Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2008 o 11:40, NintendoPassion napisał:

Czy komuś z Was kiedyś uszkodził się iPod podczas biegania?


Dawno dawno temu, gdy miałem iPoda 4 gen. 40GB i był to jedyny mój MP3-player biegałem z nim trochę. Spadł także ze schodów ok. 1/4 piętra w dół i jedyny efekt po takiej terapii wstrząsowej była nieznacznie zarysowana obudowa. Może iPody to pancerne urządzenia, może mają jakiś mechanizm blokujący głowicę dysku w razie wykrycia ruchu (coś jak w MacBookach), a może ja po prostu miałem szczęście.

Nie mniej jednak, jakby logicznie pomyśleć, to bez wątpienia masz rację - do biegania tylko SSD. Podobnie jak Wiecha14, obecnie używam Nano 3G wraz z zestawem Nike+. Polecam, bo fajna zabawa z monitorowaniem swych biegów. Jedyny irytujący mankament, jaki zauważyłem, to fakt iż często chcąc sprawdzić tempo biegu, ze względu na ruch nie trafiam w centralny przycisk i pauzuje monitorowanie ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 10:03, A-cis napisał:

Nie dodało mi obrazka więc daję go ponownie.


Obawiam się, że to naprawdę podróbka. To jest iPod najnowszej generacji (4G), który kosztuje w Ameryce kosztuje 199$, niemożliwością byłoby kupienie takiego sprzętu za 60 złotych. Równie niemożliwe jest to, żeby oryginalny sprzęt zamiast play/pause miał przycisk do regulacji głośności, od tego jest Click Wheel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 14:29, Adamzzz napisał:

To jest iPod najnowszej generacji (4G)

Więc ja cały czas liczyłem, że to nie jest iPod najnowszej generacji, bo poza tym on nie ma tych wszystkich funkcji, które posiadają najnowsze iPody, no i ma tylko 1 giga, a te z 4-tej generacji mają najmniej 8 giga.
Niestety nie znalazłem nigdzie wyraźnych zdjęć i parametrów dla iPodów nano 1 i 2 generacji.
Ale cóż, jeśli to podróbka to przynajmniej nie przepłaciłem.

===> Klimos
iSpota u mnie nie ma. Do MediaMarkt nawet nie planowałem się wybierać :-)
Ale oprócz KAREN, o którym już wspomniałem, jest u nas jeszcze jakiś jeden mały sklep, który jest podobno od kilku lat dystrybutorem wyrobów Apple (i który jest u nich na oficjalnej liście) i tam mam zamiar się wybrać.
A wszystkie pliki póki co instaluję na iPoda za pomocą Total Commandera :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 20:16, A-cis napisał:

> To jest iPod najnowszej generacji (4G)
Więc ja cały czas liczyłem, że to nie jest iPod najnowszej generacji

Yyy... to nawet iPod nie jest. Zadna generacja iPoda nano nie ma oznaczenia ''vol'' na kolku ...

Dnia 22.10.2008 o 20:16, A-cis napisał:

Niestety nie znalazłem nigdzie wyraźnych zdjęć i parametrów dla iPodów nano 1 i 2 generacji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ipod_nano - masz obrazki. Dosyc wyrazne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 20:16, A-cis napisał:

A wszystkie pliki póki co instaluję na iPoda za pomocą Total Commandera :-D


Znaczy całą muzykę, zdjęcia, filmy itp.?
Jeśli tak, to faktycznie jest to podróbka, bo wgrywanie na iPoda nie jest takim zwykłym przekopiowaniem pliku. Wszystko trzeba robić przez iTunes (oficjalnie), albo (nieoficjalnie) przez odpowiednie wtyczki np. do Winampa. Zwykłe przekopiowanie pliku nie zadziała.

Tak ku pewności jeszcze. Jak zgłaśniasz/ściszasz muzykę? Jakieś oddzielne przyciski są, czy jeździsz palcem po kółku. Z tego co kojarzę, to żadne nano nie miało guzików do regulacji głośności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 12:00, Klimos napisał:

> Czy komuś z Was kiedyś uszkodził się iPod podczas biegania?

Dawno dawno temu, gdy miałem iPoda 4 gen. 40GB i był to jedyny mój MP3-player biegałem
z nim trochę. Spadł także ze schodów ok. 1/4 piętra w dół i jedyny efekt po takiej terapii
wstrząsowej była nieznacznie zarysowana obudowa. Może iPody to pancerne urządzenia, może
mają jakiś mechanizm blokujący głowicę dysku w razie wykrycia ruchu (coś jak w MacBookach),
a może ja po prostu miałem szczęście.

Nie mniej jednak, jakby logicznie pomyśleć, to bez wątpienia masz rację - do biegania
tylko SSD. Podobnie jak Wiecha14, obecnie używam Nano 3G wraz z zestawem Nike+.
Polecam, bo fajna zabawa z monitorowaniem swych biegów. Jedyny irytujący mankament, jaki
zauważyłem, to fakt iż często chcąc sprawdzić tempo biegu, ze względu na ruch nie trafiam
w centralny przycisk i pauzuje monitorowanie ćwiczenia.


A to dzięki za wyrażenie opinii. A co do Nike Plus to się na razie wstrzymam. Jeszcze umiem liczyć dystans, mam wagę w łazience i wchodzę w spodnie o mniejszym rozmiarze :P
Faktycznie, kupuję nową parę butów w tym tygodniu. Zastanowię się nad Nike Plus, tyle że wtedy musiałbym kupić Nano, a jakoś mi nie trzeba.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 20:26, Piotrek K. napisał:

Yyy... to nawet iPod nie jest. Zadna generacja iPoda nano nie ma oznaczenia ''vol'' na kolku ...

iPod to jest, bo ... jest tak na nim napisane ;-D
Tyle, że właściwie już jestem prawie pewien, że podróbka :-/
W weekend uda mi się zrobić zdjęcia frontu i tyłu, to Wam zamieszczę.

===> Klimos
Tak. Wszystko mogę skopiować Commanderem.
Regulację siły głosu mam po naciśnięciu fragmentu kółka z oznaczeniem "VOL" (jest w dolnej części kółka).
Wtedy pojawia mi się pasek siły głośności i przyciskami Lewo, Prawo na kółku mogę tą głośność zwiększać lub zmniejszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem właśnie iTunes i nagle żałosne transfery plików (aplikacji) mi wyskoczyły 2-10kb/s 0o
Zazwyczaj mialem okolo 100...
Wam też tak się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:59, 332 napisał:

Czy warto zakupić iPoda Touch? Prosiłabym o krótkie uzasadnienie, czemu "tak" lub czemu "nie" ;)


Czy warto, to zależy do czago go przyrównać. Jeśli chcesz go odnieść do innych odtwarzaczy dostępnych na rynku, to zdecydowanie warto. Jak każdy nowy produkt Apple''a w krótkim czasie po premierze jest niewątpliwie innowacyjny. Próżno szukać u konkurencji produkty z tak dopracowanym interfejsem i sterowaniem. Oprócz tego, jest to nie tylko odtwarzacz MP3/video, ale urządzenie internetowe z pełnoprawną przeglądarką i klientem poczty a także całą masą oprogramowania dostępnego dzięki AppStore.

Dla mnie jednak iPod Touch jest i pozostanie wersją demo iPhone''a. W porównaniu do tego produktu na plus oczywiście należy zaliczyć niższą cenę i dostępną większą pojemność (32GB przy max 16GB iPhone''a na chwilę obecną). Ze względu na brak kilku funkcji, takich jak GPS, aparat czy właśnie sam telefon komórkowy, funkcjonalność iPoda będzie nieco ograniczona i część aplikacji z AppStore''a nie będzie działać. Dostęp do internetu nie tylko przez WiFi także często się przydaje.

Sam kilka miesięcy temu również miałem ochotę na Toucha. Wstrzmałem się jednak do premieru iPhone''a 3G i uważam, że wart było czekać i dopłacić różnicę. Sama musisz zadecydować co będzie Ci potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pewien proble mianowicie ściągnąłem sobie 2 gry na ipoda ale nie wiem jak je przenieść na ipoda błagam o kontakt gg jak ktoś wie ja kinstalowac gry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 18:19, mistrz.zywi0low napisał:

Witam! mam pewien proble mianowicie ściągnąłem sobie 2 gry na ipoda ale nie wiem jak
je przenieść na ipoda błagam o kontakt gg jak ktoś wie ja kinstalowac gry !


Nigdy w iTunes nie kupowałem gier na iPoda, jedynie aplikacje do iPhone''a, ale spróbuję pomóc.
- Po podłączeniu iPoda pod komputer, w iTunes pojawia Ci się ono po lewej stronie w urządzeniach - Picture 1
- Wybierasz zakładkę "Games", zaznaczasz Sync Games, wybierasz które gry chcesz wrzucić lub też wszystkie i klikasz na guzik Apply - Picture 2

20081119185501

20081119185517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 18:56, Klimos napisał:

> Witam! mam pewien proble mianowicie ściągnąłem sobie 2 gry na ipoda ale nie wiem
jak
> je przenieść na ipoda błagam o kontakt gg jak ktoś wie ja kinstalowac gry !

Nigdy w iTunes nie kupowałem gier na iPoda, jedynie aplikacje do iPhone''a, ale spróbuję
pomóc.
- Po podłączeniu iPoda pod komputer, w iTunes pojawia Ci się ono po lewej stronie w urządzeniach
- Picture 1
- Wybierasz zakładkę "Games", zaznaczasz Sync Games, wybierasz które gry chcesz wrzucić
lub też wszystkie i klikasz na guzik Apply - Picture 2

Po pierwsze nie trzeba kupowac gier bo są też darmowe gry !
Po drugie ja tak robie ale tam gidze powiny byc nazwy gier to jest puste, a ściągnałem 3 gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 18:59, mistrz.zywi0low napisał:

Po pierwsze nie trzeba kupowac gier bo są też darmowe gry !
Po drugie ja tak robie ale tam gidze powiny byc nazwy gier to jest puste, a ściągnałem
3 gry!


Legalne darmowe gry na iPoda? Chyba żartujesz. Do tego Apple nigdy nie daje ludziom gier na iPody za darmo (czasem pojedynczą piosenkę, od biedy audiobook).

Sprawa jest inna jeżeli masz iPhone''a, wtedy darmowe gry możesz znaleźć na AppStore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 18:59, mistrz.zywi0low napisał:

Po pierwsze nie trzeba kupowac gier bo są też darmowe gry !
Po drugie ja tak robie ale tam gidze powiny byc nazwy gier to jest puste, a ściągnałem 3 gry!


Jedyne darmowe gry, które udało mi się znaleźć w ciągu 5 minut i które nie wyglądały na spiracone wersje tego co dostępne jest w iTunes to tekstówki z tej strony: http://www.ipodarcade.com/ Wrzuca się je według instrukcji do folderu z notatkami i tyle. Wszystko działa, przetestowałem właśnie na swoim nano. Reszta stron oferowała "za darmo" to co znajduje się w iTunes Store i instalacja wiązała się z flashowaniem firmware''u itp. Nie sprawdzałem nawet, z wiadomych przyczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 19:03, Adamzzz napisał:

> Po pierwsze nie trzeba kupowac gier bo są też darmowe gry !
> Po drugie ja tak robie ale tam gidze powiny byc nazwy gier to jest puste, a ściągnałem

> 3 gry!

Legalne darmowe gry na iPoda? Chyba żartujesz. Do tego Apple nigdy nie daje ludziom gier
na iPody za darmo (czasem pojedynczą piosenkę, od biedy audiobook).

Sprawa jest inna jeżeli masz iPhone''a, wtedy darmowe gry możesz znaleźć na AppStore.

aha pewnie sciagnalem gry na iphona no trudno troche szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy opłaca się kupować ipod-a touch?? Jeśli ktoś ma to czy może napisać jak mu działa (tzn czy się nie psuje itp.) i moze ktoś wie w jakim sklepie jest najtańszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 18:18, Pyton15 napisał:

Witam mam pytanie czy opłaca się kupować ipod-a touch??

Wypowiadałem się już w tym wątku kilkakrotnie na ten temat i z mojej perspektywy odpowiedź jest wciąż ta sama: NIE. Dlaczego? iPod Touch to taka wersja demo iPhone''a i uważam, że warto nieco dopłacić do pełnej funkcjonalności.

Dnia 15.12.2008 o 18:18, Pyton15 napisał:

Jeśli ktoś ma to czy może napisać jak mu działa (tzn czy się nie psuje itp.)

Jako telefon spisuje się znakomicie. Do tej pory miałem zwykle Nokie i uważałem ją za wzór prostoty obsługi. Kilkakrotnie przychodziło mi wypróbować produkty Siemensa, Motoroli, Ericssona a później SonyEricssona i jakoś zawsze z ulgą wracałem do telefonów fińskiego producenta. Teraz, po kilku miesiącach obcowania z iPhonem z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest przynajmniej tak intuicyjny w obsłudze jak produkty Nokii.

Idąc dalej (bo te funkcjonalności bardziej Cię pewnie interesują), jako iPod urządzenie również sprawdza się przyzwoicie. W mim mniemaniu dobra jakość dźwięku i przyzwoite i co warte podkreślenia - bardzo wytrzymałe słuchawki. Zwykle przy walkmanach czy discmanach słuchawki wytrzymywały u mnie max pół roku, teraz nadal korzystam z tych które dostałem ze swoim drugim iPodem 2,5 roku temu (pierwsze wykończyłem sam, bo dostał się do środka jakiś paproch i próbując samemu to naprawić uszkodziłem je).

iPod Touch i iPhone jak zapewne wiesz to także przenośne urządzenie internetowe. I tutaj również sprawdza się, zwłaszcza w sytuacjach gdy niemożliwe jest zabranie ze sobą laptopa. Strony WWW przegląda się bardzo wygodnie (w przeciwieństwie np. do PSP, czy telefonów z Symbianem, z którymi wcześniej miałem do czynienia). Minusem jest brak Flasha, ale z tego co słyszałem, Adobe nad tym pracuje. Obsługa maili również przyzwoita (wadą może być jedynie brak panoramicznej klawiatury w standardzie - ale są do tego odpowiednie aplikacje). Dostępne są także komunikatory internetowe obsługujące najpopularniejsze sieci użytkowników: GG (oficjalna aplikacja podobno także już w drodze), MSN, Jabber, Skype (w tym dzwonienie na telefony przez SkypeOut gdy jesteś podpięty pod sieć WiFi).

Największy plus iPhone''a i iPoda Touch to AppStore, czyli sklep z aplikacjami dostępny przez iTunes. Można w nim znaleźć sporo ciekawych gier, czy mini-programików w różny sposób ułatwiających i urozmaicających życie. Jednak aby w pełni wykorzystać część aplikacji wymagany jest iPhone, bowiem iPody niektóre funkcje mają wycięte.

Dnia 15.12.2008 o 18:18, Pyton15 napisał:

i moze ktoś wie w jakim sklepie jest najtańszy??

Jeżeli jednak skłonisz się do kupna, to pod żadnym pozorem nie rób tego w Polsce. Apple nie ma swojego oddziału w naszym kraju i działający u nas dystrybutor robi tu co chce, przez co ceny są znacznie wyższe niż na zachodzie. Aha, i koniecznie kup odtwarzacz drugiej generacji (znany jako iPod Touch 2G).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować