Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Witam wszystkich,
waham się nad zakupem WoW i mam taki problem: bardzo dobry komputer, ale słabe łącze (DSL 256kb/s w godzinach szczytu dzielone na 3 PC, przy czym w nocy na ogół tylko ja urzęduję:).
Chciałbym abyście powiedzieli mi na jakich łączach gracie (przepustowość) i jak to jest z opóźnieniami/lagami (zwał, jak zwał, wiadomo, o co chodzi:): przy ilu graczach/ w jakich lokacjach/ na jakich serwerach/ w jakich godzinach gra się przycina (pomijając fakt, że niektóre kompy nie dają rady, mój udźwignie wszystko, co jest obecnie na rynku, interesuje mnie tylko samo łącze internetowe). No to by było tyle, liczę na jakiś odzew ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słabe łącze osiedlowe 128kb/s i da się grać. Ale wejście do Orgrimaru na ah lub bank to istna masakra pingi mi dochodźą do 30k ^^. A to 128 to tylko na papierze bo działa gorzej. Na Twoim łączu pograsz sobie spokojnie ale będziesz miał problemy na polach bitewnych i w stolicach takich jak Orgrimar/Ironfroge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 13:24, WoWmen napisał:

Na Twoim łączu pograsz sobie spokojnie ale będziesz miał problemy
na polach bitewnych i w stolicach takich jak Orgrimar/Ironfroge.


Czy pola bitew są też na serwerach typu PvM? Bo w zasadzie tylko takie mnie interesują z uwagi na nie tak dużą częstotliwość grania (nie każdy miesiąc będę mógł przesiedzieć przed kompem - sesja i te sprawy;).
Co znaczy "ah" lub "bank"?;) Mówisz o tragicznym wchodzeniu... uściślijmy: poruszanie się po całym mieście wygląda tak beznadziejnie, czy tylko w pobliżu bram? I gdzie kręci się najwięcej ludzi, chyba właśnie w tym miejscu? No a powiedzmy, że idę z wielką drużyną (np. 40 typa) zbadać jakieś lochy... jak jest wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 13:30, GanD napisał:

Czy pola bitew są też na serwerach typu PvM? Bo w zasadzie tylko takie mnie interesują z uwagi na
nie tak dużą częstotliwość grania (nie każdy miesiąc będę mógł przesiedzieć przed kompem - sesja i te sprawy;).
Co znaczy
"ah" lub "bank"?;) Mówisz o tragicznym wchodzeniu... uściślijmy: poruszanie się po całym mieście wygląda tak beznadziejnie,
czy tylko w pobliżu bram? I gdzie kręci się najwięcej ludzi, chyba właśnie w tym miejscu? No a powiedzmy, że idę z wielką
drużyną (np. 40 typa) zbadać jakieś lochy... jak jest wtedy?

POla bitewne są na każdym rodźaju serwera. Ah=Dom aukcyjny. Bank=Bank :P skłąduje się tam przedmioty a jest on w samym centrum stolicy i jest tam odgroma ludzi. W pobliżu bramy jest też sporo luda bo się duelują(toczą pojedynki) A jak jest wielka grupa to też tragedia. W lochach są wyższe pingi także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 11:34, GanD napisał:

Witam wszystkich,
waham się nad zakupem WoW i mam taki problem: bardzo dobry komputer, ale słabe łącze (DSL 256kb/s w godzinach
szczytu dzielone na 3 PC, przy czym w nocy na ogół tylko ja urzęduję:).
Chciałbym abyście powiedzieli mi na jakich łączach
gracie (przepustowość) i jak to jest z opóźnieniami/lagami (zwał, jak zwał, wiadomo, o co chodzi:): przy ilu graczach/ w
jakich lokacjach/ na jakich serwerach/ w jakich godzinach gra się przycina (pomijając fakt, że niektóre kompy nie dają rady,
mój udźwignie wszystko, co jest obecnie na rynku, interesuje mnie tylko samo łącze internetowe).


Przez długi czas (pół roku) grałem w WoWa na Neo 128 i nie odczuwałem praktycznie żadnych lagów - nawet w bardzo zatłoczonych miejscach. Teraz TPSA za darmo podwoiła szybkość działania, ale szybszym łączem nacieszyć mi się trudno z powodu kłopotów Blizzarda.

Nie powinieneś mieć żadnych problemów ze swoim połączeniem i możesz liczyć na komfort rozgrywki, jeśli:
a) Osoby z którymi dzielisz łącze nie są jakimiś maniakami ściągania i nie mają odpalonych przez całą dobę przeróżnych programów w stylu emule`a. To znacznie spowolnia transfer plików u innych.
b) Będziesz miał szczęście i trafisz do tej grupy rodaków, która z jakiejś przyczyny unika ogromnych lagów na pewnych serwerach. Ta kwestia to wina Blizzarda i/lub Telii (ich operatora) i nie ma nic wspólnego z łączem gracza (jak się wydaje). Problemy trwają już ponad miesiąc.

P.S. W drugim poście wspominasz, że skłaniasz się ku serwerowi PvM (Player vs Monsters, jak przypuszczam, znane w WoWie jako PvE). Jeśli jedynie "nie tak duża" częstotliwość grania jest powodem Twojej decyzji, to radzę się zastanowić. Ja ciągle mam na głowie "sesje i te sprawy". ;) Z tej przyczyny wchodzę do WoWa zazwyczaj w weekendy/wolne dni/gdy urwę się z uczelni. Wybierz typ serwera który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom - moim skromnym zdaniem RPPvP oferuje najwięcej osobom zainteresowanym klimatem role-playing i walką z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 22:58, MiPek napisał:

Hmm... Przeglądałem sobie galerie WoW''a (na gram.pl ;)) i znalazłem dość ''intrygującego'' screen''a:
http://www.gram.pl/upl/galerie/191/26.jpg
:P .

Destro i Chamberlyn (w jednym party) - to co myślę, czy to tylko zbieg okoliczności :D.

Co w tym dziwnego? :P
*****
Gdzie można otrzymać q dla maga by się nauczyć tworzyć 55lvl wodę? w DM? a jeśli tak to która część i od kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 19:29, Seaven napisał:

b) Będziesz miał szczęście i trafisz do tej grupy rodaków,
która z jakiejś przyczyny unika ogromnych lagów na pewnych serwerach. Ta kwestia to wina Blizzarda i/lub
Telii (ich operatora) i nie ma nic wspólnego z łączem gracza (jak się wydaje). Problemy trwają już ponad
miesiąc.


Zaintrygowałeś mnie tą uwagą. Problemy trwają, no ale mam nadzieję, że ktoś stara się temu przeciwdziałać. I jak trafić na rodaków "nie z takiej paczki"?;)

Dnia 30.10.2005 o 19:29, Seaven napisał:

(Player vs Monsters, jak przypuszczam, znane w WoWie jako PvE).


Stare nawyki :P

Dnia 30.10.2005 o 19:29, Seaven napisał:

Z tej przyczyny wchodzę do WoWa zazwyczaj w weekendy/wolne dni/gdy urwę się z uczelni.


U mnie miałoby to wyglądać podobnie i to jest też dość frapująca sprawa, no bo niby płacę abonament, a nie gram... Ehhh, szkoda, że nie rozlicza się za godziny :(

Dnia 30.10.2005 o 19:29, Seaven napisał:

- moim skromnym zdaniem RPPvP oferuje najwięcej osobom zainteresowanym klimatem role-playing
i walką z innymi.


Tak od razu na głęboką wodę, żeby posiekali mnie inni, kiedy ja będę uczył się sterowania? Eee, może jednak trochę później;) Poza tym, żeby ścigać się z innymi o punkty honoru i inne badziewie trzeba grać bardzo często, a ja jak już wyżej wspomniałem, nie bardzo mam na to czas. I tak źle i tak niedobrze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 01:16, GanD napisał:

Zaintrygowałeś mnie tą uwagą. Problemy trwają, no ale mam nadzieję,
że ktoś stara się temu przeciwdziałać. I jak trafić na rodaków "nie z takiej paczki"?;)


Teoretycznie starają się cały czas. Ale mogli by włożyć w to więcej wysiłku i zmienić coś konkretnie. Problem znany jest im nie od wczoraj.
Aby trafić do rodaków z paczki, która nie ma problemów, trzeba po prostu mieć szczęście. ;) Nikt nie znalazł dobrego wyjaśnienia tego, że dwie osoby z tego samego miasta, mające to samo łącze (lub providera) i grające na jednym serwerze mają zupełnie inny obraz gry. Jednemu laguje, drugiemu nie. W tym cały sęk. Dziwne te problemy.

Dnia 31.10.2005 o 01:16, GanD napisał:

U mnie miałoby to wyglądać podobnie i to jest też dość frapująca sprawa, no bo niby płacę abonament, a
nie gram... Ehhh, szkoda, że nie rozlicza się za godziny :(


Przyzwyczaiłem się... I już mnie serce dawno przestało boleć gdy tracę dni za które zapłaciłem. A przecież więcej nie gram w roku akademickim niż gram. Ta, rozliczanie za godziny - marzenie. Mało opłacalne rozwiązanie dla firmy, no i wprowadzające wiele chaosu (system który miałby to rozliczać).

Dnia 31.10.2005 o 01:16, GanD napisał:

Tak od razu na głęboką wodę, żeby posiekali mnie inni, kiedy
ja będę uczył się sterowania? Eee, może jednak trochę później;) Poza tym, żeby ścigać się z innymi o punkty honoru i inne
badziewie trzeba grać bardzo często, a ja jak już wyżej wspomniałem, nie bardzo mam na to czas. I tak źle i tak niedobrze
:/


To nie jest tak, że PvE jest dla początkujących, a inne typy serwerów są jakieś zaawansowane. Wybiera się po prostu ten najbardziej odpowiadający upodobaniom. Dla przykładu na PvP nie będziesz mógł zostać zaatakowany na początkowych obszarach (jeśli nie zechcesz) przez graczy z wrogiej frakcji. To jest zrobione właśnie z myślą o ludziach dopiero uczących się podstaw.
Natomiast o punkty honoru wcale ścigać się nie musisz, jeśli nie masz na to ochoty. Można, i rangi się przydają, ale nie trzeba. Ja mimo ciągłych wyjazdów znajduję trochę czasu aby nabić sobie w weekend nieco honoru, aby utrzymywać to co mam ub awansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 13:46, Ruga napisał:

Jak sie przypisac do serwera jak zaczac grac????

Proste logujesz się i wybierasz serwer. PvP jeśli preferujesz ciągłą walke z graczami, PvE dla spokojnej gry lub RP dla klimatu. Jest także PvP RP połączenie obu. A zaczynasz grać wybierając posatać i jazda :P nie ma co tu opisywać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chcecie jeszcze kupić WoWa i zacząć grać radzę się zastanowić. Wraz z wprowadzeniem nowej serwerowni w Niemczech we Frankfurcie, wszystkie nowe serwery niestety dla większości Polaków są niegrywalne. Problem leży w złej obsłudze przez serwer ruchu sieciowego od większości providerów z Polski. Dotyczy to niestety również serwerów RP-PVP na które ludzie tak chętnie chcieliby się dostać.

Mija drugi miesiąc od pojawienia się problemu i jak na razie Blizzard nie zrobił NIC aby ani sytuację wyjaśnić, ani naprawić wadliwie działający sprzęt. Poza tym od dwóch tygodni to właśnie pechowe centrum danych w którym znajduje się bardzo duża liczba serwerów laguje między godzinami 17-22 tak, że nie da się grać.

Ciągle jeszcze pozostaje np. Burning Legion gdzie lagów nie ma ale po co mi produkt działający w połowie tak dobrze jak powinien, skoro muszę za niego płacić tyle co inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spora część polaków gra na Ang. serwerach :P. Są grający na niem,ieckich ale w miejszości. A nie ma czemu się dziwić lagą o tych godzinach szczególnie w stolicach gdzie przesiaduje wtedy multum ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 14:06, WoWmen napisał:

Spora część polaków gra na Ang. serwerach :P. Są grający na niem,ieckich ale w miejszości. A nie ma czemu się dziwić lagą
o tych godzinach szczególnie w stolicach gdzie przesiaduje wtedy multum ludzi.


Nie zrozumiałeś wypowiedzi fury`ego 66. Nie chodzi o niemieckojęzyczne realmy, ale o serwery położone w Niemczech (tak, w tym te anglojęzyczne). Większość starszych mieści się w Paryżu i jak widać przesyłanie danych do Francji od nas wygląda lepiej, niż do bliskich sąsiadów. I jest czemu dziwić się lagom skoro wcześniej większość z nas ich nie miała - nawet w najbardziej zatłoczonych miejsach, na najsłabszej Neostradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 14:03, fury66 napisał:

Jeśli chcecie jeszcze kupić WoWa i zacząć grać radzę się zastanowić. Wraz z wprowadzeniem nowej serwerowni w Niemczech
we Frankfurcie, wszystkie nowe serwery niestety dla większości Polaków są niegrywalne. Problem leży w złej obsłudze przez
serwer ruchu sieciowego od większości providerów z Polski. Dotyczy to niestety również serwerów RP-PVP na które ludzie tak
chętnie chcieliby się dostać.


Trafna diagnoza, jak mi się wydaje. Kolejne dyskusje i odkrycia wskazują, że problem leży gdzieś tu. Trąbimy o tym na forum od pewnego czasu, więc nowi gracze powinni znać ryzyko. Dodam tak od siebie, że serwery nie są niegrywalne - wszysto chodzi dobrze do czasu napotkania sporej ilości przeciwników. Tutaj czuć już tracone pakiety. Dopowiem jeszcze, że od pewnego czasu lagi jakby zelżały, a od wczoraj (po formacie dysku, ponownej instalce WoWa) "latency" mam nieskazitelne (nawet na BG). Ale nie chcę robić sobie nadziei i chwalić dnia przed zachodem słońca...
Co do Blizzarda - jakiś czas temu raczyli łaskawie przyznać, iż problem istnieje. Nawet wspomnieli polskich graczy pomiędzy dotkniętymi kłopotami. Rzekomo nawiązali kontakt z providerami i diagnozują problem. Tylko efekty dość mizerne jak do tej pory. Dzisiaj natomiast pojawiła się informacja przy wchodzeniu do gry, iż pracowali wraz ze swoim operatorem (Telią zapewne) nad wymianą "hardaware`a" i że wciąż starają się coś naprawić. Czy to coś da - przekonamy się niedługo.

Dnia 31.10.2005 o 14:03, fury66 napisał:

Mija drugi miesiąc od pojawienia się problemu i jak na razie Blizzard nie zrobił NIC aby
ani sytuację wyjaśnić, ani naprawić wadliwie działający sprzęt. Poza tym od dwóch tygodni to właśnie pechowe centrum danych
w którym znajduje się bardzo duża liczba serwerów laguje między godzinami 17-22 tak, że nie da się grać.


No, powiedzmy półtora. Od czasu przejścia na The Venture Co. lagi nękały mnie regularnie. Wiesz, jakoś nie odczułem w przeciągu ostatnich dwóch tygodni większego latency we wspomnianych godzinach. Nawet mimo lagów męczyłem się na Warsongu...

Dnia 31.10.2005 o 14:03, fury66 napisał:

Ciągle jeszcze
pozostaje np. Burning Legion gdzie lagów nie ma ale po co mi produkt działający w połowie tak dobrze jak powinien, skoro
muszę za niego płacić tyle co inni.


Nie po to przenosiłem się na nowy, nie istniejący wcześniej typ serwera, aby teraz wracać do starych. Jestem tak samo zły na Blizzarda, a czas stracony przez lagi mogę liczyć w dniach. Europejski zespół zalicza zdecydowanie zbyt dużo wpadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się