Zaloguj się, aby obserwować  
Ichibanboshi-kun

Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

382 postów w tym temacie

Reszta wpisu: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=227

Nintenews #5 - cichy bohater dzisiejszej aktualizacji
Dzisiaj nastąpiła szczęśliwa chwila dołączenia 3DSów do rodziny Nintendo Network, a za tym idą przeróżne korzyści i wady, które już wcześniej opisywałem, a w tym ta najważniejsza zaleta - Miiverse!

W skrócie jest to portal społecznościowy, ale nie lubię tak tego nazywać, a to z powodu celu, który sobie obrali twórcy tworząc ten system, a opisywał go już dawno sam Iwata (opisane to zostało przeze mnie tutaj). Powiedziano tam, żeby nie traktować tego jak Facebooka, Miiverse ma być wirtualnym placem zabaw/podwórkiem, gdzie dawniej się zbieraliśmy i podawaliśmy dalej wskazówki dotyczące danej gry. Wiem, wirtualna wersja to nie to samo, ale idea bardzo mi się spodobała, nie chcę tutaj wyjść na wapniaka, ale fajnie kiedyś było spotykać się co sobotę, aby przechodzić kolejne etapy gry albo podawać na dyskietkach swoje save''y albo kardridż z pokemonami (ja się do tej grupy nie zaliczałem, moje pierwsze Poki Red dostałem dopiero w 2008 roku z pierwszym gameboyem).

Sam już sobie trochę potestowałem MiiVerse i o ile nie działa to dokładnie tak jak sobie to wyobrażałem, to stała się rzecz inna. Narodziło się swoiste oddawanie hołdu poprzez dodawnie małych rysunków, które z reguły oszałamiają swoją pomysłowością i poświęceniem artysty. Sam już nawet wrzuciłem swój rysuneczek i nawet zebrałem kilka "yeah!", czyli "like" w wydaniu Nintendo. Co więcej, w tym systemie sa profile producentów, reżyserów, ludzi od PRu i w ogóle pracowników Nintendo, którzy informują co się teraz u nich dzieje, nad czym pracują, ale w dużo bardziej wylewny sposób niż mogą to robić na Twitterze. Wrzucają również wskazówki o tym co się może wydarzyć później.

Miiverse ma pewne braki, zdecydowanie dodałbym wyszukiwarkę interesujących nas gier - nie listę, która jest teraz - oraz zapomniał o tej sprawie z LetterBox''em, przez którą normalni użytkownicy teraz cierpią i nie mogą ani dodawać swoich znajomych do listy, ani się z nimi komunikować poprzez 3DSa.

Reszta wpisu: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend w Ameryce miało miejsce nowe święto, Streetpass Weekend. http://www.youtube.com/watch?v=WqwhLpj8XsE Prawdą jest to, że u nas - w Polsce - byłby to niewypał, ale sam pomysł sam w sobie jest super. Problem ze streetpassem jest taki, że w momencie przebywania w tak ogromnym państwie jak USA, pomimo dużej liczby użytkowników, są miejsca gdzie tych użytkowników będzie 20 i tyle :) Dzięki Streetpass Weekendowi, wszyscy Ci użytkownicy mogą w końcu skosztować życia wielkomiejskiego :) W końcu zaszaleć we wszystkich streetpassowych grach, zebrać achivki i w ogóle zapełnić plazę.

Do tego wystarczy Nintendo Zone, którego u nas.... No właśnie, jest gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintenews #6 - informacye ze świata Nintendo
Wpis: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=228

Jak grom z jasnego nieba dotarła dzisiaj do nas infromacja, że jutro odbędzie się kolejne Nintendo Direct. Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym to jest to śpieszę z wyjaśnieniem. Nintendo Direct jest serią małych E3 podczas których są prezentowane gry już zapowiedziane, a także są i one zapowiadane. Nie tylko one, bo również nowy sprzęt, aplikacje, a i bywają takie odcinki poświęcone jednemu, danemu tytułowi.

Tym razem nie będą się ograniczać tylko do jednej konsoli, ale będzie coś dla posiadaczy zarówno 3DSów jak i WiiU. W momencie gdy ciężko jest zgadywać co mogą pokazać w związku z 3DSem poza sprecyzowanymi informacjami o Pokemon Bank, tak w przypadku WiiU trochę tego jest.

Po pierwsze najnowsza produkcja Rare, Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Nie wszyscy są zadowoleni z tego powodu. To znaczy, jasna sprawa, że prawdopodobnie będzie to bardzo dobra gra, bo to jedno z tych studiów, które nie zawodzi fanów (Metroid Prime).

Mario Kart 8, Wii Fit U, Mario Party: Island Tour, to pewniaki i w przypadku tego pierwszego liczę na konkretny gameplay. Pozostałe tytuły nie są mi obojętne, ale mam nadzieję, że nie zajmą dużo czasu. To w końcu bardzo fajne gry, ale każdy zna ich mechanikę, a przez to nie potrzeba za dużo czasu na ich przedstawienie. Są to takie gry, że od razu wskakujemy w środek akcji i po chwili łapiemy o co chodzi. Za to MK8 musi nam udowodnić, że jest system sellerem jak jego poprzednia część.

Na pewno jest to wystarczająco materiału dla 40 - 60. minutowego programu i nawet ciężko jest spekulować co jeszcze mogą pokazać. Naturalnie, już nie raz zaskakiwali informacjami, które każda inna firma przedstawiłaby z pompą oni pokazywali w sposob skromny. To sprawia, że mamy pełne prawo oczekiwać jutro pierwszych informacji o nowej Zeldzie i Metroidzie (to ta opcja niepewna, bo w końcu prace nad Tropical Freeze trwają), a nawet o nowym IP.

To już na pewno wymagałoby osobnego, dużego Nintendo Direct, z drugiej strony Nintendo musi zwiększyć zainteresowanie WiiU, a w jaki inny sposób to uczynić jak nie poprzez zapewnienie, że odjazdowe bundle'e to nie jest koniec, a zakup konsoli się zwróci w postaci świetnej zabawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie. Często się mylę i mieszam dwie nazwy: Rare i Retro. Oczywiście, że twórcami Metroidów i Donkey Kong Country jest Retro Studio, a nie Rare, które już parę lat temu odkupił Microsoft :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2013 o 16:43, Dared00 napisał:

Wiem, że nie jestem Ichibanboshim, ale NA MIŁOSĆ BOSKĄ, DYNASTY WARRIORS W HYRULE.

http://uk.ign.com/articles/2013/12/18/nintendo-announces-hyrule-warriors?abthid=52b1aab2d354f6867c00000b

SYSTEM SELLER


Pisz pisz ile wlezie :D

AAaaaaaaaaaaaaaaaaj noooooł ł ł ł !!
Jak to zoaczyłem to myślałem, że padnę! Najlepsze jest to, że ten crossover wygląda jak swoiste gra-demo. Gra, bo będzie oczywiście miało fabułę i inne fajne bajery z serii Dynasty of Warriors, a demo... Spójrzcie jak pięknie WiiU generuje kupę przeciwników, a to sprawia, że można wiele oczekiwać już od samej Zeldy w HD :D!

Wczoraj późno kończyłem i wigiljka też była, więc trochę zaniedbałem obowiązki informacyjne, ale dzisiaj i tutaj i na blogasku pojawią się konkretne informacje pokrywające wszystko co wczoraj zostało powiedziane, czyli między innymi jak cool jest to, że dają za darmo świetnie wyglądające DLC do gorszej wersji Sonica: Lost World :) i darmowego Celebi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część pierwsza omówienia wczorajszego Nintendo Direct. Reszta wpisu na blogasku:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=229


Dla odmiany zacznijmy od tego co mnie zawiodło, aby potem skutecznie przykryć to tym co mnie bardzo ucieszyło i skutecznie zalewa pewien niedosyt.

Dwa dni temu napisałem o tym, że nagle spadła na nas wieść o zbliżającym się Nintendo Direct, które wczoraj można było obejrzeć na żywo (napisałem również w skrócie czym owe Nintendo Direct jest). Pokazano wiele i myślę, że dużo zaskakujących rzeczy, mniej lub bardziej potrzebnych (jak NES Remix, ale proszę nie myśleć, że uważam to za coś słabego, dlaczego myślę, że jest to mniej potrzebne? Wyjaśniam w dalszej części tekstu :) vs. Hyrule Warriors!), ale niewątpliwe pokazano kilka radujących nasze serca informacji.

Tak jak napisałem, zaczynamy od tego co mnie zawiodło, czyli:

- po pierwsze, brak Bayonetty 2. Myślę, że jest to tytuł który znając życie nie sprzeda się kosmicznie dobrze, a więc zdecydowanie potrzebuje więcej miłości, bo chcemy więcej takich zwariowanych tytułów na WiiU. To jest Platinum Games i jak na razie ich przyjaźń daje bardzo dobre gry, ale niestety nie rodzi się z tego wielka sprzedaż. Samo Wonderful 101 sprzedało się mizernie, teraz może bedzie około 100k egzemplarzy. Co jest dziwne, bo sama gra zebrała pozytywne recenzje, bardzo chwalące pomysłowość, nieszablonowość i humor autorów. Madworld również nie zaszalało, a co do Infinity Space to nie jestem pewien. Zatem naprawdę trzeba narobić hałasu. Oczywiście, sami gracze już robią lekkie zamieszanie w związku z statusem exclusive B2 na wyłączność Nintendo, ale wydaje mi się, że to za mało. Jasne, że przed premierą będzie całe Nintendo Direct poświęcone B2, ale trzeba budować napięcie teraz! Osobiście nie chcę, aby cholera, Platinum Games było zmuszone skończyc współpracę z Nintendo,

- NES Remix. To bardzo fajny pomysł. Zmieszano 24 różne gry z NESa, aby stworzyc ponad 200 mini gierek, wszystko solidnie wykonane za przyzwoitą cenę. Problem w tym, że pomimo mojego zachwytu dla rozwoju eShopu, uważam że nie powinni iść w tę stronę przy każdej możliwej okazji. Mogli spokojnie tę grę wypuścić cichaczem i niech wiedza o niej sama się rozprzestrzeni z pomocą internautów. Trzeba się skupić na WiiU pod kątem dużych gier i je promować za pomocą Nintendo Direct.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintenews #8! Tym razem jedziemy z 3Dsem.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=230
Tradycyjnie skrócik:



Wiem, miałem to napisać już parę dni temu, ale! Mam usprawiedliwienie i sami musicie przyznać, że miałem słuszność. Bowiem, zostałem wciągnięty w niezwykłą przygodę, która dla wielu wygląda za każdym razem tak samo, ale to po prostu znak, że oni nie dostrzegli magii w świecie, w którym najważniejsza jest przyjaźń.

POKEMON X!

Też z tego samego powodu postaram się dzisiaj być mniej wylewnym, a więc przechodzę do rzeczy!

Zacznijmy od Kirby''iego i najnowszej gry, w której występuje Kirby: Triple Deluxe. Pierwsze co się rzuca w oczy to fakt, że to kolejna gra na 3DSa zachwycająca obłędną grafiką. Nie chodzi mi tutaj o stronę czysto techniczną, AA i inne blury, ale o jej projekt. Ponownie jesteśmy zabierani do krainy snów, gdzie nie pozostaje nam nic innego jak się przednio bawić. Sam nie jestem fanem tej serii, wiele też z nią nie miałem do czynienia, ale pod względem Kirby''ich na DSa to mam dobre wspomnienia. Całkowicie mnie pochłonął wspaniały Kirby Mass Attack, gdzie kierując podzielonym na dziesięć części głównym bohaterem przedzieramy się przez kolejne etapy. Doskonałe wykorzystanie ekranu dotykowego pozwoliło naszej różowej kulce odejść z DSa z klasą. Nie inaczej było z Kirby Canvas Curse, ponownie postawiono na coś co wyróżniało DSa spośród innych konsol (słyszysz WiiU?) - ekran dotykowy - i wyszła z tego dużo ciekawsza gra niż klasyczne Kirby-platformówki. Nie wiem czemu, ale nie potrafię się do nich przekonać, poza Epic Yarn.

Na szczęście wygląda na to, że moja opinia się może zmienić po tej najnowszej części. Podczas Nintendo Direct ujawniono nam, że samo 3D zostanie wykorzystane w taki sposób jak w Mutant Mudds i będziemy mogli skakać między wymiarami. Daje to duże pole do popisu twórcom łamigłówek oraz rysownikom, bardzo mi się to podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie poproszę o sygnał. Lepiej w waszych oczach to wygląda gdy dbam o dużo częstotliwość tekstów długich, czy wrzucać więcej newsów? Póki co zapraszam do najnowszego wpisu!

Tradycyjnie już wrzucam skrót, a do reszty zapraszam na sajcika :)
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=233


Kto by pomyślał, że firma silnie związana z Sony Computer Entertaiment stanie się macierzą jednej z najbardziej cenionych i znanych marek Nintendo. Co więcej, nie poprzestali tylko na tej jednej serii. Tworzą dalej i wręcz spokojnie możemy mówić o zmianie obozu. Owa zmiana nie jest taką, hmm, uzależniającą od jednej firmy, zachowana jest pełna swoboda, ale wyraźnie widać z jaką ochotą Level-5 – bo o nich mowa – korzysta z możliwości jakie daje Nintendo.

Naturalnie nie zerwano bezwzględnie z tworzenia gier dla konsol Sony, bo przecież każdy z nas słyszał o Ni no Kuni: Wrath of the White Witch PS3 (chociaż już nie każdy kojarzy, że Ni no Kuni wyszło najpierw na Dsa, niestety tylko w Japonii) lub o serii White Knight Chronicles. Jednakże to właśnie na 3DSie się bawią. Ich projekt Guild00 to fantastyczny zestaw kilku małych gier, a za których produkcje w większości nie odpowiada samo Level-5, ale zaproszeni goście wśród których nie brakuje takich sław jak Goichi Suda(Suda51 – go=5, ichi=1, stąd ten nick) czy Keiji Inafune (no tutaj już sami musicie przyznać, że takie nazwisko coś znaczy) i inni. Bez ogródek przyznaję, że ich gry biorę w ciemno, w moich oczach sobie na to zasłużyli (hej, do premiery Bravely Default stworzyli jedynego klasycznego jRPGa, w którego byłem w stanie grać – Dragon Quest IX)
Mógłbym jeszcze wiele o nich napisać, ale przejdźmy do rzeczy, bo przecież nie chcę się bawić w Wikipedię, a przedstawić jedną z moich ulubionych gier, która odcisnęła silne piętno w mojej pamięci i z miesiąca na miesiąc czuję coraz silniejszą więź z tą grą. Koniec z tym enigmatycznym tonem, przecież obrazek mówi sam za siebie, nie mówię o niczym innym jak o Professor Layton and the Curious Village.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki: nie masz jakichś przecieków kiedy w końcu dadzą nam Pokemon Bank? ;p

Mój Kyurem się niecierpliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 00:19, Kadaj napisał:

Mój Kyurem się niecierpliwi.


Niestety cisza w eterze. Przygotowują serwery na strzał jaki dostaną podczas premiery w Ameryce i Europie oraz Australii. Jako że jak wiesz, to co się stało w Japonii przekroczyło wszelkie oczekiwania.

Swoją drogą, mógłbyś dodać swój FC tutaj :) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=70137&u=23#end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zdałem, że mimo, że nie zależy mi na pokebanku, to nadal będzie dużo graczy, którzy nagle mogą handlować starymi pokemonami :)

Ech, gdyby gra była tylko dłuższa (tak jeszcze ze 2 miasta... :P) Nie powinnienem narzekać, bo według statystyk w tych częściach miasta są największe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 18:21, Boguslav4 napisał:

Właśnie sobie zdałem, że mimo, że nie zależy mi na pokebanku, to nadal będzie dużo graczy,
którzy nagle mogą handlować starymi pokemonami :)

O to w tym chodzi :) W obecnej grze nie masz wszystkich poków, a że każda częśc ma ograniczenie chyba do 300 poków, to nie było możliwe, aby fani na bieżąco przenosili swoje wszystkie potworki. Teraz otrzymają bardzo tani serer na który wszystko będzie sobie bezpiecznie siedziało :) - bajecznie tanie, bo serio, 5 funtów na rok to majątek nie jest.

Dnia 09.01.2014 o 18:21, Boguslav4 napisał:

Ech, gdyby gra była tylko dłuższa (tak jeszcze ze 2 miasta... :P) Nie powinnienem narzekać,
bo według statystyk w tych częściach miasta są największe.

Wszystko zależy od Twojego stylu gry i priorytetów. Ja do ligii dotarłem dopiero po 80 godzinach gry i warto było! Pod względem projektu to jest to chyba najlepsza liga. Zawiedziony tylko jestem tym, że z powodu tego, że docieramy do niej późno i wszystkie poki Elite4 mają powyżej 60 levelu, to nie ma po jej pierwszym przejściu power upa, który dotąd zawsze występował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 19:06, Ichibanboshi-kun napisał:

W obecnej grze nie masz wszystkich poków, a że każda częśc ma ograniczenie
chyba do 300 poków, to nie było możliwe, aby fani na bieżąco przenosili swoje wszystkie
potworki.

Z tego co się orientuję, limit pokemonów jakie możesz posiadać rzeczywiście istnieje, ale wynosi 2500. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 19:55, Kadaj napisał:

Z tego co się orientuję, limit pokemonów jakie możesz posiadać rzeczywiście istnieje,
ale wynosi 2500. ;p

930.
Faktycznie, po zapełnieniu odblokowują się kolejne pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 19:06, Ichibanboshi-kun napisał:

> /.../


By gra nie była za łatwa, zbieram tylko pokemony, które mogą coś wnieść do teamu- głównie dragon i dark, bo tak :)
No i mimo maksowania lv. 40 godzina i liga... Dobrze, że niedawno kupiłem pokemony platinum, tylko że po ''y'' wydaję się niegrywalne 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 20:31, Boguslav4 napisał:

No i mimo maksowania lv. 40 godzina i liga... Dobrze, że niedawno kupiłem pokemony platinum,
tylko że po ''y'' wydaję się niegrywalne 0_o

A breeding, ev training, sadzenie jagódek :)? Battle maison?
Haha, wiem co masz na myśli :D i pomyśleć, że ledwo dwa lata temu tak myślałem o pokach B&W, że są tak ładne i jak ja wrócę do innych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 00:11, Ichibanboshi-kun napisał:

> /.../


Zasadziłem we wszystkich polach i pozostawiłem. Niech sobie rosną...
W B&W każdy pokemon miał item. Tutaj nie czuje, że jest to konieczne. Przeciwnicy mają mało poków, wrogowie w zasadzie te same zawsze i słabe... a gymy to żart :P
Ale i tak świetnie się bawiłem.

Kupił bym B&W , ale na myśl o Unovie znowu... :D To w zasadzie 4 miasta małymi ścieżkami oddzielone :P
Ale tak bez narzekania, tam miałem 50 h wybite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować