Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2009 o 20:17, kotfilon napisał:


Sowa to BOOMkin :D Od WoTLK''a, kiedy to Blizz dał OOmkinom AOE ( huragan bez CD, starfall, typhoon ), dodając do tego sporo armora to granie sową jest bardzo przyjemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 16:22, Corvin0451 napisał:

@Dann: "no, poza improved LotP..." Improved LotP leczy bardzo dużo, już nas tu nie bajeruj
jak to "nie za bardzo" się możesz leczyć ;)


No nie no, nie no ... owszem że leczy i to nie mało. ;-)
Ale czy wystarczyłoby to na heroiki z TBC ?
W sumie i tak już mi na tym nie zależy, więc nawet nie będę sprawdzał.

Teraz uwziąłem się na hełm z WG (ten za 40 marków, dla niedźwiedzia) i niestety zajmie mi to jakieś kilka miesięcy, żeby go dostać (i to w najlepszym wypadku ;-)).
Co 2,5 h 1 mark, a ja gram głównie wieczorami, co starcza mi na jakieś 2 WG dziennie (jeśli poczekam tak do 2-3 w nocy, to może 3).
Ale z drugiej strony komu się spieszy. ;-)


PS. Sowa jest fajna , ale trochę za gruba. ;-P
Aha, fajnie tańczy też. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 09:37, Dann napisał:

Teraz uwziąłem się na hełm z WG (ten za 40 marków, dla niedźwiedzia) i niestety zajmie
mi to jakieś kilka miesięcy, żeby go dostać (i to w najlepszym wypadku ;-)).
Co 2,5 h 1 mark, a ja gram głównie wieczorami, co starcza mi na jakieś 2 WG dziennie
(jeśli poczekam tak do 2-3 w nocy, to może 3).
Ale z drugiej strony komu się spieszy. ;-)


Za wygraną masz przecież 3 marki. Nie mów, że nigdy nie wygrywacie a jeśli rzeczywiście nigdy nie wygrywacie, to hełmu i tak nie kupisz, bo dostępu do vendora nie będziesz miał ;P
Szybciej hełm kupisz za honor. Co 3 dni z samych questów w WG dostaniesz około 18k honoru + honor za udział w WG. Czyli w tydzień niewielkim wysiłkiem będziesz miał hełm hateful.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując od tych nerfów i buffów to mam pytanie dotyczące 2 klas meele - Warr i Paladyn - ktoś już mi radził brać warka, gdyż chodzi mi o trcohę kombinowania a nie tylko spamowania z zamkniętymi oczami 3 przycisków. Jednak z tego co trochę pograłem warkiem to faktycznie jest to trochę bardziej wymagający, ale tylko trochę (nie chodzi o leczenia a raczej kombinowanie co by tu użyć teraz a co jak on użyje X). Interesuje mnie czy może paladyn do końca gry jest taką łatwą do opanowania klasą? (nie chodzi mi o to że jest lepszy, tylko że jest łatwiejszy do opanowania)? Wolałbym klasę meele w której trzeba trochę pomyśleć i tutaj paladyn starł się z warkiem (zastanawiam się nad tymi 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 13:00, Astropath napisał:

Za wygraną masz przecież 3 marki. Nie mów, że nigdy nie wygrywacie a jeśli rzeczywiście
nigdy nie wygrywacie, to hełmu i tak nie kupisz, bo dostępu do vendora nie będziesz miał
;P


Zazwyczaj to działa tak, że jak wchodzę do gry, to Alliance mają keep dla siebie, a w kolejnym battle już nie mają. ;-)
Potem to jest różnie ... dotychczas więcej razy moja frakcja przegrywa niż wygrywa ... a jeśli już wygrywa, to najczęściej właśnie wtedy, kiedy mnie tam nie ma. :-)

Ale masz rację, trzeba mieć nadzieję że będzie dobrze.

Dnia 04.06.2009 o 13:00, Astropath napisał:

Szybciej hełm kupisz za honor. Co 3 dni z samych questów w WG dostaniesz około 18k honoru
+ honor za udział w WG. Czyli w tydzień niewielkim wysiłkiem będziesz miał hełm hateful.


A czy ten hełm też ma meta gem slot ?
Bo tak naprawdę, to na PvP w ogóle mi nie zależy, po prostu hełm za WG marks jest najlepszym hełmem dla niedźwiedzia tanka, jaki można zdobyć "solo" dla potrzeb PvE.
A ja póki co nie mam nawet gildii. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 22:56, KaPe napisał:

Po prostu, nie ma co traktować tego poważnie. Część prawdy w tym zwykle jest, ale 90%
"faktów" to wyolbrzymione bzdury.


Ja niczego rerollować nie będe, polubiłem ideę gry warriorem i mechanikę, tylko po prostu w ostatnich patchach psują tą klasę bez powodu, sprawiają że co raz mniej przyjemnie gra się nią w solo PvP (które nomen omen, było kiedyś o wiele ważniejsze od battlegroundów i to pod solo balansował Blizz PvP) i jakby tego mało nie robią nic z tymi klasami, które na prawde są zbyt mocne (vide Paladyn, który w jednym 6 sekundowym HoJ potrafi zjechać przeciwnika tak, że zostają po nim tylko dymiące buty). W przypadku warriora - uwierz mi lub nie - to nie są wyolbrzymione bzdury, a fakty. Trudno powiedzieć, żeby ludzie z ratingami ~2800 narzekali na grę bo nie potrafią grać... Coś w tym jest na prawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 20:22, Azvar napisał:

Nie jeżeli bank alt nie jest w żadnej gildii i na friend list ma jedynie twoje postaci...
No chyba, że to jakiś addon wprowadza za mnie imię przy pierwszych wpisywanych literach,
to przepraszam za wprowadzenie w błąd.


Na pewno nie addon, bo ja ich praktycznie nie używam. Nie sprawdzałem jak to dokładnie działa, ale wydaje mi się, że gra może zapamiętywać ludzi do których coś się wysyłało. Jestem przekonany że mnie uzupełniało imiona moich własnych postaci, których nie mam żadnej innej gildii ani na liście (bo nie widzę sensu w dodawaniu samego siebie do przyjaciół). Ale może mechanika tego jest bardziej skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 22:15, DemoBytom napisał:

Mam pytanko dotyczace DK. Czy oplacalne jest granie 2 broniami ta klasa?


Zależy do czego. Lepiej się tankuje z dwiema brońmi jednoręcznymi, bo przecież jednoręczne z +def czy +parry są normalnością, a dwuręczne z takimi bonusami musiałyby być robione specjalnie pod DK, jako że nikt inny nie próbuje tankować w takiej konfiguracji.
Co do dpsu zaś, to nie sprawdzałem jak będą działać dwie bronie jednoręczne, a i frostem grałem tych przez chwilę (i zrespecowałem na blood znowu właśnie przez niski dps przy levelowaniu), ale przy blood jestem przekonany że broń dwuręczna sprawdzi się lepiej dla dps niż dwie jednoręczne. DK nie ma żadnych umiejętności które polegałyby na dwóch broniach, a te najczęściej używane zadają % obrażeń broni i są instant.

Dnia 03.06.2009 o 22:15, DemoBytom napisał:

Troche sie nastawilem wlasnie na latanie z 2 mieczykami.. A tu w buildach wszyscy z 1
wielkim mieczem lataja.. W grze tez tylko 1recznych DK spotykam xD
Juz nawet Blizz faworyzuje 1h - dajac jako nagrody za questy na starcie DK - tylko wybor
miedzy 2 recznym mieczem a 2 recznym toporem..


Bo do levelowania najbardziej efektywne są buildy dps, a dla tych broń dwuręczna jest lepszym wyborem zazwyczaj.

Dnia 03.06.2009 o 22:15, DemoBytom napisał:

Czy lepiej na starcie zapomniec o dual wieldingu, czy jednak mozna z tego cos sensownego
wykrzesac?


Jeśli chcesz tankować w instancjach to nie ma sprawy. Jeśli jak najszybciej wbić 80-ty poziom, to raczej dwuręczniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DK we froście do tankowania to tylko i wyłącznie 2H mace/sword/axe . Najlepiej frost choć na normale możne iść blood/unholly tankiem. Dual jest nie opłacalny jako tank DK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 14:13, pkapis napisał:

Zależy do czego. Lepiej się tankuje z dwiema brońmi jednoręcznymi, bo przecież jednoręczne
z +def czy +parry są normalnością, a dwuręczne z takimi bonusami musiałyby być robione
specjalnie pod DK, jako że nikt inny nie próbuje tankować w takiej konfiguracji.

Pomijamy tu fakt, że tank musi sporo gearu zebrać, by mieć normalnego hit capa, a co dopiero na dual wield, oraz kwestie parry haste, która przy dual wieldzie jest dużo gorsza niż normalnie, a expertise capować trzeba kosztem innych stat.
No i ostatnie - Stoneskin Gargoyle nie wchodzi na bronie jednoręczne, a przebić 25 defense(nie rating) i 2% stamina normalnymi statami byłoby bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:04, KaPe napisał:

Pomijamy tu fakt, że tank musi sporo gearu zebrać, by mieć normalnego hit capa, a co
dopiero na dual wield, oraz kwestie parry haste, która przy dual wieldzie jest dużo gorsza
niż normalnie, a expertise capować trzeba kosztem innych stat.


Jak mówiłem, na dualu nie grałem wcale. DK mam od dpsowania i profesji więc w tankowanie nim też się nie bawiłem (poza jakimś prostym offtankiem na dpsowym sprzęcie). Nie mam w takim razie pojęcia na co tej klasie DW, bo umiejętności pod to nie ma wcale, a takie rzeczy jak Obliterate potrzebują jak największego damage broni. Chyba dali im to, żeby byli bardziej cool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Część prawdy w tym zwykle jest, ale

Dnia 04.06.2009 o 13:55, Azvar napisał:

90%
"faktów" to wyolbrzymione bzdury.

Nic dodac...

Dnia 04.06.2009 o 13:55, Azvar napisał:

Paladyn, który w jednym 6 sekundowym HoJ potrafi zjechać
przeciwnika tak, że zostają po nim tylko dymiące buty

...nic ujac.

Jeszcze nie spotkalem nikogo takiego chyba ze masz na mysly maga na 75 levelu z 10k hp i zielakami zlevellingu kontra Palek retri w full Best PvE gear z bronia z PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:58, pielus napisał:

Sorki czy może ktoś mi pomóc jak wypisać sie z gildii.

Otwierasz okienka z gildią , PPM na swój nick i "leave" czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się