Zaloguj się, aby obserwować  
szaryczlowiek

Battlefield 2142

845 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2008 o 21:44, tsk napisał:

Jeżeli jeszcze nie grałeś w dema tych gier to najlepiej sam je zobacz. Sprawdziłem kiedyś
pierwsze (a później z jakąś aktualizacją) demo Enemy Territory: Quake Wars i lepszy był
Battlefield 2142.


dzieki ;)
gralem w dema i czytalem recenzje ;) jak na razie na 90% wybiore Quake Wars
ps. wiecej u mnie na sajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 22:05, Teokrata napisał:

w BF 2142 przeszkadzają mi takie sprawy jak:
- brak koncentracji akcji - bywa ze szukasz się z wrogiem
- wrażenie "pustych" lokacji oraz walka ludzi z ludźmi
- brak możliwości grania w trybie single
kolejny atut quake wars to 2 razy niższa cena - w media markt 59 PLN jedynie...


Pewnie trafiłeś na małą liczbę graczy, bo w demie jest taka jedna duża plansza, ale takie bardziej zabudowane w pełnej wersji też są. Gdy jest maksymalna liczba graczy na odpowiedniej planszy to raczej nie ma się gdzie chować (poza Tytanem). Więc można narzekać, że nie ma singleplayer i że na razie jest droższy, a walka ze stworami czy nie to wydaje mi się mało istotne, bo i tak siedzą w kombinezonach i bardzo często w pojazdach.
Nie wiem, może to nowsze demo jest rzeczywiście lepsze, później sobie zagram, ale po pierwszym jakoś mnie Enemy Territory: Quake Wars nie przekonało, że jest fajniejsze.

A tamtej recenzji to całej nie chciało mi się czytać, ale np. tam ktoś marudzi, że bronie dostaje się po dłuższym czasie grania. W Battlefield 2142 też je można odblokować w czasie walki jeżeli zdobyło się odpowiednią ilość punktów w zespole i te bronie po rozłączeniu z serwerem też się na nowo blokują.
Można je również odblokować na stałe wraz z awansami, ale to aż tyle czasu nie zabiera. W tamtej recenzji napisali, że to "promuje tych co siedzieli nad grą 100 godzin". Przesadzają - o wiele mniej potrzeba by odblokować co przydatniejsze rzeczy. Chyba, że ktoś naprawdę nie umie grać to może i zajmie mu to 100 godzin, ale co w tym złego, że ktoś kto nie umie grać je dostanie. Ten co umie grać to trochę pogra i wybierze te co są przydatne.
Więc aż taka rzetelna ta recenzja to chyba nie jest. Ja tam zawsze wolę sam sprawdzić. Więc raczej nie sugerowałbym się za bardzo tamtą recenzją.
Jak ci się podoba bardziej demo Enemy Territory: Quake Wars to weź tą grę, a jak nie jesteś pewien to może zobacz jeszcze inne filmiki, albo pograj u kogoś jak możesz.

A filmiki to lepiej sobie tu obejrzyj (nawet są takie z recenzjami):
http://www.gametrailers.com/game/2501.html
http://www.gametrailers.co m/game/1981.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2008 o 22:49, tsk napisał:

A filmiki to lepiej sobie tu obejrzyj (nawet są takie z recenzjami):


hmmm polecam doczytanie tej 7-stronicowej recenzji do konca ;-)))
nie wiem czy wiesz ale na serwisie "gametrailers" Quake Wars zebral wyzsze oceny we wszystkim:
http://www.gametrailers.com/game/1981.html - sam zobacz !!!
wiec jest to kolejny argument za ET:QW ;-PPP zabawne, nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, całej nie chce mi się czytać, przejrzałem ją i mi wystarczy. Znalazłem właśnie takie dziwne fragmenty jak np. to narzekanie na odblokowywanie broni, więc na pewno w pełni rzetelna nie jest. Kilka informacji można się z niej dowiedzieć, ale do końca na niej polegać nie można.

A ta różnica ocena na gametrailers.com czemu miałaby być zabawna.
8.4 i 8.7 to dość drobna różnica, w ocenach użytkowników jest jeszcze mniejsza 8.9 i 9.0.
Podałem tylko adres tej strony byś mógł sobie pooglądać filmiki, ewentualnie zobaczyć recenzję, jednak zawsze najlepiej samemu ocenić. Bo na pewno nie można wybrać zdecydowanie lepszej gry na podstawie ocen jeżeli są tak bardzo do siebie zbliżone i do tego jeżeli gracze uważają gry za tak samo dobre to już zupełnie nie można się kierować cyferkami tylko trzeba samemu wybrać.

Więc tak jak wcześniej pisałem, jeżeli możesz zagrać u kogoś w pełne wersje to lepiej sam przetestuj :)
Chyba, że już po demach wiesz, która gra ci się bardziej spodoba to wtedy weź tą, według siebie, lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2008 o 23:39, tsk napisał:

Więc tak jak wcześniej pisałem, jeżeli możesz zagrać u kogoś w pełne wersje to lepiej
sam przetestuj :)
Chyba, że już po demach wiesz, która gra ci się bardziej spodoba to wtedy weź tą, według
siebie, lepszą.


ok, tak zrobie - dzieki za pomoc ;-)))
mysle, ze wybiore QW ze wzgledu na wieksze znaczenie piechoty, szybka akcje, rozstawiany sprzet bedacy swietna odpowiedzia na pojazdy i wprowadzajacy dodatkowy level do gry oraz mozliwosc grania stroggiem ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield: Single Player - BF2142 Single Player Mods
http://battlefieldsingleplayer.planetbattlefield.gamespy.com/index.php?pg=mods&g=20

Battlefield: Single Player - Forum / 2142_SP
http://battlefieldsingleplayer.planetbattlefield.gamespy.com/forums/index.php?showfo rum=79
□ ● / 2142 SP MiniMod
□ ○ http://battlefieldsingleplayer.planetbattlefield.gamespy.com/forums/index.php?showto pic=6174
□ ● / Highway Tampa AI
□ ○ http://battlefieldsingleplayer.planetbattlefield.gamespy.com/forums/index.php?showto pic=9892
□ ● / SP for Northern Strike
□ ○ http://battlefieldsingleplayer.planetbattlefield.gamespy.com/forums/index.php?showto pic=10034

Zobacz sobie modyfikacje na tej stronie internetowej, a jak będziesz chciał więcej to przejrzyj te kilka tematów na ich forum.

[oczywiście sklej sobie linki, jakoś forum gram.pl lubi je rozwalać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zaapelować w pewnej sprawie.

Chciałbym zaapelować w sprawie patch''a 1.50. Ten patch wydany został miedzy majem a czerwcem 2008 roku. Ta "poprawka" sprawia iż gra jest trudniejsza, nie zalicza niektórych punktów oraz nie przyznaje niektórych nagród. Oprócz tego w petycji do twórców gry prosimy o zmniejszenie osiągów jednej z broni a mianowicie Voss - Light Assault Rifle. Tam broń ma 40 pocisków w magazynku, okey ale można nią zabić z odległości snajperskich oraz jest szybkostrzelna jak Lekkie Karabiny Maszynowe. W kolejnym patchu również mógłby być naprawiony problem z Ciężkim Pancerzem. Długość biegu oraz szybkość jego regeneracja są dosyć wolne/słabe. Nawet przy unlockach poprawiających szybkość biegu i szybkość regeneracji żołnierz szybko się meczy. Więc proszę wszystkich graczy BF2142 o podpis pod petycją i poparcie akcji.
Więcej szczegółów na moim gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze posta z dosc nietypowego powodu, albowiem zadowolony z zycia gralem w BF2142, lecz pewnego dnia (ku mojej rozpaczy) plyta wlozona do kompa nie dzialala :(. Przyczyna nie mam sensu bo to i tak nie pomoze, ale zna ktos sposob na granie w takiej sytuacji? Mam zaistalowana gre tylko potzrebuje plyty i nie chce mi sie wydawac kasy na nowy egzeplarz... z gory thx za szybka odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta zupełnie się popsuła i nie masz kopii zapasowej to chyba najlepiej spróbować wymienić grę, bo pewnie kiedyś później będziesz ją znowu instalować.
Przed wysłaniem warto napisać do pomocy technicznej EA i zapytać się czy na pewno wymienią.


Uszkodziła mi się płyta, czy można coś z tym zrobić?
□ eapo-new.custhelp.com/cgi-bin/eapo_new.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=18120

□ eapo.custhelp.com/cgi-bin/eapo.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=3687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no no klasyka! Minęły dwa lata lub więcej od premiery a nadal ceny są od 129-139zl! Coś nie wierze ze za 49,90 będzie Battlefield... ojj nie wierzę. EA na to sobie nie pozwoli gdyż kasa im do łba strzeliła. Prawdopodobnie mają tyle forsy, że małe afrykańskie państewko opłaciło na cały rok z góry :P a nadal jest to zachłanna korporacja. Mają plan razem z Microsoftem, żeby zgarnąć łatwą kasę. W jaki sposób? Otóż w Battlefield Bad Company na Xbox360 Unlocki będzie można kupować za PRAWDZIWE pieniądze, oczywiście będą "standardowe" unlocki, odblokowywane coraz wyższymi rangami lecz wydawać ileś dolarów za bron która może okazać sie słabsza w boju? To jest paranoja. Szczerze Wam powiem gramowicze! Z EA zrobi sie drugi Blizzard i będą miesięczne abonamenty do płacenia. Nic innego chyba możemy sie nie spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie widze potrzeby nawiązywania do Blizzarda.. w końcu mowa jest o MMO, pobierają kase bo na nią zasługują, co do EA, może rzeczywiście przesada z tymi unlockami za prawdziwą kase, ale wiele firm tak robi. Battlefielda 2142 za 50zł odrazu biore :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja kupiłem kilka dni temu BF-a 2142 i muszę powiedzieć tak samo, nic ciekawego. Pograłem z 3 godzinki i dalej wróciłem do Battlefield''a 2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 15:11, kuko7 napisał:

No cóż, ja kupiłem kilka dni temu BF-a 2142 i muszę powiedzieć tak samo, nic ciekawego.
Pograłem z 3 godzinki i dalej wróciłem do Battlefield''a 2. :)


A nad dwójką sie zastanawiałem.Nawet fajne filmiki z gry są,ale czuje ,ze raczej mi sie nie spodoba.Demo mi sie nie podobało.Jaką dziwna jest ta gra.Demo za bardzo przegadane.Nie lubię jak mi ktoś dzwoni nad uszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie gry lubisz.. Battlefield to seria tylko nastawiona na grę online, więc nawet nie masz co kupować gry, jeśli chcesz grać z botami. Jeśli demo nie przypadło Ci do gustu, to pełna wersja raczej też Twojego zdania nie odmieni.
Jeśli chodzi o mnie to bardzo lubię serię Battlefield, jednak BF 2142 mi nie leży. Bardzo mało się tam zmieniło w stosunku do BF-a 2, a w dodatku to co się tam zmieniło, to wg mnie na niekorzyść, gdyż wolę klimaty teraźniejsze lub 2-wojenne. Chciałem po prostu sprawdzić jak ta gra wygląda, a 40 zł wydane na nią, to w sumie nie tak dużo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie duzo.Ja w sieci gram w cs_source.Ostatnio mnie odrzucilo,bo za cienki jestem.A co do botow w sieciowych grach.Kupilem Enemy territory Quake wars i na jaki serwer bym nie wszedl to gram z botami.Mialem kupic sobie coll of duty 4,ale doszedlem do wniosku,ze na razie cs mi wystarczy.To co w grach sieciowych najmniej mi sie podoba,to poziom trudnosci:)Szkoda ze nie ma serwreow dla poczatkujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować