Zaloguj się, aby obserwować  
darkwind21

Borderlands 2

959 postów w tym temacie

Mam pytanie ździebko około Borderlandsowe, zauważyłem, że można grę odpalić w 120Hz, odpaliłem i gra się rzeczywiście jakby przyjemniej ale czy takie ustawienie nie uszkodzi mi monitora? Posiadam Asus VK193D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój monitor obsługuje 120Hz to nic mu się nie stanie. Jeśli nie obsługuje to zobaczyłbyś czarny ekran z komunikatem błędu "Invalid video signal".

A w samym BL2 nie ma opcji do ustawienia odświeżania ekranu z tego co pamiętam. Brana jest domyślna dla konkretnej rozdzielczości na podstawie ustawień w sterownikach karty. To co możesz zmienić to Framerate cap i to może mieć wpływ na płynność animacji, nawet jeśli ustawisz limit wyższy niż fizyczne odświeżanie ekranu. Bo twój monitor raczej nie pozwala na 120Hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, 120 framerate cap, nie wiem skąd mi się te Hz wzięły. Czyli ogólnie, jeśli działa to można grać, a jakby coś by było nie tak to by nie działało:)

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa kody jakby komuś nie chciało się szukać KJCTJ-HC6JF-953XK-T33JB-XH5R9 i C3C3J-S9HRT-SKJ6C-3J3JT-FZRZS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kilka dni ttemu zakupiłem wersję GOTY i mam pytanie odnosnie dlc.
1. W którym momęcie je robić, na którym poziomie itp. (mam 26lvl, gram Zero)
2. Jak je uruchomić? W dzienniku nie mam żadnego zadania odośnie rozpoczęcia dlc chyba że odpala się je w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 16:24, Wilzyg napisał:

Witam.
Kilka dni ttemu zakupiłem wersję GOTY i mam pytanie odnosnie dlc.
1. W którym momęcie je robić, na którym poziomie itp. (mam 26lvl, gram Zero)

Po prostu skończ kampanię i graj. A jeśli lubisz wyzwania to najlepiej skończyć TTVHM i dopiero w trybie "Ultimate..." odpalić DLC bo wtedy wróg ma level scalling.

Dnia 19.07.2014 o 16:24, Wilzyg napisał:

2. Jak je uruchomić? W dzienniku nie mam żadnego zadania odośnie rozpoczęcia dlc chyba
że odpala się je w inny sposób.

W stacji Fast Travel masz ich punkty nawigacyjne np Unassuming Docks czy Oasis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 16:42, zadymek napisał:

Po prostu skończ kampanię i graj. A jeśli lubisz wyzwania to najlepiej skończyć TTVHM
i dopiero w trybie "Ultimate..." odpalić DLC bo wtedy wróg ma level scalling.


Czyli jak skończe kampanie w normalnym trybie to przeciwnicy w dlc będą dużo słabsi ode mnie? Już teraz robiąc zadania główne mam 5 lvl wiecej niż skala zadania dlatego czesto widze 1exp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 16:50, Wilzyg napisał:

Czyli jak skończe kampanie w normalnym trybie to przeciwnicy w dlc będą dużo słabsi ode
mnie? Już teraz robiąc zadania główne mam 5 lvl wiecej niż skala zadania dlatego czesto
widze 1exp.

Jeśli kampanię skończysz w okolicach 30lvl -w co wątpię przy takim tempie- to będzie znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 16:57, zadymek napisał:

Jeśli kampanię skończysz w okolicach 30lvl -w co wątpię przy takim tempie- to będzie
znośnie.


Mam 26 a właśnie ukończyłe zadanie z ulepszeniem claptrapa. Z tego co znalazłem w internecie zostało mi 6 zadań głównych i nie mam pojęcia ile pobocznych, a robię wszystkie jak leci wiec myśle, że jak skończe to będzie blizej 35lvl. Wtedy też flc bedą znosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 17:05, Wilzyg napisał:

Mam 26 a właśnie ukończyłe zadanie z ulepszeniem claptrapa. Z tego co znalazłem w internecie
zostało mi 6 zadań głównych i nie mam pojęcia ile pobocznych, a robię wszystkie jak leci
wiec myśle, że jak skończe to będzie blizej 35lvl. Wtedy też flc bedą znosne?

W DLC wróg będzie oscylował wokół poziomu 30, a pisałeś, że aktualnie grasz 5 lvl powyżej poziomu trudności zadań, więc najlepiej wyjdź w pole i sam zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 17:05, Wilzyg napisał:

Mam 26 a właśnie ukończyłe zadanie z ulepszeniem claptrapa. Z tego co znalazłem w internecie
zostało mi 6 zadań głównych i nie mam pojęcia ile pobocznych, a robię wszystkie jak leci
wiec myśle, że jak skończe to będzie blizej 35lvl. Wtedy też flc bedą znosne?


Nie wbijesz na podstawce tak wysoko bo z przeciwników nie będzie prawie doświadczenia i i nagrody za questy nie są wyjątkowo wysokie. Zrobienie wszystkich misji z podstawki i DLC na normalnym poziomie trudności pozwala na wbicie 34-37 poziomu, zależy czy lecisz prosto za znacznikiem omijając to czego nie trzeba zabić czy zabijasz po drodze więcej przeciwników.

Jeśli ukończysz kampanię podstawki to 2 pierwsze DLC - Scarlet i Torge przez będą pod poziom 30 i jakieś 2-3 poziomy poniżej twojego, Hammerlock i Tiny Tina to będą mieć 35 i dzięki temu będą odrobinę więcej wymagające. Może nawet uda ci się umrzeć w kilku miejscach. Ale to wszystko o ile nie skorzystasz z teleportacji tam wcześniej, inaczej będą mieć poziom na którym wszedłeś tam po raz pierwszy. Ja tak zrobiłem z Tiną, i robienie dlc zablokowanym na 17 poziomie, kiedy ty masz 36 nie należało do najprzyjemniejszych przeżyć. Ale czego się nie robi dla achievementów.

Czyli dlc warto robić po kolei, ewentualnie Torge''a przed Scarlet albo Tiny Tinę przed Hammerlockiem. Inczej przelevelujesz jeszcze mocniej i dwa pierwsze DLC zrobią się banalne. A i taj na normalu i tym samym poziomie zbyt wymagające nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury technicznej. Jeśli mam Borderlands 2 na Steamie i kupię Borderlands 2 GOTY, to czy po prostu do podstawki dodadzą się DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 00:42, Adriatos napisał:

Mam pytanie natury technicznej. Jeśli mam Borderlands 2 na Steamie i kupię Borderlands
2 GOTY, to czy po prostu do podstawki dodadzą się DLC?

Mam retail Half-Life 2 i Orange Box -a więc H-L 2 + DLC. Po zainstalowaniu wszystkiego na koncie mam Half-Life 2, DLC-ki i jeden gift Half-Life 2. A więc nadmiarową kopię gry mam odseparowaną od listy gier i zdatną do oddania komuś. To chyba tak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 00:42, Adriatos napisał:

Mam pytanie natury technicznej. Jeśli mam Borderlands 2 na Steamie i kupię Borderlands
2 GOTY, to czy po prostu do podstawki dodadzą się DLC?

Tak będzie, sam tak robiłem, bo GOTY w jakiejś promocji wychodziło taniej od Season Pass ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 00:51, zadymek napisał:

A więc nadmiarową kopię gry
mam odseparowaną od listy gier i zdatną do oddania komuś. To chyba tak działa.

W większości przypadków nie dostaje się posiadanych już wcześniej gier jako giftów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wersje GotY to nie pakiety w których każda składowa ma swój klucz, a nowy produkt posiadający jeden wspólny kod. A że Orange Box jest dzieckiem Valve to mogli sobie pozwolić na więcej. Tym bardziej, że oddanie komuś HL2 mogło przynieść jednego użytkownika Steama więcej, a sama para z 2007 roku to nie ten gigant z dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować