Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2009 o 21:37, sig. napisał:

Jak była wysyłana? jak pocztą polska to masz wyjaśnienie. To relikt komunizmu, który
nawet jak dopłacisz za priorytet nie gwarantuje dostarczenia przesyłki w całości.

Noo pocztą, priorytetem. Serio, instrukcja i płyta ok, tylko opakowanie było całe rozwalone, a płyta sobie latała po nim jak chciała, na dodatek już wtedy była porysowana... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opad (radioaktywny). Nuclear fallout to zanieczyszczenia spowodowane opadaniem z atmosfery radioaktywnego pyłu powstałego na skutek wybuchu bomby atomowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:06, Karharot napisał:

Opad (radioaktywny). Nuclear fallout to zanieczyszczenia spowodowane opadaniem z atmosfery
radioaktywnego pyłu powstałego na skutek wybuchu bomby atomowej.

Lol, nieźle nazwali tę grę. :P
Z tym, że tutaj chodzi o zwykły opad. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 19:31, Kalejdoskop86 napisał:

> Opad (radioaktywny). Nuclear fallout to zanieczyszczenia spowodowane opadaniem z
atmosfery
> radioaktywnego pyłu powstałego na skutek wybuchu bomby atomowej.
Lol, nieźle nazwali tę grę. :P
Z tym, że tutaj chodzi o zwykły opad. xD

A nie napromieniuję się przez Fallouta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

A nie napromieniuję się przez Fallouta?

Ostrzeżenie. za spam. przy twojej kartotece jedyne.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 20:22, Rokuto napisał:

Spokojnie to przecież tylko gra. Nie ma możliwości (obecnie) abyś świecił w nocy, ani
stał się ghulem.

Ale ta gra tak wciąga. :p
Tylko ciekawi mnie, czy rozdzielczość, w której Fallout jest wyświetlany (ta niższa od 800x600) nie popsuje jakoś monitora czy karty graficznej? Chodzi mi o to, ze np. na pulpicie najniższa rozdzielczość do ustawienia to 800x600, czemu niższej nie ma? :/

@sig.
Wybacz, mam nerwicę i musiałem się zapytać, ale rozumiem, wykonujesz po prostu swoją robotę jako moderator. Tylko co to znaczy, że "jedyne" ostrzeżenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 21:18, Kalejdoskop86 napisał:

robotę jako moderator. Tylko co to znaczy, że "jedyne" ostrzeżenie?

jak znowu zaczniesz spamić będzie ban. zaś monitory mają zabezpieczenie przed użyciem nieobsługiwanych rozdzielczośći, więc jak by co zamiast obrazu zobaczysz stosowny komunikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 21:22, sig. napisał:

jak znowu zaczniesz spamić będzie ban.

Nie chcę się wykłócać, ale chyba za spam, który specjalnie nikomu nie szkodzi (wierz lub nie - mam nerwicę i serio, czasem muszę się zapytać) to jest degrad. Gorzej by było, jakby ktoś zaczął ciągle spamować i rozmawiać kompletnie nie na temat... wtedy to ban jest.

Dnia 19.01.2009 o 21:22, sig. napisał:

zaś monitory mają zabezpieczenie przed użyciem
nieobsługiwanych rozdzielczośći, więc jak by co zamiast obrazu zobaczysz stosowny komunikat

To tak jak przy Windows Vista jakby się chciało np. uruchomić program w zbyt małej ilości kolorów. Wyskakuje komunikat, że Vista nie obsługuje tak małej ilości kolorów, a sam wygląd ustawi się na jak najniższą ilość kolorów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo Ci przeszkadza 640x480, to poszukaj na forum nma (No Mutants Allowed) pliku o nazwie "Fallout 2 high resolution patch" :). Zresztą linki do tego patcha były gdzieś w tym temacie, ale pewnie i tak są już nieaktualne (mogła się pojawić nowsza wersja :)), więc lepiej poszukać od razu na nma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:21, Blackhand napisał:

Jak bardzo Ci przeszkadza 640x480, to poszukaj na forum nma (No Mutants Allowed) pliku
o nazwie "Fallout 2 high resolution patch" :). Zresztą linki do tego patcha były gdzieś
w tym temacie, ale pewnie i tak są już nieaktualne (mogła się pojawić nowsza wersja :)),
więc lepiej poszukać od razu na nma.

Słyszałem o nim, ale on sprawia, że co prawda ładniej Fallout wygląda, ale zaś postacie są mniejsze. :/
btw. słyszałem o tej stronie... właściwie to czym ona jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:27, Kalejdoskop86 napisał:

...
Słyszałem o nim, ale on sprawia, że co prawda ładniej Fallout wygląda, ale zaś postacie
są mniejsze. :/


Coś za coś. Na patcha radykalnie przemeblowującego stronę graficzną gry nie ma co liczyć, w końcu to dzieło fanów (nie wiem nawet, czy mieli dostęp do kodu źródłowego, jeśli nie, to tym większy szacun dla twórców patcha).

Dnia 20.01.2009 o 18:27, Kalejdoskop86 napisał:

btw. słyszałem o tej stronie... właściwie to czym ona jest? :P


Dziwne pytanie :P. Stroną poświęconą Falloutom (wszystkim, chyba z wyjątkiem konsolowego BoSa), taką, jak choćby 13 schron czy ś.p. (?) Sierra Army Depot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:34, Blackhand napisał:

Coś za coś. Na patcha radykalnie przemeblowującego stronę graficzną gry nie ma co liczyć,
w końcu to dzieło fanów (nie wiem nawet, czy mieli dostęp do kodu źródłowego, jeśli nie,
to tym większy szacun dla twórców patcha).

No w sumie tak, tylko nie lubię znowu, jak ludziki są za małe. Ale kiedyś spróbuję, choćby dla spróbowania.

Dnia 20.01.2009 o 18:34, Blackhand napisał:

Dziwne pytanie :P. Stroną poświęconą Falloutom (wszystkim, chyba z wyjątkiem konsolowego
BoSa), taką, jak choćby 13 schron czy ś.p. (?) Sierra Army Depot.

To to wiem, ale często słyszę, jak o niej wspominają. Ona jest chyba największą stroną o Falloutach, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:36, Kalejdoskop86 napisał:

...
To to wiem, ale często słyszę, jak o niej wspominają. Ona jest chyba największą stroną
o Falloutach, nie? :P


Chyba tak, choć trzeba pamiętać, że przez te wszystkie lata trochę konkurencyjnych site''ów się wykruszyło :). Taki np. Wasteland Rangers miał swego czasu naprawdę pokaźny dział download, a jak jakiś czas temu tam zajrzałem, aż się przeraziłem ;) - bida z nędzą.
Aha, jak NMA, to tylko po angielsku, na polskiej wersji strony w zbyt wielu miejscach kliknięcie linku owocuje błędem 404 :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mam znaleźć ten schron 13 siedze w tym NCR już tyle czasu słyszałem że jest kilka sposobów żeby go znaleźć w tym schronie 15 próbowałem z komputerem i nic słyszałem że na jakimś obrazie jest mapa ale nie wiem gdzie mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie on jest....i jeszcze czytałem że bierze sie robote od westina i później idize sie za deathclow o one prowadza do tego schronu 13 ale jak mam od niego ta robote dostać jak ten felix nie chce mnie wpuścić do jego domu pomóżcie bo juz sam nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z komputera w V15 na pewno da się "wyciągnąć" położenie 13-ki, z tym, że nie wiem, czy nie jest wymagany określony poziom umiejętności "nauka" (być może masz zbyt niską, tak na marginesie, należy użyć tej umiejętności na komputerze, jeśli robiłeś inaczej, to nic dziwnego, że to nic nie dało :)).
Inny sposób to mapa na obrazie u doktorka w NCR, z tym, że musisz wiedzieć, że na tym obrazie jest mapa (tzn. Twoja postać musi się o tym dowiedzieć z jakiegoś dialogu, niestety, nie pamiętam z kim, ale poszukaj w tym temacie, bo kwestia była poruszana parę razy).
Sposób trzeci (śledzenie deathclawów) wymaga podobno wysokiej wartości umiejętności "sztuka przetrwania".

Natomiast by się dostać do Westina trzeba wcześniej pogadać z szeryfem NCR (zapytać go o robotę, powinien skierować do Westina właśnie), jeśli mimo to nie chcą Cię wpuścić, to coś musiałeś zrobić nie tak (np. rozmawiając wcześniej ze strażnikiem obraziłeś go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować