Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zaatakowane przez hakerów, gdyż broni swoich IP?

64 postów w tym temacie

Oczywiście chodzi tylko o Linuxa. Jasne. Biedni, pokrzywdzeni użytkownicy. Zabrano im tak wspaniałą opcję, która na konsoli do gier jest do niczego nie potrzebna.

A nie chodziło przypadkiem o to, żeby za pomocą funkcji other os dobrać się do zabezpieczeń PS3 ? Czy to nie "other os" spowodował, że ps3 przegrało walkę o zabezpieczenie oryginalności?

Za to właśnie hakerzy dobrali się do Sony, za ich ochronę swoich dóbr intelektualnych. Za zabranie możliwości oszukania i możliwości kradzieży. Tak, OSZUKANIA I KRADZIEŻY.

Nie zrobili tego gracze, którzy funkcję other os mieli gdzieś, tak jak ja i chcieli po prostu grać.

A wy w kółko, jak papugi, tylko other os i other os. Żadnej z was pewnie nawet nie miał go zainstalowanego, bądź dowiedział się o tej opcji dopiero, jak została zablokowana.

Wielcy obrońcy uciśnionych się znaleźli. Wyślijcie list z kondolencjami do anonimowych, jak bardzo z tego powodu jest wam przykro. Żal.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 09:52, Dragoon1 napisał:

Pozywanie ludzi próbujących odblokować Linuxa w nowych PS3 to też bronienie swoich IP?
Na pewno...

Tak. Jak mam swoje boisko to ustalam zasady- nie chcesz się do nich stosować, nie grasz. Tak samo jest w kwestii PS3- łamiesz zasady, które wyznaczono, ponosisz konsekwencje. Zastanawia mnie ile osób nie czyta umowy licencyjnej (tak umowy, za jej złamanie mogą grozić kary) przy kupnie, instalacji sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:38, Hydro2 napisał:

Tak. Jak mam swoje boisko to ustalam zasady- nie chcesz się do nich stosować, nie grasz.
Tak samo jest w kwestii PS3- łamiesz zasady, które wyznaczono, ponosisz konsekwencje.
Zastanawia mnie ile osób nie czyta umowy licencyjnej (tak umowy, za jej złamanie mogą
grozić kary) przy kupnie, instalacji sprzętu


Tyle, że umowę licencyjną widzisz dopiero PO zakupie produktu. Czyli wtedy, kiedy pies jest już dawno pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

Oczywiście chodzi tylko o Linuxa. Jasne. Biedni, pokrzywdzeni użytkownicy. Zabrano im
tak wspaniałą opcję, która na konsoli do gier jest do niczego nie potrzebna.

A nie chodziło przypadkiem o to, żeby za pomocą funkcji other os dobrać się do zabezpieczeń
PS3 ? Czy to nie "other os" spowodował, że ps3 przegrało walkę o zabezpieczenie oryginalności?

Za to właśnie hakerzy dobrali się do Sony, za ich ochronę swoich dóbr intelektualnych.
Za zabranie możliwości oszukania i możliwości kradzieży. Tak, OSZUKANIA I KRADZIEŻY.

Nie zrobili tego gracze, którzy funkcję other os mieli gdzieś, tak jak ja i chcieli po
prostu grać.

A wy w kółko, jak papugi, tylko other os i other os. Żadnej z was pewnie nawet nie miał
go zainstalowanego, bądź dowiedział się o tej opcji dopiero, jak została zablokowana.


Wielcy obrońcy uciśnionych się znaleźli. Wyślijcie list z kondolencjami do anonimowych,
jak bardzo z tego powodu jest wam przykro. Żal.pl...


A ja - tu niespodzianka - miałem! I cieszę się, że złamali PS3, gdyż był to ograniczony Linux. Teraz Other OS++, bo tak to ładnie się zwie udostępnia wszystkie zasoby PS3.

NIe mam nic przeciwko pozywaniu takich panów jak deank, który ma na celu piracenie gier, ale $ony pozwało graf_chokolo, który pracował nad przywróceniem Linuxa i stworzeniem sterownika do współpracy z Game OS. Co to ma do piracenia? Samo złamanie zabezpieczeń się udało, gdyż programiści PS3 poszli na łatwiznę i zamiast losowych liczb w ECDSA używali tych samych, nie miało to NIC wspólnego z Other OS. Wywalono go, gdyż udało się na starym Other OS wyciągnąć z RSX''a JEDNO zdjęcie. Uau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:58, Tenebrael napisał:

Tyle, że umowę licencyjną widzisz dopiero PO zakupie produktu. Czyli wtedy, kiedy pies
jest już dawno pogrzebany.



Nie zachowuj się jak dziecko, na stronie sony można ją bez problemu przeczytać, google też nie boli.
Poza tym, nawet jak ktoś jest jełop i pierw kupi potem przeczyta, to masz okres rękojmi na zwrot towaru, nie pasuje oddajesz do sklepu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:58, Tenebrael napisał:

> Tak. Jak mam swoje boisko to ustalam zasady- nie chcesz się do nich stosować, nie
grasz.
> Tak samo jest w kwestii PS3- łamiesz zasady, które wyznaczono, ponosisz konsekwencje.

> Zastanawia mnie ile osób nie czyta umowy licencyjnej (tak umowy, za jej złamanie
mogą
> grozić kary) przy kupnie, instalacji sprzętu

Tyle, że umowę licencyjną widzisz dopiero PO zakupie produktu. Czyli wtedy, kiedy pies
jest już dawno pogrzebany.

Tak. To straszne. I kiedy po godzinie od zakupu przeczytasz umowę licencyjną, to nie masz możliwości zwrotu sprzętu. Powiem więcej - nie możesz go nawet nikomu odsprzedać! Z chwilą gdy wyjdziesz ze sklepu już nigdy nie będziesz mógł pozbyć się produktu, którego warunki użytkowania ci nie odpowiadają. Nigdy nie odzyskasz ani złotówki z wydanej kasy. Straszny ten kapitalizm, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

Oczywiście chodzi tylko o Linuxa. Jasne. Biedni, pokrzywdzeni użytkownicy. Zabrano im
tak wspaniałą opcję, która na konsoli do gier jest do niczego nie potrzebna.


A kto powiedział, że ktoś taką konsolę używa do gier? Różne organizacje kupowały w tysiącach PS3, bo była to najtańsza możliwość sprawienia sobie Cella.

Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

A nie chodziło przypadkiem o to, żeby za pomocą funkcji other os dobrać się do zabezpieczeń
PS3 ? Czy to nie "other os" spowodował, że ps3 przegrało walkę o zabezpieczenie oryginalności?


Ale ile ich było? 3-4%, większość prawdopodobnie nie wiedziała jak Linuxa zainstalować. A to już wina samego Sony, że nie zabezpieczyło Linuxa tak, żeby nie pozwalał łamać niczego w systemie konsoli.

Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

Za to właśnie hakerzy dobrali się do Sony, za ich ochronę swoich dóbr intelektualnych.
Za zabranie możliwości oszukania i możliwości kradzieży. Tak, OSZUKANIA I KRADZIEŻY.


Powtarzam, większość Linux''ów była na PS3 wojsk, szpitali i jeszcze jakiś laboratoriach, bo tam mogli spokojnie w tani sposób sobie wykorzystywać moc obliczeniową procesorów. Hackerzy to był z tego mały odsetek. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, to już tłumaczę. Hacker miał prawdopodobnie jedną, może 3 konsole, a takie laboratorium kupiło ich 1400. Sprawę można było załatwić łatając dziury. Robi tak Apple, robi tak Microsoft, robi tak Nintendo. Nie mają z tego powodu nieprzyjemności. Sony coś zabrało, więc się oburzyli. Nie pochwalam tego, ale trochę racji mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a postaw się na miejscu firmy która kupiła np. 200 ps3 aby zainstalować na nich linuxa i stworzyć z tego chmurę obliczeniową, a dzięki sony zostali bez aktualizacji. Brawa dla hakerów i na pohybel skur.. znaczy sony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

Oczywiście chodzi tylko o Linuxa. Jasne. Biedni, pokrzywdzeni użytkownicy. Zabrano im
tak wspaniałą opcję, która na konsoli do gier jest do niczego nie potrzebna.

To, że tobie nie jest nie oznacza, że nikt jej nie potrzebuje. Podpowiem, że jest parę konkretnych zastosowań Linuksa na PS3 - poszukaj ;)

Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

A nie chodziło przypadkiem o to, żeby za pomocą funkcji other os dobrać się do zabezpieczeń
PS3 ? Czy to nie "other os" spowodował, że ps3 przegrało walkę o zabezpieczenie oryginalności?

Nie. Zabezpieczenia PS3 upadły po zabraniu tej funkcji.

Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

Za to właśnie hakerzy dobrali się do Sony, za ich ochronę swoich dóbr intelektualnych.
Za zabranie możliwości oszukania i możliwości kradzieży. Tak, OSZUKANIA I KRADZIEŻY.

Lol. To raczej Sony ich oszukało i okradło, zabierając "ficzer" za który w chwili zakupu konsoli dostało pieniążki.

Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

Nie zrobili tego gracze, którzy funkcję other os mieli gdzieś, tak jak ja i chcieli po
prostu grać.

Bo 1) graczom nic nie zabrano, 2) i tak by nie umieli...

Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

A wy w kółko, jak papugi, tylko other os i other os. Żadnej z was pewnie nawet nie miał
go zainstalowanego, bądź dowiedział się o tej opcji dopiero, jak została zablokowana.

Ale co to za argument? To, że mało kto używał tej funkcji nie oznacza, że jej zabranie nie było powodem ataków. Akurat other os było opcją stworzoną dla hackerów, którzy mogli się bawić ze swoim sprzętem i pisać programy na Cella (ups, zdradziłem jedno z zastosowań - ale są też inne :P ).

Chociaż osobiście uważam, że powodem ataków była ogólna polityka Sony, której other os jest częścią. Pamiętacie rootkity na płytach audio cd?

Dnia 28.06.2011 o 10:30, palpatine napisał:

Wielcy obrońcy uciśnionych się znaleźli. Wyślijcie list z kondolencjami do anonimowych

Anonymous zawsze się przyznaje do koordynowania ataków, teraz tego nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:38, Hydro2 napisał:

> Pozywanie ludzi próbujących odblokować Linuxa w nowych PS3 to też bronienie swoich
IP?
> Na pewno...
Tak. Jak mam swoje boisko to ustalam zasady- nie chcesz się do nich stosować, nie grasz.

Spoko. A co sądzisz zmienianiu zasad w trakcie gry? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jak ktoś kupił ps3 dla linuxa to nie aktualizował oprogramowania i tyle, nie miał funkcji online ani dostepu do nowszych gier, ale miał linuxa a wątpię żeby ktokolwiek w instytucji typu wojsko, laboratoria badawcze używał PS3 do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:04, Dragoon1 napisał:

> Oczywiście chodzi tylko o Linuxa. Jasne. Biedni, pokrzywdzeni użytkownicy. Zabrano
im
> tak wspaniałą opcję, która na konsoli do gier jest do niczego nie potrzebna.
>
> A nie chodziło przypadkiem o to, żeby za pomocą funkcji other os dobrać się do
zabezpieczeń
> PS3 ? Czy to nie "other os" spowodował, że ps3 przegrało walkę o zabezpieczenie
oryginalności?
>
> Za to właśnie hakerzy dobrali się do Sony, za ich ochronę swoich dóbr intelektualnych.

> Za zabranie możliwości oszukania i możliwości kradzieży. Tak, OSZUKANIA I KRADZIEŻY.

>
> Nie zrobili tego gracze, którzy funkcję other os mieli gdzieś, tak jak ja i chcieli
po
> prostu grać.
>
> A wy w kółko, jak papugi, tylko other os i other os. Żadnej z was pewnie nawet nie
miał
> go zainstalowanego, bądź dowiedział się o tej opcji dopiero, jak została zablokowana.

>
>
> Wielcy obrońcy uciśnionych się znaleźli. Wyślijcie list z kondolencjami do anonimowych,

> jak bardzo z tego powodu jest wam przykro. Żal.pl...

A ja - tu niespodzianka - miałem! I cieszę się, że złamali PS3, gdyż był to ograniczony
Linux. Teraz Other OS++, bo tak to ładnie się zwie udostępnia wszystkie zasoby PS3.

NIe mam nic przeciwko pozywaniu takich panów jak deank, który ma na celu piracenie gier,
ale $ony pozwało graf_chokolo, który pracował nad przywróceniem Linuxa i stworzeniem
sterownika do współpracy z Game OS. Co to ma do piracenia? Samo złamanie zabezpieczeń
się udało, gdyż programiści PS3 poszli na łatwiznę i zamiast losowych liczb w ECDSA używali
tych samych, nie miało to NIC wspólnego z Other OS. Wywalono go, gdyż udało się na starym
Other OS wyciągnąć z RSX''a JEDNO zdjęcie. Uau.

OK - miałeś Linuxa. Nie tylko ty - nawet na gramie znalazłoby się jeszcze paru. Co z tego? Kupujesz konsolę, żeby móc na niej grać w gry - wszystko inne to dodatki, których obecność zależy od producenta sprzętu. Nie czytałem umowy licencyjnej, ale założę się, że nigdzie nie jest napisane "Sony gwarantuje, że w każdym PS3 będzie możliwość instalacji Linuxa". Nie możliwość instalacji Linuxa jest funkcją, za którą płacisz, więc marudzenie, że ktoś ci ją zabrał jest bezpodstawne. Oczywiście - można się spierać, że nieładnie Sony postąpiło zabierając Linuxa, skoro na początku był i wszyscy myśleli, że będzie po wsze czasy. Ale wiesz dlaczego Sony to zrobiło? Bo mogło. To ich produkt i mogą robić z nim co chcą, jeśli nie narusza to pisemnej umowy między nimi, a użytkownikami. Dlatego też możesz marudzić, że ci się to nie podoba. Możesz pisać po forach i opowiadać kolegom, że Sony jest be. Ale jeśli naruszasz umowę licencyjną przez nielegalną modyfikację sprzętu czy oprogramowania, to Sony ma pełne prawo dać ci za to po dupie. Może ci się to nie podobać, ale, jak mawiali starożytni, "dura lex, sed lex".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:14, Reddi napisał:

> > Pozywanie ludzi próbujących odblokować Linuxa w nowych PS3 to też bronienie
swoich
> IP?
> > Na pewno...
> Tak. Jak mam swoje boisko to ustalam zasady- nie chcesz się do nich stosować, nie
grasz.
Spoko. A co sądzisz zmienianiu zasad w trakcie gry? ;>

Gram w mmo i gry multi, tam zasady zmieniają się cały czas. Ponadto jest chyba coś takiego jak "Odczucia dot. gry mogą się zmienić z czasem". I gadanie,że nikt by się czegoś takiego nie spodziewał jest szczytem naiwności. Jak powiedziałem, Sony udostępnia usługę, produkt i zasady należą do nich. Jak chcesz to się procesuj, ale wtedy zostaniesz wyśmiany za niedoczytanie ostrzeżeń, umowy licencyjnej etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować