Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2012 o 00:21, TigerXP napisał:

Tia, cofaja tylko czas gry. W ogole blizz ostatnio troche za bardzo wyrozumialy jest
dla przekretow i bugerow.


Yhy, wyrozumiały. Poza tym że dali perm bana gościowi który postanowił zrobić event z dużą ilością graczy (co, jak sądzę, nie łamie regulaminu gry) to aż za bardzo ;D Fakt że po spamie na forach w końcu go odbanowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 00:21, TigerXP napisał:

Tia, cofaja tylko czas gry. W ogole blizz ostatnio troche za bardzo wyrozumialy jest
dla przekretow i bugerow.


Szkoda im $ tracić a nie, że wyrozumiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja za pomocą klienta gry.Okazało się że gra jest automatycznie instalowana na dysku systemowym.Próbowałem już dwa razy bo myślałem że coś przeoczyłem ale nigdzie nie widzę opcji zmiany folderu docelowego.Mam W7.Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Battlechest w ramach promocji Blizza. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z grą, mam tylko obawę że jest to produkcja na tyle rozbudowana, że jej nie ogarnę. W necie jest trochę poradników, możecie polecić jakiś poradnik dla nowicjusza, który z WoW''em ani żadną inną grą MMO nie miał do czynienia? Jedno pytanie jeszcze na początek: jest jakiś limit postaci? Mogę sobie na początku tworzyć i usuwać postacie "na próbę" bez konsekwencji? (tak jak to jest np. w Diablo 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 16:51, damlon napisał:

Dostałem Battlechest w ramach promocji Blizza. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z grą,
mam tylko obawę że jest to produkcja na tyle rozbudowana, że jej nie ogarnę. W necie
jest trochę poradników, możecie polecić jakiś poradnik dla nowicjusza, który z WoW''em
ani żadną inną grą MMO nie miał do czynienia? Jedno pytanie jeszcze na początek: jest
jakiś limit postaci? Mogę sobie na początku tworzyć i usuwać postacie "na próbę" bez
konsekwencji? (tak jak to jest np. w Diablo 3)


Tak, możesz tworzyć i usuwać postacie w dowolnym momencie. Pamiętaj tylko, żeby ewentualnego golda i przedmioty przesłać sobie na inne postacie zanim usuniesz.
Masz limit postaci na jednym serwerze i łączny limit postaci na wszystkich serwerach (bodajże 50).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć 11 postaci na serwer, a łącznie chyba 50. Poradników żadnych nie znam, ale bez obaw, najlepiej po prostu zacznij grać. WoW to jest MMO wyjątkowo przyjazne graczom i w zasadzie na żadnym etapie levelowania nie karze Cię za błędnie podejmowane decyzje. To nie jest EVE Online.

No dobra, po chwile namysłu.... proszę: http://wow.joystiq.com/2012/12/20/39-tips-for-new-world-of-warcraft-players/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 16:51, damlon napisał:

Dostałem Battlechest w ramach promocji Blizza. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z grą,
mam tylko obawę że jest to produkcja na tyle rozbudowana, że jej nie ogarnę.


Ogarniesz bez problemu. Przez początkowe poziomy gra prowadzi za rękę, nowe opcje pojawiają się kolejno w pewnych odstępach czasu, wszystko jest dopracowane i nie odczuwa się żadnego stresu związanego z obsługą gry. Jedyną karą za śmierć jest zużycie ekwipunku i konieczność dobiegnięcia z cmentarza do zwłok, więc nie ma się co stresować ewentualnym zgonem. Nie zdarza się konieczność bicia potworów w celu nabicia poziomu - questów jest wielokrotnie więcej niż potrzeba do rozwinięcia postaci.

Postacie można kasować, chociaż zwykle nie ma po co, bo miejsc na nowe jest dużo.

Trudno robi się dopiero na maksymalnym poziomie, jeśli pożądasz epickich osiągnięć. Bo można też iść na łatwiznę i zająć się trenowaniem pokemonów. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie na początku grudnia Battlechest z cataclysm i mimo że kiedyś grałem w WoW jeszcze na vanila to muszę przyznać że pozmieniała się masa rzeczy. W związku z tym mam pytanie gdzie mógłbym znaleźć jakiś porządny staff dla 64 lvl balance druida i jak podbić nim dmg (teraz mam tylko ok.2k co nie jest zbyt dobrym wynikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zacząłem znowu grać i zauważyłem, że masa nowych rzeczy jest. Pamiętam, że zawsze używałem addona Questhelper, ale teraz jest on zbędny. Czy Auctioneer nadal jest bardzo dobry? Notabene jakie jeszcze addony polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej z inst w hellfire znajduje sie fajny staff dla castera. Jednak nalezy sobie zadaz pytanie czy sie w ogole oplaca tracic czas na farmienie takiego staffa, za 2 czy 3 lvle dostaniesz pewnie podobny albo taki sam z q. A na 68 lvlu idziesz na north i zieleniaki beda lepsze niz niebieskie. Moim zdaniem farma sprzetu podczas lvlowania to tylko strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 16:15, TigerXP napisał:

/cut

To w sumie fakt, choć narazie expie używając archeo, potem wracam do Outlandu po questy i jak dobije 70 to lece do North. Tylko jeszcze muszę jakoś podbić dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś obeznany paladynowiec mógłby naświetlić czy dla tej klasy brac sprzęt z Intelectem czy raczej strange. Dodamm, że chodzi o build Protection/Retribution Holy odpada (domyslam sie, że intelect jest głównie dla Holy ale nie mam pewności więc proszę o sprostowanie)

i jeszcze pytanko o ten intelect jaką on role odgrywa dla pala prot/retri? Czy skille ktorych uzywa sa mocniejsze jak jest wiecej inta? i jeszcze dylemat z Agility czy w ogole jest on w jakis sposob przydatny jesli pancerz ma ten atrybut czy moze go w ogole nie byc?

Dzieki za wyrozumialosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 17:37, Ziemas napisał:

i jeszcze pytanko o ten intelect jaką on role odgrywa dla pala prot/retri? Czy skille
ktorych uzywa sa mocniejsze jak jest wiecej inta? i jeszcze dylemat z Agility czy w ogole
jest on w jakis sposob przydatny jesli pancerz ma ten atrybut czy moze go w ogole nie
byc?


Nie kupiłem MoP i od paru miesięcy nie gram, więc mogłem coś pomieszać, ale jeśli nic się nie zmieniło to:
- Agility jest ci kompletnie zbędne. Obecnie nie wpływa u Pala już chyba na nic
- Int zwiększa ilość dostępnej many i bodajże spell power. W przypadku retri i prot, którzy bazują na attack power (a zawsze korzysta się tylko z SP/AP w zależności od tego który jest większy) oznacza po prostu większą pulę many. Innymi słowy nie opłaca się, chyba że kompletnie nie masz czego w dany slot wsadzić.

Ale może ktoś grający obecnie poprawi mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 17:37, Ziemas napisał:

Jakiś obeznany paladynowiec mógłby naświetlić czy dla tej klasy brac sprzęt z Intelectem
czy raczej strange. Dodamm, że chodzi o build Protection/Retribution Holy odpada (domyslam
sie, że intelect jest głównie dla Holy ale nie mam pewności więc proszę o sprostowanie)

i jeszcze pytanko o ten intelect jaką on role odgrywa dla pala prot/retri? Czy skille
ktorych uzywa sa mocniejsze jak jest wiecej inta? i jeszcze dylemat z Agility czy w ogole
jest on w jakis sposob przydatny jesli pancerz ma ten atrybut czy moze go w ogole nie
byc?

Dzieki za wyrozumialosc :)

Dla prot palka bierzesz sprzęt ze strength oraz dodge i parry.
Intelekt jest przydatny tylko dla Holy.
Dla retri bierzesz przedmioty ze strenght oraz crit/haste/hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 17:42, pkapis napisał:

Nie kupiłem MoP i od paru miesięcy nie gram, więc mogłem coś pomieszać, ale jeśli nic
się nie zmieniło to:
- Agility jest ci kompletnie zbędne. Obecnie nie wpływa u Pala już chyba na nic
- Int zwiększa ilość dostępnej many i bodajże spell power.


No wlasnie po MoP juz Intelect nie wplywa na ilosc many a na moc spelli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 17:43, Rizzan napisał:

Dla prot palka bierzesz sprzęt ze strength oraz dodge i parry.
Intelekt jest przydatny tylko dla Holy.
Dla retri bierzesz przedmioty ze strenght oraz crit/haste/hit.


A Agility do czegokolwiek sie przydaje czy calkowiecie zbedne?
Co do haste to z tego co sie orientuje wplywa na szybkosc castowania spelli wiec w czym dla Retri pala sie to przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 18:13, Ziemas napisał:

> Dla prot palka bierzesz sprzęt ze strength oraz dodge i parry.
> Intelekt jest przydatny tylko dla Holy.
> Dla retri bierzesz przedmioty ze strenght oraz crit/haste/hit.

A Agility do czegokolwiek sie przydaje czy calkowiecie zbedne?


Nie.

Dnia 28.12.2012 o 18:13, Ziemas napisał:

Co do haste to z tego co sie orientuje wplywa na szybkosc castowania spelli wiec w czym
dla Retri pala sie to przyda?


Zwiększa szybkość ataków, innymi słowy twój bazowy atak uderza częściej. I chyba na GCD ma wpływ, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 16:18, Tomoya-kun napisał:

> /cut
To w sumie fakt, choć narazie expie używając archeo, potem wracam do Outlandu po questy
i jak dobije 70 to lece do North. Tylko jeszcze muszę jakoś podbić dmg.

Zapisuj się na insty i rób każda , na samym wejściu zawsze masz q z których są spoczko rzeczy . Na samych instach możesz bić lvl nie robiąc questow poza nią , ale to kwestia gustu i moim zdaniem siedzenie w OL do 70 lvl jest zbędne wbijasz 68 i odrazu leć do North .

Ziemas :
"Co do haste to z tego co sie orientuje wplywa na szybkosc castowania spelli wiec w czym dla Retri pala sie to przyda?"

Chociażby do częstego używania CS Crusader strike zmniejsza jego cd .
http://www.wowhead.com/spell=25956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się