Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2009 o 19:47, Szympek napisał:

Jeżeli uruchomię sobie triala Wotlka na moim koncie, nie mając abonamentu, to czy będę
mógł grać. :)?

Wydaję mi się, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i prosze o pomoc ! Chcialbym zrobic małego upgrade w moim komputerze poniewaz ogolnie gram na srednich detalach i shadow effect calkiem na off, aktualnie moj komputer wyglada tak :
- Intel Core 2 Duo CPU E7200 2.53 GHz
- NVIDIA GeForce 8600 GT
-2 GB RAM
- Windows Vista 32 bit
+ Monitor 17 cali
Jak juz mowilem gram na srednich i wszystko jest okej do poki nie bijemy jakiegos bossa czy poprostu jest wielka zadyma, wiadomo jak wpadnie dwoch dk warlocy magowie aoe to jest pokaz slajdow a czasem nawet restart kompa sie robi sam :|
Chcialbym wreszcie zagrac na full detalach niemartwiac sie o fps na rajdach :) Mysle ze karta jest napewno do wymienienia tylko nie wiem co z prockiem, a jezeli chodzi o ramy to pewnie przydaly by sie z 4 gb. No niewiem prosze was o pomoc dziewczeta ! z gory dziekuje za rady & odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ram wielkiej różnicy nie zrobi, z 2 na 3, później 4(system), prawie nic nie zauważyłem. Najwięcej dał mi procek, chociaż zamiana grafy nie była może zbyt drastyczna i startowałem nieco wyżej niż ty, więc pilne to nie było. Dość łatwo ocenić, jeśli w jakimś spokojniejszym miejscu zmiana ustawień grafiki nie powoduje pogorszenia FPS, a w rajdzie wszystko umiera. Plus, da ci to też możliwość zarzucenia większej ilości addonów, bez obaw, że Recount czy coś udławi ci komputer w kluczowym momencie walki. Grafika akurat na to żadnego wpływu mieć nie będzie, a nie trzeba będzie wyłączać wszystkiego na rajdy, by móc sensownie zagrać - pamiętam, że Recounta wywalałem dość często, bo nie sposób było grać przy dłuższych raportach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

><ciach>
Procka podkręć do 3+ GHZ( z dobrym chłodzeniem to i do 4ghz poleci), no i ogranicza cię karta graficzna, powinieneś ją zmienić na jakiegoś Radeon Hd4850, tyle że to zależy jaki masz zasilacz, bo pewnie jakis no-name i komp ci się spali przy próbie podkecania/wymianie karty. Powiedz jaki masz zasilacz marka i moc, a mało tego jak byś to zrobił to wtedy by grać na najwyższych i tak musiał byś dorzucić ramu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką versje patcha ma wrath of lich king. Zamierzam kupić ten dodatek, ale się boje, że jak w przypadku TBC zlikwidowało mi wszelkie patche (mimo, że przed instalacją wow był aktualny) do ver. tbc i 1 gb aktualizacji bylo trzeba sciągnąć. Aktualnie jak przedstawia się ta sytuacja przy najnowszym dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna juz europejskie konto do gry World of WarCraft powiazac ze swoim kontem na battle.net. Przed chwila to zrobilem i w sumie sie ciesze, bo wszystkimi moimi grami Blizzarda zarzadzam w jednym miejscu. Po za tym ladnie wyglada jak WoW jest dodany do listy gier. Rzecz w tym, ze podczas logowania nie wprowadzamy juz nazwy uzytkownika tylko adres e-mail powiazany z kontem battle.net.

20090606235047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 23:35, Szejku napisał:

jaką versje patcha ma wrath of lich king. Zamierzam kupić ten dodatek, ale się boje,
że jak w przypadku TBC zlikwidowało mi wszelkie patche (mimo, że przed instalacją wow
był aktualny) do ver. tbc i 1 gb aktualizacji bylo trzeba sciągnąć. Aktualnie jak przedstawia
się ta sytuacja przy najnowszym dodatku?


Aktualna wersja gry to 3.1.3 (dotyczy wersji z dodatkiem i bez).

Dodatek WLK na płycie nie zawiera tego patcha. Po instalacji dodatku, gra cofnie się do wersji 3.0.1. Jeśli jednak nie usuwałeś instalatorów patchy, to ponowna aktualizacja gry powinna odbyć się dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 22:14, the_bishop napisał:

no prosze :) czy to nie ten slynny vaadeer z kaszanki pure lucka i takich tam :) ?

I RaW :). Tak to ja, a ty ?
Zależy do takiego procka, radeona HD4850, to wystarczy firmowy zasilacz 450W, przyszłościowo to jakieś 500-550W w zależności od tego na ile ma ci starczyć. Firmy to Chieftec, Corsair, Tangan, Enermax, A Firmowa 450W to jakieś 180zł obecnie.
A przy okazji to temat Upgrade Kompa, tam jest wiecej ludzi obeznanych w temacie. A sklepy to np. www.gral.pl , www.proline.pl , tam ceny są tańsze niż np. w Komputroniku , sklepach tradycyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosyć mocny komp(crysis na full i inne), w WoWie mam wszystko na max, na raidach też nie muli, cały czas 20-30+ fps. Ale jak dorzuce wrzystkie addony(ponad 200mb) to w Dalaranie spada nawet do 5 fps na lądowsku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki. Tylko, że ja mam zawsze takiego pecha, że niestety patche, które mam dysku nie będą pasować. Próbowałem tak zrobić jak wgrywałem TBC.
A wiadomo ile mega ma aktualizacja 3.01 do 3.1.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dziwne, wiem że są addony które zużywają niesamowicie dużo zasobów, ale żeby aż tak i na takim sprzęcie... U mnie chyba tylko Quest Helper potrafi tak spowolnić grę. Zajrzyj sobie na tą ikonkę komputera na pasku menu w grze i zobacz jakie addony są tam na liście tych, które zużywają najwięcej pamięci i ile zużywają. Chyba, że ty masz Viste - niby już nie wpływa aż tak na wydajność, ale jak sam się przekonałem różnica pomiędzy Vista a XP jest nadal duża, na niekorzyść Visty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 13:38, Szejku napisał:

ja mam zawsze takiego pecha, że niestety patche, które mam dysku nie
będą pasować.


Musisz mieć po prostu wszystkie patche od wersji 3.0.1 (nie wliczając jej, bo do tej wersji automatycznie aktualizuje grę dodatek WotLK) do 3.1.3, trudno o "nie pasujące patche" (chyba, że chodzi o wersję językową: dla wersji europejskiej-angielskiej patche mają często w nazwie pliku dopisek "enGB"). U mnie wszystkie te patche ważą 1.63 GB i warto je trzymać w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 13:38, Szejku napisał:

dzieki. Tylko, że ja mam zawsze takiego pecha, że niestety patche, które mam dysku nie
będą pasować. Próbowałem tak zrobić jak wgrywałem TBC.
A wiadomo ile mega ma aktualizacja 3.01 do 3.1.3


Jeżeli instalujesz language packi, to po instalacji dodatku będziesz musiał jakoś obejść automatyczne ściąganie się patchy (np. odpinając internet), wejść do opcji gry w launcherze i zmienić wersje językową na angielską. W przeciwnym wypadku gra zacznie ściągać niemieckie patche (każdy patch pasuje do każdej wersji językowej gry, różnią się wyłącznie językiem instalatora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się