Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - nieoficjalne wymagania sprzętowe

63 postów w tym temacie

Zalecane wymagania sprzętowe dla PC-towego gracza (takiego co inwestuje w sprzęt i np nie ma/nie lubi konsol) są niskie. Jeśli mówimy oczywiście o 1080p i wszystko na ULTRA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twardy dysk: 15 GB dla wersji płytowej, 10 GB dla wersji cyfrowej

Trochę zgłupiałem, bo pierwszy raz takie coś widzę - to jest normalne?


P.S.: Dacie konferencję Sony w pigułce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to właśnie czekałem! W końcu będzie można zacząć rozglądać się za sprzętem zamiast kupować go w ciemno. Co prawda, wymagania zalecane są, bądź co bądź, duże, ale to chyba normalne w dzisiejszych czasach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko pytanie. Czy na tych zalecanych gra mi pójdzie płynnie i z takim efektem jak na targach?
Bo nawet na tej prezentacji DEMO to było moment jak laga złapali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokie, ale się zmieszcze. Niech jeszcze je oficjalnie potwierdzą (głównie chodzi mi o support dla 32 bitowej Visty), to mogę nawet złozyć preorder ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie zostaną, to na lapku powinienem móc zagrać na średnich ustawianiach.
Jeszcze zależy to oczywiście od optymalizacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 11:15, Kessarath napisał:

Zalecane wymagania sprzętowe dla PC-towego gracza (takiego co inwestuje w sprzęt i np
nie ma/nie lubi konsol) są niskie. Jeśli mówimy oczywiście o 1080p i wszystko na ULTRA.

niskie sa dla kogos kto co roku wymienia karte graficzna na taka za 1500zl :P, zreszta zalecane sa na poziomie innych gier wydawanych w ostatnim czasie, nic nadzwyczajnego
w rzeczywistosci wymagania na pewno sa nizsze, jak w kazdej multiplatformowej grze z konsolowa grafika, no chyba, ze skopali optymalizacje dx11 jak to bywa ostatnio

Lordpilot: a dlaczego na 32bitowej viscie mialaby gra nie chodzic? ograniczenie jest tylko takie, ze nie pojdzie na dx9 wiec tylko windows xp odpada i starsze systemy operacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 11:15, Kessarath napisał:

Zalecane wymagania sprzętowe dla PC-towego gracza (takiego co inwestuje w sprzęt i np
nie ma/nie lubi konsol) są niskie.

Nie wiem czy takie znowu niskie, jeżeli nie ma wsparcia dla dx9. W takim wypadku trzeba grać na dx10, chociaż w sumie takie gf 460 gtx mozna nabyc za 5 stów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co narzekać, patrząc jak ta gra wygląda to zalecane wymagania nie są z kosmosu a minimalne są naprawdę niskie jak na dziś. (Nie odbierać tego jak prowokację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze te wymagania nie sa jakies wysokie. GTX 460/hd6850 to jest wydatek rzedu 500zl do tego Phenom II 995 BE(czy jakos tak) 4x3.2GHz kosztuje 350zl-400zł. Ostatnio skladalem koledze i smialo moge powiedziec, ze za 1500zl (bez dysku i nagrywarki) mozna zlozyc swietny komputer. Oczywisice z dobrym chlodzeniem itp. Podkrecasz procka/ramy/karte i takiego BF 3 łyka bez problemu :) ale bez OC tez powinien łyknąć aczkolwiek watoue ze w 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł to można mieć AMD HD 6970 lub GF 570 które najpewniej wciągną tą grę nosem.
Natomiast karty wymienione w rekomendowanych to dziś koszt koło 6 stów jak się poszuka, jak ktoś potrafi oszczędzać to nie ma problemu aby taką kwotę uzbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 11:41, mronoth napisał:

Lordpilot: a dlaczego na 32bitowej viscie mialaby gra nie chodzic? ograniczenie jest
tylko takie, ze nie pojdzie na dx9 wiec tylko windows xp odpada i starsze systemy operacyjne


Jesteś w błędzie. Wsparcie będzie tylko dla systemów 64 bitowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 11:15, Kessarath napisał:

Zalecane wymagania sprzętowe dla PC-towego gracza (takiego co inwestuje w sprzęt i np
nie ma/nie lubi konsol) są niskie. Jeśli mówimy oczywiście o 1080p i wszystko na ULTRA.

Takie mniemanie jest bez sensu IMO.
Zalecane wymagania to powinno być wszystko ładnie na High w 1080p w 60 FPS i z AA 2x
Ustawienia Ultra jak sama nazwa wskazuje mają zawierać wszystkie bajey dla fanatyków i pozwalać podkręcić wygląd kilka lat później na sprzęcie nowej generacji.
Teraz jest tak, że producenci specjalnie nie dają lepszych ustawień, bo przyjdzie taki 13 latek i narzeka na optymalizację, bo na ustawieniach ultra i z uberpróbkowaniem nie chodzi mu w 60 FPS z zalecanymi wymaganiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 11:33, Lordpilot napisał:

Wysokie, ale się zmieszcze. Niech jeszcze je oficjalnie potwierdzą (głównie chodzi mi
o support dla 32 bitowej Visty), to mogę nawet złozyć preorder ;-)

Na co komu 32bitowa Vista?! Wszystkie procesory od pierwszej generacji Core 2 Duo są 64 bitowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować