Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Czy opłaca się inwestować w WoWa? :D
Dobre pytanie. Jasne, że się opłaca bo to najlepsze MMO jakie jest i prawdopodobnie jakie będzie, bo WoW po tylu latach jest usprawniony niesamowicie, ma mnóstwo świetnych rzeczy a GW2 prawdopodobnie będzie lekko kijowe na początku bo bugi etc i pytanie czy się utrzyma.
Wal do WoWa, nie myśl nawet ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy tu przez chwilę fakt, że GW2 jeszcze nie wyszedł (chyba, że nie jestem na czasie), więc pytanie o "opłacalność" mija się z celem. No ale, "czy się opłaca" to już zależy od ciebie. Powiem ci, że tak, i co - skłamałem? Powiedziałem prawdę? Któż to wie, WoW może ci zupełnie nie przypasować, a GW2 wydać się darem niebios. Dla kogoś innego będzie wręcz przeciwnie. Takie pytanie nigdy nie mają sensu. Są triale, można obadać.

Dodatkowo, GW2 na chwilę obecną to wielka niewiadoma. Co z niej wyjdzie to dopiero zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wyprobowalem triala i zainwestuje jednak

Ale mam 2 pytania:

Czy za podanie innego kraju przy rejestracji grozi jakis ban czy cos ?
i Jaki wybrac server.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2012 o 07:26, Szw3dzik napisał:

Czy za podanie innego kraju przy rejestracji grozi jakis ban czy cos ?


Nie wiem czy cos grozi, ale masa moich znajomych tak zrobila i nie poniosla zadnych konsekwencji.

Dnia 23.04.2012 o 07:26, Szw3dzik napisał:

i Jaki wybrac server.


Nie wiem, ja gram na burning legionie, jesli jestes w stanie przezyc tony buractwa wylewajacego sie z trada w jezyku polskim, to mozesz zaczynac na bl. PvE stoi na calkiem dobrym poziomie, z pvp moze troszke gorzej, ale duzo graczy i ekonomia bardzo prawidlowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 11:02, Szw3dzik napisał:

Mam pytanie jak prezentuje sie Guild Wars 2 w zastawieniu z Wowem oplaca sie inwestować
w wowa ?

Jest troche porownawczych wideo na youtubie wiec jak poszperasz to znajdziesz. Widze (po dalszym poscie), ze sie zdecydowales zainwestowac. Jesli trial ci sie podobal to jasne, ze gra tez ci sie spodoba. Jak kolega napisal jest tu multum do zobaczenia, questow do zrobienia itp. Ja od paru lat gram i mimo tego zawsze znajde cos co sprawi, ze gra ponownie nabiera rumiencow chocby na chwile.

Co do GW2 gra napewno wypali chocby dla tego, ze nie ma abonamentu. Pewnie nie bedzie doszlifowana, ale zadna nie jest na poczatku. Wazne jedynie aby tworcy staneli na wysokosci zadania juz po premierze. Poza tym... Nikt nie mowi, ze obu gier miec nie mozesz;).

Co do serwerow to nie znam sie bo np nie szukam polskich graczy specjalnie i pvp mnie tez nie interesuje. Ja grywam na Emerald Dream (serwer pve) i nadal jest tu sporo ludzi mimo tego, ze niektore serwery podobno sie wyludniaja. Jedyne co siedzi to gildie, ktore niczym w letargu (w wiekszosci) czekaja na kolejny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich!


Jesteśmy nowo powstałą gildią na serwerze Burning Legion po stronie Hordy. Stawiamy na humor oraz dobrą zabawe bez spiny : )

# Ogólnie #

Nasza gildia powstała zaledwie parę dni temu, dlatego obecnie znajduję się ona na poziomie 2.
Przyjmujemy wszystkie osoby chętne do wspólnej gry.
Obecnie szukamy osób do farmy HC''ków oraz złożenia grupy na Raidy.
Gear jaki wymagamy to 378 który można dosyć łatwo uzbierać.
Osoby które nie posiadają wymaganego ilvl mogą liczyć na pomoc przy zbieraniu gearu.


Również dla osób które preferują grę PvP znajdzie się coś w gildii. Planujemy wspólne RBG oraz Areny.
Obowiązkowo ciuchy pod resi + enchanty.


# Godziny/dni #

Jeśli chodzi o godziny w których planujemy raidować to nie są one jeszcze ustalone. Wszystko będzie ustalane kiedy zbierzemy wystarczającą ilośc osób.
Każda osoba wypowie się w których dniach/godzinach jest w stanie grać i na postawie tego wybierzemy termin najbardziej odpowiedni dla wszystkich.


# PvP #

Jako że w niedalekiej przyszłości planujemy również gildyjne BG oraz Areny potrzeba osoby która byłaby zainteresowana "zarządzaniem" tą właśnie grupą.


Stawiamy na dobrą zabawe i fun. Więc jeśli chciałbyś pomóc przy tworzeniu gildii od podstaw - zapraszam. : )


Posiadamy TeamSpeak 3 więc problemu z komunikacją nie będzie.

Kontakt:

Megâdeth
Kuszacypalas
Kochamlowce
Seksualna
Shoodan
Scarlétté

GG: 7544426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 07:26, Szw3dzik napisał:

/ciach/

Ad. 1 - Mam wybraną Wielką Brytanię i żyję, więc tego się obawiać nie musisz.
Ad. 2 - Również polecam Burning Legion: jeśli chcesz grać głównie z Polakami to jest to dobry wybór - oczywiście przy założeniu, że nie przeszkadza Ci to co wymienił TigerXP. :)
Na BLu bywają PUGi, które robią więcej bossów z DSa na HC niż normalne gildie na innych serwerach, więc to chyba o czymś świadczy. ;) My mamy w tej chwili 5/8 i dziś postaramy się wynik podwyższyć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 07:26, Szw3dzik napisał:

Czy za podanie innego kraju przy rejestracji grozi jakis ban czy cos ?

Ja dostalem bana do odwolania, czyli musialem przeslac im moj skan dowodu/id/paszport wraz ze skanami karty kredytowej/platniczej. Jak wyslalem i zobaczyli, ze polska to zmienil kraj rejestracjii na polske i odwiesili bana. Lacznie to trwalo cos kolo tygodnia, 1.5, ktorych ofc nie dostalem spowrotem ;) i nie ma co sie dziwic w sumie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 12:11, Ichvander napisał:

Ja dostalem bana do odwolania, czyli musialem przeslac im moj skan dowodu/id/paszport
wraz ze skanami karty kredytowej/platniczej. Jak wyslalem i zobaczyli, ze polska to zmienil
kraj rejestracjii na polske i odwiesili bana. Lacznie to trwalo cos kolo tygodnia, 1.5,
ktorych ofc nie dostalem spowrotem ;) i nie ma co sie dziwic w sumie :P


A doładowywaleś WoW-a Przez RaF ?

@Pajonk78 Moglbys wyjasnic te zdanie "Na BLu bywają PUGi, które robią więcej bossów z DSa na HC niż normalne gildie na innych serwerach, więc to chyba o czymś świadczy. ;) My mamy w tej chwili 5/8 i dziś postaramy się wynik podwyższyć. :D"

Bo kompletnie nie wiem o czym napisales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:58, Szw3dzik napisał:

@Pajonk78 Moglbys wyjasnic te zdanie "Na BLu bywają PUGi, które robią więcej bossów z
DSa na HC niż normalne gildie na innych serwerach, więc to chyba o czymś świadczy. ;)
My mamy w tej chwili 5/8 i dziś postaramy się wynik podwyższyć. :D"

Coś w stylu "są serwery gorsze od naszego". Co w sumie nie wiem czy ma być wielką reklamą - są pół martwe realmy, gdzie praktycznie nikt nie gra, bycie lepszym od tego to żadna rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby ta beta Mists of Pandaria fajna i pograłbym dłużej, gdyby nie to, że regularnie co 20 do 30 minut mam crashe. Za każdym razem wysyłam raport do Blizzarda, ale teraz w "normalnym" WoWie spędzam więcej czasu niż w becie, a wolałbym odwrotnie. Poczekam do najbliższego patcha i będę dalej testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:58, Szw3dzik napisał:

/ciach/

""Na BLu bywają PUGi, które robią więcej bossów z DSa na HC niż normalne gildie na innych serwerach, więc to chyba o czymś świadczy." - w tym zdaniu chodziło mi o to, że wiele PUGów na BLu potrafi robić więcej bosów na Heroic niż normalne gildie na różnych serwerach. ;) Ba: ostatnio coraz częściej widzę hasło: LFG DS: first 4 bosses on HC - nie mówię, że ten serwer jest najlepszy - zbyt mało ich zwiedziłem, ale z dwóch na których grałem na pewno jest właśnie lepszy i nie zamierzam go opuszczać tym bardziej, że w dobrej gildii jestem. ;)
"My mamy w tej chwili 5/8 i dziś postaramy się wynik podwyższyć" znaczy dokładnie tyle, że gildia, w której jestem ma ubite 5 pierwszych bossów na HC - kilku z nich mamy już na regularnej farmie (Morchok, Ultrax - choć i Yor już też się zalicza do farmy) - i mieliśmy próbować Warmastera i być może Spine - niestety brak ludzi z podstawowego składu trochę nam plany popsuł, ale przynajmniej teraz mój Rogal ma już achik za DS przy 380ilv. :D
Tak więc BL polecam choćby dlatego, że progres DSa jest tam na dość wysokim poziomie - inna sprawa, że dostać się ostatnio do PUGu bez achika nie jest łatwo: niewiele daje, że ma się kilka postaci z nim, bo wymagają na danej postaci i basta. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 01:48, Wojman napisał:

/ciach/

Coś w tym jest. Wreszcie udaje mi się normalnie logować, ale... jako misiek standardowo zawisam na questach, gdzie trzeba czegoś użyć, a ilość graczy w tamtym miejscu skutecznie to uniemożliwia. Jeśli chodzi o skopiowaną postać to jest jeszcze gorzej, bo wywalanie do pulpitu jest wręcz notoryczne: rozłożyłem talenty mojemu Hunterowi i chciałem na kukłach sprawdzić DPS - niestety za każdym razem przy nich dostaję wysyp i tyle. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Znalazłem sobie fajne zajęcie w WoWie, zrobić wszystkie zadania z Outlandów. Robiąc je stwierdzam, że Blizzard od Cata naprawdę zawalił sprawę. Gdzie te zadania, gdzie trzeba było szukać innych graczy do pomocy? Dlaczego teraz wszystkie cele są praktycznie pod nosem? Gdzie te wyprawy? Gdzie wołanie o pomoc? Szukanie odpowiedniego człowieka? Przecież to jest właśnie magia MMO.Czy naprawdę większość graczy to jacyś 30 letni tatusiowie, którzy mają tylko 5 minut na grę i przez ten krótki czas chcą mieć zrobione wszystko?

Teraz przed chwilą miał cel, aby zdobyć "Khorium power core", którzy mogą tylko inżynierowie robić. Miałem po prostu jak na MMO przystało zajęcie, zdobyć składniki (akurat sam mogłem jest wydobyć), a potem pójść w końcu do stolicy, nie w celu podziwiania pikseli jak to dziś robi 3/4 graczy, tylko zawołanie o pomoc (bo akurat w gildii nikogo nie było) jakiegoś fachowca.

Zapewne pandy tylko pogłębią to, co zaczęło się w Cata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 14:24, Osiol napisał:

Zapewne pandy tylko pogłębią to, co zaczęło się w Cata.


Blizz już jakiś czas temu przyznał, że nie wszystko co zrobili w Cata było sukcesem.. Spakowanie graczy do stolic i ograniczenie świata jest jedną z pierwszych rzeczy do których się przyznali i które mają zmienić w najnowszym dodatku... Dla tego w MoPie ma być więcej powodów do wyjścia w świat i interakcji z graczami. To jest już od jakiegoś czasu znane.


btw edit..
żeby ktoś mówił, że questy w Outlandzie są dobre?.. Uuuu dawno tego nie słyszałem o-O Osobiście nie mogę znieść robienia ich na altach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się