Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2010 o 23:41, DemoBytom napisał:

I chyba dla tego zamierzają to w katakliźmie zmienić.


I dlatego z jednej strony się cieszę. Z drugiej jednak Zastanawiam się co to będzie. Jak bardzo ta klasa się zmieni i czy przypadkiem nie stanie się już nudna. Co prawda teraz by odnosić sukcesy (czytaj: wysoko w statystykach, nie żeby mi jakoś szczególnie na tym zależało) muszę cisnąć po przyciskach, ale przynajmniej nie jest nudno. Teraz strzele dwa razy i będę musiał czekać.

Dnia 03.04.2010 o 23:41, DemoBytom napisał:

Oj zdziwiłbyś się.. >.>''
Przegrałem raz naszyjnik z MP5 na rzecz huntera.. "hey I need mana regen!"


Ja się chyba już niczemu nie zdziwie, bo widziałem już różne rzeczy. Wspomniałem jedynie i sytuacji normalnej :)

Dnia 03.04.2010 o 23:41, DemoBytom napisał:

A jak dodamy jeszcze, że Arcane Shot zadaje obrażenia magiczne.. Uuu... ;P


Skoro wszystko używa many, to pewnie wszystko jest magiczne. Na umiejętnościach przecież nigdzie nie pisze, że to obrażenia fizyczne :D

Dnia 03.04.2010 o 23:41, DemoBytom napisał:

To najpiękniejsze co może być gdy gra się tankiem ;)


A wiesz kiedy jest to najfajniejsze? Jak jesteś hunterem i rzucasz MD na takiego gościa a potem strzelasz w grupę mobów multishotem :D Niestety nigdy jeszcze nie miałem okazji. Jedynie pokusę zrobienia psikusa ludziom z AFK :D

Dnia 03.04.2010 o 23:41, DemoBytom napisał:

To samo zresztą robię gdy ktokolwiek poza mną pulluje moby. Mogę wipenąć, wylecieć z
drużyny, nie zależy mi aż tak. Ale gdy ktoś pomimo próśb nadal pulluje "''''cos it''s
not a heroci loool" - nie łapię tych mobów, a często siadam z boku i wpieprzam jakieś
ciastko ;P


Ja kiedyś w Scarlet Monastery miałem w drużynie kolesia który atakował moby przede mną. Na prośby nie reagował to walnąłem focha. Stanąłem sobie w miejscu i zacząłem książki czytać. Szkoda że mój healer nie chciał mnie posłuchać i go leczył dalej, przynajmniej exp mi leciał :D Doszli do ostatniego bossa i mnie wywalili. Pewnie żal im było mega zajebistych przedmiotów. Szkoda tylko, że nie widziałem min na ich twarzach, kiedy healer na moja prośbę wyszedł zaraz po tym jak mnie wywalili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 23:43, DemoBytom napisał:

Po ubiciu ostatniego bossa isę kapłem, że zmieniłem gear, seale itd.. zapomniałęm o RF
XD


Ja raz zapominałem RF w Uldurarze :-) Mieliśmy wipe, a że zazwyczaj leczę i tankowałem raczej od święta, rzuciłem wszystkie buffy oprócz RF. Ale i tak poszło nieźle, biliśmy Thorima i przeprowadziłem przez korytarz całą drużynę oprócz jednego druida i tak znanego ze skłonności do przeagrowywania.

Natomiast co do ludzi zupełnie się nie znających, to robiłem już FRC z druidem, który jako misiek biegał, a tankował przy pomocy wratha, oraz HoL z paladynem, który sądził że Taunt na dzień dobry a potem autoatak to świetna taktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

Skoro wszystko używa many, to pewnie wszystko jest magiczne. Na umiejętnościach przecież
nigdzie nie pisze, że to obrażenia fizyczne :D

Ale to są obrażenia fizyczne ;] Każdy strzał oprócz arcane(jak nazwa wskazuje) i serpenta(tu masz nature dmg) jest physical, stąd często problemy przy addach, które teoretycznie są ''dla ranged''(patrz Lady Deathwhisper). Co do samej rotacji huntera w MM - przy w miarę sensownym poziomie ArP opłaca się respecnąć z improved arcane na improved steady i wyrzucić arcane z rotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

> I chyba dla tego zamierzają to w katakliźmie zmienić.

I dlatego z jednej strony się cieszę. Z drugiej jednak Zastanawiam się co to będzie.
Jak bardzo ta klasa się zmieni i czy przypadkiem nie stanie się już nudna. Co prawda
teraz by odnosić sukcesy (czytaj: wysoko w statystykach, nie żeby mi jakoś szczególnie
na tym zależało) muszę cisnąć po przyciskach, ale przynajmniej nie jest nudno. Teraz
strzele dwa razy i będę musiał czekać.

Z tego co wiem zmieniaja na cos pod abstrakcyjnym pojeciem energia

Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

> Oj zdziwiłbyś się.. >.>''
> Przegrałem raz naszyjnik z MP5 na rzecz huntera.. "hey I need mana regen!"

Ja slyszalem z kolei o hunterze, ktory zbieral rzeczy z arcane dmg i int bo chcial spamowac arcane shotem

Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

Ja się chyba już niczemu nie zdziwie, bo widziałem już różne rzeczy. Wspomniałem jedynie
i sytuacji normalnej :)

Tankujacy hunter?

Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

> A jak dodamy jeszcze, że Arcane Shot zadaje obrażenia magiczne.. Uuu... ;P

yay, w ogole arcane podliczal attack power czy spell power bo juz nie pamietam?

Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

Skoro wszystko używa many, to pewnie wszystko jest magiczne. Na umiejętnościach przecież
nigdzie nie pisze, że to obrażenia fizyczne :D

Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

> To najpiękniejsze co może być gdy gra się tankiem ;)

A wiesz kiedy jest to najfajniejsze? Jak jesteś hunterem i rzucasz MD na takiego gościa
a potem strzelasz w grupę mobów multishotem :D Niestety nigdy jeszcze nie miałem okazji.
Jedynie pokusę zrobienia psikusa ludziom z AFK :D

Hmm musze sobie zanotowac gdybym chcial wrocic do mojego dwarfa huntera

Dnia 04.04.2010 o 00:01, Daimon_Frey napisał:

> To samo zresztą robię gdy ktokolwiek poza mną pulluje moby. Mogę wipenąć, wylecieć
z
> drużyny, nie zależy mi aż tak. Ale gdy ktoś pomimo próśb nadal pulluje "''''cos
it''s
> not a heroci loool" - nie łapię tych mobów, a często siadam z boku i wpieprzam jakieś

> ciastko ;P
Ja kiedyś w Scarlet Monastery miałem w drużynie kolesia który atakował moby przede mną.
Na prośby nie reagował to walnąłem focha. Stanąłem sobie w miejscu i zacząłem książki
czytać. Szkoda że mój healer nie chciał mnie posłuchać i go leczył dalej, przynajmniej
exp mi leciał :D Doszli do ostatniego bossa i mnie wywalili. Pewnie żal im było mega
zajebistych przedmiotów. Szkoda tylko, że nie widziałem min na ich twarzach, kiedy healer
na moja prośbę wyszedł zaraz po tym jak mnie wywalili :D

Porownywalnie shamanem moge sie bardziej wypiac na wyznawcow ninjanizmu, jerkizmu i innych przejawow dupkowatosci, ale jakos nie spotkalem osob, ktore by mi az tak podpadly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 23:09, DemoBytom napisał:

> to już nawet nie śmieszne, ale tragiczne XD Przecież Hunterzy w ogóle nie powinni
potrzebować MB, mają Aspect of Viper (czy jakieś inne wężydło) który przy każdym ataku
regeneruje im manę XD

"Ale to zmniejsza zadawane obrażenia, czyli będę mieć mniejszy DPS"

Wolę huntów wołających o mb, niż takich, którzy jadą cały czas na Viperze, bo są za leniwi by zmieniać aspecty.

Co do hunta i mp5, jeżeli item do tego miał agi/AP (a nie było tam spell power) to hunter miał pełne prawo lootować. W TBC (vanilli nawet nie ma co wspominać, str+spirit items ftl) itemy dla hunta nadal mają itemizację "agi+int+sta+mp5" i można szału dostać, że gdy w końcu leci coś czyste AP+Agi, to jest leather i nie można needować... przynajmniej jako retri mogę rollować o itemy z Warkami i DK zamiast być skazanym na Int.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misiek, o ile się nie zmienił za bardzo od ostatnich patchy:
Trash/wiele mobów - Swipe, Swipe, Swipe, Swipe, Swipe... (ew. Berserker + Mangle spam, okazjonalnie zmieniając cel przy więcej niż 3 mobach).
Single target - Mangle co CD, utrzymywać stack 5 lacerate, Fearie Fire i do tego Maul gdy masz rage do spalenia.

Cat: http://worldofwarcraft.dk/e107_files/public/1245954492_15_FT17404_cat-dps-chart.jpg
Upraszczając - musisz utrzymywać doty/buffy/debuffy w następującej kolejności:
1) Mangle (jak jest druid tank lub Arms war ew. inny feral aplikujący, nawet tego nie dotykasz)
2) Fearie Fire
3) Savage Roar
4) Rake
5) Rip
6) Feroucious Bite

Punkty nabijasz Shredem (Rake+Mangle używasz tylko dla dota/debuffa). Do tego musisz jeszcze odpowiednio korzystać z Berserk i Tiger Fury, ale szczegóły możesz znaleźć na EJ lub odpowiednich tematach/stickies na mmochamp/wowheadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:39, DragonLord napisał:

Co do hunta i mp5, jeżeli item do tego miał agi/AP (a nie było tam spell power) to hunter
miał pełne prawo lootować. W TBC (vanilli nawet nie ma co wspominać, str+spirit items
ftl) itemy dla hunta nadal mają itemizację "agi+int+sta+mp5" i można szału dostać, że
gdy w końcu leci coś czyste AP+Agi, to jest leather i nie można needować... przynajmniej
jako retri mogę rollować o itemy z Warkami i DK zamiast być skazanym na Int.

że co? kiedy ostatnim razem widziałęś coś takiego? maila z agi/ap i mp5 nie widziałem... chyba od tbc, a retri zbiera baty z arp jako że co 2 rzecz ma arp bah nawet shadowmourne ma arp na sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2010 o 12:51, DragonLord napisał:


Ten obrazek jest tak jasny, że nie trzeba było słów. ;D A na poważnie dzięki za odpowiedź, dużo się nie zmieniło na to wygląda, ale teraz mam już łatwiej ogarnę swój DPS czy threata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miał pełne prawo lootować. W TBC (vanilli nawet nie ma co wspominać, str+spirit items ftl) itemy dla hunta nadal mają itemizację "agi+int+sta+mp5" i można szału dostać

Czytasz cały post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:51, DragonLord napisał:


Haha, ktoś chyba postanowił to wytłumaczyć nawet tym, którzy rozumieją tylko tekst czytany z obrazków :) Najlepsza jego część to te bazgroły i tekst "JOHN FUCKING MADDEN", padłem ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedługo zaczynam grać w WoWa i będę robić postać (chyba Horda, ale nie jestem pewien) i zastanawiam się tylko, na jakim servie. Możecie mi powiedzieć, gdzie gra większość tu obecnych lub gdzie znajdę najwięcej Polaków (server PvE bo chyba on jest najlepszy dla początkujących), bo nie chcę grać "sam" choć wiem, że na niskich poziomach i tak mi to grozi...

PS Gra ktoś na serverze Maghteridon EU bo jakiś znajomy na nim grał i mówił że fajny, i dużo polaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2010 o 18:08, Ashakel napisał:

PS Gra ktoś na serverze Maghteridon EU bo jakiś znajomy na nim grał i mówił że fajny,
i dużo polaków...


Najwięcej Polaków to chyba masz na Burning Legion serwerze. Przynajmniej na nim wybijają się najbardziej i sporo topowych polskich gildii jest właśnie z tego serwera. Co do Maghteridona to nie wiem jak tam jest z populacją Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magtheridon jest okej, wybierz to, tylko ogarnij jeszcze po jakiej stronie sa polacy bo ja już nie pamiętam.
a jeżeli chodzi o to jaki server jest lepszy dla początkujących pvp czy pve, to nie ma znaczenia, a zresztą potem możesz tego żałować ze wybrałeś ten czy nie ten. Liczy sie to czy server i battlegrupa jest dobra i to po jakiej jesteś stronie, bo może być tak ze jest server X ale na serwerze X jest 10% hordy a 90% aliantow, osobiście wole jak jest 50% hordy i 50% aliantow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 18:20, the_bishop napisał:

a jeżeli chodzi o to jaki server jest lepszy dla początkujących pvp czy pve, to nie ma
znaczenia, a zresztą potem możesz tego żałować ze wybrałeś ten czy nie ten. Liczy sie
to czy server i battlegrupa jest dobra i to po jakiej jesteś stronie, bo może być tak
ze jest server X ale na serwerze X jest 10% hordy a 90% aliantow, osobiście wole jak
jest 50% hordy i 50% aliantow.


Grałem na początku kiedyś na serwerze Karazhan w Alliance.. to była tragedia, ekonomi praktycznie nie było w przymierzu bo serwer nowy i tylko ok. 20% populacji serwera to byli alianci. Nie dało się praktycznie nic robić, bo w każdej lokacji zawsze było gdzieś paru hordziaków, a człowiek sam i zonk. Jeszcze mieli tendencje do gankowania, wiec można było się wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 23:00, Azvar napisał:

> Pomógłby mi ktoś z 1 macrem? Mianowicie, shield bash w melee range, otherwise heroic

> throw.

Nie da rady zrobić takiego makra, ponieważ nie ma warunku typu "meele only". Możesz co
najwyżej kombinować z modyfikatorami, np

/cast shield bash
/cast [mod: shift] heroic throw

Przy okazji, do Heroic Throw polecam poniższe makro (przydaje się do pullowania w ferworze
walki):

/cast [target=mouseover,nomod,harm,nodead] Heroic Throw;[equipped:thrown,mod:shift,harm,nodead]
Throw; [mod:shift,harm,nodead] Shoot; Heroic Throw


A z tym by się coś dało pokombinować?
http://www.wowwiki.com/API_IsActionInRange

Tutaj kolega ma taki sam problem ale niestety nikt rozwiązania nie znalazł.
http://www.tankspot.com/showthread.php?43535-Heroic-Throw-Shield-Bash-on-one-button

Chciałem też macro na Heroic Fury kiedy Intercept jest na cooldownie z dodatkiem Berserker Rage na wypadek gdyby zabrakło mi rage''a, wymyśliłem coś takiego ale nie działa.
#showtooltip Intercept
/cast Berserker Rage
/castsequence [harm] reset=30 Intercept, Heroic Fury, Intercept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Frostmane w Ally. Jest trochę polaków, a sam jestem w polskiej gildii na serwerze, z którą wcześniej przeniosłem się z Karazhanu właśnie.

I mam pytanie ponownie. Czy aby zacząć robić questy daily w Argent Tournament IC trzeba zrobić jakiś preq ? Znaczy się pewnie na 100% tak, bo nie mogę tam robić, dlatego czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie i u kogo zacznę chaina żeby móc wykonywać tam zadania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei na Kara po stronie hordy, gra sie w miare przyjemnie, gildie glownie international przy czym 1 polska ma jakis w miare dobry poziom. Jezeli chodzi o populacje to troche polakow, brytyjczykow i ludzi z terenow bylej jugoslawii. Jezeli gra sie tam minerem to zarabianie nie stanowi problemu. Z kolei rozrzut gildii jest calkiem przyzwoity- sa casuale zbierajace sie w weekendy (szkoda, ze mieli za duzo shamanow, chetnie bym posiedzial na raidach, akurat godziny mi pasowaly) do hardcorow raidujacych pare razy w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 19:39, Grodhar napisał:

A z tym by się coś dało pokombinować?
http://www.wowwiki.com/API_IsActionInRange


Pojęcia nie mam, pierwszy raz takie coś widzę - wydaje mi się, że to jest do addonów, swego czasu był taki addon dla hunterów podmieniający action bary zależnie od dystanse. Musisz poeskerymentować, ale na twoim miejscu zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem, ja osobiście na pojedyńczych bossach używam także i Heroic Throw, żeby podbić sobie aggro :)

Dnia 04.04.2010 o 19:39, Grodhar napisał:

Chciałem też macro na Heroic Fury kiedy Intercept jest na cooldownie z dodatkiem Berserker
Rage na wypadek gdyby zabrakło mi rage''a, wymyśliłem coś takiego ale nie działa.
/cast Berserker Rage
/castsequence [harm] reset=30 Intercept, Heroic Fury, Intercept


Na pewno powinieneś stamtąd wywalić warunek [harm] (jest zbędny, jak w większości makr) i to ponowne Intercept na końcu również. Ewentualnie spróbuj bez tego /cast Berserker Rage na początku, zamiast tego dodaj to gdzieś indziej, do innego makra (ja tego typu rzeczy mam pododawane gdzie się da, bo rage nigdy za wiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No dzięki chyba tak zrobie do tych co bardziej rage''ożernych skilli jak cleave czy coś, a wiesz jak zrobić żeby nie było tego odgłosu i najlepiej też tego czerwonego napisu na środku ekranu "spell is not ready yet" ?
Error sounds mam wyłączone ale to dalej wkurza. Tak żeby kiedy spamuje macro to berserker rage albo się włączyło a jak ma cd to stfu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się