Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dobra, jak się wyspałem to pogodziłem się z faktem, ze moich 20Mbitów nie będzie i przeczytałem tym razem z pełnym zrozumieniem umowę, no nic. Teraz mam inny problem. I pytanie kieruję do tych co mają ten sam modem, albo po prostu wiedzą o co chodzi. Otóż cały czas mryga diodka ADSL co wg. instrukcji oznacza, że się synchronizuje coś, ale czy to normalne, że to tak mruga wieczność?! Od jakiejś godziny cały czas tylko mryga i mryga. Raz się tylko internet połączył na jakies 10 minut i dalej mryg, mryg, mryg. Cholernie wkurzające, że nie mogę praktycznie nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na biuro obsługi klienta na numer 800102102 i spytaj dlaczego Twój modem nie chce się zsynchronizować z linią ADSL, może jest coś po ich stronie a jest całkiem możliwe, że modem jest wadliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee tego wszystkiego jest za wiele już... Zadzwoniłem do tego biura, przysłali gościa, ten sprawdził wszystko i niby dobrze. Okazało się, że u mnie te pochrzanione 20Mb nie pójdą mimo, że te z tp u którego załatwiałem internet przekonywał, ze tam pójdzie, bez robienia jakiegokolwiek testu... Nie no kur** świetnie. Zmniejszyli na 6Mb i działało wszystko pięknie, teraz mam odmienione znowu na te 20 i jak na razie chodzi ładnie.
Jak jutro w południe znowu się to wszystko zepsuje to zrywam umowę i nie wiem co dalej. Wezmę chyba 2 razy droższy net z kablówki z którym nie będzie problemu.

Ja wiedziałem, żeby nie brać od tych francuzów, ja to wiedziałem.

BTW co to jest "Komórka organizacyjna"? Bo tam można złożyć oświadczenie o odstąpienie od umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja zadam nietypowe pytanie. Jak wyegzekwować od TP założenie linii? Wiem, że bardzo dużo osób na to czeka, a TP płaci im 50 zł miesięcznie, ale ja chcę ten Internet mieć. Problem polega na tym, że mam Internet od firmy, która bierze 50 zł za 1 Mb/s, a następny i maksymalny próg w tej firmie chce ode mnie brać 129 zł miesięcznie (są to 2 Mb/s). Internet jak to radiowy raz chodzi raz nie chodzi, ogólnie jestem niezadowolony, bo czasami nie da się nic zrobić, a pingi sięgają wielkich wartości. No, ale co denerwuje mnie bardziej za 20 Mb/s w TP płaci się 69 zł, a po tym przeniósłbym się do Netii, gdyby miała lepszą ofertę. Tylko jak wyegzekwować od nich moją linię? Na każde podanie pada odpowiedź. "Nie mamy możliwości technicznych podłączyć linii telefonicznej".

Koszt takiej linii jest w tym przypadku bardzo niski i nawet nie wiem dlaczego jest to umowa o rozbudowę infrastruktury. Sąsiad Internet i telefon od TP ma, ja nie. Problem jest tylko w tym, że trzeba przekopać się (a nie robić żadne słupy, bo tutaj jest kabel już pod ziemią), chciałem nawet im zapłacić za podłączenie do tego. Nic z tego, jak zaproponowałem im, że sam sobie to wykopię to coś ruszyło i nawet się zgodzili, tylko wszystko po chwili ucichło i wróciło do normy. Co proponujecie zrobić?

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nie są to jakieś duże odległości. Maksymalnie 80m. Myślę, że będzie nawet koło 40m do samego mojego domu. Może przy 300 m, czy więcej byłoby to drogie, a w sytuacji gdzie metrów do przeciągnięcia jest tyle i to pod ziemią, wątpię.

PS. I wszystkie Netie, Orange i inne różne bajery odpadają od razu, bo wszyscy wymagają ich łącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: Zainteresuj się internetem mobilnym. :p

Położenie 50 czy 100 metrów kabla to pewnie koszt kilku tysięcy złotych, kilkadziesiąt stron dokumentacji, zgody urzędu miasta/gminy, a pewnie i konieczność rozkopania jakiejś drogi czy chodnika. Za dużo zachodu dla jednego abonenta który potem i tak ucieknie do Netii czy innego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 15:41, Keneth napisał:

Moja rada: Zainteresuj się internetem mobilnym. :p


Jakby nie miał limitów i działał sensownie to pewnie bym to zrobił :).

Dnia 10.10.2010 o 15:41, Keneth napisał:

Położenie 50 czy 100 metrów kabla to pewnie koszt kilku tysięcy złotych, kilkadziesiąt
stron dokumentacji, zgody urzędu miasta/gminy, a pewnie i konieczność rozkopania jakiejś
drogi czy chodnika. Za dużo zachodu dla jednego abonenta który potem i tak ucieknie do
Netii czy innego operatora.


Właśnie to jest ciekawe, bo teren od skrzynki jest sąsiada, który zgadza się na przekopanie tego rowka po obrzeżach. Mnie ciekawi dlaczego niby mam być dyskryminowany, jeśli osoby, które mają nawet więcej taki kabelek z tej skrzynki dostały. Tak jak i sąsiad. W całym osiedlu może 3-4 osoby Internet mają i dla nich się to opłacało zrobić? Tylko ja jestem nieopłacalnym klientem mimo tego, że skrzynka jest po "mojej" stronie drogi, a skrzynkę widzę z okna? TP to chyba najbardziej olewająca klienta firma. W sumie ich problem jeśli nie chcą zarobić na tej dodatkowej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam neta od Neo 2mb. Prędkość pobierania do 260kb/s.
I czy to jest normalne abym przy 2mb miał prędkość uploadu 30kb/s?
Tyle to ja miałem jak miałem 1mb. A do tego od wczoraj na speedtescie pokazuje mi prędkość wysyłania 19kb/s.
Nie mogę zuploadować nic na żaden serwer bo mam do wysłania plik ważący 450mb. Próbuje zuplowadować na MU lub Fileserve na które to serwery wcześniej wszytko szło bez problemu. Teraz poczekam kilka minut, pokazuje mi 100% zuploadowania (oczywiście to nie możliwe) a po kliknięciu w link wywala że plik jest chwilowo niedostepny. WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 15:23, kaczek93 napisał:

I czy to jest normalne abym przy 2mb miał prędkość uploadu 30kb/s?


To normalne, takie juz uroki ADSL ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu prędkość pobierania waha się do 70-110kbps na neo 1mb. Wcześniej zawsze cisnęło 120+ a teraz tak właśnie skacze. Czyściłem kompa ccleaner, defragmentowałem dysk, resotowałem router i dalej to samo. Czy problem leży po stronie TP? Próbowałem też na drugim kompie i jest tak samo. Dzwonić do typów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 22:48, szypek26 napisał:

> Dzwonić do typów?
Zawsze można spróbować. Przecież toto nic nie kosztuje.

A czy możliwe, że to przez kompa, który był formatowany rok temu? Nigdy tak nie miałem ale kto wie?
pod spodem screen ze speednet.net za mały download i up. za duży ping

20101111231730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 23:17, Witcher1990 napisał:

> > Dzwonić do typów?
> Zawsze można spróbować. Przecież toto nic nie kosztuje.
A czy możliwe, że to przez kompa, który był formatowany rok temu? Nigdy tak nie miałem
ale kto wie?
pod spodem screen ze speednet.net za mały download i up. za duży ping

Ja mam NeO 2mb i w ciągu kilku dni transfer pobierania z 260 zwolnił mi do 45 a upload do 19kb/s. Na YT często ciężko coś obejrzeć. Zobaczę jak się będzie rozwijać sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 23:17, Witcher1990 napisał:

A czy możliwe, że to przez kompa, który był formatowany rok temu? Nigdy tak nie miałem
ale kto wie?

Wątpię. Ale nie jestem ekspertem, mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 12:56, szypek26 napisał:

> A czy możliwe, że to przez kompa, który był formatowany rok temu? Nigdy tak nie
miałem
> ale kto wie?
Wątpię. Ale nie jestem ekspertem, mogę się mylić.

Właśnie skończyłem rozmawiać z konsultantem. Już nie można z 19393 zgłosić awarii trzeba z numeru 801505505
Pan coś tam popatrzył, pogrzebał, powiedział, że mam jakiś problem z modemem coś nie tak się łączy czy coś. poprzestawiał coś ja od razu sprawdziłem downloada i transfer mam już super, może nawet większy jak kiedyś
oto screen z dzisiaj

20101112133323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy TePSy mogą odmówić rezygnacji (czy jak to się mówi) z przyczyn technicznych? Wpisy w systemie mają, że 20Mb/s nie pójdzie, 3 razy był serwisant i mówił, ze tyle nie pójdzie. Dzwoniło się do nich z 15 razy, że nie działa. Były robione wstępne migracje na mniejszą prędkość (a że tam takie tłumoki u nich pracują to po jednym dniu zmieniali znowu na 20 i znowu net nie działał), przyszedł kurier z aneksem, żeby zmienić na 6Mb, ale się odmówiło, bo tyle to ja nie chce od nich (wolę 7Mb z kablówki). No i tak to wszystko wygląda. To mogliby wymyślić jakiegoś haka, żeby nie tracić klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technik TP to święta krowa. Możesz zrezygnować, gdy zdiagnozuje Brak Możliwości Technicznych. Przy czym BMT nigdy nie jest wystawiane na prędkość, lecz na samą możliwość świadczenia usługi, zatem możesz jedynie skorzystać z niższej opcji. Jak jesteś bojowniczy, to możesz pisać pisma... przez telefon na 100% nic nie załatwisz w tym przypadku, bo konsultanci nie mają uprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować