Zaloguj się, aby obserwować  
darkwind21

Borderlands 2

959 postów w tym temacie

Borderlands bez syrenki? To czym ja będę grać?

Wilhelm odpada bo tak.

Claptrap to Claptrap, nie mam zamiaru żeby schody pokrzyżowały mi żadne plany. I zresztą on dużo lepiej sprowadza się jako NPC któremu nic nie wychodzi. Choć to zostawia duże pole do popisu. Życzyłbym sobie osobnego zakończenia dla Claptrapa który psuje coś w ostatniej walce i Jack nie zostaje Handsome Jackiem.

Pani szeryf z kolei może być zbyt podobna Mordekaia. Co prawda to moja pierwsza postać w ogóle i jako Gunslinger grało mi się bardzo przyjemnie, ale limity tlenu raczej nie będą sprzyjać spokojnemu graniu opartemu na headshotach.

Zostaje Athena, ale jakaś taka mało charyzmatyczna się wydawała. No ale akurat wczoraj zacząłem Lilith jej pierwsze podejście do Secret Armory of General Knoxx, zwróci się na nią większą uwagę. Tyle i że ta postać może okazać się odgrzewanym kotletem jeśli chodzi o mechanikę - melee Zero to pierwsze co przychodzi na myśl.

O już wiem. Chcę DLC z Angel jako grywalną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 16:09, bVarador napisał:

Borderlands bez syrenki? To czym ja będę grać?

Gladiatorka?

Dnia 09.04.2014 o 16:09, bVarador napisał:

Wilhelm odpada bo tak.

:P

Dnia 09.04.2014 o 16:09, bVarador napisał:

Claptrap to Claptrap, nie mam zamiaru żeby schody pokrzyżowały mi żadne plany. I zresztą

Będą jet-packi więc to nie problem.

Dnia 09.04.2014 o 16:09, bVarador napisał:

on dużo lepiej sprowadza się jako NPC któremu nic nie wychodzi.

Taa, a Badass Psycho jako przeciwnik i co z tego?

Dnia 09.04.2014 o 16:09, bVarador napisał:

Życzyłbym sobie osobnego zakończenia dla Claptrapa który psuje coś w
ostatniej walce i Jack nie zostaje Handsome Jackiem.

To Prequel

Dnia 09.04.2014 o 16:09, bVarador napisał:

Pani szeryf z kolei może być zbyt podobna Mordekaia. Co prawda to moja pierwsza postać
w ogóle i jako Gunslinger grało mi się bardzo przyjemnie, ale limity tlenu raczej nie
będą sprzyjać spokojnemu graniu opartemu na headshotach.

Rewolwerowiec powinien przede wszystkim grzać z dwóch luf na raz, może tym razem wreszcie Gunslinger będzie Gunslingerem.

Dnia 09.04.2014 o 16:09, bVarador napisał:

Zostaje Athena, ale jakaś taka mało charyzmatyczna się wydawała. No ale akurat wczoraj

W DLC to był taki odpowiednik Zer0. Lubisz Zer0 to polubisz Athenę. Nie lubisz, cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 16:22, zadymek napisał:

> Życzyłbym sobie osobnego zakończenia dla Claptrapa który psuje coś w
> ostatniej walce i Jack nie zostaje Handsome Jackiem.
To Prequel

No właśnie o tym mówię. W jakiś newsach z wczoraj czy przedwczoraj czytałem, że w nowej części mamy poznać jak jakiś tam programista John dla którego pracować będą nasze postacie zostaje Handsom Jackiem. To byłby znakomity twist gdyby w przypadku walki Claptrapem tan mały robot coś pokręcił i zniszczył artefakt zamiast przekazać go Jackowi. W końcu ciężko byłoby używać eridium do ładowania artefaktu którego już nie ma. Prequel który zaprzecza fabule gry której ma być prequelem. To byłoby bardzo w stylu Borderlands.

Ja bym przynajmniej tak zrobił. I jakie pole do popisu marketingowego to daje z wyśmiewania nieliniowości w innych tytułach. Mass Effect 3 z jego trzema kolorami eksplozji mógłby się schować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 16:41, bVarador napisał:

ciężko byłoby używać eridium do ładowania artefaktu którego już nie ma. Prequel który
zaprzecza fabule gry której ma być prequelem. To byłoby by bardzo w stylu Borderlands.

Coś w stylu Enter the Dominatrix? No, nie wiem.

Dnia 09.04.2014 o 16:41, bVarador napisał:

Ja bym przynajmniej tak zrobił. I jakie pole do popisu marketingowego to daje z wyśmiewania
nieliniowości w innych tytułach. Mass Effect 3 z jego trzema kolorami eksplozji mógłby
się schować.

Jak dla mnie podstawową słabością DLC do B2 było to jak mało czerpały z kampanii, nie wiem czy "sprzeczny prequel" nie byłby odbierany podobnie. Za to chętnie zobaczył bym jak np CL4P-TP niszczy własną linię produktów (za co później obwinia Jack''a ;). No ale to Borderlands, tutaj nawet podróże w czasie nie były by w stanie wiele bardziej namieszać, zobaczy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 16:51, zadymek napisał:

Coś w stylu Enter the Dominatrix?

Nie pamiętam nic z EtD poza kosmicznymi Raptorami. Raz, że zbyt dawno to było a dwa nadążać za fabułą w SRIV to nie jest coś co ja bym chciał robić. Jako ciąg następujących po sobie gagów było bardziej niż ok, ale nie ma mowy żebym zaczął szukać tam jakiegokolwiek sensu.

"Sprzeczny prequel" to też nie do końca to. On sprzeczny byłby tylko w wersji Claptrapa. Cała reszta bohaterów mogłaby mieć normalne zakończenie. Nowość w Borderlands - nieliniowość. I o ile w przypadku 99% gier zakończenie zależne jest od ostatniego wyboru, to tutaj zależałoby od pierwszego bo od wyboru postaci.

A pomysł z Claptrapem i liną produkcyjną też mi się podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak jest z tą wersją GOTY? Powoli kończę sobie pierwszą cześć Borderów i ciągnie mnie na następną cześć, mam zamiar kupić wersję GOTY, ale wiem że jest ona nie kompletna. Czy DLC które brakują są jakieś ważne lub ciekawe? Wolałbym mieć kompletną grę. Czy może raczej poczekać na wersję GOTY v2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie z "niezbędnych" dodatków brakuje tylko drugiej odsłony Ultimate Vault Hunter, która podnosi maksymalny poziom postaci do 72. Przy czym i tak nie ma znaczenia jeśli nie planujesz grać dłużej niż 100-150h, bo i tak limitu poziomu prawdopodobnie nie osiągniesz w tym czasie w trakcie normalnej (bez farm w co-opie z dużo wyższopoziomową postacią czy expienia na glitchach). A jeśli chcesz poświęcić Borderlands tak dużo czasu, to dodatkowe 4 euro (albo 1-2 w trakcie wyprzedaży) to nie jest czymś czego się będzie żałować inaczej niż - "po co kupiłem, będę miał powód żeby grać jeszcze więcej".

Bo skórki to kosmetyka która wcale niezbędna nie jest, a headhuntery mimo że nie są złe to trochę wysoko wycenione po przeliczeniu na złotówki. Ale że ostatni już wyszedł, więc za jakiś czas powinny trafić do bundla. A nawet jeśli nie to na letniej wyprzedaży będzie się je dało wyrwać wszystkie w okolicach 5 euro. A 35-45zł za goty + 7euro za brakujace dodatki to nie jest wysoka cena za pożeracz czasu rozmiaru Borderlands 2.

A dłużej zwlekać według mnie nie warto, szczególnie jeśli planujesz pograć w co-opie, bo przy okazji premiery Pre-Sequela część graczy pewnie przerzuci się na nową odsłonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odświeżyłem sobie Bordera po zakupie ostatniego headhuntera. I mam teraz krzaki w opisie przedmiotów. pierwsza umiejętność jest opisana w takim stylu [?int?Wilowgame.ColorBlindLootColor.Green?]. Reinstal nie pomaga, ani sprawdzenie plików przez steam. Mam takie krzaki w opisach przedmiotów na każdej postaci, nie ważne kiedy nią grałem. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 22:38, Kajdorf napisał:

Ostatnio odświeżyłem sobie Bordera po zakupie ostatniego headhuntera. I mam teraz krzaki
w opisie przedmiotów. pierwsza umiejętność jest opisana w takim stylu [?int?Wilowgame.ColorBlindLootColor.Green?].
Reinstal nie pomaga, ani sprawdzenie plików przez steam. Mam takie krzaki w opisach przedmiotów
na każdej postaci, nie ważne kiedy nią grałem. O co chodzi?

Podobno wersja RU ma takie problemy: takie cuda się dzieją gdy Steam zainstaluje któryś DLC w złej wersji językowej. Ja bym testowo zmienił język gry po czym powrócił do ENG.
I koniecznie skontaktuj się ze Steam Support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 00:26, zadymek napisał:

I koniecznie skontaktuj się ze Steam Support.


Dzięki, zmiana języka nic nie dała. Ciągle doczytuje mi uszkodzony plik. Więc został suport. Szkoda że jest po ang, bo muszę poczekać aż ktoś ze znajomych mi info przepisze na ang. :P A nie chce używać translatora bo to jest kulawe pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 17:56, Kajdorf napisał:

Dzięki, zmiana języka nic nie dała. Ciągle doczytuje mi uszkodzony plik. Więc został
suport. Szkoda że jest po ang, bo muszę poczekać aż ktoś ze znajomych mi info przepisze na ang. :P

A nie na polski?

Dnia 26.06.2014 o 17:56, Kajdorf napisał:

A nie chce używać translatora bo to jest kulawe pisanie.

A nie próbowałeś po polsku? Nawet Blizz ma Polaków w support''cie a Valve by nie miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 23:14, zadymek napisał:

A nie na polski?

Wszystkie pytania są po angielsku, dlatego zgłoszenie sobie wstępnie napisałem po polsku. Dałem znać znajomym czy ktoś mi to przepisze na ang, ale jakoś nikt się nie zaoferował z pomocą. W końcu sobie dopiero dzisiaj w robocie załatwiłem tłumacza :P.

Dnia 26.06.2014 o 23:14, zadymek napisał:

A nie próbowałeś po polsku? Nawet Blizz ma Polaków w support''cie a Valve by nie miał?


No właśnie nad tym się zastanawiałem, patrząc na to że jest polskie menu. Ale gdy sobie przypomnę sytuację z M&M X od Ubisoftu i spolszczeniem to wątpię. Miałem zakupioną wersję beta przed premierą, chciałem pomóc ze spolszczeniem gry. Okazało się że spolszczenie jest ale nikt tego nie moderuje. Były tematy po ang, rosyjsku, niemiecku i jeszcze kilka innych ale polski kompletnie olali. Czekałem 4 miesiące aż dałem sobie spokój.
Dzisiaj nie miałem czasu napisać bo dopiero wróciłem po 15 godz w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można swobodnie pisać po polsku, bowiem w supporcie pracują też Polacy.
Ostatnio miałem pewien problem i choć zacząłem wyjaśniać sprawę po angielsku, zakończona została juz po polsku.

Wiadomość od: pracownik pomocy technicznej Wiktor. Data wysłania: Sat, 21st Jun 2014 10:08 pm
Witaj Konard!
Dziękujemy za skontaktowanie się z pomocą techniczną Steam.


Tak na potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie porażka, Steam odesłał mnie do wydawcy gry, bo oni tą grą się nie zajmują. A napisałem im że to prawdopodobnie wina rejonizacji językowej i żeby sprawdzili klucze moich DLC. Wg mnie, skoro to jest sklep i oni mi klucz sprzedali więc to ich byłaby wina. A mogliby sprawdzić co i jak z tymi kluczami a nie zwalają na kogo innego. W odpowiedzi nawet nie odnieśli się do tego co im napisałem tylko od razu "my tą grą się nie zajmujemy" Zobaczymy co mi odpisze suport 2K.
Ktoś ma w ogóle tego ostatniego huneta5? Bo kumpel mi mówi że on też ma problemy ale z wyświetlaniem podglądu przedmiotów. A kupił huntera we czwartek. Np. zamiast karabinów ma tarcze. Jeśli to prawda to faktycznie wina wydawcy i coś zwalili, wtedy steam ma racje że mnie odesłał. Ale zdania o olewaniu klienta przez steama nie zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2014 o 16:19, bVarador napisał:

Kupiłem też na tej wyprzedaży i nic się nie popsuło. Chyba, że nie o to miejsce ci chodzi.


Hm. Dzięki za pomoc. Właśnie podsunąłeś mi pomysł co mogę sprawdzić u mnie. Okazało się że ustawienia graficzne o nazwie "colorblind mode". Po ustawieniu na off opisy przedmiotów już mam normalnie. Więc obyło się bez pisania do suportu 2K.

A u kumpla to nie wiem, będę musiał do niego wyskoczyć i sprawdzić o co chodzi. Może i u niego to zwykłe ustawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować