Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Google zacznie robić gry

23 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Już od jakiegoś czasu krążyły słuchy, że najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie zamierza zaangażować się w tworzenie gier. Na korporacyjnej stronie Google pojawiło się teraz ogłoszenie, które jest pierwszym oficjalnym potwierdzeniem tych informacji.

Przeczytaj cały tekst "Google zacznie robić gry" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczną robić gry na facea, albo coś w ten deseń... Casual się sprzedaje!
Oczywiście mam szczerą nadzieję ,że tak nie będzie i firma wykorzysta swój potencjał który przecież jest ogromny. Czekam na pierwszy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałbym wiele, żeby Google namieszało na rynku cRPG ;) Albo chociaż action/adventure. w 2016 może wypuszczą jakiegoś potworka, który sprawi, że panowie z BioWare poważnie się zastanowią zanim wypuszczą Mass Effect 4: Call of Reaper. Takiego przy którym Deus Ex się zawstydzi a The Witcher zblednie, zaś starzy wyjadacze zapomną o Baldur''s Gate: Cienie Amn.
No.
Pomarzyć dobra rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ich kaso-żernego androida, więc daruje sobie ich gry : ) Niech google pracuję nad łatami do swojego OS-a. A najlepiej by było jak by zmusił łaskawie Sony do wprowadzenia aktualizacji do swoich fonów albo banicja na androida.

W tym momencie cieszę się że Sony za atakowali hakerzy. Może dam im to nauczkę, żeby nie robili swoich klientów w chu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 16:11, darthork napisał:

jeszcze tylko tego brakuje google i tak za dużo o nas wie teraz będzie robić gry
podejrzewam że najpierw na androida

Taaa spiskowe teorie. I co takiego o Tobie wiedzą? To że google w oparciu o moje zainteresowania pokazuje mi reklamy produktów które mnie interesują to dla mnie jak najbardziej plus. Strategia: "pokazujmy wszystkie reklamy wszystkim to może coś trafimy" jest zła dla wszystkich - dla klientów, bo są zalewani reklamami o podpaskach, gładzi szpachlowej i przyprawach do zup w sytuacji gdy są oni akurat zainteresowani grami komputerowymi, nowinkami elektronicznymi i samochodami jest bez sensu, a do tego to wielka strata czasu i powód do frustracji. Dla reklamodawców i producentów to zwykła strata pieniędzy, które przekładają się na wyższe koszty produkcji i mniejszy zysk.

Lepsze dopasowanie klient - producent -> zyskują wszyscy.

Ludzie popadają w paranoję - to że ktoś zbiera o nich dane gdy korzystają z ich usług nie znaczy, że szpieguje ich i planuje na nich jakiś zamach, albo ma jakieś złowrogie zamiary. Nie chcesz to płać za wszystko gotówką, zlikwiduj konto w banku, zrezygnuj z Internetu i zacieraj za sobą wszystkie ślady.

A co do google to liczę że stworzą jakieś porządne gry wysokobudżetowe. To że nie mają doświadczenia w tej branży nie oznacza że nie stać ich na zatrudnienie świetnych artystów i programistów. Natomiast podejście biznesowe mają bardzo dobre, więc sukces jest jak najbardziej możliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zdecydują się wypuścić własną konsolę. Google zaczyna wchodzić na każdy rynek który może dać im jeszcze większy zysk. Zamiast otwierać dział gier mogliby kupić Take-Two

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 18:18, Blasting_Power napisał:

A co do google to liczę że stworzą jakieś porządne gry wysokobudżetowe. To że nie mają
doświadczenia w tej branży nie oznacza że nie stać ich na zatrudnienie świetnych artystów
i programistów.


Byłoby fajnie, ale nie sądzę by tak się stało - przynajmniej nie od razu. Myślę, że będą zaczynać od małych produkcji bardziej casualowych na Androida i Windows. </Pachter>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie... Wyszedł ChromeOS oraz Chromebooki z tymże systemem. Zmienił się WebStore od Google, teraz zaczynają się angażować w gry. Muszą rozwijać system, który pracuje cały w ''chmurze''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gry Google będą podobne do tych dostępnych na fb... nie liczę na jakieś wielkie produkcje, Google korzystam tylko do wpisywania poszczególnych słów w wyszukiwarce i niekiedy do translatora. Jak chcę pograć odpalam coś poważniejszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 19:38, Piotrek_K napisał:

Ciekawe czasy... ale jeszcze ciekawsze beda, jak Google zacznie robic jedzenie i/lub alkohol ;)...


A skończywszy na pieluchach dla dorosłych i prezerwatywach ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć, że będą to gry caualowo-społecznościowe w przeglądarce (HTML5). Jest to na topie i wpisuje się w strategię google (aby wszystko działało internetowo). Zatem to nie Bioware ma się bać, a Zynga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować