Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2006 o 15:05, Bafi Magii napisał:

Nie traktujcie mnie jak obywatela który się nie liczy (NASZE SŁOWA SIĘ LICZĄ)

Fakt bo potraktuje Cię jak 12 latka który w życiu nie widział WoWa na oczy i potrafi tylko nażekać :-) (żart ;)
No ok ale po co nam to piszesz skoro to wszyscy baaaardzo dobrze znają? :P
Uzależnienia? Idź sobie pograj w Tibie tyle powiem :D Znam troche graczy w WoWa i żaden jakoś nie jest przywiązany tak do WoWa :P
Woha właśnie się dowiedziałem że jestem milionerem. Nie wiedziałem, że w polsce jest tylu milionerów :D

Ps. Mój nowy podpis ftw ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol Bafi...

Przede wszystkim World of Warcraft to ludzie. Nie wiem czy wogóle grałeś i gdzie, ale osobiście spotkałem wielu wspaniałych ludzi z którymi gra to sama przyjemność. Poświęcenie dużo czasu? No jak ktoś nie umie grać to napewno będzie musiał poświęcić wiele czasu na zdobycie sprzętu. Ale tak naprwadę to jest to gra umysłowa, bo jeśli umiesz naciskać tylko dwa klawisze na komputerze to rzeczywiście możesz tylko zabijać szczury (szczury? skąd ci się szczury wzieły?).
Wprowadzanie opłat? Przecież podobne stawki płacisz za internet czy telewizje kablową.
Uzależnia? W takim razie wszystko uzależnia. Sorry, ale termin uzależnienie od gier jest jakiś wyssany z palca. W każdej chwili możesz przestać grać - gra może być dobra lub zła, jeśli jest dobra to ludzie w nią grają bo CHCĄ grać. A uzależnić w takim znaczniu jak od gier, to można również od telewizora, piłki nożnej czy rowera. A może spotykanie się ze znajomymi też trzeba nazwać uzależnieniem, bo przecież nie przerwiesz spotkania od tak, jak niby to powineneś robić z grami?
I zaraz byś tu bogaczy szukał. WoW w ciągu roku to 600 zł (jak zapłacisz kartą dwa razy za pół roku to możesz zejść chyba nawet w przedział 500-550) - czyli równowartość pięciu gier w cenie 120 zł. Nowe gry kosztują mniej więcej 120-160 zł i w takim wypadku należałoby od nich wymagać że dadzą zabawę na jakieś 2,5 - 3 miechy (równowartość WoWa). Niestety - wiele z nich kończy się zbyt szybko (choćby gry z którymi miałem do czynienia z EA - bo albo da się przejść w czasie od dnia do tygodnia, albo nie mają żadnej fabuły i nudzi się po dwóch tygodniach). A dobre gry są niestety rzadkością. Więc biorąc pod uwagę ten rozrachunek to jednak World of Warcraft o wiele bardziej się opłaca - i co więcej, ma bardzo ciekawą historię umieszczoną w świecie fantasy.

I jeszcze jedno - to że ciebie na MMORPG nie stać Bafi, to nie znaczy że masz zaraz rzucać się na grających w takie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście powiem, że po około pół roku grania w WoW gra ta po prostu mi się znudziła, choć nigdy nawet nie byłem na zadnej 20/40 osobowej instancji (wydaje mi się, ze może to niewłaściwy wybór servera lub brak znajomości uniemożliwił mi znalezienie odpowiedniej gildii przez ten czas :S) : / Ale mysle ze to chyba normalne. Dodam, że mało ktora gra przytrzymała mnie przy kompie równie długo (jak na pierwszego MMO w ktorego grałem :)) Moze powróce do WoW za kilka miechów i bedzie to zupełnie nowe doznanie, ale to tez nic pewnego. Puki co Welcome HoMM ;) Good Luck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 15:02, Bafi Magii napisał:

Teraz Patrzcie jeśli checie grać w gry MMORPG to w tą grę nie grajcie (strata czasu i pieniędzy)
+/-poświęcenie durzo czasu na tą grę (jak ktoś lubi ciągle tłoczyć sie dolinami i zabijać jakieś
szczury)
- comiesięcznych opłat internetowych (12.99 euro co miesiąc lub 11.99 za dwa i 10.99 więcej
za trzyi tak do góry
- trzeba wykupić kartę pre-paid która kosztuje chyba 129zł (można ją kupić w dziele sklep na
gery.pl)
- autetyczne uzależnienia
+(wreszcie jakiś) GRAFA
+i wszystko po za tym
Jeśli ktoś jest synem nie wiem jakiegoś bogacza który trafił w totka lub walniętym kujonem
którego starzy są celnikami lub sędzieami to tak

Z WYRAZAMI UZNANIA BAFI :P



Ekhm. Powiem co myśle. To jest jakis noobek co to w tibie gral pare dni i twierdzi ze to mmo ^^ A wow widzial na okladce gazety. Jak twierdzisz ze cie nie stac na WoW to odllacz internet zaoszczedzisz czas i pieniadze (wszystkie gry internetowe wiaza sie z uzaleznieniem od internetu i od gier, od tego co mowisz tez sie mozesz uzaleznic).

Z innej beczki. Fajne screeny :P Ehh... Do gildii co mc robi przyjma mnie dopiero jak zdobede magisters set :P bo chetnych maja full ale chca tylko tych co graja skutecznie... I wogole nie wiem co sie teraz dzieje. 4 miesiace temu magow wszystkie gildie chcialy. A teraz chca tylko healerow. ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 14:48, Michal256 napisał:

To chyba zależy od tego jaki masz harmonogram :P U mnie Huhu zginęła w czwartek - niestety
w tym tygodniu nie byłem na tym raidzie. Jutro dalszcze ćwiczenia na Twinsach mam.

A tak przy okazji to mam pewną ciekawostke na temat dropów w mojej grupie. Mimo że gram druidem
to daje się u nas dość wyraźnie zobaczyć brak jakichkolwiek chestów dla paladynów. Od dziewięciu
miesięcy - od połowy września kiedy powstało community - nie widzieliśmy na naszym raidzie
ŻADNEGO paladyńskiego chesta. Ani Lawbringer, ani Judgement. Epickie chesty paladyni mają jedynie
dzięki Zul''Gurrub.
Co więcej - Ahn''Qiraj 40 również nie daje w tej kwesti spokoju. Wydawać by się mogło że teraz,
skoro Blizzard wprowadził w tym miejscu system tokenowy, to paladyni zastąpią sprzęt z Zul''Gurrub
Avengerem. Niestety - jakże mylne się to okazało, gdyż jak dotąd dziwnym zbiegiem okoliczności
nie dropnął nam jeszcze niebieski Idol potrzebny do wykucia paladyńskiego chesta z seta Avenger!

A może wasze grupy też mają jakieś fenomenalne doświadczenia w kwesti lootów? ;) To bo opisałem
to autentyczny przypadek!


Powiem Ci tak - moja gildia robila BWL chyba 2 tygodnie po wejsciu patcha.. fakt ze zdjecie Razorgora i dojscie do Valeastrasza troche zajelo, ale juz mniesza o to. W ciagu calego tego czasu nie spadl ANI RAZU Netherwind Belt.. znazy sie az do zeszlego tygodnia, kiedy spadly 2.do tej pory milismy paru magow 7/8 i tylko pasa brakowalo - a on nic, za chiny spasc nie chcial :) z kolei wszyscy paladyni u nas maja 7/8 lub 8/8 Judgement - u nas z kolei spadaja jak szalone :) BTW, zapewne wiesz o tym ale przypomne - osoba zakladajaca rajd determinuje loot na instancje, na podstawie jakis metryk uwzgledniajacyh jego wlasne wyposazenie. Tj - jezeli za kazdym razem rajd tworzy wam warrior, priest albo mag z bardzo slabym gear-em, to istnieje duza szansa ze system bedzie staral sie "wypelnic" ta luke - i stad Judgement moze byc bardzo zadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW, zapewne wiesz o tym ale przypomne - osoba zakladajaca rajd determinuje

Dnia 12.06.2006 o 23:40, Avantar napisał:

loot na instancje, na podstawie jakis metryk uwzgledniajacyh jego wlasne wyposazenie. Tj -
jezeli za kazdym razem rajd tworzy wam warrior, priest albo mag z bardzo slabym gear-em, to
istnieje duza szansa ze system bedzie staral sie "wypelnic" ta luke - i stad Judgement moze
byc bardzo zadki.



Hahahaa... wiekszej bzdury nie czytalem juz dawno... Mozesz wierzyc lub nie, ale to co wypadnie z bossow jest ustalane losowo w momencie kiedy tworzy sie instancja a to kto ma jaki sprzet na sobie nie ma absolutnie zadnego wplywu na to co wypadnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2006 o 07:56, balky napisał:

Hahahaa... wiekszej bzdury nie czytalem juz dawno... Mozesz wierzyc lub nie, ale to co wypadnie
z bossow jest ustalane losowo w momencie kiedy tworzy sie instancja a to kto ma jaki sprzet
na sobie nie ma absolutnie zadnego wplywu na to co wypadnie..


Hm.. faktycznie, pogrzebalem troche na forum WoW i znalazlem cos takiego:

[quote]
Q) Is loot in instances "seeded" by the Raid Leader or first person to enter the instance?

A)Blizzard has officially responded on this issue:

Q u o t e:
Poster: Tigole at 9/6/2005 7:41:03 PM PDT
Subject: Re: Upcoming Chromaggus Changes - 1.7.0

Loot determination has nothing to do with who the raid leader is.


This issue was spawned when a player petitioned a GM asking this question, the GM responded that the loot for an instance was based on the "loot seed" of the raid leader.

Their first response was on the Tichondrious realm forum in which a CM locked a thread debating this topic and said that the GM made a mistake.

During Blizzcon it is reported that during a panel this question was asked, and the Blizzard employee quickly struck down the theory.
[/quote]

Moja "wiedza" byla oparta wlasnie na tym pierwotnym stwierdzeniu - nie dotarlo do mnie (i do wiekszosci ludzi z mojej gildii) pozniejsze wyjasnienie z konwentu. Zwracam honor i przyznaje sie do pomylki - zauwazam jednak, ze na serwerach podobna opinia jest nadal popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 09:53, Avantar napisał:

Moja "wiedza" byla oparta wlasnie na tym pierwotnym stwierdzeniu - nie dotarlo do mnie (i do
wiekszosci ludzi z mojej gildii) pozniejsze wyjasnienie z konwentu. Zwracam honor i przyznaje
sie do pomylki - zauwazam jednak, ze na serwerach podobna opinia jest nadal popularna.


Tak, ta opinia jest cholernie popularna. Ale kwestia paladyńskich chestów i tych idoli to chyba jakaś klątwa :P
Dodam tylko jedną rzecz - raz dropnął dla naszych paladynów chest z lawbringera - tylko że to nie był całkowicie nasz raid - to był jeden z naszych nieoficjalnych raidów do których bierzemy gości (chociaż fakt - zakładał to paladyn który miał już ten chest zanim do nas dołaczył). Co więcej - ten loot idzie wtedy na rolle (chociaż priorytet mają ludzie z comm). Ta kwestia jest po prostu śmieszna ...

BTW - 2 tygodnie po wejściu którego patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2006 o 11:36, Michal256 napisał:

Co więcej - ten loot idzie wtedy na rolle (chociaż priorytet mają ludzie z comm). Ta kwestia
jest po prostu śmieszna ...

BTW - 2 tygodnie po wejściu którego patcha?


Co do tego ze loot idzie na rolle - to w zaprzyjaznionej gildii to zostalo rozwiazane w sposob nastepujacy (Dotyczy to rajdow laczonych z dwoch gildii, np na zielone smoki na ktore ze wzgledu na nieokreslony moment spawnu czasami trudno zebrac od razu ludzi).

Po zabiciu przeciwnika dokonywane sa dwa rolle - po jednym przez oficera z kazdej gildii. ten, ktorego gildia wygrala uzyskuje pierwszenstwo wybodu loota - a to juz jest rozwiazywane za pomoca DKP - kto ma wiecej w gildii ten decyduje co i czy chce wziac.
Oczywiscie przedmioty sa brane na przemian - nastepny przedmiot wybiera druga gildia itd.

A w moim poprzednim poscie mialem na mysli 1.6 - patch w ktorym wszedl BWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 11:42, WoWmen napisał:

Hehe u nas na serwerze jednej gildii wypadają tylko i wyłącznie chesty dla paladynów prawie
z Nefariana :P


Z tym wypadaniem to prawdziwa klatwa. U nas gildia zdobywa 2 Netherwindy na 3 pierwszych rajdach do Onyxii, a pozniej po ponad 50 rajdach nie wypadl ani jeden Nether ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 12:10, Volvox napisał:

Z tym wypadaniem to prawdziwa klatwa. U nas gildia zdobywa 2 Netherwindy na 3 pierwszych rajdach
do Onyxii, a pozniej po ponad 50 rajdach nie wypadl ani jeden Nether ;)

SZczęśliwi Ci co dostali te czapki ^^ U mnie było tak z Mana Igniting Cord i Staff of Dominance :P zdobyłem je bardzo szybko a potem wogóle się nie dropowały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 11:44, Avantar napisał:

Co do tego ze loot idzie na rolle - to w zaprzyjaznionej gildii to zostalo rozwiazane w sposob
nastepujacy ... /cut


Znamy ten sposób - i w raidach na zielone smoki tak robimy. Sęk w tym że w tych nieoficjalnych raidach po prostu bierzemy ze sobą gości i innych znajomych - z jednej strony po to żeby nasi ludzie chętniej do MC chodzili (raźniej ze znajomymi którzy nie są w żadnym comm), a z drugiej po to żeby uzupełnić brakujący sprzęt (i ingoty). Teraz wprowadzają jeszcze inny system - będziemy mieć łączone raidy z inną grupą na zupełnie odrębne punkty DKP. Wszyscy zaczynają od zera i jak coś chcemy to bidujemy. Te punkty w żaden sposób nie wpływają na nasze aktualne DKP.

Skoro robicie BWL od 1.6 no to bardzo ładnie - i rzeczywiście sporo czasu minęło z tym Netherwindem. Ale pewno wam chociaż dropnął belt z arcanista w MC (a nawet jak nie to można było dokupić). A chest u nas to już jakiś mocny wał.
Moja ekipa raiduje od połowy września - wtedy zaczęliśmy MC. Po półtora miecha padł Ragnaros. Niewiele potem zaczeliśmy robić BWL - niestety mieliśmy dość długi stuck na Vaelastraszu (2 miechy!). No cóż - szybkie zaliczenie MC to z jednej strony dobrze - ale fakt że mieliśmy już tanka w FR gear. Na Vaelu geara potrzeba troche więcej - i brak odpowiedniego sprzętu po szybkim MC odbił się w BWL. Vael padł zaraz po wyjściu patcha 1.9 (nerf na Ragnarosie i Vaelastraszu), a potem już szło raczej z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2006 o 12:34, Michal256 napisał:

a potem już szło raczej z górki.


:-) Wazne ze teraz juz jest na fram status. Ostatatnio bawimy sie w bicie rekordow czasowych (wyszlo w zasadzie od Shifting Sands questline, zeby Nefariana pokonac w 5h). W zeszlym tygodniu ustanowilismy swoj nowy rekord dla BWL: 3 godziny 40 minut od startu Razorgore-a do smierci Nefariana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowe pytanko. W ZF w pewnym momencie natknelismy się na bazyliszka, którego nie moglismy namierzyć a tym bardziej zaatakować. Ów bazyliszek natomiast po zblizeniu się do niego wyrzucał delikwentów wysoooko w powietrze :) Ubaw był nieziemski a i widok fruwającego wysoko paladyna na koniu równie ciekawy :)
Czy to jest bug ? Spotkał sie ktoś jeszcze z czyms takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 12:38, Avantar napisał:


> a potem już szło raczej z górki.

:-) Wazne ze teraz juz jest na fram status. Ostatatnio bawimy sie w bicie rekordow czasowych
(wyszlo w zasadzie od Shifting Sands questline, zeby Nefariana pokonac w 5h). W zeszlym tygodniu
ustanowilismy swoj nowy rekord dla BWL: 3 godziny 40 minut od startu Razorgore-a do smierci
Nefariana.


Hehe, ładnie. No to u nas troche z tym gorzej. Oczywiście w 5 godzin przejść BWL to żaden problem, no ale bicie rekordów to coś nam nie idzie. Z reguły gdzieś na etapie laboratorium robi się mały przestój (uch, nuda :P), a w tym tygodniu to już wogóle szło fatalnie (start mundialu). No ale jak mamy dobry dzień to potrafimy zdjąć Nefa niemalże bez deadów. Z reguły ginie ktoś podczas zergu, chociaż udało nam się kiedyś przejść ten etap czysto bez żadnego deada (ale wtedy 3 osoby zginęły w przejściu z drakonidów do Nefa :P).
A propo questa - ostatnio właśnie jak mieliśmy ten fatalny mundialowy raid to ostatecznie rozłożyliśmy BWL na dwa dni. Co się okazało? Shard z jakiegoś powodu dropnął z Nefa mimo tego że biliśmy go dwa dni po Vaelastraszu! Może to tylko u nas, ale z tymi dropami to naprawde dziwne rzeczy się czasem dzieją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 14:00, hanmeg napisał:

Mam dość nietypowe pytanko. W ZF w pewnym momencie natknelismy się na bazyliszka, którego nie
moglismy namierzyć a tym bardziej zaatakować. Ów bazyliszek natomiast po zblizeniu się do niego
wyrzucał delikwentów wysoooko w powietrze :) Ubaw był nieziemski a i widok fruwającego wysoko
paladyna na koniu równie ciekawy :)
Czy to jest bug ? Spotkał sie ktoś jeszcze z czyms takim ?


Tak, bardzo znany bug - trafilo mi sie kilka razy. Po patchach to wystepuje juz zadziej, ale kiedys bylo na porzadku dziennym. Wystarczy podejsc od innej strony (np. troche z boku albo cos takiego) i powinien sie "odbugowac".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 14:00, hanmeg napisał:

Czy to jest bug ? Spotkał sie ktoś jeszcze z czyms takim ?


Jesli sie nie myle to nie jest blad.
Wyszliscie poza ruiny w rejon jaskini i rozpoczeliscie tam walke. Aby wyjsc trzeba ubic bossa w jaskini (ps. byelm tam ram i to jakis rok temu wiec moge sie nieco mylic :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się