Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2009 o 15:45, goomis74 napisał:

Ze niby co maja znerfic w Art of War?


Nie tyle co mają zmienić, a co raczej zmienią idąc tokiem rozumowania Blizzarda w ostatnich zmianach. A znerfić mogą % szansy na proc, żeby nie było to coś gwarantowanego, żeby był nadal jakiś element losowości, jakieś RNG. W połączeniu z Sacred Shield, Art of War i jeszcze ten talent co daje Healing over Time przy critach Flash of Light (dobrze mówię?) są na prawde mocne. Do tego stopnia, że w PvE na raidach paladyn retribution jest jeszcze pierwszy w healing done o.O

Dnia 09.06.2009 o 15:45, goomis74 napisał:

W tej chwili ja za to moge powiedziec ze warrior protection na PvP to prawdziwe utrapienie.
Nie idzie tego trafic. Dodge, Parry, Dodge, Block, Reflect, Dodge 512 dmg(Oo!) tak mniej
wiecej wyglada walka.


Po pierwsze: tank specem raczej nie wbije się wysokiego ratingu. Po drugie: zapewniam ciebie, że Prot Warrior to jest pikuś przy Prot Palku, który zadaje magiczne obrażenia (Holy) z Judgementów i Seali i jeszcze siebie leczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie to twój zupełnie pierwszy raz to kup sobie tylko podstawkę. Będziesz mieć 40 dni za free i zobaczysz czy wow jest dla ciebie. Koszt podstawki np na wirtus.pl to 45 zl (będziesz msuiał doliczyc koszt przesyłki).
Jak po tych 40 dniach ci się spodoba to będziesz musiał sobie kupić:
- the burning crusade na wirtusie 50 zł
-prepaid - polecam allegro bo kosztuje 85-89 zł
a jak naprawde masz kasy jak lodu to sobie sprezentuj ostatni dodatek, który o dziwo na allegro schodzi za 69,90 (nie wiem czy ta aukcja nadal trwa) lub na wirtusie za 79.90.

Podsumowując na początek wydasz coś ponad 60 zł. Jeżeli się wciągniesz to będziesz musiał sobie skompletować zestaw. Popatrz też na zestaw battlechestów (podstawka+ TBC) na wirtus.pl masz go za 85 zł (ale trzeba doliczyc koszt przesyłki)
tak to wygląda- troche kosztowne te hobby, ale w gruncie rzeczy cena jest adekwatna do zabawy jaką dostajesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 15:30, Yoruaaw napisał:

Zadam wam zyciowe pytanie :)
Ile bym musiał wydać by zacząć przygodę z WoW''em


Nie słuchaj Szejka.
Zaloz sobie konto trialowe i wyprubuj za free przez 10 dni:
http://www.trywarcraft.com/
Jak ci sie spodoba - to kupujesz Battlechesta, doladowujesz nim konto i grasz nastepne 30 dni za free.
Potem wlaczasz triala Wratha - i grasz nastepne 10 dni za free (ale wczesniejszy abonament musi ci sie skonczyc).
Jest jeszcze kilka mozliwosci wytargowania darmowego grania :p

Podsumowujac - 10 dni masz kompletnie za free.
Nastepne 30 dni za cene battlechesta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 16:08, Azvar napisał:

> Ze niby co maja znerfic w Art of War?

Nie tyle co mają zmienić, a co raczej zmienią idąc tokiem rozumowania Blizzarda w ostatnich
zmianach. A znerfić mogą % szansy na proc, żeby nie było to coś gwarantowanego, żeby
był nadal jakiś element losowości, jakieś RNG. W połączeniu z Sacred Shield, Art of War
i jeszcze ten talent co daje Healing over Time przy critach Flash of Light (dobrze mówię?)
są na prawde mocne. Do tego stopnia, że w PvE na raidach paladyn retribution jest jeszcze
pierwszy w healing done o.O

Hmmm to juz naprawde nie wiem gdzie bo tak naprawde ten kto uzywa jugment of Light zamiast Jugment of Wisdom nie liczy sie tak naprawde w DPS`ie bo zaraz z many wyskakuje. Ze nie wspomne o marnotrawieniu global CD na healowanie siebie...

Dnia 09.06.2009 o 16:08, Azvar napisał:

> W tej chwili ja za to moge powiedziec ze warrior protection na PvP to prawdziwe
utrapienie.
> Nie idzie tego trafic. Dodge, Parry, Dodge, Block, Reflect, Dodge 512 dmg(Oo!) tak
mniej
> wiecej wyglada walka.

Po pierwsze: tank specem raczej nie wbije się wysokiego ratingu. Po drugie: zapewniam
ciebie, że Prot Warrior to jest pikuś przy Prot Palku, który zadaje magiczne obrażenia
(Holy) z Judgementów i Seali i jeszcze siebie leczy :)

Hehe to fakt:P. Moj kumpel z gildii jest tankiem i jak spojrzalem na statystyke jego zwyciestw to sie mocno zdziwilem:). 370 zwyciestw 140 porazek na duelach Oo. Wogole to ten spec mnie smieszy pojedynkowalem sie(ret-Disc) z dwoma tankami(DK unholy w frost presence plus tak wlasnie prot pallie). masakra to jest prot palek. Nie dosc ze jest niemalze niezniszczalny to jeszcze swietnie healuje.

Ogolnie rzecz biorac to ciekawosc mnie zzera co tez takiego blizz szykuje dla retri paladynow w kolejnym patchu. obym sie nie zawiodl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 17:57, goomis74 napisał:


Ogolnie rzecz biorac to ciekawosc mnie zzera co tez takiego blizz szykuje dla retri paladynow
w kolejnym patchu. obym sie nie zawiodl.


Nerf, czy buff? :D Pytam, bo nie w temacie jestem :) A w teraźniejszym ladderze areny 2v2 sa dwie pary(allies) pala retri + druid resto. Obie takie pary prawie identycznie wygearowane i takie same buildy.
A co do dk to jakoś nie za bardzo chyba mogą szaleć w pvp, bo nie mają jakichś konkretnych stunów ;s Chociaż mogę się mylić, bo jedynie co widzę dk to na bg. Ale szybko ich zabijam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 19:06, Ccube napisał:

>
> Ogolnie rzecz biorac to ciekawosc mnie zzera co tez takiego blizz szykuje dla retri
paladynow
> w kolejnym patchu. obym sie nie zawiodl.

Nerf, czy buff? :D Pytam, bo nie w temacie jestem :) A w teraźniejszym ladderze areny
2v2 sa dwie pary(allies) pala retri + druid resto. Obie takie pary prawie identycznie
wygearowane i takie same buildy.


hmmm:P. Tak naprawde to sie okaze:P. generalnie Blizz chce nieco zmienic mechanike gry ret palkiem(czytaj to ze nie od razu podchodzimy do kogos przezegnamy go i amen w pacierzu - jest martwy) teraz bedzie Exo-buff, CS, Exo, jugment, Exo, DS, Exo, hoW - Dead. tzn to sa narazie domysly ale tak naprawde nie ma innego sposobu by Exorcism byl usable w PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty stary wyjadaczu ;p ;p
tylko ostrzeż, że trial jest okrojony z kilku funkcji. A jak widać na załączonym obrazku podstawke liczylem za 40 dni grania za free ;p;p 10 trial + 30 podstawka;p

jakby to powiedziała doda, czy ktos tam HELLOŁ!

hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 20:14, Szejku napisał:

tylko ostrzeż, że trial jest okrojony z kilku funkcji.


Jak chyba kazdy trial? o_O Wo koncu to demo jest..
Zreszta w 10 dni wiecej mu nie potrzeba.

>A jak widać na załączonym obrazku podstawke liczylem za 40 dni grania za free ;p;p 10 trial + 30 podstawka;p

Kupowanie samej podstawki jest kompletna strata pieniedzy. Do 60 lv spokojnie mozna ponizej miesiaca teraz dojsc - a wtedy juz trzeba bedzie kupic BC.
Cena battlechesta jest teraz tak przystepna, ze nie widze sensu kopowania samej podstawki.
Poza tym WoW bez BC tez jest okrojony z wielu funkcji na starcie gry - brak dodatkowych ras, brak jevelcraftingu, brak terenow startowych z BC..
By cieszyc sie Wrathem trzeba ten 70 lv nabic (no dobra 55 dla DK). By cieszyc sie BC wystarczy 1 lv..
Zreszta Ty mu napisales, ze jak kupi podstawke to ma 40 dni gry.
Nie raczyles wspomniec, ze jesli nie kupi NIC to i tak bedzie mogl, calkiem za darmo przez 10 dni pograc. A to jest dosc kluczowa informacja.
Nie trzeba wogole WoWa kupowac, zeby go sprawdzic.

Dnia 09.06.2009 o 20:14, Szejku napisał:

jakby to powiedziała doda, czy ktos tam HELLOŁ!


Jakbym to powiedzial ja do dody czy kogos tam po uslyszeniu tego: "SPIERD****"..
Nie lubie tego typu tekstow >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takiej koncepcji jako build dla rogala na czas levelowania? Jeden z członków gildii ma podobny i dość wyraźnie sobie go chwali; nie jest to w prawdzie combat ale sądzę że i tak się nada (nie chodzi tutaj o jak najszybsze levelowanie którego rogal siła żecz i tak posiada).

http://www.wowhead.com/?talent#fGx0oxgoiMsczZMxhzZxbcz

Wszelkie poprawki i zastrzeżenia mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można na ten problem patrzeć w ten sposób, ale sam przyznaj co on w ciągu tych 10 dni może zrobić? może mu się uda dobić do 20 lvl, ale to tylko wzmocni jego ciekawość i chęć posiadania wow''a. Jak zagra w 40 dni, a nie oszukujmy się nawet Daraneie po ukończeniu swojej lokacji startowej lądują w Stormwind, to będzie sam w stanie poznać tą monotonność, która z czasem przychodzi bez względu na to czy ma samą podstawkę, czy też podstawkę z tbc.
Nie zmienia to oczywiscie faktu, że pod wzgledem ekonomicznym, jeżeli brac pod uwagę pewna przyszłą sekwencje zdarzeń, bradziej opłacalny jest Battelchest.
Jednakowoż, jeżeli on chce tylko przetestować wowa to niech zagra w triala (tak jak mówisz), jak mu sie spodoba ( a się spodoba xD) to niech kupi podstawkę i wytrzyma te 30 dni hehe
Powiem szczerze, że ja tak zrobiłem. Może z perspektywy czasu okazalo sie to nieopłacalne, ale minimalnie, gdyż podstawkę kupiłem za ok 50 kilka miesiecy później dodatek za ok 50 i to w empiku hehe ( a mialem już więcej w wowa nie grać, a tu taka okazja...). Wczoraj kupiłem wotlka za ok 70. Najzabawniejsze w tej całej historii jest to, że mam postac na 55 lvl i nie miałem czasu uruchomić pierwszego dodatku, ale za ponad 3 tygodnie sesja się skonczy i nadrobimy straty.
tyle z mojego zycia ;p Może i błędna taktyka, ale mi takowa pasuje.

Zaczynając nowy wątek......
Wiecie czemu wotlk potaniał o prawie 50% ?? czemu prepaidy też nie staniały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrath daje Incscription, ale zarówno to, jak i JC to czysta głupota jako pierwsze profki dla kogoś nowego, Glyphy na niskim poziomie idą za grosze, a JC na poziomie 250-300 potrzebuje cholernie drogich gemów. W zasadzie wszystko rozbija się, czy chce się mieć BElfa/Draenai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 09.06.2009 o 21:55, Szejku napisał:

Zaczynając nowy wątek......
Wiecie czemu wotlk potaniał o prawie 50% ?? czemu prepaidy też nie staniały...

To jest taka promocja (już jej chyba nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabe. Zapewne może się upierać, że działa (bo i owszem), ale ogólna koncepcja połączenia tak Mutilate i Combat, delikatnie mówić ssie. Build pod Mutilate załatwia moby 1on1 na stunlocku, sap/blind/inne cd przy większej ilości, z dobrym gearem prawie nie jest atakowany (= mała ilość parry). Ponadto Riposte z czegoś takiego ma niski damage. Combat to co innego, tam rogue (solo) polega na tankowaniu mobów, każdy parry i dodge zamieniając na damage, dodatkowo po znormalizowaniu poisionów dostał ogromnego buffa (każdy atak mieczem >= 2.8 speed to 100% chance na proc Wound Poison).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje konto w World of Warcraft ma obecnie status frozen. Czy w momencie gdy kupię dodatek Burning Crusade otrzymam dodatkowe 30 dni grania? Czy kupując kolejno podstawkę, i oba dodatki otrzymam w sumie 90 dni grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 21:55, Szejku napisał:

Można na ten problem patrzeć w ten sposób, ale sam przyznaj co on w ciągu tych 10 dni może zrobić?


Nauczy sie grac..

Moze powiem jak bylo w moim przypadku - zalozylem triala. Pogralem 2 postaciami i trial mi sie skonczyl. Dobilem moze 15 lv max, kompletnie nie wiedzialem co robic itd. Na postaci z 20 silver sie cieszylem, ze jestem bogaty..
Potem zalozylem jeszcze z 5-6 triali. Wytestowalem wszystkie mozliwe klasy, nauczylem sie choc troche jak sie gra (a co to jest instancjaa?? itd). Dzieki temu, gdy w koncu kupilem battlechesta mialem tam maga 20 lv, z 15 golda uzbierane, caly bank zielonego sprzetu dla mojego BE locka + clothy do szybkiego startu z tailoringiem.
Nauczylem sie grac lockiem (choc troche) - wiedzialem jak juz na 2 lv z impem brac po 3-4 moby na klate itd..
Dalo mi to naprawde dobry start w "platna gre" - dzieki czemu duzo szybciej mi potem expienie szlo. Nie musialem sie juz zastanawiac jaka klasa grac, na jakim serwerze itd..

>Wczoraj kupiłem wotlka za ok 70.

Zrobilem dokladnie to samo :P Tyle, ze na 66 lv..
wrath jest teraz za 70 zl w Media Marktach - maja tam promocje 50% na niego. Nie wiem jak dlugo to wytrzyma. W zeszlym tygodniu kupilem przedostatni egzemplarz w sklepie.
Poki co plytka lezy i czeka, a ja w wolnych chwilach ciesze sie trialem wratha - testuje DK..

>>DragonLord
>Wrath daje Incscription

My chyba w inne gry gramy.. Inscription dodal chyba patch 3.0.1 (ten ktory wyszedl tuz przed wrathem) i wziasc ja moze kazdy. Wiem bo sam na trialu sie w skrybe bawilem i od poczatku gry mam alta z inskrypcja.

>le zarówno to, jak i JC to czysta głupota jako pierwsze profki dla kogoś nowego, Glyphy na niskim poziomie idą za grosze, a JC na poziomie 250-300 potrzebuje cholernie drogich gemów.

Czy wszyscy musza ciagle mowic tylko o kwestii jak wyfarmic najwieksza ilosc golda na starcie?
Wogole, moze blizz powinien domyslnie kazdemu dac na start mining+skinning i mozliwosc zmiany profki dopiero na max levelu?
Mam alta z inscription - i coz, moze duzo kasy nie zarobilem, ale i tak na wszystko mi starczalo, a i gildia byla wdzieczna za glify. Minor glify po odkryciu tez za nienajgorsze pieniazki szly (wiem, 100g za sztuke to nei bylo). Spokojnie mozna i na tym zarabiac.
JC nie wiem, ale nie tak dawno byla tutaj mowa na temat levelowania z JC - i ktoras z naszych pieknych graczek mowila, ze spokojnie mozna bez wiekszych problemow levelowac z JC i nawet na tym zarobic..

Leveling z enchantingiem tez mi odradzano.. A teraz spokojnie po kilkaset golda za 2h farmienia shardow + fiery enchanty wyciagam dziennie.. Czasem wiecej, czasem mniej, zalezy jak mi sie chce na farme isc (zwykle mniej mi sie chce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 22:09, rkomar napisał:

Moje konto w World of Warcraft ma obecnie status frozen. Czy w momencie gdy kupię dodatek
Burning Crusade otrzymam dodatkowe 30 dni grania? Czy kupując kolejno podstawkę, i oba
dodatki otrzymam w sumie 90 dni grania?


/facepalm

A gdzie masz napisane, że w każdym kupionym MMO należy ci się darmowy miesiąc gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 22:45, DemoBytom napisał:

JC nie wiem, ale nie tak dawno byla tutaj mowa na temat levelowania z JC - i ktoras z
naszych pieknych graczek mowila, ze spokojnie mozna bez wiekszych problemow levelowac
z JC i nawet na tym zarobic..


Tak jak wspomniał DragonLord, JC 250-300 to jest ból :P Zobacz sobie na przykładowy poradnik levelowania JC http://www.lootables.com/?guide=Jewelcrafting&page=14 (stary bo stary, ale tylko jedna rzecz tam jest nieaktualna) i popatrz na ceny na AH. U mnie samo Malachite/Tigerseye schodzi na AH czasem po 1g/sztuka, a co dopiero Large Opal czy Huge Emerald... Potem kolejny problem, bo 300-345 to levelowanie na "zielonych" (uncommon) gemach z TBC, które nigdy nie były drogie, a jednak na AH widywałem je u mnie rzadko i drogo (próbowałem je też farmić, ale szybko mi się to przejadło... na szczęście poratował mnie kolega z zapasem tychże gemów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 01:04, Azvar napisał:

Tak jak wspomniał DragonLord, JC 250-300 to jest ból :P Zobacz sobie na przykładowy poradnik
levelowania JC http://www.lootables.com/?guide=Jewelcrafting&page=14 (stary bo stary,
ale tylko jedna rzecz tam jest nieaktualna) i popatrz na ceny na AH.
U mnie samo Malachite/Tigerseye schodzi na AH czasem po 1g/sztuka,


Jakie ceny na AH? Jak masz postać na wysokim poziomie i chcesz wbić profesję bardzo szybko, to może Cię AH będzie interesować, ale jeśli robisz to przy okazji levelowania i masz do tego mining, to po takie kamyki nawet nie będziesz nawet zaglądać. Przecież takich kamyków z samego miningu będzie się sypać od groma.
A jeśli tak chodzą to tym lepiej, zawsze można prospectować i sprzedawać gemy.

Dnia 10.06.2009 o 01:04, Azvar napisał:

a co dopiero Large Opal czy Huge Emerald... Potem


Z późniejszymi może być gorzej, ale jeśli się leveluje, to zazwyczaj ma się mnóstwo okazji do kopania rudy i jest co prospectować. Właśnie niedawno na świeżo zrobionym DK podbijałem mining + JC i do Outlandu nie miałem problemu. W Outlandzie jest ciut gorzej, bo trzeba najpierw wbić te ostatnie parę punktów do 300 JC (ale do bodajże 275 nabiłem głównie na tym co i tak musiałem nakopać by podbić mining, sam JC wymagał niewiele więcej).
To już gorszy jest BS, w którym ma się szczęście jeśli coś zajmuje tylko parę sztabek, bo często to jest 10+, do tego gemy (jeśli ma się szczęście i wypadną przy kopaniu) i skórki nierzadko. Ciężko to podbijać tylko z miningiem bez wsparcia innych postaci, zwłaszcza jeśli chce się robić rzeczy dla siebie.

Dnia 10.06.2009 o 01:04, Azvar napisał:

kolejny problem, bo 300-345 to levelowanie na "zielonych" (uncommon) gemach z TBC, które


Tu się nie wypowiem, jeszcze nie zacząłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 01:53, pkapis napisał:

To już gorszy jest BS, w którym ma się szczęście jeśli coś zajmuje tylko parę sztabek,
bo często to jest 10+, do tego gemy (jeśli ma się szczęście i wypadną przy kopaniu) i
skórki nierzadko.


Weź nic nie mów nawet... Po wbiciu 60 lvlu przez kilka dni farmiłem brakujący Mithril i Thorium... Fatalnie jest zrobione BS pod kątem levelowania 1-300, to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się