Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2009 o 02:21, Vaxinar napisał:

Kupując podstawkę WoW wciąż dostaje się ten miesiąc gratis czy ta promocja już nieaktualna?


Hmm ja posiadam wydanie premierowe i tam takie coś było, nie wiem jak jest teraz w tych nowszych czy Battlechest, ale chyba jest. Wiedz jednak, że to nigdy nie była promocja, ten miesiąc tak na prawdę był wliczony w cenę, a dopisek "gratis" to jedynie tani chwyt marketingowy :)

@ piotreqqq - naturalnie, skan dowodu osobistego jeśli już (legitymacja chyba też styknie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 22:14, pkapis napisał:

Na HC nie mamy jeszcze zgrania i sprzętu (to znaczy niektórzy mają, ale nie wszyscy,
a wybór 80-tek mamy niewielki). Próbowaliśmy :-)


Heroik heroikowi nierówny, na początek najlepiej Uthgarde Keep i Nexus

Dnia 21.02.2009 o 22:14, pkapis napisał:

Jakieś rzeczy na resilience, dodge, etc. To co pozwala zmniejszyć obrażenia albo ich
uniknąć. Nasz druid ma głównie +AP i +Crit. Stamina to swoją drogą, prawie wszystko z
highendowych rzeczy ma teraz staminę.


Z tego co widać rzeczy z dodge itp dla druidów nie ma, co najwyżej kamienie, enchanty, płaszcze i biżuteria. Nie sądzę, żeby Blizzard o tym zapomniał, może nie są potrzebne? Spróbujcie może poczytać coś o tankujących druidach, może trzeba coś poprawić w buildzie.

Dnia 21.02.2009 o 22:14, pkapis napisał:

Ja akurat gram Holy Palkiem i brakuje mi głównie obycia z własnymi umiejętnościami (bo
niektórych w solo nie musiałem wcale używać). Ale się wyrabiam. Gorzej, że naszym jedynym
tankiem jest druid właśnie i o ile czasami nie ma problemu, tak zdarza się że nagle życie
schodzi mu błyskawicznie i nie zdążę nawet nic zrobić. LoH mogę odpalić raz, potem jest
długi CD. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Potrafi być walka, że spokojnie samymi
Flash of Light i Holy Shock go leczę, a w ciągu sekundy życie spada mu o 90% i jeśli
nie uleczę go odruchowo to jeden cios i leży.


Nie należy zakładać, że zrobi się każdą instancję bez zgonu. Ale zwróć uwagę, że można zrobić pół instancji i nie pójdzie to na marne, bo reputacja i tak leci, podobnie jak "emblematy heroizmu".;-> Nasz tank jest paladynem, ma sprzęt z dodge i defense, 25 tys hp i też mi czasem zginie. Ile wynosi Twój spell power?

A może powinniście się zamienić, ty zostań tankiem a on niech się przerobi na healera. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, kiedyś słyszałem że w wowie można zamrozić konto żeby dni nie uciekały gdy się nie gra , czy to prawda? I jeśli tak to jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 10:17, asfodel napisał:

> a wybór 80-tek mamy niewielki). Próbowaliśmy :-)

Heroik heroikowi nierówny, na początek najlepiej Uthgarde Keep i Nexus


Próbowaliśmy UK. Pierwszego bossa daliśmy radę, przy dwóch kolejnych nie bardzo, a zajmowało to tyle czasu że moby się zrespawnowały.

Dnia 22.02.2009 o 10:17, asfodel napisał:

Spróbujcie może poczytać coś o tankujących druidach, może trzeba coś poprawić w buildzie.


Racja. O sobie poczytałem, o druidzie jakoś zapomniałem :-)

Dnia 22.02.2009 o 10:17, asfodel napisał:

Nie należy zakładać, że zrobi się każdą instancję bez zgonu. Ale zwróć uwagę, że można
zrobić pół instancji i nie pójdzie to na marne, bo reputacja i tak leci, podobnie jak


Jasne. Tylko jeśli na HC pada nam tank to zaraz jest wipe, bo nie ma komu przejąć jego roli. Za tydzień czy dwa może się to zmieni, parę osób jest już na 76, ale chwilowo mamy tylko pięć 80-tek i nie mamy swobody wyboru. W sumie nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, bo my grywamy casualowo, ale chcieliśmy też trochę instancji porobić. Na razie bawimy się w normalnych, żeby trochę zgrania nabrać.

Dnia 22.02.2009 o 10:17, asfodel napisał:

"emblematy heroizmu".;-> Nasz tank jest paladynem, ma sprzęt z dodge i defense, 25
tys hp i też mi czasem zginie. Ile wynosi Twój spell power?


W tej chwili trochę ponad 1000. Z tym że problem z druidem to nie jest kwestia mojego SP. To się zdarza sporadycznie, ale gdy walczyliśmy z kilkoma przeciwnikami (np. trzema mobami) on potrafił nagle w ciągu pół sekundy dostać dwa czy trzy takie ciosy, że życie schodziło mu o 90%. A ja nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, więc nie mogę zacząć rzucać Holy Light wcześniej. Holy Shock go sam nie wyciągnie, a Lay on Hands ma długi CD. Jest to o tyle dziwne, że przeciw tym samym mobom przez większość czasu spokojnie leczyłem i resztę bez wysiłku.

Dnia 22.02.2009 o 10:17, asfodel napisał:

A może powinniście się zamienić, ty zostań tankiem a on niech się przerobi na healera.
;-)


:-) Kwestia stylu grania. Ja lubię leczyć, a on woli tankować. Problem powinien się rozwiązać gdy parę innych osób dociągnie do 80-ki i będziemy mogli lepiej ustawić skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 22:14, pkapis napisał:

/ciach/


Gear przed heroicami dla druida tanka to tak naprawdę gear dla dpsu. Agi, Crit, Expertise, Hit Rating. I tak naprawdę to wystarcza.
http://www.wowhead.com/?forums&topic=61013 - tutaj masz ładną rozpiskę gdzie zdobyć sprzęt przed heroicami, żeby je zacząć.
http://www.wowhead.com/?forums&topic=61380 - a tutaj małe info o wymaganiach na heroici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz tego świadomość, ale mała rada chyba nie zaszkodzi. Ja się na palkach nie znam (w sensie ich zaklęć nie znam), bo grałem zawsze tylko kapłanem, a i to wieku temu, ale w trudniejszych instancjach, kiedy łatwo było o takie krytyczne sytuacje, rzucałem (i nie tylko ja) czary z wyprzedzeniem. Przy dłuższym czasie castowania zawsze do pewnego momentu można przerwać rzucanie czaru i w razie czego nie traci się many na overheal. Wiem, że to uciążliwe i trzeba być mocno skupionym całym czas, ale czasami z braku lepszego sprzętu i poziomu trudności, po prostu nie ma wyjścia i trzeba tak robić. Często, jeśli nie ma kilku medyków w drużynie, rozpoczęcie leczenia już po otrzymaniu obrażeń przez tanka to zdecydowanie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj resilience, to jest teraz stat w zasadzie czysto pvp (wcześniej druid mógł go używać do brakującego crit immuna, bo z defense i tak miał tylko dodge), a reszta klas znacznie bardziej zyskuje na Defence rating. Tak jak mówiłem, jako misiek sta/agi/str, potem AP/crit (znacznie lepiej skaluje się czystymi statami). Gdzieś tam jeszcze lata hit rating i expertise rating, by mieć capa na hit i soft capa na dodge bossa (nie pamiętam dokładnie, ale dla obu było to coś koło 6%). Ponadto miśki tak mają, kupa hp, zero avoidance (no, prawie) i trzeba go znacznie bardziej intensywnie leczyć. W 3.10 dostaną coś w stylu PW:Shield na krytach i może być trochę lepiej. Ponadto niech ten misiek poczyta sobie o taktykach na bossach, a może nawet o samym tankowaniu (jak jest nowy to może od podstaw powinien zacząć, jak np. zawsze bądź zwrócony pyskiem do mobów). Tankspot, EJ itp.
A jako healer kup sobie mackę od BSa i daj na nią enchant, oszczędzi Ci to dużo czasu, bo jest klasy Naax10 (ile ja bym dał, by lock miał możliwość kupna/zdobycia dobrej broni bez rajdów...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 10:59, Mroczny Elf99 napisał:

witam, kiedyś słyszałem że w wowie można zamrozić konto żeby dni nie uciekały gdy się
nie gra , czy to prawda? I jeśli tak to jak to zrobić?


Nie da się zamrozić konta... a szkoda :) ponieważ nie jednemu umiliło by to życie, a 2 miechy to dużo za dużo no ale tak to blizzard wymusza kupienie dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 18:04, Redjevel napisał:

> witam, kiedyś słyszałem że w wowie można zamrozić konto żeby dni nie uciekały gdy
się
> nie gra , czy to prawda? I jeśli tak to jak to zrobić?

Nie da się zamrozić konta... a szkoda :) ponieważ nie jednemu umiliło by to życie, a
2 miechy to dużo za dużo no ale tak to blizzard wymusza kupienie dodatku.



..a szkoda?? A jak sobie to niby wyobrażasz? Wchodzisz na stronke zamrażasz, włączasz rano czy tam kiedy kończysz zamrażasz i tak cały czas? Ja osobiście wbiłem 70 lv w 4 dni 16h playedu czy jakoś tak i co z darmowego miesiąca miałbym jeszcze mięć 23dni grania.. To by było bezsensu po zanim byś wykorzystał zasilenie to by Ci pół roku mineło, a utrzymanie serwerów, pensje pracowników itp. raczej to nie będzie mała kwota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To można porównać do płacenia abonamentu na komórkę (lub karty doładowujące), też się płaci/kupuje, a nie zawsze z tego korzysta. I kogo to obchodzi? :P Biznes to biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyła sie pielgrzymka do Uther''s Tomb ze Stormwind :) Cały czas około 150 osób szło. Zaznaczam, że tylko szło. Zajęło nam to około 2 godziny^^. I jak tu nie kochać serwerów RP? Co ciekawe większość graczy używan do RP epickich armorów z 60 bądź 70lvl. Zwłaszcza paladyni. Teraz się zastanawiam nad nową postacią - paladyn albo wojownik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 11:52, GanD napisał:

Pewnie masz tego świadomość, ale mała rada chyba nie zaszkodzi. Ja się na palkach nie
znam (w sensie ich zaklęć nie znam), bo grałem zawsze tylko kapłanem, a i to wieku temu,
ale w trudniejszych instancjach, kiedy łatwo było o takie krytyczne sytuacje, rzucałem
(i nie tylko ja) czary z wyprzedzeniem. Przy dłuższym czasie castowania zawsze do pewnego
momentu można przerwać rzucanie czaru i w razie czego nie traci się many na overheal.


Znam ten sposób, chociaż normalnie wolę leczyć szybszymi i mniej manożernymi Flash Light i Holy Shock.
Natomiast właśnie przed chwilą udało nam się skończyć UK HC. Cztery osoby z gildii i jedna spoza. Początkowo była to znajoma czarodziejka, ale gdy padliśmy na drugim i trzecim bossie parę razy musiała iść. Dołączył Fury Warrior z ogłoszenia i od tego momentu poszło już z minimalnymi stratami (tank padł na ostatnim bossie, ale gdy ten sam ledwo dychał). Ja jakoś dawałem radę, chociaż warek ściągał aggro z tanka i musiałem leczyć obu (ale za to tank obrywał mniej) a i innych czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zrobia ten interfejs taki krótki? ja jak w opcjach video ustawiam na ma3y to wszystko mi pomniejsza, że aż trudno przeczytać. jest do tego jakiś addon który to robi?

20090223091930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 09:35, Trutral napisał:

Taki mały interfejs masz jak sobie ustawisz wyższą rozdzielczość.

tak tylko ze ja mam panoramiczny monitor i jak daje większą to mi obraz psuje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 10:36, Jeggred napisał:

Opcje Video --> Zaznacz "Use UI Scale" --> Suwak w lewo.

a przeczytałeś uważnie. Mówiłem ze opcje Video mi pomniejszają tak ze nic nie widać. Ja che go tylko zwęzić tylko pasek z barami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej się chyba nie da. Jeżeli nic nie widać, to znaczy że pewnie masz ustawioną niską rozdzielczość i/lub grasz na małym monitorze. Jeśli zaś chodzi o czytelność czcionek (czat, tooltipy itd), to po prostu można ją powiększyć lub zainstalować jakiś addon, który ją podmieni (Prat, ClearFont2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 11:40, Sth`Devilish napisał:

Inaczej się chyba nie da. Jeżeli nic nie widać, to znaczy że pewnie masz ustawioną niską
rozdzielczość i/lub grasz na małym monitorze. Jeśli zaś chodzi o czytelność czcionek
(czat, tooltipy itd), to po prostu można ją powiększyć lub zainstalować jakiś addon,
który ją podmieni (Prat, ClearFont2).

rozdzielczość to 1280x960 wiec nie wiem monitor tez mam doży panorama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się