Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2005 o 22:30, HoZar napisał:

ja mam neo 128 (256 bo rpomocja) i 512 ramu...
i raz mam lagi przy AH a raz nie... jakies pomysły ?
kiedy zaczynałem grac
z wowa jakis miesiac po jego wejsciu do polski (taaak nie załapałem sie na pierwszą fale)
to lagów wogule nie było... nawet
przy przelocie z IF do Menethil.. a teraz... czaesem nawet 5 klatek na przelot wyrabiam :P (i jeszcze do SW i z SW dpo pierwszego
postoju jest tak samo...na innych trasach jest spoko)

Teraz jest owiele więcej ludzi :P. I serwery są przepełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 22:30, HoZar napisał:

ja mam neo 128 (256 bo rpomocja) i 512 ramu...
i raz mam lagi przy AH a raz nie... jakies pomysły ?
kiedy zaczynałem grac
z wowa jakis miesiac po jego wejsciu do polski (taaak nie załapałem sie na pierwszą fale)
to lagów wogule nie było... nawet
przy przelocie z IF do Menethil.. a teraz... czaesem nawet 5 klatek na przelot wyrabiam :P (i jeszcze do SW i z SW dpo pierwszego
postoju jest tak samo...na innych trasach jest spoko)


Potworze po kims, predkosc animacji nie zalezy od predkosci internetu, a od konfiguracji sprzetowej

-----------------

Co do lagow ja mialem je raz, ale to byla moja wina bo Seven w tym czasie mial normalne latency a ja rzedu 8000, wprawdzie gdy odczepilem kabelek od neta bratu z routera gra przyspieszyla ;) Polecam kolejny raz The Venture nie slyszalem zeby ktos marudzic na lagi tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 01:29, WildLight napisał:

Potworze po kims,
predkosc animacji nie zalezy od predkosci internetu, a od konfiguracji sprzetowej


Zgadza się:) ilość klatek na sekunde nie zalezy od łącza tylko od kompa jakiego posiadacie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla debeściaków myślących, że lagi powoduje karta graficzna, a niską animację internet (czyli mylenie pojęć). http://pl.wikipedia.org/wiki/Lag . Polecam poczytać zamiast wprowadzać ludzi w błąd (co z resztą szkodzi wam samymy, bo przedstawiacie problem pisząc, że lagi a tymczasem czytając dalej treść posta, nie wiadomo już o co wam chodzi, czy o lagi czy o wolną animajcę w grze...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszyscy maja racje moze poza zwalaniem wszystkiego na Bliza.
Bo skoro mi chodzi wow bez problemu, mojemu sąsiadowi też i jeszcze paru ludziom którzy mieszkają w Łodzi, a innym nie to sory bardzo ale nie jest to wina Bliza. Tak samo z ludzmi z którymi gram częśc nie ma żadnych problemów a część ma cigle.
Jesli chodzi o moje łącze to mam kablówkę 256/256 kbs z Multimediów (nie jesty to reklama) mozliwe żę mi na gwiazdke zwiększą do 512/128 kbs i srednie latency 60-220 choc najczesciej w dolnej granicy i jak pisalem powyzej mialem doslowjnie 4 razy problemy pomimo ze gram praktycznie codziennie od kiedy wowo wyszedł. Jak pisalem 4 razy mialem utrudnione granie (darmowych dni za to uzbieralo sie okolo t tygodni), mozliwe ze mialem farta i kiedy coś sie działo akurat mogło mnie nie być. :))

A problem ze sciaganiem to zeczywiscie spore utrudnienie, kilka dni temu zonie dofinansowalem laptopa i jedzie z netem z mojego łącza przez radio i kiedy tylko grzebie w necie to jest spko gorzej jak zaczyna wysylac fotki poczta wtedy latency skacze mi na 500-2000 (choc dla niektórych to pewnie normalne) co mi czasem przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienialiście MTU?? Podobno pomaga przy lagach ale nie wszystkim. Ja najprawdopodobniej nie mogę nic zrobić bo mam router i muszę mieć wartość 1500 :( - czyli standard Windy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 10:43, Air napisał:

Zmienialiście MTU?? Podobno pomaga przy lagach ale nie wszystkim. Ja najprawdopodobniej nie mogę nic zrobić bo mam router
i muszę mieć wartość 1500 :( - czyli standard Windy.

Ja mam 500 i to pomaga zamieszcze link do programiku do zmiany MTU później bo obecnie nie jestem u siebie :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 11:59, WoWmen napisał:

> Zmienialiście MTU?? Podobno pomaga przy lagach ale nie wszystkim. Ja najprawdopodobniej nie mogę nic zrobić bo mam
router
> i muszę mieć wartość 1500 :( - czyli standard Windy.
Ja mam 500 i to pomaga zamieszcze link do programiku
do zmiany MTU później bo obecnie nie jestem u siebie :].

Tylko, że ja łączę się przez router i nie mogę mieć nic innego jak 1500. A może się mylę?? Poszperałem w necie, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jak wrócę do domu to potestuję.

P.S. Programik posiadam, a kto nie ma to zapraszam [url=www.dslnuts.com/files/cmtu10017.zip] tutaj [/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 22:30, HoZar napisał:

ja mam neo 128 (256 bo rpomocja) i 512 ramu...
i raz mam lagi przy AH a raz nie... jakies pomysły ?


To najpewniej wina malej ilosci ramu. Wylacz wszystko w tle i nie graj w okolicach 16-24 :)
PS. A najlepiej wiecej ramu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanko - zakładając że idę do sklepu i kupuje WoWa, mogę *od razu* w niego zagrać, czy od razu trzeba kupować miesiąc - jak to jest z tymi "darmowymi" 30 dniami? Czekam teraz na inną gierę, i chciałem sobie przez pare dni popykać - można potem spokojnie "wyłączyć" konto na jakiś czas nie tracąc kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 13:42, KamPa napisał:

Proste pytanko - zakładając że idę do sklepu i kupuje WoWa, mogę *od razu* w niego zagrać, czy od razu trzeba kupować miesiąc
- jak to jest z tymi "darmowymi" 30 dniami? Czekam teraz na inną gierę, i chciałem sobie przez pare dni popykać - można
potem spokojnie "wyłączyć" konto na jakiś czas nie tracąc kasy?


Musisz albo podac numer zdrapki przy zakladaniu konta albo numer karty kredytowej/platniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wylacz wszystko w tle i nie graj w okolicach 16-24 :)

Dnia 04.11.2005 o 12:19, Volvox napisał:

PS. A najlepiej wiecej ramu :)


a moze wcale :^^: 0 lagow gwarantowane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:02, HumanGhost napisał:

Zobaczcie czego to ludzie nie wymyślą żeby zarobic nawet wirtualną kasę: http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,23855
:-D

Widziałem, superowe

@RankoR

Oczywiście, że się opłaca, przecież większość ludzi tworzy nowe postacie i zaczynają przygodę od nowa. Naprawdę nie wszyscy mają 60 lvl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 08:27, villentr napisał:

Zapewne wszyscy maja racje moze poza zwalaniem wszystkiego na Bliza.
Bo skoro mi chodzi wow bez problemu, mojemu sąsiadowi
też i jeszcze paru ludziom którzy mieszkają w Łodzi, a innym nie to sory bardzo ale nie jest to wina Bliza.


Villentr, to jest bardziej skomplikowane niż to ci się wydaje. Wątpie żebyś w tych słowach mógł ująć jak działa cała ta ich infrastruktura... Po za tym popatrz sobie na forum oficjalne, sam zobaczysz że się nawet przyznają , że wina leży po ich stronie, a tymczasem ty dalej swoje :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 13:55, RankoR napisał:

Witam wszystkich !

Powiedzcie ale tak szczerze czy jest jeszcze sens kupować WoW-a i zaczynać grę prawie rok po premierze.


No a jak:) Kup, nie myśl, uzależnij sie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 13:55, RankoR napisał:

Witam wszystkich !

Powiedzcie ale tak szczerze czy jest jeszcze sens kupować WoW-a i zaczynać grę prawie rok po premierze.

Jest. Powstają przecierz nowe serwery na których wszyscy zaczynają od początku. A nawet gdybyś założył postać na starym serwerze to na startowych zonach nie zaatakują Cie 60''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy szczęściarze... co tak narzekacie? Lepiej powiedzcie mi, co ja mam robić. Siedzę we Wrocławiu do czwartku, grał będę tutaj, a paczka z WoW leży już w domku w Legincy... Ehhh, to czekanie jest zabójcze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się