• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
ArtuRPGpl

Ciągły virus PROSZE O POMOC!!:(

Pytanie

Siema, sciagnlem jakis plik przez przypadek z neta jakis 13kb i teraz ciagle nie ustajaco avast wygrywa jakis virus co moge zrobic zeby go doszczetnie skasowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

81 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

1. Skasuj w IE wszystkie pliki tymczasowe i całą zawartość offline.
2. Nie pracuj na koncie administratora.
3. Zmień przeglądarkę.
P.S. Szkoda, że ten temat stał się polem dyskusji i inwektyw, które niewiele wniosły do rozwiązania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szkoda, że zapomniałem linka. Jakiś Amerykanin sprzedawał swój program antyspyware''owy. Klientów miał sporo, ino ten program absolutnie nic nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. Wlacz tryb awaryjny i wykasuj wszystko co jest w Temporary Interent Files
2. W katalogu Windows wyczyc katalog Downloaded Program Files.
3. Start --> Uruchom wpisz ''msconfig'' i zrob screena z zakladki Uruchamianie (przydac sie moze screen procesow tez)
4. Przeskanuj jakims on-line skanerem (te dzialaja chyba tylko pod IE), jak nadal cos bedzie to pisz i sie pomysli
5. Zainstaluj i uzywaj dobrej przegladarki (do wyboru)
- Firefox - banalnie prosta
- Opera - rozbudowana
- Orca - rozbudowana (moja ulubiona ;)
6. Nie sciagaj wiecej crackow

AgayKhan --> Jak masz tylko takie porady to lepiej nic nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2006 o 00:48, Treant napisał:

P.S. Szkoda, że ten temat stał się polem dyskusji i inwektyw, które niewiele wniosły do rozwiązania
problemu.


Nie wiem czy zauwazyles, poza wylapywaniem inwektyw, prosbe skierowana do ArtuRPGpl przez dwie osoby na tym forum o wklejenie tutaj loga z HiJackThis... W ciemno nie wiedzac gdzie mu sie to podczepilo ciezko wyrokowac co zrobic, szczegolnie jak jakis badziew wpisal sie do hostfiles i przy kazdym polaczeniu z sieci polaczenie idzie przez jakis serwer posredni zamiast normalnych dns''ow i cos IE sciaga, lub ma cos w autostarcie, samo czyszczenie katalogow tymczasowych w tym wypadku nic nie da, tak samo jak w tej chwili przejscie na prace na koncie ograniczonym.Najpierw trzeba pomoc mu usunac problem z odnawianiem sie tego wirusa, potem mozna zalecac srodki ostroznosci na przyszlosc. A poki nie mamy pojecia o jego sekwencji startowej, zmianach w hostfiles oraz podczepionych kontrolkach activex pod IE to gdybac mozemy sobie do.... a nawet i dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak czyszcze ten plik Temporary Interent Files no to on i tak zaraz jest zapelnion wiec to jest syzyfdowa praca, a jak avast wykyraw virus i daje usun no to pisze ze plik jest uzywany albo cos takeigo dalem screeny wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja radze Ci usunąć windowsa i właściwie wszystko co masz na dysku(chyba, że masz coś ważnego to możesz to wypalić na dvd-rw) potem zainstalować odrazu nowego win ale bez IE(zresztą można usunąć IE w dodaj-usuń programy tam w składnikach systemu) ale ważne aby ktoś Ci ściągnął albo Opere albo Mozille. No i najlepiej gdybyś miał Win XP z SP2 bo bezpieczniej:) Ja w tej chwili nie mam IE, nie mam tez żadnego antyvira i komp chodzi dobrze korzystam z Mozilli Fire fox''a(co jakiś czas instaluje tylko jakąś bogatą kilkudniową wersje jakiego antyvira i sprawdzam sobie co mam na dysku, od pewnego czasu naprawdę nic mi się nie ściągnęło, a nie używam żadnego antyvira bo zajmuja tylko dodatkową pamięć). Wtedy ustaw sobie tylko, żeby nie wyświetlało ci okienek pop-up(czy jakos tak) i tych skryptów różnych i powinienieś mieć kłopot z wirusami z głowy. No chyba, że będziesz bezmyślnie ściągał pliki z różnych nieznanych Ci żródeł. I to najlepsza metoda na uciążliwego virusa jeśli ciągle nie możesz sobie dać z nim rady. A inne łatwiejsze to poszukać jakichś darmowych wersji jakiegoś antyvira(często w jakichś gazetach są 30 dniowe albo 7 dniowe) i za pomocą jakiegoś usunąć. Ja np. dostałem najnowszego norton internet security przy zakupie nowej płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm virus mi wyskakuje jak jestem IE wlonczony jak jestem w siecie ale nie jest wlonczony no to nie wyskakuje, bo to taka ramka wyskakuej co jakis czas, a teraz mam non stop avasta wwylonczonegoale krude boje sie wchodzic na konto ale musze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2006 o 12:16, ArtuRPGpl napisał:

Jak czyszcze ten plik Temporary Interent Files no to on i tak zaraz jest zapelnion wiec to
jest syzyfdowa praca, a jak avast wykyraw virus i daje usun no to pisze ze plik jest uzywany
albo cos takeigo dalem screeny wyzej


I będzie się zapełniał, gdyż tam IE trzyma swoje pliki tymczasowe (buforuje przeglądane strony)...

Znów się powtórzę, ale co tam... Avast nie może usunąć pliku, gdyż jest on w użyciu. Już raz pisałem możesz wymusić uruchomienie Avasta przed uruchomieniem systemu, wtedy wykryje i usunie wirusa, bo system jeszcze nie będzie wczytany i nie będzie blokował dostępu do pliku, ale czy zaraz wirus znowu sie nie pojawi nie wiem, póki nie widzę loga z HiJackThis...

Jak wymusić skanowanie przed uruchomieniem systemu? Uruchamiasz Avasta i z menu programu wybierasz: "Ustaw skanowanie podczas rozruchu..." i uruchamiasz ponownie system... Powinno pójść bez problemu, gdyż na rysunkach widzę, że masz XP. W domyślnej skórce avasta menu się otwiera gadżetem przypominającym przycisk eject. (przepraszam, ale bardziej łopatologicznie to ja już nie potrafię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2006 o 12:35, ArtuRPGpl napisał:

Hmm virus mi wyskakuje jak jestem IE wlonczony jak jestem w siecie ale nie jest wlonczony no
to nie wyskakuje, bo to taka ramka wyskakuej co jakis czas, a teraz mam non stop avasta wwylonczonegoale
krude boje sie wchodzic na konto ale musze:(


Skoro wyskakuje ramka, to znaczy, ze Avast zabronil wykonania wirusa, wiec mozesz pracowac smialo... Jak usunac wirusa pisalem w moim poprzednim poscie. A wylaczanie antywirusa jest najgorszym co mozesz w tej sytuacji zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2006 o 12:16, ArtuRPGpl napisał:

Jak czyszcze ten plik Temporary Interent Files no to on i tak zaraz jest zapelnion wiec to
jest syzyfdowa praca, a jak avast wykyraw virus i daje usun no to pisze ze plik jest uzywany
albo cos takeigo dalem screeny wyzej


Dlatego wlasnie masz wlaczyc tryb awaryjny i wykasowac recznie te pliki (mozesz sprobowac wykasowac w normalnym trybie ale z wylaczonym IE). Wchodzisz do tego katalogu, zaznaczasz wszystko i wciskasz usun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy to normalne ze w katalogu windows sa takie pliki, ostanio mi w3 frozen throne nie dziala na battle necie:/ moze to przez ten virus oto te 2 pliki a 3 screen to cos mi wsyakuje co jakies 10 minut i to szybko wylanczam

ps. zaraz dodam 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrób tak jak radzi Xantus.

TRYB AWARYJNY>Usuwasz wszystko z odpowiednich folderów internetowych

Proponuję także opcją "Wyszukaj" (wciąż tryb awaryjny) znaleźć pliki, które się utworzyły się wtedy gdy ściągnął się wirus (pamiętasz przybliżoną godzinę?) i je usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2006 o 14:15, Tomi_323 napisał:

Można wiedzieć co zrobiłeś w związku z tym wirusem?

Miałeś tyle porad, miałeś dać log z HijackThis i nic :P


Zaraz dam, ale juz avast nie wykryaw caly czas ze z siecie virus idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 14:39:00, on 2006-04-23
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe
C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
C:\Program Files\SurfAccuracy\SAcc.exe
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\WINDOWS\system32\expIorer.exe
C:\WINDOWS\svjer.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\WINDOWS\system32\WgaTray.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe
C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\?asks\w?auclt.exe
C:\WINDOWS\system32\RaConfig.exe
E:\BitLord\BitLord.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\WINDOWS\system32\SSEMBL~1\csrss.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Documents and Settings\Administrator\Pulpit\hijackthis\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = prosearching.com
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://www.2020search.com/search/9884/search.html
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = prosearching.com
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = prosearching.com
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,SearchURL = prosearching.com
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = prosearching.com
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://www.2020search.com/search/9884/search.html
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = prosearching.com
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = prosearching.com
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,SearchURL = prosearching.com
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = http://www.2020search.com/search/9884/search.html
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = http://www.2020search.com/search/9884/search.html
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = prosearching.com
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page_bak = prosearching.com
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = prosearching.com
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page_bak = prosearching.com
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
R3 - URLSearchHook: (no name) - {3F66A982-6B14-32CA-35A1-3446E192D99A} - C:\WINDOWS\system32\qfmefrqa.dll
R3 - URLSearchHook: (no name) - _{CFBFAE00-17A6-11D0-99CB-00C04FD64497} - (no file)
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx
O2 - BHO: Windows Resources - {2D38A51A-23C9-48a1-A33C-48675AA2B494} - C:\WINDOWS\winres.dll
O2 - BHO: (no name) - {3F66A982-6B14-32CA-35A1-3446E192D99A} - C:\WINDOWS\system32\qfmefrqa.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [BearShare] "E:\BearShare\BearShare.exe" /pause
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SurfAccuracy] C:\Program Files\SurfAccuracy\SAcc.exe
O4 - HKLM\..\Run: [I downloaded pirated Software from P2P and now I post my Hijack log] C:\WINDOWS\system32\warez.exe
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033
O4 - HKLM\..\Run: [Media Gateway] C:\WINDOWS\system32\expIorer.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ReJf5vH] C:\WINDOWS\svjer.exe
O4 - HKLM\..\Run: [winupdates] C:\Program Files\winupdates\winupdates.exe /auto
O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe" runtime -Delay
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKCU\..\Run: [NBJ] "C:\PROGRA~1\Ahead\NEROBA~1\NBJ.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [Tsts] "C:\WINDOWS\system32\SSEMBL~1\csrss.exe" -vt yazr
O4 - HKCU\..\Run: [Nqkikl] C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\?asks\w?auclt.exe
O4 - Startup: Ubisoft register.lnk = C:\Program Files\Ubisoft\Register\schedule.exe
O4 - Global Startup: RaConfig.lnk = C:\WINDOWS\system32\RaConfig.exe
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra ''Tools'' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: SideFind - {10E42047-DEB9-4535-A118-B3F6EC39B807} - C:\Program Files\SideFind\sidefind.dll (file missing)
O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra ''Tools'' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O15 - Trusted Zone: *.flingstone.com
O15 - Trusted Zone: *.i-lookup.com
O15 - Trusted Zone: *.offshoreclicks.com
O15 - Trusted Zone: *.teensguru.com
O15 - Trusted Zone: *.xxxtoolbar.com
O16 - DPF: {0EB0E74A-2A76-4AB3-A7FB-9BD8C29F7F75} (CKAVWebScan Object) - http://www.kaspersky.pl/resources/virusscanner/kavwebscan_unicode.cab
O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204
O16 - DPF: {42F2C9BA-614F-47C0-B3E3-ECFD34EED658} (Installer Class) - http://www.ysbweb.com/ist/softwares/v4.0/ysb_regular.cab
O16 - DPF: {4C39376E-FA9D-4349-BACC-D305C1750EF3} (EPUImageControl Class) - http://tools.ebayimg.com/eps/activex/EPUWALControl_v1-0-3-18.cab
O16 - DPF: {74CD40EA-EF77-4BAD-808A-B5982DA73F20} - http://yax-download.yazzle.net/YazzleActiveX.cab?refid=1162
O16 - DPF: {9EB320CE-BE1D-4304-A081-4B4665414BEF} - http://www.mt-download.com/MediaTicketsInstaller.cab?refid=5071
O16 - DPF: {BE833F39-1E0C-468C-BA70-25AAEE55775E} (System Requirements Lab) - http://www.systemrequirementslab.com/sysreqlab.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{7D8914DC-5821-4323-9051-A8C4396E288E}: NameServer = 10.0.0.1
O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll
O20 - Winlogon Notify: winjyg32 - C:\WINDOWS\SYSTEM32\winjyg32.dll
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe


Oto to troche długie sroki ale no dodaje wkoncu to na temat:) O to chodzilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Użyj programu, który pozwoli nie ładawać plików Windowsa. Np. Power Toolsa, wyłącz procesy i odinstaluj.
Prostsze niż używanie maszynki do golenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2006 o 15:40, Pan_Sza napisał:

Użyj programu, który pozwoli nie ładawać plików Windowsa. Np. Power Toolsa, wyłącz procesy
i odinstaluj.
Prostsze niż używanie maszynki do golenia :)



Nierozumie:) Jakbyscie mogli powiedzcie co sie dzieje z moim kompem i jakie mam kroki dokladnie pojdac, bo dopiero sie ucze, wiece mam 14 lat, wsumie to jest ta 6 z infy ale...no takich rzeczy niewiem, troche mi wstyd ale tu musze sie zdac na was, z góry dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować