Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2007 o 13:11, soulbaker napisał:

Siemanizacja. czy ktoś z Was wie jak sprawdzić ile graczy jest online na danym realmie. I jaki
ewentualnie Realm polecilibyście mi do gry?


Na stronach typu http://www.warcraftrealms.com możesz jedynie sprawdzić ile wynosi przybliżona liczba postaci na serwerze (nie są to dokładne dane, gdyż polegają one na danych zebranych przez ochotników, po za tym mogą być bardzo nieaktualne). Nie ma takiej opcji, żeby sprawdzić ilu jest online (o tym wie tylko Blizzard). Co do realmów - jak tobie doradzić, skoro nawet nie napisałeś w jaką wersję językową grasz i jaki typ serwera najbardziej tobie pasuje :) W zasadzie to wybór Realma ma teraz mniejszościowe znaczenie, tymbardziej że w razie czego można odpłatnie przenieść postaci na wybrany inny Realm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bywają bardzo nieaktualne, zwłaszcza, jeśli na danym serwerze mało kto użyje tego addona. Np. przez długi czas figurował tam mój alt, który został usunięty, a był tam jeszcze jakieś 2 miesiące po usunięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 18:01, Sth`Devilish napisał:

> Siemanizacja. czy ktoś z Was wie jak sprawdzić ile graczy jest online na danym realmie.
I jaki
> ewentualnie Realm polecilibyście mi do gry?

Na stronach typu http://www.warcraftrealms.com możesz jedynie sprawdzić ile wynosi przybliżona
liczba postaci na serwerze (nie są to dokładne dane, gdyż polegają one na danych zebranych
przez ochotników, po za tym mogą być bardzo nieaktualne). Nie ma takiej opcji, żeby sprawdzić
ilu jest online (o tym wie tylko Blizzard). Co do realmów - jak tobie doradzić, skoro nawet
nie napisałeś w jaką wersję językową grasz i jaki typ serwera najbardziej tobie pasuje :) W
zasadzie to wybór Realma ma teraz mniejszościowe znaczenie, tymbardziej że w razie czego można
odpłatnie przenieść postaci na wybrany inny Realm.

Oczywiście interesuje mnie Normal. Gram na EU, pewnie jak większość. Dlatego nie podawałem nazwy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 21:30, Kermit5738 napisał:

Mam pytanie skad z jakiej insty wypada T6 ? z gory dziex za odpowiedz


Black Temple i Mount Hyjal- 25 os. raidy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 19:01, soulbaker napisał:

Oczywiście interesuje mnie Normal. Gram na EU, pewnie jak większość. Dlatego nie podawałem
nazwy. ;)


Wcale nie jest takie oczywiste, że normal, bo z tego co się orientuję, to większość osób tutaj gra na RPPVP ;)
A co do wyboru określonego serwera - bierz jakiś rekomendowany. Takie serwery z reguły wybierają początkujący gracze właśnie dlatego, że są rekomendowane. Co za tym idzie... masz większą szansę spotkać na nich nowych graczy, z którymi będziesz mógł od podstaw zwiedzać świat.
Lepsze to niż grać z altami, którzy gdy się dowiedzą, że jesteś początkujący od razu zmieniają postać na maina i pomagają Ci w questach, przy okazji szpanująć jacy to z nich wymiatacze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tylko na PvP, Normal i PvE to moim zdaniem ucieczka od najciekawszego elementu tej gry.

To pomaganie nowym 70 wcale nie jest takie złe, przynajmniej szybko wbijesz ten lvl - zdobędziesz najlepszy na dany lvl gear i jeszcze zwiedzisz wszystkie możliwe instancje w których cały drop będzie tylko dla Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 23:56, ^RaZZieL^ napisał:

Ja gram tylko na PvP, Normal i PvE to moim zdaniem ucieczka od najciekawszego elementu tej
gry.


No właśnie chodziło mi o to, że gra na normalu nie jest taka oczywista, bo jest... hm... nudnawa :) A czy to PVP, czy RPPVP to już mniej ważne :]

Dnia 21.12.2007 o 23:56, ^RaZZieL^ napisał:

To pomaganie nowym 70 wcale nie jest takie złe, przynajmniej szybko wbijesz ten lvl - zdobędziesz
najlepszy na dany lvl gear i jeszcze zwiedzisz wszystkie możliwe instancje w których cały drop
będzie tylko dla Ciebie ;)


Ja akurat na różnych serwerach zostawiałem swoje ślady (choć w większości to ślady niemowlaka :/), bo podobało mi się tworzenie postaci od początku bez jakichkolwiek bonusów w stylu złoto, materiały i über itemy od maina. Naprawdę nie kręci mnie sytuacja, gdy ktoś chce za mnie odwalić całą robotę a na koniec jeszcze wręcza mi 100g na "rozkręcenie interesu". Podoba mi się właśnie to, że na początku brakuje kasy... trzeba się zastanowić czy stać cię na jakiś sprzęt, czy na skille zostaną pieniądzę... BA! zdarzało się, że trzeba było na piechotę iść, bo na przelot nie było tych kilku sztuk srebra :)
Po prostu mnie to wkurza... "dobrze się razem bawimy, nieźle nam idzie, więc na cho...rę zmieniasz postać na maina i próbujesz mi TAXI zrobić?" Takie jest moje podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 00:03, krak2610 napisał:

ciekawy jestem czy bllizard ma coś do czestego zamrażania i odmrażania kont???


No to jak jesteś ciekaw, to idź przewertuj wzdłuż i wszerz licencję gry - spróbuj tam znaleźć jakikolwiek zapis mówiący o jakichś konsekwencjach w razie "czestego zamrażania i odmrażania kont".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 00:20, Astropath napisał:

A czy to PVP, czy RPPVP to już mniej ważne :]


Dla niektórych to jak niebo i ziemia, ale fakt faktem jeden i drugi zawiera to co tygryski lubią najbardziej ;)

Dnia 22.12.2007 o 00:20, Astropath napisał:

Podoba mi się właśnie
to, że na początku brakuje kasy... trzeba się zastanowić czy stać cię na jakiś sprzęt, czy
na skille zostaną pieniądzę... BA! zdarzało się, że trzeba było na piechotę iść, bo na przelot
nie było tych kilku sztuk srebra :)
Po prostu mnie to wkurza... "dobrze się razem bawimy, nieźle nam idzie, więc na cho...rę zmieniasz
postać na maina i próbujesz mi TAXI zrobić?" Takie jest moje podejście.


Każdy grający w WoW''a kiedyś przechodził ten etap, każdy miał pierwszą postać i wie jak wyglądają te "pierwsze kroki" mi po prostu wykonanie raz tych "klimatycznych" questów i zwiedzenie instancji z pięcioma osobami starczy - gdzie jeszcze masz możliwość trafienia na team który nie wie jak grać, czy zabierze Ci item który nie jest dla niego zupełnie potrzebny. Wierz mi ten jeden raz wystarczy ;)

Swoją drogą po zmianach wprowadzonych w 2.3 nie ma już problemów z pieniędzmi, nie ma wyzwań w postaci elite questów, nie ma problemów z XP - 60 lvl to dla obeznanych kwestia góra 56 h gry. Blizz sam postarał się o to, żeby teraz wszystkim niczego nie brakowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 00:51, ^RaZZieL^ napisał:

[...]


Masz rację. Niektórzy grywają dla satysfakcji z samego grania. Inni grywają użytkowo - znaczy, żeby stworzyć postać, którą wykorzystają do czegoś konkretnego. Należąc do tych pierwszych, pewnie nigdy nie zajdę wysoko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś mod który by modyfikowal standardowy LFM lub LFG abym szukajac chetnych widzial wszystkie instancje a nie tylko te dla mojego levelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie addony do mierzenia DPS.

No wiecie o co chodzi pokazuje ile uderzyłem moba,jest takie coś na początku ale tego nie mam.Bardzo bym chciał aby ten addon był taki sam jak ten na początku,wyróżna crite itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 09:29, borcio234 napisał:

Jakie polecacie addony do mierzenia DPS.

No wiecie o co chodzi pokazuje ile uderzyłem moba,jest takie coś na początku ale tego nie mam.Bardzo
bym chciał aby ten addon był taki sam jak ten na początku,wyróżna crite itp.


Eeee, coś Ci pomieszało. DMG w postaci cyferek pokazuje standardowe UI Blizza. Włącz w opcjach interface (advanced) w ramce Scrolling Combat Text na dole Show my damage (lub coś takiego).

Co do addonów mierzących dmg done, healing, dps itp. to SWstats, Recount lub DMG meters.

Co do addonów pokazujących dmg na celu w postaci cyferek nad nim (lub w innym miejscu), jeśli standardowe UI Blizza nam nie wystarcza to polecam Scrolling Combat Text.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 00:03, krak2610 napisał:

ciekawy jestem czy bllizard ma coś do czestego zamrażania i odmrażania kont???

Eee, konto zamraża się same jak nie opłacisz abonamentu. Jeśli opłacisz na miesiąc = ponownie zamrozi Ci się po tym miesiącu. Nie można zamrażać trwającego abonamentu. A zamrażanie co miesiąc nie jest chyba takie częste...

A jeśli płacisz prepaidem to możesz zamrażać dopiero po 2 miesiącach... A co 2 miesiące to już wcale nie jest częste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 00:03, krak2610 napisał:

ciekawy jestem czy bllizard ma coś do czestego zamrażania i odmrażania kont???

hmm... dziwne pytanie zadałeś... co do zamrażania konta jest to powiedzmy "naturalny" proces i czemu niby blizzard miałby "coś do tego?", chyba że pytasz bo na dole panelu jest przycisk do alulowania, tyle że on wcale nie zamrozi ci dni które wykorzystujesz a jedynie pobieranie pieniędzy z konta, a dni które kupiłeś lecą dalej i możesz spokojnie grać aż do ich wyczerpania, z resztą jakby była możliwość wstrzywywania lecenia tego czasu który się kupuje to nie kupowałbym 1pp/miesiąc tylko 1pp/rok ;D no ale nie ma tak dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,mam problem z wyborem postaci....
Jestem już doświadczonym graczem WoWa i chce meić mocną klasę na PvP...
Wacham sie pomiędzy Priestem a Mage''iem
Wiem że mag z pyro wali po 8k damage ale podobno z lvlowaniem u neigo ciezko...
Pomocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się