Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Witam :)

Po długim użytkowaniu Neostrady w wersji 512 Kb/s postanowiłem (z racji większej opłacalności...) przesiąść się na wersję 1 Mb/s. I teoretycznie wszystko poszło szybko i bezproblemowo.
Jest jednak coś, co nie daje mi spokoju. Otóż niby mam to połączenie 1 Mb/s (a dokładnie 1,3), a tymczasem maksymalny download, jaki mogę uzyskać to 64-5 KB/s, a to tak, jakbym cały czas miał 512-tkę. :/ IMHO transfer powinien być dwa razy szybszy...
Jakieś sugestie? :) Czy istnieje gdzieś jakaś opcja, czy coś w tym stylu, w której coś powinienem przestawić, a o której istnieniu nie jestem świadomy? :) W miarę możliwości proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Hm, dziwne... Może są jakieś ograniczenia na serwerze, z którego ściągasz? Ja mam Neo 1 Mb/s i ściągam najczęściej 124kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 17:39, Bartkula napisał:

/ciach/

Hm, dziwne... Może są jakieś ograniczenia na serwerze, z którego ściągasz? Ja mam Neo 1 Mb/s
i ściągam najczęściej 124kb/s


Zasysam na przykład trailery z GameTrailers i nie chce mi się wierzyć, że mogą tam być tego typu ograniczenia...

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie na temat tych Neostradowych limitów. Jeśli dobrze pójdzie w najbliższym czasie dostanę w swoje ręce 1Mb/s Neostrade i chciałem się dowiedzieć jak to jest z tymi limitami ściągania. Znaczy, co się dzieje jak się ten limit przekroczy I czy do tego limitu włącza się zarówno łażenie po stronach i ściąganie za pomocą różnych programów czy tylko ściąganie za pomocą programów.
Z góry, dołu, lewej i prawej dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ Neostrada zniosła limity transferu i teraz już będziesz miał nowe NEO bez limitów :)
Zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Z tego co słyszałem to chyba na Neo nie będzie limitów ściągania. Nie wiem dokładnie, bo mnie to nie interesuje, mimo że mam Neo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limitów już na Neo nie ma, jednak niektórzy ciągle mają zakładkę w panelu administracyjnym z limitem. Jeśli sie limit już przekroczył to prędkość Neo spada do zabójczej prędkości 32Kb/s w przypadku pobierania danych, a co za tym idzie prędkość otwierania się stron spadała, jednak TP limity zniosła i dla nowych userów Neo już nie istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 17:48, Michał Raven napisał:

TP limity zniosła i dla nowych userów Neo już nie istnieją.

Nowych czyli których? Ja mam umowę od grudnia 2006 to mam limit czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 17:55, Bartkula napisał:

Nowych czyli których? Ja mam umowę od grudnia 2006 to mam limit czy nie?

Nowych czyli tych, którzy podpisali umowę po 1 lutego 2007 roku. A co do tego czy masz limit, to jest dziwna sprawa bo TP podała, że limity zdejmuje, jednak w panelu administracyjnym ciągle jest zakładka "transfer" gdzie jest podany stan pobranych danych i limit. Jednakże nic mi nie wiadomo, aby ktoś gdzieś pisał, że Neo komuś zwolniła dlatego, że przekroczył limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 18:01, Michał Raven napisał:

Nowych czyli tych, którzy podpisali umowę po 1 lutego 2007 roku. A co do tego czy masz limit,
to jest dziwna sprawa bo TP podała, że limity zdejmuje, jednak w panelu administracyjnym ciągle
jest zakładka "transfer" gdzie jest podany stan pobranych danych i limit. Jednakże nic mi nie
wiadomo, aby ktoś gdzieś pisał, że Neo komuś zwolniła dlatego, że przekroczył limit.

Jak przekroczę (w co wątpię) to się upomnę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar wziąć 1MB/s neostrade i mam pytania:
1) czy z taką prędkością będę mógł stawiać server na 10 osób (dokładnie do Call of Duty 2) bo mam teraz 1MB/s ale z kablówki i działa dobrze ale nie jestem pewien czy na tepsie też tak będzie?(więcej niż 10 raczej nie będzie)
2) czy zmienne ip sprawia jakieś problemy, szczególnie w graniu?
3) po co jest w ogóle to zmienne ip?
4) czy są jakieś specjalne problemy z tepsą?
5) i ogólnie co z grami przez neostrade ? działają normalnie czy są jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi
Mam pytanie chcialbym grac w Guild Wars w 2 osoby z jednej neostrady na 2 komputerach
Neostrada ma predkosc 512
Czy byscie mogli mi podac jakies wskazowki jak to zrobic co kupic??
Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neostrada to szajs jakich mało. Teraz znieśli limity, bo coraz więcej osób ucieka od nich. Sam kiedyś miałem neo. Nie wiem czemu, ale nie mogłem korzystać z promocji jak umowa mi się kończyła. Ciągle mówili: " dla nowych klientów" itp.. Po za tym był problem ze zrezygnowaniem z niej. Ale się jakoś udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 17:14, UMC.Hugo napisał:

mam zamiar wziąć 1MB/s neostrade i mam pytania:
1) mam teraz 1MB/s ale z kablówki i działa dobrze ale nie jestem pewien czy na tepsie też
tak będzie?(więcej niż 10 raczej nie będzie)


Skoro teraz dziala, to powinno dzialac na Neo

Dnia 25.02.2007 o 17:14, UMC.Hugo napisał:

2) czy zmienne ip sprawia jakieś problemy, szczególnie w graniu?


Nie (jedyny to taki ze TPSA rozlancza cie automatycznie po 24h od nawiazania polaczenia i trzeba sie polaczyc na nowo (jak sie przytrafi w trakcie gry to cie rozlaczy ;)

Dnia 25.02.2007 o 17:14, UMC.Hugo napisał:

3) po co jest w ogóle to zmienne ip?


Zeby oszczedzac pule adresow (bez tego kazdy musialby miec wlasny, a tak potrzeba tylko tyle ile jest max uzytkownikow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm nie rozumiem waszego rozżalenia.... ja mam neostradę od 3 lat i nigdy nie było żadnych problemów z lączeniem, z rozłączaniem itp.

zmienne ip w neostradzie jest bardzo przydatne w przypadku pobierania plików z dużych serwisów downloadowych, które nakładają ograniczenia pobieranych danych na określone ip (można się rozłaczyć i po ponownym połączeniu mamy nowe ip).

livebox tp jest bardzo fajny :) i również nie było z nim problemów, likwiduje problem "okienka" neostrady dla użytkowników korzystającybh z modemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 17:28, chemik10 napisał:

zmienne ip w neostradzie jest bardzo przydatne w przypadku pobierania plików z dużych serwisów
downloadowych, które nakładają ograniczenia pobieranych danych na określone ip (można się rozłaczyć
i po ponownym połączeniu mamy nowe ip).


A wiesz, że to działa też w druga stronę? Wchodzisz pierwszy raz na dany serwer, chcesz pobrać plik, a tu wyskakuje informacja, że nie możesz, bo przekroczyłeś limit. Fajnie? :)
Ja miałem tak raz. Niby szanse są znikome i wystarczy połączyć się jeszcze raz, aby rozwiązać problem, ale jak ktoś mało pobiera i napotyka takie problemy, to może sie trochę zdenerwować.

Ja mam neo jak na razie pół roku i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Nie jest nawet tak drogo (na razie :)) i jak dla mnie w zupełności wystarczy. Ale ze zgrozą słucham opowieści kumpli, jakie to mieli "ciekawe" wspomnienia z serwisem neo i codziennie wieczorem zmawiam modlitwę, aby moja Neostrada nie nawaliła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 18:58, rob006 napisał:

> zmienne ip w neostradzie jest bardzo przydatne w przypadku pobierania plików z dużych
serwisów
> downloadowych, które nakładają ograniczenia pobieranych danych na określone ip (można
się rozłaczyć
> i po ponownym połączeniu mamy nowe ip).

A wiesz, że to działa też w druga stronę? Wchodzisz pierwszy raz na dany serwer, chcesz pobrać
plik, a tu wyskakuje informacja, że nie możesz, bo przekroczyłeś limit. Fajnie? :)
Ja miałem tak raz. Niby szanse są znikome i wystarczy połączyć się jeszcze raz, aby rozwiązać
problem, ale jak ktoś mało pobiera i napotyka takie problemy, to może sie trochę zdenerwować.

Ja mam neo jak na razie pół roku i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Nie jest nawet
tak drogo (na razie :)) i jak dla mnie w zupełności wystarczy. Ale ze zgrozą słucham opowieści
kumpli, jakie to mieli "ciekawe" wspomnienia z serwisem neo i codziennie wieczorem zmawiam
modlitwę, aby moja Neostrada nie nawaliła. :)


jeśli miałbym martwić się prawdopodobieństwem tak znikomym jak szansa wygrania w totka, czy trafienie asteroidy w ziemię musiałbym się ciagle modlić... jeśli jakiś pechowiec będzie miał taki problem jak Ty, no cóż restartuje połączenie i gotowe ;)
możliwe, że to jest tak jak z UPC chello... wielu zachwala, ja osobiście nie polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 20:51, chemik10 napisał:

jeśli miałbym martwić się prawdopodobieństwem tak znikomym jak szansa wygrania w totka, czy
trafienie asteroidy w ziemię musiałbym się ciagle modlić... jeśli jakiś pechowiec będzie miał
taki problem jak Ty, no cóż restartuje połączenie i gotowe ;)


Chodziło mi o to, że jak ktos rzadko pobiera coś z takich serwerów i nie korzysta z takich "sztuczek", to zaliczy taką właściwość jako minus. <zaczyna obliczać możliwość wygrania w totka> :)

A skoro jesteśmy już przy zmiennym IP. Czasami podczas połączenia wyskakuje mi informacja, że nie mogę się połączyc, bo usługa jest przeciążona. 5 minut później udaje mi się połączyć i neo śmiga aż miło (brzmi nieprawdopodobnie, co? :D). Czy to możliwe, że nie mogłem się połączyć, bo zabrakło dla mnie IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować