Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2009 o 15:01, Czternasty napisał:

Shadow to chyba nie za bardzo... Czy zawsze priest musi być discipline/holy żeby znaleźć drużynę?


Pewnie, ze nie.. Ale DPSow zawsze jest nadmiar. Teraz odkad jest tyle DK to i z tankami wiekszych problemow nie ma.. Za to ZAWSZE brakuje healerow.
Nie ludz sie, ze znajdziesz przypadkowa grupe jak priest i nie zostaniesz healerem..

Dnia 08.06.2009 o 15:01, Czternasty napisał:

Sam grasz warlockiem? Co możesz o nim powiedzieć apropos gry? Kiting połączony z dotami?


Roznie.
Destro lock jest duzo bardziej podobny do maga (brakuje mu jednak porzadnego AoE)
Affli lock to przedewszystkim DoTy + drainy
Demonology lock - wysyla felguarda i nawala co tylko ma :P

priestem nie gralem wiec nie wiem.

Lock w przeciwienstwie do maga ma duzo slabsze AoE i CC na wieksza ilosc ludzi (jednak howl of terror jest duzo gorsze w kontroli niz frost nova).
Affli lock wymaga tez czestszego zmieniana targeta i utrzymywania DoTow na wiekszej ilosci mobow/przeciwnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo słabsze aoe? Rain of Fire 1,8k normalnego damage, co chwilka kryty po 4k, to jest słabe aoe? Affli podobnie, z Seed of Corruption, lock ma doskonałe aoe. Ponadto fear > snare, stun > all, a tylko lock ma aoe stuna (Destro, ale jednak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 19:53, DragonLord napisał:

Dużo słabsze aoe? Rain of Fire 1,8k normalnego damage, co chwilka kryty po 4k, to jest słabe aoe?


Na pewno nie podczas levelingu.
Ja mowie o moim doswiadczeniu (poki co 66 level) i na pewno tak pieknie Rain of Fire mi nie dziala..

Dnia 08.06.2009 o 19:53, DragonLord napisał:

Affli podobnie, z Seed of Corruption, lock ma doskonałe aoe.


Dopiero jak je zdobedzie na 70 levelu.
Magowie leveluja spokojnie AoE od 30 czy nawet nizszego lv.

Dnia 08.06.2009 o 19:53, DragonLord napisał:

fear > snare


Czy ja wiem.. Zle uzyty fear potrafi podwoic czy potroic ilosc mobow na naszej glowie.. Przekonalem sie o tym kilkukrotnie.. Osobiscie wole nove..

Zauwaz tez, ze odpowiadalem na posta Czternastego, ktory chyba jeszcze zadna postacia nie wyszedl z Azeroth.
Zanim by lockiem doszedl do takiego AoE i wymaganych skilli to duuuzo czasu minie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o levelowanie to nie ma co patrzeć na aoe, bo lock robi to inaczej. Dot dot dot, następny cel, dot dot dot, nastepny itd. Zamiast aoe, masz chain pulling, od pewnego momentu lock może brać tak nieograniczoną ilość mobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 21:19, DragonLord napisał:

Jeżeli chodzi o levelowanie to nie ma co patrzeć na aoe, bo lock robi to inaczej. Dot dot dot, następny cel, dot dot dot, nastepny itd. Zamiast aoe, masz chain pulling, od pewnego momentu lock może brać tak nieograniczoną ilość mobów.


Wiem, bo sam tak robie. Jednak to tak naprawde ciezko AoE nazwac.. To raczej umiejetnosc utrzymania dotek na kilku mobach + ciagle zmiany focusu.

I dla tego gdy Czternasy pytal o roznice miedzy lockiem a innymi casterami - uznalem, ze zaleta maga jest AoE, zaleta locka DotY i chora ilosc HP.

Swoja droga czemu uwazasz, ze fear > snare?
Zawsze mi sie wydawalo, ze fear jest mniej przewidywalny, moze latwo spowodowac wipe, oraz nie dziala na wszystkich nieumarlych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że którakolwiek klasa jest lepsza w AoE niż inna jest teraz nie na czasie, gdyż niemal każda z klas posiada jakiś potencjał AoE, przy czym w zasadzie już się nie farmi AoE (chyba, że typowym tankiem). Z resztą mag to nie tylko AoE...

>> fear > snare

W PvE snare>fear. W PvP to zależy... Fearu długo nie utrzymasz i w kółko nie dasz rady tego uzywać (przez trinkety i umiejętności, które go usuwają), za to snare/root na arenach to podstawa, potrafi sprawić że klasa meele przez połowę walki stoji w miejscu i nic nie może zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>przy czym w zasadzie już się nie farmi AoE (chyba, że typowym tankiem). Z resztą mag to nie tylko AoE...

To tez zauwazylem. Nie wiem czy zawsze tak bylo, ale teraz przeciwnicy bardzo szybko evade''uja jesli tylko ich nie bijemy - i zebranie na siebie wiekszej ilosci mobow (tak jak to kiedys na filmach na YT widzialem) jest juz praktycznie nierealne..
A troche szkoda :P Fajnie by tak frost magiem sobioe po 50-60 mobkow na raz zebrac xD

Dnia 08.06.2009 o 21:58, Azvar napisał:

W PvE snare>fear. W PvP to zależy... Fearu długo nie utrzymasz i w kółko nie dasz rady tego uzywać


No i z tad moje zdziwienie na twierdzenie DragonLorda

>za to snare/root na arenach to podstawa, potrafi sprawić że klasa meele przez połowę walki stoji w miejscu i nic nie może zrobić.

Przekonalem sie o tym dzis gdy 60lv DK chcialem zjechac party 55 warrior i 48 druid.. I jak mi drut zaczal w kolko roota wrzucac to 2x padlem O_O (i JAK to jemu ciagle wchodzilo, bez missow to ja nie wiem)
Swoja droga jako DK/mele w PVP strasznie lamie no ale xD Zbyt sie przyzwyczailem juz do locka i utrzymywania dystansu..
W kazdym razie nabralem bardzo duzego respektu przed wszelkimi rootami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mała różnica, zanim taki mag zbierze moby, zużyje cd, użyje aoe, dobije, nadrobi manę, ja w tym samym czasie zabiję podobną ilość mobów, które będą równo co 5 sekund padać (a z maną lock nie ma problemów).

Co do snare/stun/fear. Na wszystko jest teraz DR, trinket też zdejmuje wszystko. Fear faktycznie jest zdejmowany przez dużą ilość skilli, ale jak im się skończą to fearuj do woli, byle tylko zbytnio nie znukować celu. Tak właśnie gra się 2v2 z lockiem, jeden cel powinien być cały czas ccowany.Duża ilość walk kończy się tym, że sfearuje się healera z dala od dpsa, który pada od dotów. Snarem nie zatrzymasz castu, fearem i owszem.

Inna sprawa, że fearu w pve nie użyjesz, lock ma za to Banish na demony/elementale i ew. Succa na humanoidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem cos BARDZO dziwnego. Dzis siedzialem w Borean Tundra na moim priescie (80 lvl, disc, pvp gear [700resi]) i kumpel z gildii poprosil o pomoc bo go ciagle dwoch aluchow gankuje (70lvl rogal i spriest tez 70). Wszystkie spelle, crity itp. im wchodzily i na raz z dwoma nie mialem zadnych szans oO rogal na otwarcie sapa, pozniej chip shot na koniec desorient (nie wiem czy poprawne nazwy spelli) a spriest doty i mind flay. Z mind flaya cryty za 2,5k bil... nie wiem jak i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 22:20, DragonLord napisał:

Co do snare/stun/fear. Na wszystko jest teraz DR, trinket też zdejmuje wszystko.


Te DR w praktyce wyglądają tak, że w 3v3 (a także BG) można efektywnie utrzymać wybraną osobę zamrożoną w miejscu/spowolnioną/kontrolowaną przez całą walkę... Powinni coś zrobić, żeby DR były dzielone pomiędzy sobą przez root/snare/CC, bo raczej tak nie jest i klasy pure meele mają przesrane na arenach jak przychodzi się zmierzyć z teamem gdzie każdy może jakoś utrudnić zbliżenia, a do tego jeszcze ktoś może dispellować te efekty u innych.

Dnia 08.06.2009 o 22:20, DragonLord napisał:

lock ma za to Banish na demony/elementale


Banish swoją drogą zaskakująco dobry jest na teamy z druidami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 23:21, Ichvander napisał:

Zauwazylem cos BARDZO dziwnego. Dzis siedzialem w Borean Tundra na moim priescie (80
lvl, disc, pvp gear [700resi]) i kumpel z gildii poprosil o pomoc bo go ciagle dwoch
aluchow gankuje (70lvl rogal i spriest tez 70). Wszystkie spelle, crity itp. im wchodzily
i na raz z dwoma nie mialem zadnych szans oO rogal na otwarcie sapa, pozniej chip shot
na koniec desorient (nie wiem czy poprawne nazwy spelli) a spriest doty i mind flay.
Z mind flaya cryty za 2,5k bil... nie wiem jak i dlaczego.

Nie zdziwię się jak miałeś rs''a :D Też kiedyś tak się logowałem i się dziwiłem dlaczego tak słabo bije xd tylko, że ja jestem zdolny do czegoś takiego, Ty nie koniecznie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj addon''y i mam problem z jednym:P Nie wiem jak wyłączyć tą zielona strzałkę. Przejrzałem wszystkie opcje qhelper i nic:(
Polecicie mi malutki addon''ik, który pokazuje procentową bądź dokładną ilość hp/mana itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 07:03, In_The_End napisał:

Polecicie mi malutki addon''ik, który pokazuje procentową bądź dokładną ilość hp/mana
itp.?


Masz to w opcjach gry... Tyle, że możesz wyświetlać albo dokładne wartości HP/Mana, albo tylko procentowe. Co do tej zielonej strzałki, wpisz /qh i poszukaj komendy na wyłączenie tego, ale tak czy siak to raczej nie to powoduje u ciebie niski FPS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"The Retribution Paladin talent Vindication no longer reduces the targets stamina or intellect but does correctly lower agility, spirit, and strength"

Komu chusteczki? :D Bo czuje, że zaraz znowu ktoś będzie płakac, że Retpala jest słaby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh i tak tego nie uzywalem:P(cos czuje ze to bylo do mnie:P). Ogolnie to wydaje mi sie ze to dobry ruch. Bo przynajmniej Burst dmg zostanie znerfiony(jak sam blizzard mowil kazdy mial male szanse z ret palkiem walczac z 60% swojego hp). Ogolnie to zobaczymy bo ta zmiana paradoksalnie moze pomoc(jak to juz bylo przy pierwszym nerfie w czasach lisza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po prostu nerfią Burst dmg jak słusznie zauważyłeś :) Powiem tak, jak nerfną jeszcze Paladynom Sacred Shielda, Art of War i sprawią, że Judgmenty będą spell-reflectowalne, to może wreszcie znowu będą z nimi emocjonujące duele, których nie będe kończyć przegrywając i widząc oponenta-retpala z 100% hp i połową many :) Może nawet i dalej będe przegrywać te duele (bądź co bądź, paladyn był jest i będzie anty-klasą dla warriora), ale przynajmniej będe czuć przed nimi respekt i mieć jakieś szanse z tymi mniej doświadczonymi/słabiej ubranymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 15:35, Azvar napisał:

No po prostu nerfią Burst dmg jak słusznie zauważyłeś :) Powiem tak, jak nerfną jeszcze
Paladynom Sacred Shielda, Art of War i sprawią, że Judgmenty będą spell-reflectowalne,
to może wreszcie znowu będą z nimi emocjonujące duele, których nie będe kończyć przegrywając
i widząc oponenta-retpala z 100% hp i połową many :) Może nawet i dalej będe przegrywać
te duele (bądź co bądź, paladyn był jest i będzie anty-klasą dla warriora), ale przynajmniej
będe czuć przed nimi respekt i mieć jakieś szanse z tymi mniej doświadczonymi/słabiej
ubranymi.


Ze niby co maja znerfic w Art of War? Jeden z najbardziej nam przydatnych talentow? Pewnie dajcie nam od razy mozliwosc tylko auto-attacku i uzywania jedynie wedek... Sam zes slusznie zauwazyl - ret palek jest antiklasa dla warriora. To sie nie dziw ze szybko padasz. W tej chwili ja za to moge powiedziec ze warrior protection na PvP to prawdziwe utrapienie. Nie idzie tego trafic. Dodge, Parry, Dodge, Block, Reflect, Dodge 512 dmg(Oo!) tak mniej wiecej wyglada walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obserwowali ostatni turniej, to nerfy burstu są już w drodze. Ostatnia walka, gdzie DK praktycznie eksplodował, 100%-0 w 1.6 sekundy, powinna przekonać największych sceptyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie przyjrzałem się nowym kotom i muszę stwierdzić, że jeśli stary koci Tauren wygląda niczym skrzyżowanie lwa z krową ;-), tak teraz IMO bardziej to przypomina po prostu byka niż lwa czy jakiegokolwiek kota w ogóle. ;-)
Ale szczerze mówiąc to nawet lepiej, bo dotychczas to ni to pies ni to wydra. ;-) Teraz przynajmniej ma jakiś charakter (chciałoby się powiedzieć: będzie byczo ;-P).
No i jako taki niby byk wygląda znacznie lepiej niż dotychczas, nareszcie zamyka usta (znaczy się paszczę ;-)) i w ogóle. ;-)
Także jak dla mnie zdecydowanie in Plus.

Natomiast nowe wcielenia elfiej pantery, to po prostu coś mistrzowskiego. ;-) Tutaj to każde zdjęcie, każdy nowy design jak leci mi się podoba.
Także nic dodać nic ująć ... oby do następnego patcha.

Jeszcze gdyby zrobili coś z tymi niedźwiedziami, bo póki co to poza nowymi kolorami wyglądają tak jak wyglądali ... czyli IMO średnio na niedźwiedzia (znaczy się średnio na jeża, chciałem napisać ;-)).


PS. A o mi tam ;-). Akurat emitują w radiu utwór U2 - "Pride" ... także nic tylko słuchać. ;-)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się