Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skandal: chińscy więźniowie byli zmuszani do... "farmienia" złota w grach MMO

53 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2011 o 17:30, hans_olo napisał:

> @hans_olo - polecam Ci przeczytać newsa jeszcze raz. "Luksus grania w MMO"? Myślę,
że
> to opinia bardzo, ale to bardzo nie na miejscu.
To nie są przedszkolaki, tylko więźniowie, nasi też powinni dostawać takie obowiązki.


Jak mialbym zapieprzac w kopalni 12h i potem kolejne 8h klepać moby w WoWie. To chyba wysiadłbym po 1 dniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:30, hans_olo napisał:

To nie są przedszkolaki, tylko więźniowie, nasi też powinni dostawać takie obowiązki.

Tylko poczytaj dokładnie o tym za co w chinach się idzie do więzienia. Ogólnie za byle co można tam trafić, zresztą w artykule jest napisane za co ten pan poszedł do więzienia. Zanim zaczniesz pisać takie coś to przynajmniej wykaż się odrobiną inicjatywy i poczytaj sobie o tym jak działa prawo w Chinach i za co się tam ludzi posyła do paki. Nie mówię, że wszyscy więźniowie tam są niewinni ale duża ich część to więźniowie zamknięci za poglądy polityczne inne niż te właściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie wirtualnych itemków w sieci uważam na poziomie równo chorym, co zmuszanie więźniów do wydobywania tych itemków..
Swoją drogą, to co to za SWARM liczący 300 więźniów oni robili, pewnie zakładali w grach klany o nazwie 300, jak z tego filmu Sparta! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-This is blasphemy, this is madness!
-Blasphemy?? Madnes?? This is China!!! And now you gonna work in coal mine for 12h and after that you going to farm gold and items in WoW. 4h of sleep, get used to it :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:34, marcin-malysza napisał:

> To nie są przedszkolaki, tylko więźniowie, nasi też powinni dostawać takie obowiązki.

Tylko poczytaj dokładnie o tym za co w chinach się idzie do więzienia. Ogólnie za byle
co można tam trafić, zresztą w artykule jest napisane za co ten pan poszedł do więzienia.
Zanim zaczniesz pisać takie coś to przynajmniej wykaż się odrobiną inicjatywy i poczytaj
sobie o tym jak działa prawo w Chinach i za co się tam ludzi posyła do paki. Nie mówię,
że wszyscy więźniowie tam są niewinni ale duża ich część to więźniowie zamknięci za poglądy
polityczne inne niż te właściwe.

Tia, a my nie mamy na tym poletku żadnych brudów i możemy zajmować się problemami Chin. Z resztą sporo tego typu informacji jest podkolorowanych przez media. http://www.f1wm.pl/php/news_id-7506.html
To dla tych, którzy uważają, że w Chinach zamyka się ludzi walczących z korupcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:30, hans_olo napisał:

> @hans_olo - polecam Ci przeczytać newsa jeszcze raz. "Luksus grania w MMO"? Myślę,
że
> to opinia bardzo, ale to bardzo nie na miejscu.
To nie są przedszkolaki, tylko więźniowie, nasi też powinni dostawać takie obowiązki.


Nieważne za co siedzi, więzień jest więźniem. Śmieciem i podludzie.
Takie jest twoje myślenie?

"Dali ma 54 lata, a do więzienia trafił za działalność antyrządową w swym rodzinnym mieście, gdzie starał się on walczyć z korupcją. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:49, Fatal-X napisał:

"Dali ma 54 lata, a do więzienia trafił za działalność antyrządową w swym rodzinnym mieście,
gdzie starał się on walczyć z korupcją. "

Mało szczegółowo, O tym w jaki sposób on walczył, to już nie napisali. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:56, doflamingo napisał:

> "Dali ma 54 lata, a do więzienia trafił za działalność antyrządową w swym rodzinnym
mieście,
> gdzie starał się on walczyć z korupcją. "
Mało szczegółowo, O tym w jaki sposób on walczył, to już nie napisali. :P

Dokładnie. Weźmy chociaż Liu Xiaobo. Działalnością opozycyjną i krytyką partii zajmował się przez lata. Mimo to wszechzła ChRL pozwoliła mu skończyć studia, zrobić doktorat i pisać swoje prace dalej - wcale nie do szuflady. Jednak po powrocie z wyjazdu na "zachód" coś mu odbiło i zamiast kontynuować swoją działalność zaangażował się w chuligańską grupę wywołującą zamieszki. Godne to w ogóle doktora nauk humanistycznych? I właściwie można postawić tutaj pytanie. Tego pokojowego nobla to dostał za pracę przed wyjazdem z Chin, czy za to, co robił po powrocie, i że z tego tytułu "męczeńsko" trafił do wiezienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"The 54-year-old, a former prison guard who was jailed for three years in 2004 for "illegally petitioning" the central government about corruption in his hometown, reckons the operation was even more lucrative than the physical labour that prisoners were also forced to do."

Został zamknięty za "nielegalne petycje" do rządu chińskiego w sprawie korupcji w swoim mieście.

http://www.guardian.co.uk/world/2011/may/25/china-prisoners-internet-gaming-scam

Karałbyś ludzi za pisanie petycji, pracą w kopalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać (po komentarzu hans_olo), że w chińskich obozach to przesiadują same ciężkie przypadki - mordercy, gwałciciele, pedofile, itp.

Petycje to ciężkie przestępstwo. Chłop powinien się cieszyć, że dostał tylko 12h w kopalni i dodatkowe 8h na "farmie".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że hans z Hanem Solo nie ma za dużo wspólnego. Więcej chyba z tym z SS, bo takie komentarze są najzwyczajniej w świecie buraczane.

Odnośnie samego artykułu, to bardzo dobrze, że takie wiadomości wychodzą na jaw. Może władze coś z tym zrobią. Z dużym naciskiem na "może".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogromną hipokryzją jest wsadzać ludzi do więzienia za korupcję, samemu firmując korupcjogenny system władzy. Dotyczy to Chin, ale również (choć w mniejszym stopniu) ...Polski.
Pod tym względem w Polsce jest do zrobienia ogromna praca, natomiast w Chinach jest to praca tytaniczna bo najpierw trzeba by wysadzić z władzy chińskich komunistów rozwijających ten system. Dlatego o ile u nas za propagowanie haseł nawołujących do zmiany systemu władzy można dostać łatkę nieszkodliwego wariata, to w Chinach można za to dostać kulkę w głowę w ramach wyroku.

A żeby to ukrócić, to jest na to sposób. Trzeba w grach MMO takie coś zalegalizować. Tak aby gracze mający za dużo czasu i za mało pieniędzy mogli zgodnie z projektem gry sprzedawać swoją zabawę tym, którzy mają więcej pieniędzy i sporo mniej czasu. Wtedy praca takich niewolników będzie zbyt nieopłacalna aby to praktykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że szara strefa w grach mmo to potężne pieniądze.
Nie wiem czy ktos kojarzy taką spółkę jak IGG. Swego czasu administrowałem ich polskie pod-fora, miałem pod sobą kilka tytułów [min Zu-Online, Tales of Pirates itp itd], pośredniczyłem też nie odpłatnie w zakupie punktów systemem pay-pal.
Gry IGG opierają się na mikropłatnościach, swego czasu jedynym dla polski rozwiązaniem do kupna pkt był PP a ja jako posiadacz konta PP od ładnych lat zaoferowałem swoja pomoc polskiej społeczności [zwłaszcza, że sam grałem w Zu - co prawda jako admin nie musiałem kupować pkt bo dostawałem niewielkie ilości co miesiąc za darmo].
Zmierzam do tego, że obroty na moim koncie sięgały dziesiątków tysięcy zł niekiedy dziennie...
Mówiąc kolokwialnie w "pale się nie mieści" jaką kasę ludzie wydają na nieistniejące piksele [niejedni średnią krajową pensję potrafili przelać na pkt]

Potencjał trzepania kasy w mmo jest ogromny, serwisy sprzedające gold czy unikatowe loty, ludzie farmiący całe konta na sprzedaż [ba kończąc granie w Zu sam sprzedałem moje prawie 3 letnie konto na e-bayu za prawie 3.5 tysiąca zł], nie dziwota, że i tutaj postanowili kogoś wykorzystać do nabicia sobie kabzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 18:35, Grzech napisał:

Widać, że hans z Hanem Solo nie ma za dużo wspólnego. Więcej chyba z tym z SS, bo takie
komentarze są najzwyczajniej w świecie buraczane.

A w sądzie kiedyś byłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi losu takich ludzi. Oni chcieli tylko pokazać, że rząd chiński to sama korupcja i komunizm, a za to muszą dzień w dzień harować w sposób naprawdę okrutny. Dla tych, którzy uważają to za "cud, miód i w ogóle super, że można za darmo grać!" sprostuję:

Kopaliście kiedyś łopatą dziurę w ogródku(chodzi o coś większego niż kopanie patykiem kilkucentymetrowej dziurki)? Jeżeli tak to wiecie, że nie jest to jakieś super męczące, ale czujemy lekkie zasapanie, przyspieszenie oddechu i musimy odpocząć. Teraz wyobraźcie sobie taki wysiłek przez dwanaście godzin, w dużej temperaturze(nie pamiętam ile jest stopni w kopalni, ale wiem, że jest to porządna temperatura), z minimalnymi ilościami napojów i jedzenia. Do tego, jeżeli sobie odpuścicie to jesteście bici plastikową pałką(słyszałem, że niektórzy są bici takim ustrojstwem podpiętym pod prąd...).Fajnie? To czytajcie następny wers...
Zarwaliście kiedyś nockę pisząc jakieś wypracowanie/podanie/whatever? Chyba każdy choć raz tak miał. No i wyobraźcie sobie, że po tym wysiłku w kopalni musicie(obstawiam ok. osiem godzin) zapierdzielać przy klawiaturze i myszce. Gdyby tego było mało to myślicie, że mogą oni robić questy, poznawać świat gry itp? Nie! Mają za zadanie siedzieć przed monitorem i zarabiać w monotonny sposób walutę(najprawdopodobniej ubijanie potworów) - chyba każdy grający kiedykolwiek w MMO denerwował się zadaniami w stylu "zabij [kilkadziesiąt/kilkaset] tego i tego".

Dlatego radzę takim mądralom jak hans_olo pomyśleć zanim coś napiszecie, bo sprawa jest naprawdę przykra. :(

P.S.
Jeżeli ktoś nadal jest przy swojej wersji, że fajnie jest siedzieć z przymusu godzinami przed monitorem to czemu nie kupicie cwaniaczki biletu lotniczego do Chin i od razu po wylądowaniu nie zaczniecie krzyczeć jakichś "złych" zdań na temat ich rządu? Będziecie mieć do końca życia darmowe "granie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 21:09, wojcio102 napisał:

Dlatego radzę takim mądralom jak hans_olo pomyśleć zanim coś napiszecie, bo sprawa
jest naprawdę przykra. :(

A teraz zastanów się, co by robili, gdyby nie farmili tego złota? Myślisz, że pozwoliliby im leżeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-Biznes w pełnym tego słowa znaczeniu. Powinni u nas w więzieniach coś takiego wprowadzić skoro więźniowie nie chcą sami z siebie pracować. Przynajmniej dzięki temu była by z nich jakaś korzyść. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 21:33, hans_olo napisał:

> Dlatego radzę takim mądralom jak hans_olo pomyśleć zanim coś napiszecie,
bo sprawa
> jest naprawdę przykra. :(
A teraz zastanów się, co by robili, gdyby nie farmili tego złota? Myślisz, że pozwoliliby
im leżeć?

Po pierwsze wyjdź i nie wracaj do tego tematu. Dużo już bzdur napisałes

Po drugie hmm no nie wiem, grupę 300 osób zmuszaną do karczowania lasu czy wydobycia węgla w nocy łatwiej nakryć jak osoby siedzące w budynku przed komputerem. Pomyśl fanie teorii spiskowych zanim coś napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja pisałem, że mieliby lepiej bez tego? Wkurzyłem się tylko tym, że twierdziłeś iż jest to sama radość móc grać po nocach za darmo... Zgadzam się z Hydro2 - nie wracaj tu lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować