Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2009 o 18:42, Los_Emilos napisał:

Ja ludzmi gram tylko w grach w których inaczej nie można: Gothic, Mount and Bleid lub


Blade uffa... :P

Dnia 04.08.2009 o 18:42, Los_Emilos napisał:

GTA. Zawsze po prostu wole jakąś rasą inna grać. W Oblivionie to elf wysokiego rodu.


Nie nastawiaj się nawet na wybór klasy w WoWie przez pryzmat Obliviona czy GW. Kompletnie nieprzystające kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 18:48, KaRkAsZo napisał:

> Czy komuś udało sie zabić Arthasa?
ponawiam pytanie


Oczywiście. Zrobiłem to już parę dni temu i teraz Arthasa już nie ma w ogóle. Mam za to achievement "Hail to the king, babe" w Feats of strength (i nikt inny na świecie nie będzie go miał), ciekawy mieczyk i tytuł "the ultimate badass"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:17, pkapis napisał:

> > Czy komuś udało sie zabić Arthasa?
> ponawiam pytanie

Oczywiście. Zrobiłem to już parę dni temu i teraz Arthasa już nie ma w ogóle. Mam za
to achievement "Hail to the king, babe" w Feats of strength (i nikt inny na świecie nie
będzie go miał), ciekawy mieczyk i tytuł "the ultimate badass"

Serio?! o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:18, KaRkAsZo napisał:

Serio?! o.0


Tja.. Od teraz pkapis jest Lich Kingiem i cały serwer próbuje go ubić..
Choć ponoć nawet przy 40 osobowym raidzie jest to praktycznie nieralne.. Czekamy na nowy dodatek i sprzęt, który pozwoli go ubić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:34, DemoBytom napisał:

Choć ponoć nawet przy 40 osobowym raidzie jest to praktycznie nieralne.. Czekamy na nowy
dodatek i sprzęt, który pozwoli go ubić..


Jutro chyba patch :D To ja się piszę na healera do tego rajdu :D

Edit: a to prawda, że będzie można teraz rajdować ally wspólnie z hordą żeby ubić nowego Licha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:38, Fumiko napisał:

Edit: a to prawda, że będzie można teraz rajdować ally wspólnie z hordą żeby ubić nowego Licha?


Ponoć nawet z różnych serwerów można się łączyć. Coś jak jedna duża battlegrupa..
Ale nadal pozostaje limit max 40 osób w rajdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:50, Los_Emilos napisał:

A czy w Wow''ie można jakoś zarobić na profesi czyli np. sprzedawać to co się uwarzyła jako alchemik lub produkty jubilerstwa albo broń?


Można, ale zwłaszcza na początku jest to trudne.
Najlepiej na początku wziąć mining + skinning i zdobyte w ten sposób materiały sprzedawać na AH. To najlepsza metoda zdobycia gotówki.
Jak dojdziesz do max levelu możesz zmienić profesję na jakąś crafterską i ją szybko wyekspić by móc tworzyć drogie przedmioty..
Ja mam na swoim locku enchanting i tailoring - i powiem ci, że przez większą część gry żałowałem, że nie mam przynajmniej miningu..
Bo sprzęt zmienia się podczas levelingu tak często, że zbieranie matsów na i craftowanie z tailoringu jest zwyczajnie nieopłacalne. A sprzedarz? Jak mam sprzedawać szaty po 50 sztuk srebra (w nadziei, że wogóle zejdą) to juz lepiej iść poekspić. Szybciej kasę nabijesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:56, DemoBytom napisał:

Można, ale zwłaszcza na początku jest to trudne.
Najlepiej na początku wziąć mining + skinning i zdobyte w ten sposób materiały sprzedawać
na AH. To najlepsza metoda zdobycia gotówki.
Jak dojdziesz do max levelu możesz zmienić profesję na jakąś crafterską i ją szybko wyekspić
by móc tworzyć drogie przedmioty..
Ja mam na swoim locku enchanting i tailoring - i powiem ci, że przez większą część gry
żałowałem, że nie mam przynajmniej miningu..
Bo sprzęt zmienia się podczas levelingu tak często, że zbieranie matsów na i craftowanie
z tailoringu jest zwyczajnie nieopłacalne. A sprzedarz? Jak mam sprzedawać szaty po 50
sztuk srebra (w nadziei, że wogóle zejdą) to juz lepiej iść poekspić. Szybciej kasę nabijesz..

Max lvl to chodzi ci o jaki? Ja osobiście kupuje tą wersje WoW''a z dodatkiem pierwszym a ten nowy to pewnie poczeka aż 2-3 pistacje będą miały ten 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:00, Los_Emilos napisał:

Max lvl to chodzi ci o jaki? Ja osobiście kupuje tą wersje WoW''a z dodatkiem pierwszym a ten nowy to pewnie poczeka aż 2-3 pistacje będą miały ten 70.


Max level znaczy 80.
Wtedy masz już dostęp do daily questów, mozesz spokojnie oddać się instancjom, pvp, raidom itd. I wtedy też na spokojnie możesz wziąć się za crafting.
Wcześniej - jest to owszem fajna ale niestety dość droga zabawa. Bo aby móc sobie na bierząco sprzęt robić - musisz cały czas farmić wymagane składniki. Pamiętam jak pół dnia farmiłem składniki na buty (pieprzone iridescent pearl + spider silk). I to był jedyny item, którego nie zmieniłem po 3-4 levelach.
Jako lock tailor - dopiero w outlandzie mam możliwość zrobienia sobie w miarę sensownego setu. A i to chyba na 68-70 lv. Wcześniejsze itemy są mi o dupę rozstrzaść nie potrzebne..

Podsumowując - chcesz móc spokojnie expić i nie martwić się o kasę przez ten okres - bierz mining + skinning. Będziesz mieć tyle kasy, że spokojnie sprzęt w razie potrzeby kupisz na rynku (co w większości przypadków nie jest potrzebne.. Może poza wojownikiem i rogalem).
Jak weźmiesz profesje crafterskie - nastaw się na małe zarobki albo wręcz dopłacanie do interesu. Naprawdę nikogo w grze nie interesują nie end-game''owe itemy czy enchanty.. A na pewno nie na tyle, żeby sensownie na nich zarobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:09, DemoBytom napisał:

Jak weźmiesz profesje crafterskie - nastaw się na małe zarobki albo wręcz dopłacanie
do interesu. Naprawdę nikogo w grze nie interesują nie end-game''owe itemy czy enchanty..
A na pewno nie na tyle, żeby sensownie na nich zarobić..

Ale chyba później na alchemii mógłbym coś zarobić? O kowalstwie już parę razy czytałem że każdy wojownik to sobie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:12, Los_Emilos napisał:

Ale chyba później na alchemii mógłbym coś zarobić? O kowalstwie już parę razy czytałem że każdy wojownik to sobie bierze.


Na każdej profesji możesz zarobić. Ale, żeby zarobić sensowne pieniądze musisz mieć wysoki level tej profesji.
A wyexpienie profki to wydatek pieniężny i to dość spory nieraz.
A po co skoro te same (i lepsze) itemki dostaniesz z questów bądź na AH.
Lepiej mieć coś co od samego początku przynosi zyski.
Ja moim 6lv paladynem biegając tylko po lokacji startowej belfów potrafiłem wydobyć (spokojnie) rudy za 5g w ciągu godziny.

Kowalstwo - fajna sprawa ale baardzo duużo rudy będziesz potrzebować.. Expiłem to trochę i dałem se póki co spokój. Bo 2h farmy rudy by podbić profkę o 2 pkt?.. >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:09, DemoBytom napisał:

bierząco sprzęt robić - musisz cały czas farmić wymagane składniki. Pamiętam jak pół
dnia farmiłem składniki na buty (pieprzone iridescent pearl + spider silk). I to był
jedyny item, którego nie zmieniłem po 3-4 levelach.


Ale też to jest akurat jeden z trudniejszych przepisów. Iridescent pearl w ogóle ciężko trafić (rzadko, o ile w ogóle, wypada podczas normalnego questowania i trzeba specjalnie farmić) i jak ktoś to ma a nie używa, to może spokojnie opchnąć po parę g.

Dnia 04.08.2009 o 20:09, DemoBytom napisał:

Jak weźmiesz profesje crafterskie - nastaw się na małe zarobki albo wręcz dopłacanie
do interesu. Naprawdę nikogo w grze nie interesują nie end-game''owe itemy czy enchanty..


Enchantingu to ja w góle nie próbowałem reklamować. Po prostu rzucałem jeden przepis kilkanaście razy na te same rękawiczki czy butki. Za to z Inscription można ładnie zarobić. Decki i glyphy dobrze schodzą. Minory można sprzedawać po kilkanaście czy nawet ponad 20 golda, a np. stack większości ziółek z Azeroth ciężko sprzedać za więcej. Oczywiście może się to różnić na innych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem że będę wydobywał różne pierdoły ale mnie ciekawi właśnie później, jak już będę miał ten 80lvl co wtedy mógłbym wziąć. Po drugie to czy tak jak w GW, moja postać ma jakieś statystyki tz. kiedy została stworzona, ile razy umarła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 18:32, Fumiko napisał:

kolejna osoba mi marudzi o mojego
bloga :D


Nie marudzi tylko podsuwa pomysł na wpis ;)
Możesz go zatytułować "Dobre rady cioci Fumiko" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No lol, ja się specjalnie powstrzymuje, żeby chłopakowi przykro nie było, a wy z takim tekstem. Trza było wcześniej powiedzieć to bym odrazy wytłumaczył;p
PS. z tym "osiągnięciem" to był mój pomysł na wypadek gdybym nie wytrzymał i mu napisał;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:25, pkapis napisał:

Ale też to jest akurat jeden z trudniejszych przepisów. Iridescent pearl w ogóle ciężko trafić (rzadko, o ile w ogóle, wypada podczas normalnego questowania i trzeba specjalnie farmić) i jak ktoś to ma a nie używa, to może spokojnie opchnąć po parę g.


tak, coś koło 20lv niebieski item - którego do ponad 40lv nie zmieniłem
Razem z diademem, który zrobiłem później - jedyne rzeczy warte tak naprawdę robienia. Cała reszta itemków była wymieniana najpóźniej po 2-3 questach czy 2-3 levelach.
A nie chodziłem wogóle na instancje - więc teoretycznie mógłbym mieć jeszcze lepsze sprzęty..

Dnia 04.08.2009 o 20:25, pkapis napisał:

Enchantingu to ja w góle nie próbowałem reklamować. Po prostu rzucałem jeden przepis kilkanaście razy na te same rękawiczki czy butki.


Jako tako z niższego levela można jeszcze na fiery weapon zarobić. Ale i tutaj trzeba najpierw pofarmić shardy.
A i nie wiem czy się to nie zmieni po patchu, gdzie bardzo spadnie zapotrzebowanie na twinków (główni nabywcy).. Poza tym mozna jeszcze jako tako zarabiac na sprzedaży shardów i dustów..

>Za to z Inscription można ładnie zarobić. Decki i glyphy dobrze schodzą. Minory można sprzedawać po kilkanaście czy nawet ponad 20 golda, a np. stack większości ziółek z Azeroth ciężko sprzedać za więcej. Oczywiście może się to różnić na innych serwerach.

Przyznam, że nie wiem. mam inscription troszkę podlevelowany i nigdy się nim nie bawiłem, więc cieżko mi cokolwiek mówić na ten temat..
Próbowałem trochę na minorach zarabiać (mam prawie wszystkie jakie mogłem odkryć w okolicach 20 lv) i jakoś nie bardzo to schodziło.. Na Sporgeggarze po stronie Hordy zwyczajnie był taki natłok na AH, że ceny bardzo spadały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:27, Los_Emilos napisał:

Ja już wiem że będę wydobywał różne pierdoły ale mnie ciekawi właśnie później, jak już będę miał ten 80lvl co wtedy mógłbym wziąć.


To wtedy się będziesz zastanawiać. Co jest ci przydatne, bądź co jest przydatne gildii itd..

Dnia 04.08.2009 o 20:27, Los_Emilos napisał:

Po drugie to czy tak jak w GW, moja postać ma jakieś statystyki tz. kiedy została stworzona, ile razy umarła?


Tak. Są w grze baaardzo obszerne statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:47, DemoBytom napisał:

Tak. Są w grze baaardzo obszerne statystyki.

Dostępne są na stronie jakiejś czy w grze?

A gdybym chciał jednak od początku zacząć bawić się z alchemią i zbieractwem to dało by się coś an tym zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się