Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - nieoficjalne wymagania sprzętowe

63 postów w tym temacie

Mnie osobiście zaskoczyły wymagania zalecane co do procka i karty graf. Spodziewałem się radeona 6950 lub podobnego ze stajni NVIDIA oraz procek i5.
Kto mi powie czym się różni vista od windowsa 7 który jest polecany do zalecanych.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:16, byverter napisał:

Na co komu 32bitowa Vista?! Wszystkie procesory od pierwszej generacji Core 2 Duo są
64 bitowe...


Ale różnica w praktyce sprowadza się do ramu.
Jak zlom który się posiada ma <3gb ramu i wiecej nie trzeba. To pokiego grzyba ci 64bity?
(przypominam, aby wrzasc poprawke na 2,3 czy ile tam było lat wstecz.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:15, Leos8 napisał:

+płyta główna+ramy+obudowa+zasilacz markowy= 1500 zł...? Ciężko uwierzyć.

Generalnie to tak :) Dobrą płytę główną znajdziesz za 400 stówy, zasilacz markowy 300, karta z dx10 500 zł, 4gb ram za 150 zł, i jest git. Brakuje tylko procesora, ale o nim nie wspomniałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:30, Darkstar181 napisał:

> +płyta główna+ramy+obudowa+zasilacz markowy= 1500 zł...? Ciężko uwierzyć.
Generalnie to tak :) Dobrą płytę główną znajdziesz za 400 stówy, zasilacz markowy 300,
karta z dx10 500 zł, 4gb ram za 150 zł, i jest git. Brakuje tylko procesora, ale o nim
nie wspomniałeś :)


No ja 3 dni temu zlozylem, prosze bardzo co mi wyszlo :)

PAMIEĆ: Patriot Sector5 DDR3 4GB 2x2GB -140zł
MOBO: ASROCK 880GM-LE AMD 880G Socket AM3 - 212zł
Cooler: Noctua NH-U12 udalo mi sie na allegro za 110zł!! ( ale moze byc gorszy w podobnej cenie)
Obudowa: Aerocool PGS VS-4 &bull - 150zł
GRAFIKA: Gainward GTX 460 - 520zł (lub hd6850 - 550zł ale ja wzailem GTX, w stresie 350W a Radek 300W)
Procesor: AMD Phenom II X4 Quad-Core 955 BE 4x3.2 GHZ - 370zł

CENA: 1502zł z GTX 460 (Osoboscie wzialem inne mobo +50zł ale to ze wzgledu na OC)

DYSK i NAPED zostaje z poprzedniego kompa.

Wszystko nowe z allegro wec dochodza jeszcze koszty przesylki ale niektore komponenty od 1 sprzedawcy = 1 przesylka)

Nie da sie?? Jak sie chce to sie wszystko da ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:55, wychylylybym napisał:

Nie da sie?? Jak sie chce to sie wszystko da ;p


Darowałbym sobie tą Noctue i wział lepsze mobo.
Znaczy, jak taką promocje to, ok, ale i tak starałbym sie wychaczyć dodatkowa kase na płyte.
Gorszego coolera to sie brac nie oplaca.
tak btw. zasilatora brak, albo slepy jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wzialem AsRock 870iCafe.

PS. skladalem dla kolegi a on mial ograniczone fundusze. Co do odpuszczenia tego chlodzenia to gadasz bzdury, 100zł to minimum jakie musialby przenzaczyc na normalne chlodzenie a to jest wyjatkowo dobre.

Co do tej plyty to jeszcze trzeba bedzie sprawdzic jak bedzie sie sprawowac przy trzymanym procku na ok. 3.6-3.8GHz.

PS2. AAAAA zasilacz :D no bo to tez z poprzedniego kompa zostalo: Corsair 500W ;p wiec trzeba doliczyc pare złotych :) Ale ja oczywiscie biore pod uwage fakt, ze niektore kompenety zostaly ze starego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:04, Koski napisał:

> Lordpilot: a dlaczego na 32bitowej viscie mialaby gra nie chodzic? ograniczenie
jest
> tylko takie, ze nie pojdzie na dx9 wiec tylko windows xp odpada i starsze systemy
operacyjne

Jesteś w błędzie. Wsparcie będzie tylko dla systemów 64 bitowych

sam jestes w bledzie :), gdzie zes to wyczytal? prawdopodobnie przeczytales to tu na gram, jakis czas temu zgadywali wymagania i wymyslili, ze xp nie bedzie bo gra bedzie potrzebowac 64 bit, ale to nieprawda, bo chodzi tylko o wersje directX :), widac ze minimalne ma tylko 2gb wiec 64 bit system nie jest wymagany, starczy 32 bit, co innego jakby minimalne bylo np 5gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na co komu 32bitowa Vista?! Wszystkie procesory od pierwszej generacji Core 2 Duo są

Dnia 07.06.2011 o 12:16, byverter napisał:

64 bitowe...


Na to choćby, że część starszych programów (z których korzystam) na Win7 64 bit. się sypie. Owszem - jeśli kompa masz tylko do gier, to Win 7 64 bit. to w tej chwili najlepszy wybór.Teraz - ale ponad 3 lata temu (kiedy robiłem totalny upgrejd) niekoniecznie. Do tego tak się składa, że ja nie mam kompa tylko do gier - to raz, a dwa - musiałbym chyba na głowę upaść, żeby zmieniać system stricte pod jedną grę ( i wywalić - ile 3 - 4 stówy ? No to "lol" po prostu). Sorry - nie sram marmurem. Żeby była jasność - nie mam pretensji do DICE, po prostu jak nie dadzą supportu dla 32 bitowego "oesa" to sobie ten tytuł odpuszczę (ewentualnie kupię w jakiejś przecenie wersje konsolową), jakkolwiek "osom" by nie był to tylko gra w końcu, a jesienią akurat wychodzi kilka sporo lepiej się zapowiadających tytułów, więc "bez łaski" ;-)

Mam nadzieję, że potrafisz ogarnąć, że u każdego PC ma trochę inne zastosowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 13:04, wychylylybym napisał:

Co do odpuszczenia tego chlodzenia
to gadasz bzdury, 100zł to minimum jakie musialby przenzaczyc na normalne chlodzenie
a to jest wyjatkowo dobre.


Napisałem, ze Noctua w takiej promocji jest ok, ale tanie badziewia ponizej stówki odpadają.
Co spali sie na boxie? Box spokojnie wystarczy. Jaki jest sens brania takiego Mainboarda? Bo tani?
Chłodzenie mozna dokupić. Mainboarda trzeba wymienić.

Dnia 07.06.2011 o 13:04, wychylylybym napisał:

Co do tej plyty to jeszcze trzeba bedzie sprawdzic jak bedzie sie sprawowac przy trzymanym
procku na ok. 3.6-3.8GHz.


Oszczedzać na podstawowej plycie aby kupić Cooler, tylko po to by podkrecic o 400hmz proca? Coz za oszczednosc.

Dnia 07.06.2011 o 13:04, wychylylybym napisał:

PS2. AAAAA zasilacz :D no bo to tez z poprzedniego kompa zostalo: Corsair 500W ;p wiec
trzeba doliczyc pare złotych :) Ale ja oczywiscie biore pod uwage fakt, ze niektore kompenety
zostaly ze starego komputera.


Wiec bajka o kompie za 1500zł pozostaje bajką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 13:15, Lordpilot napisał:

- 4 stówy ? No to "lol" po prostu). Sorry - nie sram marmurem.

Jakie to programy sypią się pod Win 7 x64? Jedyny problem jaki widzę to sterowniki, jak masz jakieś peryferia np. programujesz roboty podłączanie do portu drukarki LPT1 ;) etc. Sam jestem grafikiem i używam PC również do pracy. Jeśli programy nie działają Ci na win7 x64 to po co kupiłeś 32 bitową Vistę?! Zamiast zostać na XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:17, Zgreed66 napisał:

Ale różnica w praktyce sprowadza się do ramu.

Nie, jest duża różnica w wydajności 64 bitowych programów na 64 bitowych systemach. Z nie wiadomych przyczyn wciąż większość aplikacji pisana jest jako 32 bitowe mimo, że 99% procesorów PC jest 64 bitowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 13:41, byverter napisał:

> Ale różnica w praktyce sprowadza się do ramu.
Nie, jest duża różnica w wydajności 64 bitowych programów na 64 bitowych systemach. Z
nie wiadomych przyczyn wciąż większość aplikacji pisana jest jako 32 bitowe mimo, że
99% procesorów PC jest 64 bitowe.


Teraz, czy jeszcze 2-3 lata temu? Ja pisałem wlasnie o czasie przeszłym :)
Tak, jak nalezało to interpretować.
99% moze i jest 64bitowych, ale wciaz jada na 32bitowych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie to programy sypią się pod Win 7 x64?

Notorycznie sypie się np. oprogramowanie Nokii, z którego często korzystam (sprawdzonę u siostry na lapku - ma 7 64 bit). Nie ma też żadnych oficjalnych sterów do modemu speedtouch (nie wnikam, czy to wina telekomuny, producenta modemu czy Microsoftu) - u niektórych działa w trybie zgodności z Vistą, u innych nie działa. Mam ryzykować pozostanie bez netu ? W kratkę działa też Picture Motion - program do obsługi kamery Sony (ta firma jest tak leniwa, że oficjalnie do dziś nie wypuściła sterów do Visty/7 64 bit.). Zrozum - przy następnym upgrejdzie na pewno zrobię przesiadkę na system 64 bit., ale w tej chwili nie czuję takiej potrzeby. Nie dla jednej gry, która (wszystko na to wskazuje) i tak będzie 32 bitową Vistę supportować.

to po co kupiłeś 32 bitową Vistę?!

Yyyy... to było ponad 3 lata temu - wówczas to był jedyny słuszny wybór. Dziś sytuacja jest (owszem) inna, ale 3 lata temu sprawy wyglądały inaczej.

Zamiast zostać na XP?

To dziś obudziłbym się z ręką w nocniku - część gier wymaga DX 10, niektóre supportują też DX 11 - Xpek to totalny dziadek, który już tego nie obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 13:15, Lordpilot napisał:

Na to choćby, że część starszych programów (z których korzystam) na Win7 64 bit. się
sypie.


Z czystej ciekawości: jakich programów używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 13:54, Henrar napisał:


> Z czystej ciekawości: jakich programów używasz?

Henrarze - spójrz na post 34, zaraz nad Twoim ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poskładałem kompa od podstaw GTX 560 TI TOP OC, AMD Phenom II X4 955, 8GB RAMu GoodRam DDR3, motherboard ASUSa, zasilacz LOGICa 600W i SEAGATE 500GB i Cooler Master obudowa i mi za to wszystko wyszło 2700 zł. To ja się pytam jak ma się ten komp za 1500 do mojego? Bo teraz mam wrażenie, że mnie w konia ktoś zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować