Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2007 o 21:46, Kamil.sk napisał:

Pokazcie lub powiedzcie gdzie jest SPIRIT ROCK ? PLZ


To jest związane z questem, jakaś lokacja itp ? Może jakieś wskazówki. Poza tym tutaj masz wsio www.wowhead.com .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
nie pamietma dokladnie ale :
idzesz na polnoc od obozu az pod gory az wysoczy napis ''hiden patch'' no to tam w poblizu jest mala sciezka prowadzaca w gory na koncu drogi wyskoczy napis 'spirit rock' i jestes na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, może mógłby mnie ktoś oświecić... jak nazywa się ten add-on, który zamienia zwykłe portrety na te ruszające się :) ? Ech, jest jeszcze kilka innych ciekawych, których nazwy nie znam, ale aż się boję pytać... Sam używam tylko Atlasu - przeglądałem rozmaite strony z add-onami, ale tych które mnie interesują znaleźć nie mogę. Ech, może za krótko szukałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka to:
Atlas, Atlas loot, X-Perl, Prat, bagon, mr pillow, quartz, simple mini map, fubar, exp fu, location fu, omen, damage meters, bartrender3, tinny tooltips, coolfont, cycircled, sct, durability fu, group callendar, mob info, natur enemy cast bar, equip compare, catrographer, Dr Damge, Elkano buff barrs.
i to wszytko co mogę podać, reszty addonów które ci się przydadzą szukaj sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak możesz wrzuć skrina jak to wszystko wygląda w użyciu i jak się prezentuje.

Co sądzicie o itemkach z klasy Gladiator''s za honor ? Nie sądzicie że tanie są ? Pełno ludu w tym teraz biega, bardzo to chyba ułatwi rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to totalnie kopie w zad cały sens progresu na początku endgame.
Już przez arena sety ludzie mieli w nosie chodzenie na instancje, teraz to już w ogóle. Szczerze mówiąc, to kiedyś zawsze miałem wrażenie, że zbierało się itemki z pve jednak do pvp.
Kogo obchodziło tłuczenie mobów a wylansować się w pvp na serwerze to było coś. Lans na BG - czysta zabawa - nie powiem, chyba było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 23:45, oOreVenOo napisał:

Co sądzicie o itemkach z klasy Gladiator''s za honor ? Nie sądzicie że tanie są ? Pełno ludu
w tym teraz biega, bardzo to chyba ułatwi rozgrywkę.

Najbardziej bronie, bo nie ma zbyt dużego rozgraniczenia między bronią dobrą tylko do pvp, a tylko do pve. Osobiście zbieram na jedną z tamtych broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 01:09, Selv napisał:

Wg mnie to totalnie kopie w zad cały sens progresu na początku endgame.


A od kiedy to itemki stawiające na stamina/resilience/crit są lepsze do PvE od int/mana regen/defense/+hit ?? Coś przegapiłem? o.O

Dnia 08.12.2007 o 01:09, Selv napisał:

Już przez arena sety ludzie mieli w nosie chodzenie na instancje, teraz to już w ogóle


Bzdura, ja nigdy nie narzekałem na brak chętnych do jakiejś instancji, szczególnie na heroic :) I chodzili tam zarówno ludzie, których PvP w ogóle nie interesowało, jak i weterani aren.

Dnia 08.12.2007 o 01:09, Selv napisał:

Szczerze mówiąc, to kiedyś zawsze miałem wrażenie, że zbierało się itemki z pve jednak do pvp.


I owszem, tak też było, ale do momentu wyjścia TBC i wprowadzenia resilience rating do przedmiotów zdobywanych za zasługi w PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 02:08, Sth`Devilish napisał:

> Wg mnie to totalnie kopie w zad cały sens progresu na początku endgame.

A od kiedy to itemki stawiające na stamina/resilience/crit są lepsze do PvE od int/mana regen/defense/+hit
?? Coś przegapiłem? o.O


Zauważ że kolega napisał o początku endgame. I rzeczywiście, s3 jest lepsze niż przedmioty z poziomu t4, czasami t5, więc ma rację. Tylko że jest to bardzo dobre, bo stwarza graczom, którzy zaczęli rajdować później (jak ja, pierwsza wyprawa do Karazhanu we wrześniu) bądź zmienili maina, szanse dogonienia innych. Pre-TBC było inaczej, ale czy naprawdę konieczność zdrowego pofarmowania MC przed pójściem gdzieś indziej jest miło wspominana?
I bynajmniej nie tylko sprzęt PvP jest lepszy niż dotychczasowe przedmioty: nowe nagrody za badge są często upgradem dla przedmiotów z instancji t5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No litości... Przecież te sety nie mają podstawowych statsów do PvE :) A zdobycie ich odpowiedników z instancji wcale nie musi być bardziej czasochłonne od zdobycia ich z areny/z BG, wszystko zależy od gildii w której się jest - czy wszyscy pracują na sukces gildii, czy każdy na siebie samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie są to te `podstawowe` statsy na pve?
Jedyna różnicą jest tutaj spirit tak naprawdę u klas leczących. Dpsy mogą spokojnie fruwac w pvp items. Tylko biedny tank musi crapów szukać. Są słabsze od t4, jasne, ale lepiej mieć takie itemki niż coś poniżej t4.
Przed zdobyciem T4 nawet nie ma co myśleć o innych setach do pve jak właśnie z areny. Rozwala to praktycznie wszystko poza instancjami gdzie dropi t4, tylko aby iść po t4 trzeba mieć już jakieś itemki a i nie można zbytnio farmić tych instancji przez CD.
Jak myślisz, lepiej łazić x razy na jakiegoś tam bossa z 20% szansy na drop itemka czy może iść i pofarmić honor i mieć pewniaka armor?
Jakoś nie widzę, aby np: t4 dawał jakieś przebrzydłe ilości +spell hit przy klasach czarujących więc? Różnica jest wyłącznie na mniejszej ilości ap/bonuspell/crit i na większej ilości staminy. Wszystko spokojnie można podciągnąć gemami imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 02:46, Sth`Devilish napisał:

No litości... Przecież te sety nie mają podstawowych statsów do PvE :)


To powiedz mi, jakich to PvE statsow nie maja sety dps klas, np. rolgowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 02:59, Selv napisał:

Jakoś nie widzę, aby np: t4 dawał jakieś przebrzydłe ilości +spell hit przy klasach czarujących
więc?

Trochę zły przykład, bo t4 casterskie to tzw. "bida z nędzą przez wieś pędzą", jest bite na glowę nie tylko przez przesadzone rzeczy tailorskie, ale i przez niektóre przedmioty z instancji; chyba że chodziło ci o t5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, na początku raidowania tysiąc bardziej przydatna będzie ta stamina i res niż czysty dps bo prawda taka, ze na początku endgame trzeba grę opanować i nie ma bata aby przechodzić wszystko jak po maśle bez zrywania agro czy nawet wipów bez zgrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko chodziło mi o T5, poza tym, że tailorskie też kosztują i na młodszych serwerach mało kto jest sobie pozwolić po wbiciu 70 na flyinga+ tailoring na max+craft podstawowych 3itemków+spellstrike+reszta.
No chyba, że to alt, ale alt nie martwi się początkiem endgame bo takiego mogą zabrać praktycznie wszędzie - zakładając, że ma gildie i znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 03:08, Selv napisał:

Poza tym, na początku raidowania tysiąc bardziej przydatna będzie ta stamina i res niż czysty
dps bo prawda taka, ze na początku endgame trzeba grę opanować i nie ma bata aby przechodzić
wszystko jak po maśle bez zrywania agro czy nawet wipów bez zgrania.


Endgame wygląda tak - boss na ciebie szarżuje, giniesz. Nie uratuje ciebie ten 1k-2k hp więcej... Chyba, że jesteś tankiem, albo grasz klasą typu meele i lejesz bossa/trasha, który ma jakiś atak obszarowy. Reguła jest prosta: albo wszystko trzyma się tanka, albo do dupy taki raid :P

Dnia 08.12.2007 o 03:08, Selv napisał:

A jakie są to te `podstawowe` statsy na pve?


+ Spell Hit Rating - istotne dla każdego castera jeśli nie chce ciągle widzieć "Resist, resist, resist"
+ Hit Rating (ten występuje niemal wyłącznie w S3) - ważny dla każdej klasy meele, szczególnie dla tych specjalizujących się w walce dwiema brońmi naraz (ze względu na zmniejszone +Hit Rating)
+ Intellect > Stamina (dla casterów), Intellect/Spirit> Stamina (dla healerów), Attack Power/Agility > Stamina (dla hunterów), Strength/Attack Power/Agility>Stamina (dla klas typu meele)
+ Defense (dla tanków)
+ Dodge Rating (-=-)
+ Parry Rating (-=-)
+ Block Rating (-=-)
+ Mana Regen (dla healerów)
+ (Spell) Damage > (Spell) Crit - istotne dla klas, które nie radzą sobie z gubieniem aggro (Druid?)
- zbędne w PvE Resilience Rating, szczególnie dla klas trzymających dystans

Jeśli KaPe czy inny spec od raidowania na tym forum powie, że się mylę (w co wątpie) to przepraszam, zwracam honor i zwijam swoją encyklopedię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, fajnie, bo wiesz, rozmawiamy sobie o początku endgame a nie i raidowaniu illidana - wiesz jaka jest różnica?
Na początku raidowania, czyli instancje na 70l ( nawet nie heroiki) możesz sobie hit rating w tyłek wsadzić :-)
Spellhit rating też, fajnie co?
Resisty mobków są tak sporadyczne, że aż wstyd, podobnie z bossami.
Defense/dodge/parry/block rating to tylko tank.
mana regen - akurat to mają arena sety do heala
spelldamage jak i spellcrit mają obydwa sety.

Zdaje sobie sprawę, że przy raidowaniu końcowych instancji robi to ogromną różnice, ale musisz uświadomić sobie, ze rozmawiamy o POCZĄTKU endgame a nie o końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 03:43, Selv napisał:

Zdaje sobie sprawę, że przy raidowaniu końcowych instancji robi to ogromną różnice, ale musisz
uświadomić sobie, ze rozmawiamy o POCZĄTKU endgame a nie o końcu.


Jednak nie każda gildia sobie radzi, nawet mając dobry sprzęt... Wcale nie jest to taki łatwy start jak moznaby przypuszczać, a przedmioty ze statystykami pod PvE zdobyte z instancji o wiele bardziej ułatwią progress niż te z PvP, właśnie dzięki lepiej wyważonym statystykom. Nawet jeśli przedmioty z S3 miałyby pomóc - to zdobycie ich może się okazać o wiele bardziej czasochłonne od wyfarmienia konkretnych przedmiotów do PvE z instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie byłbym taki pewny, bo aby zebrać sobie jakiś dajmy na to wesoły T5 potrzebni są jeszcze ludzie + czas w sporej gromadzie ludzi jednocześnie + jakiś gear na poziomie i wiele innych czynników których podczas aren nie spotkasz.
Szybciej zdobywa się S3 niż T5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się