Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2012 o 23:34, GanD napisał:

Dawno Cię tu nie widziałem, więc po pierwsze składam gratulacje z okazji ślubu, nieważne
jak dawno temu to było. ;)


Dzięki, ślub był 1,5 roku temu ;) Kolejna nowina ma na imię Bianka, ma 7 tygodni i waży 4,7kg ;)

Dnia 24.03.2012 o 23:34, GanD napisał:

I odpowiadając na Twoje pytanie: na jednym koncie BN możesz grać jednocześnie
zarówno w WoW jak i SC2 (...)


Podejrzewam, że w takim razie nie powinno być problemu, choć teoretycznie można by było sobie wyobrazić trudne do zbicia argumenty za tym, żeby do jednego konta BN dało się zalogować tylko raz w danym momencie - niezależnie od gry. No cóż, chyba zaryzykuję, najwyżej będziemy grać na zmianę ;) Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 09:36, Vilmar napisał:

/ciach/

Wydaje mi się, że w jednym czasie nie powinno być problemu, bo ja mając odpalonego WoW bez problemów odpalam również betę Diabełka i zalogowanie się do jednej gry nie wywala mnie z tej wcześniej włączonej. Nie sądzę, aby w pełnej wersji mieli to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 11:32, Fallen-Death napisał:

/ciach/

Co to za moda, że tanki są bez glifów ostatnimi czasy? I dlaczego większość z nich to Warriorzy właśnie? Prime Glyph to jakaś kpina: po co Ci to na tanku?
W itemy 378 wsadź już gemy oraz enchanty - z pozostałymi na razie nie ma co się bawić, bo to crap i tylko stracisz kasę. Ebonsteel Belt Buckle też sobie na razie daruj, a HC możesz tankować nawet bez reforge, który aktualnie również jest nieopłacalny przy tym ekwipunku. Jeśli tylko ogarniasz grę (a patrząc na Prime Glyph śmiem wątpić) to nie będziesz miał większych problemó
Co do talentów/glifów i ogólnej pomocy: http://www.mmo-champion.com/threads/993690-Prot-guidelines-and-FAQ
EDIT
Item lv chyba masz też za niski na HC na razie, więc musisz pozdobywać lepszy sprzęt: najłatwiej za repę z Cata, ale widzę, że z tą też u Ciebie kiepsko. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2012 o 12:10, Pajonk78 napisał:

Item lv chyba masz też za niski na HC na razie, więc musisz pozdobywać lepszy sprzęt:
najłatwiej za repę z Cata, ale widzę, że z tą też u Ciebie kiepsko. :/

Sprzęt za repe się olewa :) szkoda czasu na grind :P
Wbijasz 85 - idziesz na AH lub do kumpla itd. kupujesz itemy 377 (pvp) masz it. level idziesz na nowe 3 mega duper easy nowe hc i się ubierasz w 378 i w między czasie załapujesz się na coś co się zowie LFR (jeszcze prosciej niż 3 hc)i się dalej ubierasz + itemy za JP i Valory. W kilka dni jesteś ubrany 378 i wiecej, a repe to tylko tam gdzie masz ennh na kask i therazane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 12:28, scott napisał:

/ciach/

Tank z PvP itemami na nowe HCki? 90% graczy ubranych pod PvE go przeagruje. :P Przecież chłopak będzie dostawał kicka szybciej niż zajmie mu wejście do insty, a co do itemków za repę to żaden grind: gram normalnie i minimum 3 repy mam na maxa przed 85 poziomem - tabard + dungi i nie ma bata. :D Poza tym jeśli chłopak nie grał 2 lata to zakładam, że itemki z AH nie wchodzą zbytnio w rachubę.
Ergo: pozostaje robienie inst/questów i ciągłe dozbrajanie się. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 12:59, Pajonk78 napisał:

> /ciach/
Tank z PvP itemami na nowe HCki? 90% graczy ubranych pod PvE go przeagruje. :P Przecież

mylisz sie

Dnia 26.03.2012 o 12:59, Pajonk78 napisał:

chłopak będzie dostawał kicka szybciej niż zajmie mu wejście do insty, a co do itemków

to możliwe, gejowska społeczność jest gejowska ;3

Dnia 26.03.2012 o 12:59, Pajonk78 napisał:

za repę to żaden grind: gram normalnie i minimum 3 repy mam na maxa przed 85 poziomem
- tabard + dungi i nie ma bata. :D Poza tym jeśli chłopak nie grał 2 lata to zakładam,
że itemki z AH nie wchodzą zbytnio w rachubę.
Ergo: pozostaje robienie inst/questów i ciągłe dozbrajanie się. ;)

albo poproszenie dobrego kolegi o kupno kilku boe''ów za valor''y/justice''y nawet bez zakładania, po prostu aby sobie w bagu leżały
aktualnie, dziś mój kolega wbija 85 swoim drutem więc prawdopodobnie będziemy go troche boostować z bratem po nowych instach - więc podaj swojego @maila czy coś to i ciebie weźniemy na przyczepke ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 13:10, SoieR napisał:

> > /ciach/
> Tank z PvP itemami na nowe HCki? 90% graczy ubranych pod PvE go przeagruje. :P Przecież

mylisz sie

Gdybym sam tak wiele razy nie zrobił w przypadku tanków z PvP itemami to bym o tym nie pisał: nawet magiem mając wtedy bodajże 383ilv przeagrowałem tanka w gearze PvP - nie chcę myśleć co by się stało, gdybym nie wrzucił MD swoim Hunterem z 397ilv przy takim tanku... Jak dla mnie takie podejście to największe oszustwo jakie jest "legalne" w tej chwili: później taki oszust robi niebotyczne 5k DPS na pierwszym bossie w WoE, gdzie ma +100% crita, a po zwróceniu uwagi rzuca: To jak mam zdobyć gear... Nie od razu trzeba mieć wszystko 378: wszystkie alty jakie miałem do tej pory wchodziły na ostatnie 3 HCki legalnie - to, że dzień czy 2 później po wbiciu 85 to trudno - przynajmniej nie byłem ciężarem dla drużyny, który równie dobrze mógłby od początku być AFK jak to robią n00by na LFR - nawet jest poradnik jak "afczyć" tak, aby nikt się nie zorientował... Sam osobiście od razu inicjuję pożegnanie dla takich jednostek, bo jak się ktoś chce boostować to ze znajomymi/ludźmi z gildii, a nie z PUGiem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowe hcki można robić pół nagą postacią autoatakując nie widze problemu w gearze, nawet 5 k dpsu starczy, gorzej jak nie dość że słaby gear to i kretyni- przynajmniej 3/5 takich ale to już inna bajka, przecież można ustawić cc na trasz, odpowiednio chainować def cd na bosów
protip: nie trzymanie aggo nie ma absolutnie nic wzpólnego z pvp gearem, ABSOLUTNIE NIC, co więcej to właśnie w pvp sprzęcie można zrobić większy dmg tankiem (390pvp vs 378pve) więciej staminy (str/agi też ale to ma mały wpływ) > więcej veng > większy threat kosztem zmniejszonych defensywnych statsów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 13:36, Pajonk78 napisał:

Gdybym sam tak wiele razy nie zrobił w przypadku tanków z PvP itemami to bym o tym nie
pisał: nawet magiem mając wtedy bodajże 383ilv przeagrowałem tanka w gearze PvP - nie
chcę myśleć co by się stało, gdybym nie wrzucił MD swoim Hunterem z 397ilv przy takim
tanku...


Pro Tip: Rola DPS-a nie polega na bezmyślnym przyciskaniu guziczków, a własnie na kontroli swojego DPS-u, nie potrafisz się dostosować do tanka to coś z Tobą nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 14:16, Oxva napisał:

/ciach/

LOL - jeśli tank nie potrafi utrzymać aggro BOSSA na sobie to uważasz, że to wina DPSu? Właśnie przez takich ludzi często wolę wyjść z party i mieć dezertera 30 minut niż się męczyć i ewentualnie wipe zaliczyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 14:16, Oxva napisał:

Pro Tip: Rola DPS-a nie polega na bezmyślnym przyciskaniu guziczków


Powiedz to 95% osobom, które zaczęły grać w wotlk/cata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie- to dps który nie wie co te feint/soulshatter/handofsalvation/mirrorimage/feigndeath/fade
obniżenie sobie dpsu nawet o te 5% które traci sie na tego typu zdolnośćiach wydłuża walki na hckach oooo jakieś 3s więęęęęcccccc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wina dpsu. DPS MUSI kontrolowac swoj threat... a tank probowac utrzymac aggro na sobie. Ale jak nie wyrabia z powodu itemow/umiejetnosci to zeby bylo ok (a da sie tak) to dpsy musza dostosowac swoje klikanie pod tanka. Mysle ze 3-4k dps mniej nie wplynie na e-pena gracza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Myśle, że nie chodzi tutaj o trzymanie aggro na walce tank&spank, bo jeszcze się chyba nie spotkałem z sytuacją, żeby jakiś tank nie utrzymał aggro ( mowa tutaj o cata ).
Jeśli chodzi o bezmyślnych DPSów to niestety doświadczyłem paru w WoTLKu oraz na początku Cata. Jako tank raidujący 25m z gildią, a 10m PUGując nie zależało mi na exp capie, zwyczajnie pakowało się w stamine oraz dodge/parry. Hit cap nie był nawet wymagany, chociaż 5 % to było taki powiedzmy sobie minimum. Zawsze na początku walki dostawałem MD, tricki i aggro do końca walki byłem w stane utrzymać aggro. Jednak inaczej sprawa wyglądała na PUGach 10m, gdzie ludzie od razu po pullu aktywowali wszystkie cooldowny i utzryamnie threata graniczyło z cudem. Co z tym, że mówiłem " Dajcie mi dosłownie 10 sec na zrobienie threata, bo nie mam exp capa i rage''a wam nie wyczaruje ", nadal all-in na wejście.
Niemal identyczna sytuacja była na początku cata, kiedy ze słabym gearem raidowałem PUGi. Stackując mastery traciłem dużo expertise i hita, ale dzięki vengeance nadrabiałem straty. Z lepszym gearem oczywiście sytuacja się polepszyła, ale nijak się to ma do mentalności ludzie np. z TBC, gdzie ludzie jakoś chętniej współpracowali, a nie tak jak teraz " GO GO GO GO GO ! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Powiedzcie mi czym się różnią talenty dla Rouge?
Myślałem o zabójcy który sprawnie walczy wręcz i teraz nie wiem co wybrać, czy Assasination czy jednak Combat... Można jakoś podzielić po połowie, albo coś w ten deseń? Albo czy w późniejszym etapie gry można dobrać 2 talent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 11:32, Fallen-Death napisał:


Damn, za późno się zorientowałem, że do złej osoby odpisałem mój wcześniejszy post. Miałem na mysli do Ciebie, a poszło do Pajonka.
Mniejsza o to, jak coś to masz tutaj mój build
http://eu.battle.net/wow/en/tool/talent-calculator#Zc02!kaY!!PSkZeedTgQ!ZYVfRjlLp
Co do addonów, to ja od kiedy pamiętam używałem tylko Omen : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się