Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Raczej nie bo ja tak samo wiele razy miałem (bo teraz mam UPC) i po drugiej próbie połączenia mi się udało podłączyć do neta i nawet nie musiałem czekać nie wiadomo ile czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:12, Atukam72 napisał:

Raczej nie bo ja tak samo wiele razy miałem (bo teraz mam UPC) i po drugiej próbie połączenia
mi się udało podłączyć do neta i nawet nie musiałem czekać nie wiadomo ile czasu.


Mi czasami nawet po 2 godzinach nie udaję się połączyć. Nawet groźby w kierunku mojego modemu nie pomagają... kiedyś naprawdę sprawdzę, czy daleko poleci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja nigdy tak nie miałem ale kiedyś tak się stało mojemu koledze, czekał pół dnia aż mu włączą neta i to może wina modemu, bo on miał 128 kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mam takie pytanie mam liveboxa od miesiąca i jakoś nie chciało mi się go instalować a czy warto. bo jetem leniwy i nie mam zamiaru czegoś robić jeżeli to nic nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:12, Atukam72 napisał:

(bo teraz mam UPC)


no właśnie też rozmyślam nad UPC. czy masz z nią jakieś problemy? i czy podłącza się neta przez modem?? bo neo idzie przez USB (poprawcie mnie jeśli się mylę). czy zdarza się że są momenty że internet zwalnia ?? bo ja miałem kablówkę i wypowiedziałem bo w godzinach od 16-21 internet z mojego 1MB/s spadał do czasem niecałych 100 KB/s dzwoniłem do obsługi technicznej ale oni kompletnie olewają klienta ;/ żal po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jest podłączany do kompa przez USB,
2. Nie musisz wogóle włączać żadnego programu, masz neta od razu,
3. Instalacje może jedynie wykonywać pracownik UPC,
4. Potrzebujesz wolnego gniazdka bo komp by nie wytrzymał,
5. Dobrze by było jakbyś miał gniazdko do kablówki bo ja tak mam,
6. Jeśli już złorzyłeś zamówienie, to będziesz miał ok. za dwa dni.
I jedna wada: czasami śię zdarza że wyłączy ci się net ale to rzadko i się to zdarza tak ok. 22:30.

I to chyba wszystko, rzadzę ci wybrać zestaw Light z kablówką bo wtedy na pewno będziesz się nie nudził. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:22, Atukam72 napisał:

Hmm... ja nigdy tak nie miałem ale kiedyś tak się stało mojemu koledze, czekał pół dnia aż
mu włączą neta i to może wina modemu, bo on miał 128 kb/s.


Raczej wątpię. Moi kumple mają inne modemy i występuje u nich podobny problem. Raz nawet kumpel do mnie zadzwonił, czy działa mi net, bo nie mógł się połączyć, choć u mnie wszystko działało dobrze i całkiem szybko.
Ogólnie chodzi mi o to, że to chyba nie ma związku z tym, że serwery neo nie wyrabiają, skoro spadku prędkości nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może części neostrady w środku się rozluźniły bo tak czasami jest, bo ja tak miałem,. Zaraz dam zdjęcie ale muszę najpierw go znaleźć bo nie wiem gdzie ja mam zdjęcia. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 16:35, Atukam72 napisał:

Mogły się części rozluźnić bo są na wcisk.


Raczej nie jest to wina modemu. Kumpel miał nowy modem i miał ten problem. Poza tym ta "awaria" ładowała się sama, mimo, że nie dotykałem modemu.
To raczej wina centrali i chodzi mi o to, czy to może być spowodowane dynamicznym IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neostrada- ciągle się zacina, rozłącz itd. Nawet podczas pisania tego posta wylogowało mnie. Teraz żałuję, wolałbym chello, lub coś innego, byle nie neostrada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem szczęśliwym posiadaczem Neostrady 1 MB! Dzisiaj się o tym dowiedziałem (bo chyba wczoraj w nocy mi dali 1 MB). Ale to co zaskakuje mnie najbardziej to 30% gratis. Nie wiem jak, ale mam zamiast 1 MB, 1,3 MB. No ale jak na razie jedzie bardzo szybko i nawet problemów nie mam z nią.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 16:07, ko?nik napisał:

Ale to co zaskakuje mnie najbardziej to 30% gratis. Nie wiem jak, ale mam zamiast 1 MB, 1,3 MB.

Masz Neo 1MB i nie ma żadnych bonusów, to że podaje 1.3Mb/s to nic nie znaczy, tak samo posiadając Neo 256 w dymku podaje 320Kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 16:50, Michał Raven napisał:

Masz Neo 1MB i nie ma żadnych bonusów, to że podaje 1.3Mb/s to nic nie znaczy, tak samo posiadając
Neo 256 w dymku podaje 320Kb/s.

A właśnie, że nie. Ja miałem neo 256, ale z przyspieszeniem. Więc wtedy miałem 327,6 chyba. A czy to neo 1 MB też ma przyspieszenie tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:19, rob006 napisał:

> Raczej nie bo ja tak samo wiele razy miałem (bo teraz mam UPC) i po drugiej próbie połączenia

> mi się udało podłączyć do neta i nawet nie musiałem czekać nie wiadomo ile czasu.

Mi czasami nawet po 2 godzinach nie udaję się połączyć. Nawet groźby w kierunku mojego modemu
nie pomagają... kiedyś naprawdę sprawdzę, czy daleko poleci. :)

Znam to uczucie:) Kiedyś wszystko było super, ale teraz jak bym złapał za to małe szare z kablami... dziadostwo:) to normalnie bym to rozzzzzzwalił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo już 2 miesiące i z kazdym dniem żałuje coraz bardziej że sobie ją założyłem . Mogłem troche poczekać i bum miał z normalnej firmy i to bez zadnych problemó i bez nerwów a teraz musze wytrzymac 2 lata bo chyba na tyle mam podpisaną umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 16:07, Maker3 napisał:

Właśnie podwyższyli mi neostradę z 128 na 256


też to dzisiaj zauważyłem i zastanawiam się co się za tym kryje :> to takie śliczne.. że aż za bardzo :D pewnie za kilka dni zniknie, albo rachunek też podwoją :/ - jeśli ktoś coś wie o powodach takiego przyspieszenia to proszę o info !!

co do neostrady to ja raczej nie miałem nigdy probelmów z modemem ani z łączeniem się..
1. to że ktoś ma 128 nie znaczy, że ma wolny modem - modemy sa na różne prędkości (chyba od 1 mb zaczynają się inne), to zależy od wykupionej taryfy (ja mam modem Sagem 800-840 dla 128 kb/s - od wczoraj "śmiga" na 256 : )
2. ostatnio w Interii czytałem, że tpsa ma problem z przepustowością po zlikwidowaniu limitów - podobno ludzie rzucili się na ściąganie i szybkie opcje 1mb i wzwyż przestały być gwarantowane. Starają się usunąć ten problem.. Trzeba pamiętać, że inne firmy w końcu używają ich łączy, a pojawiło się wielu nowych użytkowników, ludzie przeszli na szybsze opcje.. moje 128 zawsze było zagwarantowane :D

3. @ ko?nik -> nie ma czegoś takiego jak "przyspieszenie" :) przynajmniej ja pierwsze słyszę. można co najwyżej przejść na wyższą taryfę.
nie znam się na tym za dobrze ale chyba wygląda to tak, że te prędkości wynikają z różnych przeliczników i z zaokrąglania - tu powinien się wypowiedzieć jakiś informatyk. Wiem, że moje 128 Kb/s to inaczej 16 KB/s czyli kilobity przeliczone na kilobajty. Przy szybkości 128 modem podawał 160, a sterownik neostrady (aplikacja z owym dymkiem) 163,8 tylko nie dojdę już czego :] - teraz mam 256 i analogicznie modem podaje dwa razy więcej czyli 320, a aplikacja zarządzająca neostradą podaje 327.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 18:51, lelelf napisał:

> Właśnie podwyższyli mi neostradę z 128 na 256

też to dzisiaj zauważyłem i zastanawiam się co się za tym kryje :> to takie śliczne.. że
aż za bardzo :D pewnie za kilka dni zniknie, albo rachunek też podwoją :/ - jeśli ktoś coś
wie o powodach takiego przyspieszenia to proszę o info !!

To nie promocja
W ramach walki z konkurencją znieśli limity transferu, a użytkownikom 128 zmienili bezpłatne na 256.

Tak będzie na stałe. Napisałem tylko o tym gdyż nie włączyli tego dwa dni temu. Tylko robią to już od miesiąca (na początku włączają tym co najprędzej kończy się umowa)

Jeśli chodzi o inne predkości. To z tego co wiem (nie interesowałem się, gdyż to nie moje predkości) to podnoszą o 1 opcję wyżej, jesli został do końca umowy 1 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 20:01, Maker3 napisał:

To nie promocja
W ramach walki z konkurencją znieśli limity transferu, a użytkownikom 128 zmienili bezpłatne
na 256.


Z tego co mi wiadomo, to 128 podnieśli na 256, bo takie sa standardy unijne. I nie dla tego, aby walczyć z konkurencją, ale zeby nie dostać kolejnej gigantycznej kary. :) A o podniesieniu szybkości innym użytkownikom mówiło się wiele, ale w końcu TP zrezygnowało. Jak jest teraz - nawet nie wiem.
Co do limitów, to nie wiem czemu je znieśli. Dla mnie i tak rybka, bo jeszcze nigdy nie udało mi się go przekroczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować