisał:

Oglądałem to w tv i muszę przyznać że z początku nie poznałem że to Kiciński. Ogólnie
rozmowa była prowadzona całkiem fajnie, ale sądzę że pan Tymiński powinien trochę popracować
nad wypowiadaniem się


Może nie poznałeś, bo to nie Michał Kiciński - założyciel CDP, a Adam Kiciński, jego brat, szefujący obecnie spółce Optimus SA. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować