Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Do Coifang Reservoir dochodzi jeszcze Steamvault ;)

Instancje raidowe:
Karazhan - Deadwind Pass - wieża Medivha - 10 osób
Serpentshrine Cavern - Coifang Reservoir - Lady Vashij - 25 osób
Gruul''s Lair - Blade''s Edge Mountains - Gruul the Dragonkiller - 25 osób
Magtheridon''s Lair - Hellfire Citadel - Magtheridon - 25 osób
The Eye - Temperest Keep -Kael'' thas Sunstrider - 25 osób
Battle of the Mount Hyjal - Caverns of Time - ??? - brak informacji - 25 osób
The Black Temple - Shadowmoon - Lord Illidan Stormrage - dostępne prawdopodobnie od patcha 2.1.0 - 25 osób
Zul'' Aman - Ghostlands - ??? - prawdopodobnie 25 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 21:45, Sth`Devilish napisał:

Blizzard poszedł w dobrym kierunku z tym LFG Toolem, ale niestety marnie to wykonał. ...


Czyli, że ATM nie ma już kanału LFG ? Z tego co piszesz, to może być ciężko teraz znaleść grupę do wybranego miejsca. :-?

Dnia 19.03.2007 o 21:45, Sth`Devilish napisał:

PS. Jeśli ktoś planuje powrót do WoWa, polecam za wczasu zaopatrzyć się w addona blokującego
gold spam - np SpamSentry. ... Niestety nie ma rady na blokowanie spamu na mailboxa :(
Sam jak się zalogowałem pierwszy raz po długiej przerwie to miałem skrzynkę wprost ZAPCHANĄ
spamem...


No nie .... to jak w Diablo ... co chwila spamy w wykonaniu tanich sprzedawców istów :-/
Jeśli raz na jakiś czas ktoś coś do mnie szepnie, to nic mi to nie przeszkadza. Juz w Diablo boty szepczą jak szaleni i jakoś mi to była rybka.
Natomiast jeśli rzeczywiście co chwila będę miał zawaloną skrzynkę mailami na temat "gold for euro", to się chyba jednak wkurzę niemożebnie.

Coś tak wnisokuję, że z tym WoWem generalnie zaczyna się robić coraz gorzej. Jeśli to prawda, to pierwszy pre-paid, na którego juz czekam, będzie jednocześnie moim ostatnim dla tej gry !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 16:36, Dann napisał:

Natomiast jeśli rzeczywiście co chwila będę miał zawaloną skrzynkę mailami na temat "gold for
euro", to się chyba jednak wkurzę niemożebnie.


Może nie co chwila ale regularnie:) Choć 2 wiadomości na dzień jeszcze da się przeżyć;)

Dnia 20.03.2007 o 16:36, Dann napisał:

Coś tak wnisokuję, że z tym WoWem generalnie zaczyna się robić coraz gorzej.


Nie no nie przesadzajmy:) Z tym LFG mają przywrócić już w najnowszym patchu i naprawić swój błąd:)
Jest też wiele zmian na lepsze;) Jak bardziej rozbudowane statystyki postaci, gdzie np. w końcu ma się podaną szansę na crita w spellach - czego brakowało:) Lub w enchantingu nie masz 5 różdżek tylko jedną:) Coraz bardziej ulepszaną.. Tego jest więcej więc jak widać nie jest tak źle:) No i sam Outland..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 16:36, Dann napisał:

No nie .... to jak w Diablo ... co chwila spamy w wykonaniu tanich sprzedawców istów :-/
Jeśli raz na jakiś czas ktoś coś do mnie szepnie, to nic mi to nie przeszkadza. Juz w Diablo
boty szepczą jak szaleni i jakoś mi to była rybka.
Natomiast jeśli rzeczywiście co chwila będę miał zawaloną skrzynkę mailami na temat "gold for
euro", to się chyba jednak wkurzę niemożebnie.

Coś tak wnisokuję, że z tym WoWem generalnie zaczyna się robić coraz gorzej. Jeśli to prawda,
to pierwszy pre-paid, na którego juz czekam, będzie jednocześnie moim ostatnim dla tej gry
!!!


No chyba nie wyjdziesz z gry z którą zapłaciłeś bo goście spamują reklamami ^^ A tak naprawdę to nie jest tak źle. Ja po tygodniu mam jakieś 5 maili na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 13:21, Alliar napisał:

Zul'' Aman - Ghostlands - ??? - prawdopodobnie 25 osób

A to jest pewne już, że ta instancja będzie? Ja słyszałem pogłoski, że to będzie tylko dla 15 osób. Swoją drogą dziwny pomysł, aby w niskolevelowej lokacji robić instancję dla poziomu 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:02, Czedwik napisał:

> Zul'' Aman - Ghostlands - ??? - prawdopodobnie 25 osób
A to jest pewne już, że ta instancja będzie? Ja słyszałem pogłoski, że to będzie tylko dla
15 osób. Swoją drogą dziwny pomysł, aby w niskolevelowej lokacji robić instancję dla poziomu
70.


Tak instancja będzie -> http://blue.cardplace.com/newcache/beta.worldofwarcraft.com/1700281.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:02, Alliar napisał:

No chyba nie wyjdziesz z gry z którą zapłaciłeś bo goście spamują reklamami ^^ A tak naprawdę
to nie jest tak źle. Ja po tygodniu mam jakieś 5 maili na ten temat ;)


Nie to, że wyjdę, tylko najzwyczajniej nie będe przedłużał konta, lecz je usunę. :-)
This is that simple :-P

A co do tych maili, to szkoda, ze tak zaczęło się robić. Kiedyś, jak handlowałem na AH, to wystawiałem kilkanaście itemów i jak wchodziłem do gry na następny dzień, to odrazu wiedziałem, czy coś się sprzedało czy nie :-). Teraz niczego nie będe pewien :-P. Człowiek nigdy nie wie, czy ma coś ważnego do odebrania, czy to tylko kolejny spam.

A tak swoją drogą, to kurde. Podobno Blizz dba o graczy. Wiem, ze D2 kompletnie olali i same spamerstwo się tam szerzy, ale zeby nie zadbać lepiej o swoj flagowy produkt i pozwalać spamerom i gold sellerom na tak szeroko zakrojoną działalność ? Z taką kasą, jaką Blizz kosi, to ja bym namerzał takch gości i FBI za nimi wysyłał :-D.


@ Stwór

"" ... Jest też wiele zmian na lepsze;) ...""

Dlatego powiedziałem, ze najpierw sprawdzę, co jest nowego na "tak" i na "nie", a potem po kilku nawet dniach podejmę decyzję, czy grać dalej :-P. Jeśli nie, to po dwóch miechach "WoW mówi papa" ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:19, Dann napisał:

A tak swoją drogą, to kurde. Podobno Blizz dba o graczy. Wiem, ze D2 kompletnie olali i same
spamerstwo się tam szerzy, ale zeby nie zadbać lepiej o swoj flagowy produkt i pozwalać spamerom
i gold sellerom na tak szeroko zakrojoną działalność ? Z taką kasą, jaką Blizz kosi, to ja
bym namerzał takch gości i FBI za nimi wysyłał :-D.


Wiesz trudno sie spamerów pozbyć bo
a: używają imion skleconych z losowych liter jak "kjhgiyu" [i zanim napiszesz ticket do GM koleś znika]
b: zaraz po przesłaniu spamu wieją z gry
Prawdopodobnie kasują konto trialowe i robią nowe i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Później i tak będzie ci brakowało miejsca w banku i połowę itemów będziesz trzymał nieodebrane w skrzynce pocztowej :P
Również polecam SpamSentry. Dobrze pilnuje aby nie zostać zalanym przez whispery, a także pozwala na szybkie i proste złożenie raportu do GMa. Również bardzo ułatwia raportowanie spamerów skrzynki pocztowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:42, Michal256 napisał:

Później i tak będzie ci brakowało miejsca w banku i połowę itemów będziesz trzymał nieodebrane
w skrzynce pocztowej :P


Bez przesady. Grałem około roku i takich problemow z brakiem miejsca w banku itd. nigdy nie miałem. Chyba ze znowu jest coś nowego, o czym nie wiem :-))

Dnia 20.03.2007 o 17:42, Michal256 napisał:

Również polecam SpamSentry. Dobrze pilnuje aby nie zostać zalanym przez whispery, a także pozwala
na szybkie i proste złożenie raportu do GMa. Również bardzo ułatwia raportowanie spamerów skrzynki
pocztowej.


Jak to jest takie niezbędne, to niech blizz wsadzi to do następnego patcha jako integralną część gry :-O.
Jeśli uznam, ze przesadzają z tymi whispersami, to wtedy zacznę się zastanawiać, co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz taka plaga tego jest? Jak ja grałem to zdarzało się to raz na jakiś czas, czyli gdzieś tak jedno na tydzień, zazwyczaj w ogóle. A serwer na którym grałem również nie należał wtedy do najnowszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez rzadko sie spotykam ze zjawiskiem spamowania... Reklamy dostaje maks. raz na dzien wiec raczej mi to w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:29, enderek3 napisał:

Wiesz trudno sie spamerów pozbyć bo
a: używają imion skleconych z losowych liter jak "kjhgiyu" [i zanim napiszesz ticket do GM
koleś znika]
b: zaraz po przesłaniu spamu wieją z gry
Prawdopodobnie kasują konto trialowe i robią nowe i tak w kółko.


W zasadzie to na spam whisperów addon SpamSentry pomaga w 100% - nie dość, że w ogóle tych wiadomości nie widać, to jeszcze filter jest póki co w 100% trafny :) Ale co do kont trialowych... cóż, wg mnie Blizzard zrobił OGROMNY błąd udostępniając WoWa do ściągnięcia i pozwalając na tworzenie kont trialowych - wiadomo przecież, że każdy może stworzyć ile tylko chce takich kont, podając same fałszywe dane, rozesłać spam i olać konto... Solucje są tylko dwie, z czego ta pierwsza na pewno mniej skuteczna: albo banować po numerach IP lub też pozwalać jednemu IP stworzyć tylko jedno konto, albo też kompletnie usunąć opcję gry trialowej w WoW i zostać jedynie przy guess-passach :)

@ Alliar - Blizzard moim zdaniem bardzo dobrze robi, że nie zapomina o Azeroth. Według mnie umiejscowienie Zul''Aman w Ghostlands (czyli 11-20 lvl) to pomysł bardzo dobry, choć może nie w 100% trafny, jeśli zobaczy się tam aliantów :) W zasadzie to podejrzewam, że dla aliantów dotarcie do tego intancu będzie istnym KOSZMAREM ^^ A to z tej racji, że ta lokacja nadal nie jest jako Contested Zone (PvP), tylko Horde Zone - co oznacza ni mniej ni więcej niż to, że horda będzie sobie mogła atakować aliantów ile wlezie :) Ale to akurat mi się podoba xP

A co do innych instancji riadowych - wszystkie poza tymi dwoma ostatnimi są jużotwarte? Jeśli tak, to czeka graczy spora farma o_O

Co do zjawiska spamerów to było do przewidzenia, że problem będzie rosnąć... A wszystkiemu i tak są winni tylko i WYŁĄCZNIE gracze, którzy z tych usług korzystają. A najlepsze w tym jest to, że ci co z tego korzystają pewnie i tak nadal dostają denerwujący spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 18:19, Sth`Devilish napisał:

A co do innych instancji riadowych - wszystkie poza tymi dwoma ostatnimi są jużotwarte? Jeśli
tak, to czeka graczy spora farma o_O

Tak i obecnie chyba ostatnia/najtrudniejsza jest Battle of Mount Hyjal (ostatnie skrzydło w Caverns of Time). Żeby się tam móc dostać trzeba ukończyć wszystkie poprzednie z Outlandu na heroicznym (i zdobywać przy tym odpowiednie klucze, bo od heroicznego poziomu są osobne). Tak więc aby tą bitwę zobaczyć trzeba się sporo namęczyć będzie. No i najpierw zabić Kaela.

A tak odnośnie Kaela. Czytaliście może o nim na WoWwiki? Jest tam podane w jednym ze źródłem, że nie służy on już Illidanowi i Vash tylko przeszedł na stronę Kil''Jaedena, Płonącego Legionu. Być może uznał, że sojusz z demonami jest bardzo efektywny ;) Dobre uzasadnienie na temat tego, dlaczego Krwawe Elfy mogą go zabić, ale dlaczego wciąż go czczą jak boga w swoim mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 18:32, Czedwik napisał:

Tak i obecnie chyba ostatnia/najtrudniejsza jest Battle of Mount Hyjal (ostatnie skrzydło w
Caverns of Time). Żeby się tam móc dostać trzeba ukończyć wszystkie poprzednie z Outlandu na
heroicznym (i zdobywać przy tym odpowiednie klucze, bo od heroicznego poziomu są osobne). ...


Mam pytanie : O co chodzi z tym całym heroicznym poziomem ? Czy to jest jakiś poziom trudności ? Jeśli tak, to od kiedy to w WoWie są poziomy trudności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 18:55, Dann napisał:

Mam pytanie : O co chodzi z tym całym heroicznym poziomem ? Czy to jest jakiś poziom trudności
? Jeśli tak, to od kiedy to w WoWie są poziomy trudności ?

Nowe instancje prócz normalnego mają też poziom heroiczny (stare tego nie miały). Żeby mieć dostęp do Battle of Mount Hyjal trzeba ukończyć wszystkie na heroicznym. Przeciwnicy w tym trybie mają wyższy poziom, ale przedmioty, które zostawiają są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 19:06, Czedwik napisał:

Nowe instancje prócz normalnego mają też poziom heroiczny (stare tego nie miały). Żeby mieć
dostęp do Battle of Mount Hyjal trzeba ukończyć wszystkie na heroicznym. Przeciwnicy w tym
trybie mają wyższy poziom, ale przedmioty, które zostawiają są lepsze.


A czy maksymalna liczba ludzi do danej instancji jest taka sama na normalu i na heroic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 20:19, Dann napisał:

A czy maksymalna liczba ludzi do danej instancji jest taka sama na normalu i na heroic ?

Oczywiście, to nie jest zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli że dzięki takiemu posunięciu mamy jakby dwa razy więcej instancji do przejścia :-PP. Ehhh, Blizz ... czego to nie zrobią, żeby tylko utrzymać graczy jak najdłużej online
Zastanawiam się również, jak może w WoWie wyglądać obrona góry Hyjal ? Przecież juz raz to wszystko przerabialiśmy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania WoW''a napotkałem na taki problem:

This application has encountered a critical error:

ERROR #131 (0x85100083) File Corrupt
Program: G:\World of Warcraft\WoW.exe
File: DBFilesClient\AreaPOI.dbc

Wysłałem to do Blizza ale póki co to chciałbym sobie zagrać - nie wiecie co zrobić żeby wszystko było ok?

PS. Z góry dzięki za waszą pomoc =/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się