Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2012 o 15:12, DemoBytom napisał:

btw edit..
żeby ktoś mówił, że questy w Outlandzie są dobre?.. Uuuu dawno tego nie słyszałem o-O
Osobiście nie mogę znieść robienia ich na altach....


Inaczej się patrzy na to, jak się robi po raz X to samo, a inaczej, jak ja, swoją główną postacią, nadrabiam zaległości. Jak pierwszy raz pojawiłem się w Outland (to były jeszcze czasy Wotlk patch chyba 3.2, nie było wtedy jeszcze LRG) to 3/4 wymaganego poziomu zdobyłem w Hellfire, a potem do 70 dobiłem w Nagrand, więc sporo mnie ominęło. A zadania w Shadowmoon Valley naprawdę są klawe, spotkanie z Akamą, zgładzenie tajnego projektu Ilidana (wytrenowani łowcy demonów) pomoc smokom oraz wyścig na latających wierzchowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 15:12, DemoBytom napisał:

btw edit..
żeby ktoś mówił, że questy w Outlandzie są dobre?.. Uuuu dawno tego nie słyszałem o-O
Osobiście nie mogę znieść robienia ich na altach....

Też nie podejrzewałem że to napiszę ale brakuje mi questów grupowych z TBC :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mam włam & ban... Ktoś był nawet tak miły, że opłacił mi miesiąc gry tylko po to, żeby spamować trade chat. Chyba czas na format, reinstall wszystkiego i nowy e-mail/hasło. Mam w związku z tym pytanie: gdzie można nabyć tokena lub go ściągnąć na komórkę (mam starego SE k550i)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. http://eu.blizzard.com/store/details.xml?id=221004517

Nie wiem czy na naszym allegro mozna takie rzeczy dostac, nie szukalem. A co do tokenow na koma, to slyszalem (wprawdzie dawno), ze lubia sie posypac czasem a do tego sa problemy z przeniesieniem z komorki na komorke (przy wymianie np. na nowa). Zreszta na Twoim SE nie ruszy ;) musi byc iOS, WM albo Android jesli dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 15:32, Azvar napisał:

Mam w związku z tym pytanie: gdzie można nabyć tokena lub go ściągnąć na komórkę (mam
starego SE k550i)?


Na starego SE k550i zdaje się, że nie ma tokena Blizzarda. Jest na telefony z systemami android i iOS. Klasyczny token był swego czasu w sklepie gram.pl, nie wiem dlaczego go teraz nie ma, za to można bez problemu dostać w sklepach typu Empik, Media Markt czy Saturn. A mail do konta polecam znienić. Do dzisiaj dostaję spam maile na stare konto pocztowe, które są łudząco podobne do prawdziwych maili Blizzarda z prośbą o weryfikację danych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 15:41, Wojman napisał:

Do dzisiaj dostaję spam maile na stare konto
pocztowe, które są łudząco podobne do prawdziwych maili Blizzarda z prośbą o weryfikację
danych. :)


Ja mam lepiej, bo mi przechwytują e-maile... Najpierw dostałem od Blizzarda e-mail powiadamiający o prośbie o reset hasła z linkiem, a potem e-mail informujący o udanej zmianie hasła. Czyli ktoś się włamał na mój e-mail, kliknął link aktywacyjny i zmienił mi hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 16:05, Azvar napisał:

> Do dzisiaj dostaję spam maile na stare konto
> pocztowe, które są łudząco podobne do prawdziwych maili Blizzarda z prośbą o weryfikację
> danych. :)


To akurat niekoniecznie wynika z grania w jakiekolwiek gry. Ja potrafię dostawać prośby o weryfikacje kont w grach, w które nigdy nie grałem ;-)

Dnia 25.04.2012 o 16:05, Azvar napisał:

Ja mam lepiej, bo mi przechwytują e-maile... Najpierw dostałem od Blizzarda e-mail powiadamiający
o prośbie o reset hasła z linkiem, a potem e-mail informujący o udanej zmianie hasła.
Czyli ktoś się włamał na mój e-mail, kliknął link aktywacyjny i zmienił mi hasło.


No to zdecydowanie pełen skan antywirusem by się przydał + zmiana hasła na pocztę najpierw. Widziałem już taki przypadek. Keylogger pozwolił na wyciągnięcie hasła do gmaila, a stamtąd droga do WoW była już banalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 16:05, Azvar napisał:

Ja mam lepiej, bo mi przechwytują e-maile... Najpierw dostałem od Blizzarda e-mail powiadamiający
o prośbie o reset hasła z linkiem, a potem e-mail informujący o udanej zmianie hasła.
Czyli ktoś się włamał na mój e-mail, kliknął link aktywacyjny i zmienił mi hasło.


Miałem podobnie... A Chińczyk, który mi się włamał sprzedał do Vendora cały gear do tankowania, enchanting roda i zniszczył S2 gear (merciless gladiator)...

Nie wiem, jak dla Ciebie, ale dla mnie to była nauczka na przyszłość - trzeba lepiej zbunkrować się antywirami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 17:46, pkapis napisał:

To akurat niekoniecznie wynika z grania w jakiekolwiek gry. Ja potrafię dostawać prośby
o weryfikacje kont w grach, w które nigdy nie grałem ;-)


Ale te były autentycznie od Blizzarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 16:05, Azvar napisał:

Ja mam lepiej, bo mi przechwytują e-maile... Najpierw dostałem od Blizzarda e-mail powiadamiający
o prośbie o reset hasła z linkiem, a potem e-mail informujący o udanej zmianie hasła.
Czyli ktoś się włamał na mój e-mail, kliknął link aktywacyjny i zmienił mi hasło.

Na pewno? Czasami są to zwykłe fałszywe maile rozsyłane masowo do ludzi przez boty, gdzie zwykle link prowadzi do fałszywej strony z keyloggerem. Bywa właśnie, że udają różne komunikaty typu zmiana hasła, ostrzeżenie o śledztwie w sprawie handlu i żeby się zalogować na jakiejś fałszywej stronie. Oprócz WoWa zdarzało mi się kiedyś dostawać podobne związane np. z Aionem czy Guild Wars i to pomimo faktu, że z tymi grami nic nigdy wspólnego nie miałem :) Poza tym bywa, że prawdziwy mail jest ukryty a na wierzchu widać tylko w tytule "oficjalny" adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, na 100%, rozmawiasz z weteranem WoW jeszcze zza czasów pierwszej beta wersji :P Po za tym ja nie miałem żadnych ostrzeżeń, po prostu ban i blokada konta, potem e-mail o tym informujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 18:40, Azvar napisał:

Eh, na 100%, rozmawiasz z weteranem WoW jeszcze zza czasów pierwszej beta wersji :P

Wiem, rozmawialiśmy przecież już kilka lat temu :P Po prostu pomyślałem, że może jednak był to zwykły spam, ale jeśli potwierdziłeś, że to był mail od Blizzarda to sprawa jasna (no, prawie).

Dnia 25.04.2012 o 18:40, Azvar napisał:

Po za tym ja nie miałem żadnych ostrzeżeń, po prostu ban i blokada konta, potem e-mail o
tym informujący.

Zawsze istnieje szansa, że ktoś reaktywował konto, na które się włamał. Support Blizzarda jak rozumiem do tej pory nic nie odpowiedział? Znałem trochę osób, którym kiedyś shakowano konta, ale zawsze jakoś udało im się odzyskać, chociaż w niektórych przypadkach musieli jakoś udowodnić, że są właścicielem konta (ale jeśli e-mail po zmianie hasła jest bezpieczny to myślę, że wszystko jeszcze da się odkręcić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzyskanie konta to teraz nie problem (kiedyś było o wiele trudniej, ale wtedy to jeszcze nie było plagą), gorzej z moimi postaciami, przedmiotami i złotem. Nie mam zielonego pojęcia co mi zostało na koncie po tych dwóch kradzieżach, a nie zaplanowałem jeszcze "come backu" :) Ale na pewno zainwestuję w token, pytanie tylko czy rzeczywiście daje on 100% pewność, że nikt mi się już na konto nie włamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:28, Azvar napisał:

Odzyskanie konta to teraz nie problem (kiedyś było o wiele trudniej, ale wtedy to jeszcze
nie było plagą), gorzej z moimi postaciami, przedmiotami i złotem. Nie mam zielonego
pojęcia co mi zostało na koncie po tych dwóch kradzieżach, a nie zaplanowałem jeszcze
"come backu" :)

Przywrócić mogą chyba wszystko. Znałem tylko jedyny przypadek, gdy shakowanemu znajomemu nie przywrócili części surowców, bo rozeszły się po AH i jakoś mu to dziwnie uzasadnili tym, że nie mogli namierzyć. Równie dobrze to już może być przeszłość i już nawet takie rzeczy potrafią przywracać. W każdym razie gear, złoto powinni przywrócić.

Dnia 25.04.2012 o 20:28, Azvar napisał:

Ale na pewno zainwestuję w token, pytanie tylko czy rzeczywiście daje
on 100% pewność, że nikt mi się już na konto nie włamie?

Swojego czasu był news na mmo champion, że znaleziono na to obejście. Nie pamiętam już dobrze zasady, na jakiej to mogło działać (coś chyba polegającego na tym, że między wpisanie hasła a próbą logowania program generował nowy klucz z authenticatora). Tylko było to już dość dawno, więc cokolwiek to było pewnie już nie stanowi zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:35, Arcling napisał:

Swojego czasu był news na mmo champion, że znaleziono na to obejście. Nie pamiętam już
dobrze zasady, na jakiej to mogło działać (coś chyba polegającego na tym, że między wpisanie
hasła a próbą logowania program generował nowy klucz z authenticatora). Tylko było to
już dość dawno, więc cokolwiek to było pewnie już nie stanowi zagrożenia.


Autentykator ma mocne uwierzytelnianie, z kodami generowanymi bodajże co minutę. Jedynym sposobem na włamanie się byłoby:
a) przechwycenie keyloggerem kodu wpisywanego przez posiadacza autantykatora
b) uniemożliwienie mu zalogowania się (np. zablokowanie sieci zaraz potem)
c) złodziej musiałby się samemu zalogować w ciągu maksymalnie minuty, a jak ma pecha to tylko kilku sekund.

Technicznie wykonalne, ale wymaga dużo bardziej zaawansowanych wirusów niż prosty keylogger, który tylko przechwytuje stukane znaki i śle je w świat. Co prawda słyszałem o wirusie, który był dużo lepszy, ale służył do wykradania danych przemysłowych z poważnej korporacji. Goldfarmerów raczej nie stać na napisanie czegoś takiego, zwłaszcza że wykorzystywane by było masowo, a więc i dużo szybciej by było zgłaszane firmom produkującym antywirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:28, Azvar napisał:

Ale na pewno zainwestuję w token, pytanie tylko czy rzeczywiście daje
on 100% pewność, że nikt mi się już na konto nie włamie?


100% pewności nigdy nie da żadne zabezpieczenie. Jednakże na pewno token mocno zmniejszy ryzyko kolejnej kradzieży konta. Osobiście w ustawieniach konta battle.net ustawiłem sobię opcję, że kod z tokena ma być wpisywany przy każdym logowaniu do dowolnej gry Blizzarda. W przeciwnym wypadku kod z tokena trzeba podawać bodajże raz na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 22:51, Wojman napisał:

100% pewności nigdy nie da żadne zabezpieczenie. Jednakże na pewno token mocno zmniejszy
ryzyko kolejnej kradzieży konta. Osobiście w ustawieniach konta battle.net ustawiłem
sobię opcję, że kod z tokena ma być wpisywany przy każdym logowaniu do dowolnej gry Blizzarda.
W przeciwnym wypadku kod z tokena trzeba podawać bodajże raz na tydzień.


Pytałem o to na forum Blizzarda, gdy wprowadzono tę opcję i nagle nie trzeba już było wpisywać za każdym razem. Dostałem informację, że sprawdzanie co jakiś czas działa tylko jeśli logujesz się z tego samego IP. Logowanie z nieznanej lokacji powinno automatycznie poprosić o kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 23:41, Malevyn napisał:

/ciach/

I tak i nie: nie mam w ogóle crashy i wyjść do pulpitu, gdy gram Pandarenem - niestety granie postacią przeniesioną jest niemożliwe, bo pulpit oglądam co 2-3 minuty, więc sobie kompletnie to odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się