Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 - recenzja

20 postów w tym temacie

gram.pl

Nadszedł koniec. Po ośmiu latach Harry Potter raz na zawsze rozprawi się z Voldemortem. Czy będziemy żałować, że to już nasze ostatnie spotkanie z młodym czarodziejem? Potteromaniacy zdecydowanie tak – mugole niekoniecznie.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo i mi się odechciało dalej grać po 5 min. Gra strasznie słaba. HP 1,2,3 były dobrymi wciągającymi produkcjami. A tu prujemy przed siebie z różdżką niczym karabinem. Moja ocena 2/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo.
Przeszedłem demo ale tylko dla zasady, porażka na całej linii.

Ekhm: poziom trudności to zarówno zaleta, jak i wada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 15:07, Jakub_Motyka napisał:

Zagrałem w demo i mi się odechciało dalej grać po 5 min. Gra strasznie słaba. HP 1,2,3
były dobrymi wciągającymi produkcjami. A tu prujemy przed siebie z różdżką niczym karabinem.
Moja ocena 2/10.


Tylko co można było zrobić w ostatniej grze o przygodach młodego czarodzieja?
pomysł ciekawy tylko wykonanie kuleje,brak tu jakiegoś urozmaicenia tej rozgrywki ale samo założenie złe nie jest,bo to już nie jest platformówka,tu nie ma miejsca na zbieranie kolorowych fasolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harpen, z całym szacunkiem, ale pojechałeś ze spoilerem we wstepie na cąłej linii. Tym bardziej biorąc pod uwagę książkę. Rozumiem, zę większość osób wie jak się to zakoczyło itd. ale w książce nie było to takie oczywiste gdy się czytało, a wyłożyłeś zakończenie na tacy.
W grze najlepsze są, niestety, creditsy tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter rozprawil sie z Voldemortem po siedmiu latach, a nie po osmiu. W ksiazkach jeden tom to byl jeden rok. To, ze ostatni film podzielono na dwie czesci nie oznacza, ze przybyl dodatkowy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 15:13, lis_23 napisał:

bo to już nie jest platformówka,tu nie ma miejsca na zbieranie
kolorowych fasolek.


Szkoda, prawda? :<

Pierwsze 3 części gry były spoko, ale od Czary Ognia było już coraz gorzej :/ nie wspominając już o Insygniach Śmierci, z których zrobili Gears of War >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2011 o 15:56, kotlecik5 napisał:


Szkoda, prawda? :<

Nie,gdyż takie coś po prostu by teraz śmieszyło.

>nie wspominając już o Insygniach Śmierci, z których zrobili Gears of War >.>

Moim zdaniem założenie jest niezłe tylko wykonanie kuleje,brakuje urozmaicenia rozgrywki / choć i w większości " strzelanek " go brak /,jakiś zagadek,elementów platformowych / choć nie wiem jak to wygląda w całej grze /.

Ja chętnie zagrałbym w jakiegoś RPGa w świecie Pottera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć nadzieję, że kiedyś jakieś porządne studio zrobi remake gry od pierwszej częsci. Najlepiej od pierwszej częśći do ostatniej, nic nie pomijając i wydając jako pełną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 17:54, Jcl napisał:

Trzeba mieć nadzieję, że kiedyś jakieś porządne studio zrobi remake gry od pierwszej
częsci. Najlepiej od pierwszej częśći do ostatniej, nic nie pomijając i wydając jako
pełną grę.


Takie coś już jest - Lego Harry Potter ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6.9? Naprawde? Nie wiem, na prawde nie wiem co oni ci zrobili, lobotomie czy jakieś inne imperio czy impotento rozummo , ale to jest tak zabawne że obudziłem pół bloku śmiechem i płaczem.

Pierwsza część była tak słaba, tak komicznie słaba, że do tej pory pluję sobie w brodę za przejście jej. IMHO - 2/10, ale to pierwsza część.

Druga część, o której ta recenzja wcale nie mówi dobrze, jest oceniona na 6.9? To dobrze, bo ta gra ssie. Ale serio, tam powinno być zero. ZERO to taka, zazwyczaj eliptyczna, figura trochę w prawo od dziewiątki albo od strzałki w prawo. Albo możesz postawić minus. Też pasuje.

Ja tam nie widzę zalet. WADY:
-akcja - w złym tonie. To nie CoD ani GoW tylko Harry Potter. Nie sniper rifle tylko petrificus totalus, czyt. paraliż.
-liczba grywalnych postaci - jakieś różnice? Anybody? Super. Więc zagrajmy sobie zmiennokształtnym i mówmy że to różne postacie! Miliony różnych postaci.
-grafika - z deka przestarzała to lekko powiedziane, momentami to mi bardziej przypomina quake 3 niż nowe gry.
-poziom trudności - niżej być nie mogło, a ta gra, sądząc po dojrzałości fabuły (mordowanie, rasizm, zbiegli kryminaliści, tortury, etc.), to nie jest gra dla dzieci.
-czas rozgrywki - NO BEZ JAJ. Wole pograć w ero-tetrisa. Starcza na dłużej i kosztuje mniej. Jest bardziej wymagający.
-fabuła? there is any fabuła?
-niedorzeczne rozwiązania... tak, potwierajmy drzwi dziesięc minut. z kopa je przeciętna siedmiolatka w glanie otworzy w siedem sekund alecotam.
-cena gry.

Ta gra to jest obraza dla fanów, ludzi logicznie myślących, aktorów, zwierząt, drzew i różdżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ichibanboshi-kun ->> Przecież to logiczne, w tak oklepanej fabule, jak walka dobra ze złem, zawsze na końcu spotykają się przedstawiciele dwóch stron konfliktu.

Wojman ->> Miałem na myśli gry, bo to recenzja gry, a nie książki.

Xamerith ->> Nie jest to może hit, ale mnie się gra podobała i całkiem dobrze się przy niej bawiłem. Narzekasz na akcję, a mi akurat taka parodia Gearsów przypadła do gustu. Na czym grałeś, że mówisz o słabej grafice? Jest jak najbardziej w porządku. Fakt, gra jest łatwa i krótka, bo jest adresowana do fanów Pottera, także tych, którzy nie mają styczności z grami. Włącz sobie wysoki poziom trudności, tam jest nieco lepiej, choć też dość łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszą częścią była 5 gdzie miałeś caąly hogwart, czarowałeś odpowiednio poruszając myszką itp. a to przeszłem ale warte 150 zł to to nie jest. od razu powinno być w taniej serii za 5 dych.dodatkowo gra jest strasznie źle zoptymalizowana. na kompie gdzie bad company chodzi na maks, ta gra z o wiele słabszą grafiką cieła się. dlatego jeśli chodzi o frajdę z grania daję 8/10 ale za wykonanie 4/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 16:09, lis_23 napisał:


Ja chętnie zagrałbym w jakiegoś RPGa w świecie Pottera.


hp1 na gameboya color. Nowszych na gbc nie widziałem na oczy (o ile były), ale ta pozycja to rpg z turowym systemem walki i kilkoma ciekawymi urozmaiceniami, jak np mieszanie odpowiednich składników na eliksirach czy latanie na miotle. Był też bonus w postaci kolekcjonowania kart, które mogły być użyte do rzucania specjalnych zaklęć. Świetna gra, przeszedłem ją chyba z 8 razy, aż nie doszedłem do 99 lvlu ;) minusem była jej nadmierna prostota i fakt, że przejść dało się bezproblemowo w kilka (-naście? nie pamiętam, ostatnio grałem jeszcze w podstawówce) godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Harrego Pottera oglądałem wszystkie część na 3 byłem w kinach : Harry Potter i Książe pół krwi , Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.1 , Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.2 były one bardzo fajne tak samo i gry mnie wciągnęły ale szkoda , że nie zrobili jakiegoś multi np. DeathMetch (DM) nabijasz poziomy i odblokowywujesz postcie i różdżki. Na pewno jak by EA się postarało to by było multi i na zakończenie pozdro dla fanów Harrego Pottera (Daniel Jacob Radcliffe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować