Zaloguj się, aby obserwować  
darkwind21

Borderlands 2

959 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2012 o 23:56, Ring5 napisał:

> Co to za bonusy w 2 czekają, jeśli ma się save z jedynki?

Nic wielkiego - po jednej "głowie" dla każdej postaci. Np. Axton dostaje głowę Crimson
Lance.


E to lipa, liczyłem na jakiś dodatkowy xp albo kase na początek (jest tam w ogóle kasa, kupuje się coś, już nie pamiętam jak to było w jedynce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 00:06, Ecko09 napisał:

E to lipa, liczyłem na jakiś dodatkowy xp albo kase na początek


Nie Ty jeden, podejrzewam, że wiele osób (w tym ja) miało nadzieję, że save z jedynki da jakieś bonusy w dwójce. Ale trudno, trzeba zaczynać od zera (nomen omen) :)

Dnia 24.09.2012 o 00:06, Ecko09 napisał:

(jest tam w ogóle kasa, kupuje się coś, już nie pamiętam jak to było w jedynce).


Jest kasa, a nawet dwa jej rodzaje. Pierwszy to zwykłe pieniążki, za które kupujemy giwery, amunicję itp. Drugi rodzaj

Spoiler

to Eridium, za które w sklepie Crazy Earla kupujemy upgrade''y dla naszej postaci - zwiększony zapas amunicji, dodatkowe sloty w plecaku i banku. Czyli połączyli w jedno to, co kiedyś było dostępne w trzech różnych miejscach. A że Eridium jest dość rzadkie, to raczej nie ma co liczyć na to, że szybko rozwiniemy postać w tym kierunku. Poza tym warto pamiętać, że tym razem, maksymalna liczba slotów w plecaku to 27, co jest ogromnym krokiem w tył w stosunku do jedynki

.


A tak z innej beczki - naprawdę rozwala mnie humor w tej grze i nawiązania do innych "elementów" kultury - gier, filmów, seriali... Np. na screenie niżej wspomniano o X-Com :)

20120924075119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Poza tym warto pamiętać, że tym razem, maksymalna liczba slotów w plecaku to

Dnia 24.09.2012 o 07:52, Ring5 napisał:

27, co jest ogromnym krokiem w tył w stosunku do jedynki

Moim zdaniem to w zupełności wystarczają liczba, bo kto nosi przy sobie milion rzeczy? Kilka rodzajów broni: każda z innym Elemental Effect, by być przygotowanym na różnych przeciwników, kilka Grenade modów o różnym działaniu, no i trochę wolnego miejsca na loot zebrany podczas misji. Automatów, gdzie można sprzedać zalegające nam w plecaku rzeczy jest od groma, do tego dochodzi sejf w Crimson Raiders HQ, którego pojemność też można zresztą przy pomocy Eridium upgrade''ować. Ja dobiłem do 21 miejsc w plecaku i nie zamierzać wydawać na to więcej Eridium, bo uważam, że mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi pomóć z zadaniem Do No Harm, niestety wyskoczył u mnie błąd z zawieszeniem zadania.
Wyczytałem,że jeśli inny gracz założy grę wejdzie do party i wykona to zadanie poprawnie(podzczas spotkania z Tannis musi zaskoczyć jej intro zanim zacznie się z nią rozmawiać) to osoba z zawieszonym zadaniem także automatycznie je wypełni.
Jeśli ktoś miałby postać z nie zrobionym jeszcze zadaniem to prosiłbym o kontakt:
w grze darkwind
na steamie http://steamcommunity.com/id/darkwind23
Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 08:40, mati285 napisał:

Moim zdaniem to w zupełności wystarczają liczba, bo kto nosi przy sobie milion rzeczy?


Chociażby ja :) Weź pod uwagę fakt, że miejsca w banku jest jak na lekarstwo, giwer jest naprawdę sporo, a punktów sprzedaży nie ma aż tak wiele, przez co zarabianie pieniędzy jest znacznie trudniejsze, niż w pierwszej części. Poza tym nie wiem, czemu Gearbox sztucznie ograniczyło liczbę slotów - skoro i tak kupuje się je za Eridium, równie dobrze mogli pozwolić graczom na wykupywanie kolejnych slotów ile dusza zapragnie. Tym bardziej, że, jak to określił jeden z twórców, B2 ma nie być grą, lecz hobby. Super, tylko dlaczego w takim razie nie mogę rozwinąć mojej postaci tak, jak chce? Skoro ani kasa, ani Eridium, nie przechodzą na inne postaci, w pewnym momencie dochodzimy do sytuacji, w której Eridium staje się zwyczajnie bezużyteczne - upgrade''y wykupione i co dalej? Jeśli noszę przy sobie kilka rodzajów broni (a biorąc pod uwagę fakt, że niektóre zżerają po 2-3 naboje na jeden strzał, jest to wręcz konieczność), to w końcu zabraknie mi miejsca w plecaku na zbieranie sprzętu celem zarobienia pieniążków. A to nie jest dobra sytuacja w grze, która ma być "hobby" i w której kładzie się ogromny nacisk właśnie na loot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zaprzestałem zbierania sprzętu w celu sprzedaży go, bo zwyczajnie nie mam co robić z kasą. Obecnie mam ponad 10 tysięcy i najwięcej wydaje w maszynie respawnującej, nie to żebym ginął jakoś nagminnie często, po prostu broń, tarcze czy mody oferowane w automatach wypadają dość blado w porównaniu z moim obecnym ekwipunkiem. Wygląda na to, że tak jak w jedynce najlepsze rzeczy trzeba znaleźć/dostać, a nie kupić. Amunicja i itemy leczące* kosztują zaś grosze. Jedynym celem zbieractwa pieniędzy wydaje mi się jedynie achievement/trofeum za zebranie określonej sumy, ale nigdy nie byłem człowiekiem, który przykłada do tego specjalną wagę, no chyba, że później będzie można kupić jakiś naprawdę dobry sprzęt (obecnie mam 19lvl i dotarłem do

Spoiler

The Fridge

).

*- BTW Szkoda, że zrezygnowano z apteczek, która można nosić w plecaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 18:56, mati285 napisał:

Obecnie mam ponad 10 tysięcy i najwięcej wydaje w maszynie respawnującej


Na 19 poziomie masz 10k. Ja jestem na 15 i mam 20k. Do 19 pewnie będę miał ze dwa razy tyle. A kasa się przydaje, bo już dwa razy znalazłem naprawdę niezłe cacuszka w "sklepach".

Dnia 24.09.2012 o 18:56, mati285 napisał:

*- BTW Szkoda, że zrezygnowano z apteczek, która można nosić w plecaku.


Ich miejsce, zapewne, miały zająć artefakty +health regeneration. Ale rzeczywiście, czasem apteczki by się przydały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 19:30, Ring5 napisał:

Na 19 poziomie masz 10k. Ja jestem na 15 i mam 20k.

Tak jak mówiłem nie zajmuje się już zbieraniem i sprzedawaniem przedmiotów, więc jedyne moje przychody to to co znajdę i questy.
>A kasa się przydaje, bo już dwa razy znalazłem naprawdę niezłe cacuszka w "sklepach".
Ja do tej pory kupiłem dwa (całkiem drogie na tamten okres) przedmioty w sklepie i w obu przypadkach po jakichś 20 minutach znalazłem lepsze, więc trochę się do sklepów zraziłem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 19:45, mati285 napisał:

Tak jak mówiłem nie zajmuje się już zbieraniem i sprzedawaniem przedmiotów


Ja nie mogę się oprzeć pokusie :)

Dnia 24.09.2012 o 19:45, mati285 napisał:

Ja do tej pory kupiłem dwa (całkiem drogie na tamten okres) przedmioty w sklepie i w
obu przypadkach po jakichś 20 minutach znalazłem lepsze, więc trochę się do sklepów zraziłem


Ja cały czas (już ze 3 poziomy) ganiam z tą samą giwerą, kupioną właśnie w sklepie. Wprawdzie nie do końca pasuje mi do postaci, bo to SMG, a ja staram się skupić na Assault Rifles, ale jako broń zapasowa, na którą przełączam się w trakcie ostrych wymian ognia, gdy nie zawsze jest czas przeładowywać broń główną.

A skoro już o przeładowywaniu mowa, czy tylko mi się wydaje, czy czynność ta trwa w dwójce znacznie dłużej, niż w B1? Odnoszę wrażenie, że ARy przeładowuje się teraz dłużej, niż wyrzutnie rakiet w jedynce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 20:25, Ring5 napisał:

A skoro już o przeładowywaniu mowa, czy tylko mi się wydaje, czy czynność ta trwa w dwójce
znacznie dłużej, niż w B1?

Też odniosłem takie wrażenie, choć ja korzystam głównie z pistoletów, które przeładowują się w miarę sprawnie, więc specjalnie mi to nie doskwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 20:31, mati285 napisał:

Też odniosłem takie wrażenie, choć ja korzystam głównie z pistoletów


Ja z pistoletów chwilowo zrezygnowałem kompletnie, głównie ze względu na irytujący fakt, że ciężko powiedzieć, która giwera jest zwykłym pistoletem, a która rewolwerem. Poza tym niedawno katowałem B1 właśnie jako Mordecai/rewolwerowiec, więc zdecydowanie potrzebuję odmiany :)

A teraz, jak na złość, wypuścili demo XCom... Czy naprawdę nie mogli z tym poczekać?! :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak sprawa wygląda z postaciami i multi, jest to zrobione jak w diablo3, w każdym momencie moge się daną postacią połączyć z kimś na multi zrobić pare misji i później pocisnąć sam? Czy w solo, poziom gry jest wysoki? Nie mam dużo czasu i znajomych, choć chętnie bym z kimś pograł, jeśli się skuszę to kupie za 2 tygodnie gdy wrócę do domu ze szkolenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 12:42, Przemkoj napisał:

Witam.

Jak sprawa wygląda z postaciami i multi, jest to zrobione jak w diablo3, w każdym momencie
moge się daną postacią połączyć z kimś na multi zrobić pare misji i później pocisnąć
sam? Czy w solo, poziom gry jest wysoki? Nie mam dużo czasu i znajomych, choć chętnie
bym z kimś pograł, jeśli się skuszę to kupie za 2 tygodnie gdy wrócę do domu ze szkolenia...

Nie wiem jak to jest w diablo, ale ci odpowiem. Można się przyłączyć w każdy momencie. Jedyny minus to taki, że postać się pojawia przy głównym waypoincie i musi dobiec do gracza. W solo aż tak wysoki nie jest, ale jak ja gram ze znajomym, to moby robią z nas sieczkę. O bossach to już nie wspominam. Niemniej gra jest fajna. Ale najpierw polecam zagrać w 1-szą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem swojego czasu w 1-szą część, całości nie ukończyłem ale mam edycję GOTY. Dzięki wielkie za odpowiedź :) Możliwe że się skuszę na zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej, że nie ma co robić z gotówką. Otóż jest :) Ostatnio moją ulubioną zabawą jest jednoręki bandyta w lokalu Moxxi :) Przepuściłem tam już kilka ładnych tysięcy, ale wygrałem trochę Eridium (w sumie chyba z 16 sztuk) i dwie niezłe giwerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba ja pisałem ;-) Też się trochę tym pobawiłem, ale nie miałem tyle szczęścia. Owszem udało mi się wygrać trochę Eridium, ale poza tym przegrałem trochę forsy i dwa razy dostałem z granata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 18:40, mati285 napisał:

To chyba ja pisałem ;-)


Eee... tak. Na jedno patrzyłem, na drugie odpowiadałem. Mea culpa :/

Dnia 25.09.2012 o 18:40, mati285 napisał:

Owszem udało mi się wygrać trochę Eridium, ale poza tym przegrałem trochę forsy


Ja w tej chwili ładuję prawie połowę kasy w hazard i jest naprawdę przyjemnie :) Myślę , że wkrótce będę musiał wykupić upgrade do plecaka, bo przy długich poziomach sporo sprzętu się marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam farmię niewidzialne stworki po

Spoiler

całym cyrku z latającym saunctuary

druga sprawa dobiłem 18 lvl i po 16 przestałem inwestować w działko tylko w gunpowder nuke FTW!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować