Zaloguj się, aby obserwować  
szaryczlowiek

Battlefield 2142

845 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2007 o 15:18, Space marine napisał:

Zainstalowalem go i nadal mam PUNKBUSTER''a. Co dalej ?


Cóż... Punkbuster wyskakuje kiedy chcesz połączyć się na server? Bo jeśli tak, to możesz być zbanowany na tym serverze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 15:37, Space marine napisał:

Przepraszam za błędy; komputer nie chce pisać polskich znaków.


Pewnie masz przełączony domyślny język.
Panel Sterowania / Opcje regionalne i językowe / Języki - Usługi tekstowe i języki - Szczegóły...
Ustaw tutaj Język domyślny: Polski - Polski (programisty), ewentualnie możesz usunąć pozostałe (wtedy przypadkowo nie przełączysz na inny język) lub Preferencje - Ustawienia klawiszy...
wybierz Przełącz między językami i naciśnij Zmień sekwencję klawiszy... odznacz tutaj □ Przełącz języki i □ Przełącz układy klawiatury - wyłączysz przez to skróty klawiaturowe do zmieniania tego.

Dnia 11.10.2007 o 15:37, Space marine napisał:

Gra się włącza ale po jakiś 2 sekundach wywala mnie.


Prawdopodobnie pojawia ci się taki komunikat w czasie gry:
PB IMPORTANT: RESTRICTION: Losing Key Packets (B)ffff0001
a dopiero później to okienko z tytułem PUNKBUSTER bez komunikatu.


Pomoc EA radzi takie coś:

Poniżej znajdują się kroki które powinny rozwiązać problem:

* Proszę się upewnić czy oprogramowanie typu firewall i/lub program antywirusowy, pozwalają na swobodne łączeni się Battlefield-a i aplikacji Punkbuster, proszę się upewnić także że znajdują się one również na liście programów które są nie blokowane podczas łączenia się z Internetem.

- Aplikacje które muszą mieć dostęp do sieci to ''PnkBstrA.exe'' i ''PnkBstrB.exe''

! Jeżeli te aplikacje znajdują się już na liście nie blokowany aplikacji proszę je usunąć i dodać jeszcze raz.

* Następną możliwością jest usunięcie katalogu aplikacji Punkbuster i ponownej instalacji tej właśnie aplikacji.

1. Wchodzimy do folderu z zainstalowaną grą i kasujemy katalog ''pb''

2. Ściągamy plik z adresu http://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe
następnie go uruchamiamy i postępujemy zgodnie ze wskazówkami instalatora.


Może pomoże, może nie. Jeżeli nie to najlepiej usuń grę (normalnie przez skrót "Uninstall Battlefield 2", później jeszcze folder gdzie była gra) i punkbuster (uruchom ściągnięty program pbsvc.exe i wybierz usunięcie, po tym możesz jeszcze usunąć z folderu C:\WINDOWS\system32 plik pbsvc.exe).
Później zainstaluj grę i od razu najnowsze uaktualnienie (chyba lepiej to sprawdzone, a nie betę).
Teraz możesz ustawić by procesy punkbuster miały dostęp do sieci, niby powinno działać nawet gdy są zablokowane (ja mam zablokowane te procesy), więć możesz spróbować kiedy zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wyglada mnie wiecej tak: wybieram serwer i dolaczam do gry. Serwer sie laduje.Kiedy jest juz zaladowany i jest do wyboru klasy postaci (mechanik etc.) gra sie na 1 sekunde scina i wywala mnie do menu. Zaraz potem pojawia sie komunikat PUNKBUSTER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 18:42, Space marine napisał:

To wyglada mnie wiecej tak: wybieram serwer i dolaczam do gry. Serwer sie laduje. Kiedy jest
juz zaladowany i jest do wyboru klasy postaci (mechanik etc.) gra sie na 1 sekunde scina i
wywala mnie do menu. Zaraz potem pojawia sie komunikat PUNKBUSTER.


Czyli jest pewnie tak jak pisałem. Tylko przez to, że otwierasz wybór wyposażenia to nie zwróciłeś uwagi jakie komunikaty pojawiają się na ekranie (jako zwykły tekst).
Wyrzuca ciebie, bo jest problem z tymi dwoma procesami punkbuster. Możesz spróbować zrobić to co radzi pomoc EA lub od razu usunąć i ponownie zainstalować i dopiero ustawić możliwość łączenia PnkBstrA.exe i PnkBstrB.exe z jakimś serwerem lub je zablokować zanim połączą się pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi działa. Po prostu stworzyłem nowe konto a na nim zainstalowałem Battlefield 2142 i wszystko działa mi elegancko. Mam nadzieje, że nie będzie już żadnych kłopotów. Dzięki za pomoc.

I od razu się spytam, tak z ciekawości: Jaką wolicie "korporacje"? KPA czy EU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi działa. Po prostu stworzyłem nowe konto a na nim zainstalowałem Battlefield 2142 i wszystko działa mi elegancko. Mam nadzieje, że nie będzie już żadnych kłopotów. Dzięki za pomoc.

I od razu się spytam, tak z ciekawości: Jaką wolicie "korporacje"? KPA czy EU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:05, Space marine napisał:

Już mi działa. Po prostu stworzyłem nowe konto a na nim zainstalowałem Battlefield 2142 i wszystko
działa mi elegancko. Mam nadzieje, że nie będzie już żadnych kłopotów. Dzięki za pomoc.

I od razu się spytam, tak z ciekawości: Jaką wolicie "korporacje"? KPA czy EU ?


Ja akurat wolę EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam grę od miesiąca, ale nie wiem co oznaczają obrazki... jak sie naciśnie tab to są takie liczby przy nicku ... ostatni to ping to sie domyśliłem, a reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:47, Adahn napisał:

Mam grę od miesiąca, ale nie wiem co oznaczają obrazki... jak sie naciśnie tab to są takie
liczby przy nicku ... ostatni to ping to sie domyśliłem, a reszta?


Chyba są to następująco: suma pkt., zabici i dalej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:40, Adahn napisał:

Odpowie mi ktoś na poprzednie pytanie?
Dlaczego nie moge przemieścić tytana? "Nie moge znalesc miejsca..." Co jest?


Są to: suma punktów, zabici wrogowie, punkty za współpracę, liczba śmierci i ping.

Tytana może przemieszczać tylko komendant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:58, Adahn napisał:

Tak, jestem komendantem, alenie można przemieścić tytana! Dlazego?


Myślę, że trzeba najpierw na niego kliknąć, a potem kliknąć na miejsce, do którego ma dotrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:58, Adahn napisał:

Tak, jestem komendantem, ale nie można przemieścić tytana! Dlaczego?


W Uaktualnieniu 1.20 dodano możliwość zablokowania latania Tytanem. Dlatego na niektórych serwerach można nim dowodzić, a na niektórych nie da rady - zależy to od tego co wybrał administrator danego serwera.
http://largedownloads.ea.com/pub/patches/BF2142/1.20/Readmes/Polish/eReg/readme.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować