Zaloguj się, aby obserwować  
gogiell

Terraria

367 postów w tym temacie

Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę doczekać się patcha 1.0.6 (który co prawda niewiele nowego wprowadza) i przyszłych które wprowadzą do gry umeblowanie / dekoracje. Z tego co wiem patch 1.0.6 ujrzymy dopiero w sierpniu :(((

a tak po za tym to nie wiecie czy da się jakoś założyć serv na LAN, lub wykombinować coś tak tak żeby mój brejtak nie miał najmniejszych lagów grając ze mną, siedząc metr dalej i łącząc się przez jakieś durne sieci wirtualne? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 21:47, Mercuror napisał:

Podejrzewam, że wtedy wystarczy zwykły LAN zamiast Hamachiowego vLANA :P


o ile ma sie wewnętrzne ip i forward cośtam.... - w samej grze nie ma opcji LAN :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że komputery muszą się jakoś rozpoznawać i rozróżniać wewnątrz LANu, każdy musi mieć inne IP. A forwardy da się łatwo ustawić, wystarczy poguglać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem z bratem normalnie. Założyłem serwer, spisaliśmy IP mojego komputera i graliśmy. Nie mamy zewnętrznego IP. A mimo to nasze ip różnią się 1 cyfrą(mamy 1 komp i 2 laptopy przez router).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 15:51, Gromo napisał:

Ja grałem z bratem normalnie. Założyłem serwer, spisaliśmy IP mojego komputera i graliśmy.
Nie mamy zewnętrznego IP. A mimo to nasze ip różnią się 1 cyfrą(mamy 1 komp i 2 laptopy
przez router).


Dedykowany serv czy zakładany normalnie z poziomu gry? Nie było większych problemów z lagami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:17, Alehor napisał:

Dedykowany serv czy zakładany normalnie z poziomu gry? Nie było większych problemów z
lagami?

U mnie dedyk, bez lagów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładany z poziomu gry. Jedyny minus to powolne ładowanie poziomu u brata ze względu na słabszy laptop. Ale grało się miło. Nawet na największych poziomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:19, nightfaler napisał:

U mnie dedyk, bez lagów.


Hmm. Z tym że ja mam 1mb/s(140kb/sec max wyciąga) i nie wiem czy normalnie postawiony server będzie działał na zasadzie prędkości mojego internetu czy będzie ssał z sieci lokalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:34, Alehor napisał:

Hmm. Z tym że ja mam 1mb/s(140kb/sec max wyciąga) i nie wiem czy normalnie postawiony
server będzie działał na zasadzie prędkości mojego internetu czy będzie ssał z sieci
lokalnej

Rozumiem, że całą sieć w domu postawioną masz za pośrednictwem routera? Odepnij sam "internet" i odpowiedz sobie na pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:47, nightfaler napisał:

Rozumiem, że całą sieć w domu postawioną masz za pośrednictwem routera? Odepnij sam "internet"
i odpowiedz sobie na pytanie.


Nie pomyślałem o tym.. problem w tym żę gra wymaga do działania steama, a steam wymaga do działania internetu, chyba że będę kombinował z DC po odpaleniu gry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, ograniczenie 5 serc/1 minutę mocno utrudni grę. A klucze do skrzyń w lochach to porażka... "Bo gracze mają uważniej planować takie wypady" - jak mam cokolwiek planować, kiedy leci na mnie 10 czach, które mają w poważaniu ściany, a dodatkowo teleportują się magowie ciskający pociski, które również ignorują ściany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To akurat prawda, zdziwiło mnie to, że mamy ''planować'' cokolwiek w lochach. Przecież tam jedyny moment kiedy stanie w miejscu jest dobrym pomysłem to moment otwierania złotej skrzyni, bo zwykle chwile później trzeba bronić się przed czachami/unikać pocisków lub po prostu uważać by szkielety nie zepchnęły nas na kolce.

A co na przykład z niektórymi bossami? Z okiem można sobie poradzić, jakoś da radę unikać obrażeń, ale co z drugim bossem? Jakoś nie widzę tutaj czekania na regenerację życia. Po za tym w podziemnej dżungli...będzie ciężko się ruszyć, bo wejdziesz nie tam gdzie trzeba na jakiś krzak czy co to jest, zabierze ci kilka HP i po regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 00:20, Mercuror napisał:

magowie ciskający pociski, które również ignorują ściany?

Dokładnie. Nie wiem, może jakoś to zbalansują. Bo na razie tylko czytam że będzie trudniej. A co z graczami którzy dopiero odpalają grę?
Poza tym są itemy które chciałbym zdobyć, chodzę po tych kejwach(dokładnie chodzi mi o o taki srebrny boomerang, późno jest to na wiki nie bede wchodzil bo się wciągnę ;d) i za groma nie mogę go zdobyć, a podobno niezły jest na bossy. Za to takie Starfury mam i używam z przyjemnością, choć jednak chyba bym go wymienił na upragniony item :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 00:27, rtyrtyrty napisał:

A co na przykład z niektórymi bossami? Z okiem można sobie poradzić, jakoś da radę unikać
obrażeń, ale co z drugim bossem? Jakoś nie widzę tutaj czekania na regenerację życia.
Po za tym w podziemnej dżungli...będzie ciężko się ruszyć, bo wejdziesz nie tam gdzie
trzeba na jakiś krzak czy co to jest, zabierze ci kilka HP i po regeneracji.


Jeśli zrobisz arenę na której będziesz miał duże pole manewru, w przeciwieństwie do bossa - masz szanse wyjść z potyczki biorąc na klatę naprawdę niewielką ilość obrażeń.

Ja chyba najbardziej czekam na meble które zmotywują mnie do tworzenia epickich konstrukcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 02:08, Alehor napisał:

Ja chyba najbardziej czekam na meble które zmotywują mnie do tworzenia epickich konstrukcji
:D


O tak, szczególnie interesująco zapowiadają się manekiny, na które podobno będzie mozna zakładać elementy pancerza. No i zwisające flagi tez są świetne ;) Szkoda, ze nie będzie tego w 1.0.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 02:15, Mercuror napisał:

O tak, szczególnie interesująco zapowiadają się manekiny, na które podobno będzie mozna
zakładać elementy pancerza. No i zwisające flagi tez są świetne ;) Szkoda, ze nie będzie
tego w 1.0.6.


widzę że masz nieświeże info - Tyi na swoim tweeterze oznajmił iż WIĘKSZOŚĆ z zaprezentowanych mebli będzie jednak dostępna JUŻ w 1.0.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować