Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: PC ma się świetnie i być może stanie się dla nas główną platformą

61 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2011 o 14:22, PJ_MW napisał:

EA musi jakoś przecież promować Origin, ale wydaje mi się, że wszystko do czasu, kiedy
na rynek wejdzie nowa generacja konsol, wtedy będzie pozamiatane i konsole znów będą
rządzić i dzielić growym rynkiem jak wtedy, kiedy miały większą przewagę sprzętową nad
PC.

Kiedy tak było w obecnej generacji? Jaka gra wyglądała lepiej, działała szybciej i w wyższej rozdziałce niż na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 11:42, Tenebrael napisał:

Wiesz, DX 9 to już spory przeżytek. Jeśli się robi gry z dbałością o wersję PC, to niestety
(a może stety?) trzeba odrzucić relikty przeszłości i iść z duchem postępu. Inaczej nigdy
nie wyjdzie się poza to, co obecnie dają konsole.

Przeżytek czy nie, dalej oferuje dużo. Na tyle dużo, że konsole leżą, kwiczą i wierzgają nóżkami - vide Wiedźmin 2 - grafika oparta na DX9, a na konsole będzie ją trzeba ostro ściąć, bo klocki zwyczajnie nie dadzą rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marże są o wiele korzystniejsze

No właśnie...

Ale tak naprawdę to akurat EA jak na razie jest jedną z niewielu już firm, które lubię i zawsze jestem gotowy kupić coś od nich... kiedyś to było Ubi, ale przez to co oni robią teraz (u know what I mean...) trafili w grono tych najmniej lubianych, choć to oni w rękach mają HoMM, AC i Splinter Cell, które są moimi ulubionymi grami. Nawet z tym online pass''em od EA... i tak kupuję gry oryginalne, nie z rynku wtórnego, więc nie robi mi to różnicy... Origin do BF''a? Też mi nie robi problemu... nawet lepiej mieć grę po paru kontach niż wszystko na Steamie i żeby coś wzięło i mi je wszystkie wcięło przez zupełny przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Origin nie przeszkadza tak samo jak STEAM. Jedno mnie w*, skoro marże są tak niskie, brak opłat sklepom, firmą pośredniczącym, to czemu gry nadal są tak drogie? Nie wspominając już o STEAM-ie ,który tak zdziera z portfela, że szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 12:10, Laston napisał:

I czy to nie jest przerażające?


Zależy jakie gry, World of Tanks to też F2P a jest bardzo dobrym tytułem. Podobnie LoL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 12:17, thiefi napisał:

Skoro tak twierdzi EA. to może oznaczać, że ta generacja konsol już umiera i wedzą coś
o czym nie wiemy my.


EA twierdzi tak, bo to się opłaca. Konsolowcy chwilę się pośmieją i zapomną, a pary PC-ciarzy uwierzy w to i EA dostanie +2 do fajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 14.08.2011 o 15:30, szypek26 napisał:

Przeżytek czy nie, dalej oferuje dużo. Na tyle dużo, że konsole leżą, kwiczą i wierzgają
nóżkami - vide Wiedźmin 2 - grafika oparta na DX9, a na konsole będzie ją trzeba ostro
ściąć, bo klocki zwyczajnie nie dadzą rady.

Niekoniecznie " leżą i kwiczą ",wystarczy robić gry dedykowane tylko danej konsoli,np." Uncharted 2,3 " i " God of War III " na PS3 - graficznie mało która gra robi takie wrażenia na PC - no,może poza " Crysisem " i " Wiedźminem 2 ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 14:22, PJ_MW napisał:

EA musi jakoś przecież promować Origin, ale wydaje mi się, że wszystko do czasu, kiedy
na rynek wejdzie nowa generacja konsol, wtedy będzie pozamiatane i konsole znów będą
rządzić i dzielić growym rynkiem jak wtedy, kiedy miały większą przewagę sprzętową nad
PC.


Taa, ta mityczna kolejna generacja, o której co prawda nikt nic nie wie i nie widział, ale tworzyć mity na zapas już można. Na Poly już jeden zaczął uważać, że kolejne konsole zagarną dla siebie działkę strategii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 14:27, 90388315 napisał:

Konsole już nie dadzą rady przegonić PC. Nawet jak wejdzie nowa generacja to obecnych
pieców nie przeskoczy.


Że wut? Sprzętowo na pewno nie, ale zyskami - na 100% go przebije. No, chyba że zaczniemy wspominać MMO czy F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 17:26, Bambusek napisał:

Taa, ta mityczna kolejna generacja, o której co prawda nikt nic nie wie i nie widział,
ale tworzyć mity na zapas już można. Na Poly już jeden zaczął uważać, że kolejne konsole
zagarną dla siebie działkę strategii.


Coraz więcej osób zaczyna zauważać, że konsole nie mają takiej przewagi jak kiedyś. Więc nie mogąc się z tym pogodzić szukają na siłę niejednokrotnie śmiesznych argumentów. A co niech się bawią ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 17:06, Feallan napisał:

EA twierdzi tak, bo to się opłaca. Konsolowcy chwilę się pośmieją i zapomną, a pary PC-ciarzy
uwierzy w to i EA dostanie +2 do fajności.

Możesz mieć rację, ale...
Załóżmy, że przeczytałem w necie ciekawą informację o gierce. Wciskam link do sklepu, zapłacone, download (60 mbit/s po światłowodzie) który trwa 12 minut dla każdych 4 GB, robię herbatę i czytam spoilery.
Następnie ładuję się do fotela biorę pada do łapska, zakładam okularki 3D (telewizora nie potrzebuję) i gram.
Czy obecne konsole mają większe możliwości?
Jak dla mnie nie, a każda gra jest 3-4 razy tańsza od pudełka do dowolnej konsoli w sklepie.
To miałbym robić sobie trudniej i drożej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 17:36, Shinigami napisał:

Coraz więcej osób zaczyna zauważać, że konsole nie mają takiej przewagi jak kiedyś. Więc
nie mogąc się z tym pogodzić szukają na siłę niejednokrotnie śmiesznych argumentów. A
co niech się bawią ;)


Ostatnio oglądałem pr0gram jak Myszasty z Lucasem ciepią w Ruse z Movem, to tak pomyśałem,
że jakby dopracować to urządzonko, tak by działo lepiej, nie wiem czy na zasadzie Niny, czy jak.
Ważne, aby dać to w standardzie z konsolą. To raczej tragicznie myśle, ze nie wyszłoby.
Ale żeby zgarnąć działkę strategii pff pojechał, ale grać na takim duużym TV, z takim kontrolerem.
Całkiem fajnie nawet by to wyglądało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 17:36, Shinigami napisał:

Coraz więcej osób zaczyna zauważać, że konsole nie mają takiej przewagi jak kiedyś. Więc
nie mogąc się z tym pogodzić szukają na siłę niejednokrotnie śmiesznych argumentów. A
co niech się bawią ;p


Ja jakoś nie trawie tych całych walk między konsolą a kompem nawet jak wyjdzie jakaś nowa generacja to co ona będzie miała w sobie ? Trochę mocniejszy procek, kartę i co to da jak i tak do kompa wsadzić możesz zawsze coś o wiele bardziej wydajniejszego. Wszystko zależy od budżetu jaki posiadasz jak mnie stać na kompa za 5tysi lub więcej to wiadomo że sobie pogram lepiej niż posiadacz konsoli. I nie faworyzuje tutaj jednej platformy tylko nie ma co podawać tu argumentów typu to tańsze to lepsze każdy gra na tym na czym go stać a że komputer oferuje zawsze coś nowego i możliwość zmieniania części więc technicznie żadna konsola mu nie podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 17:48, Olamagato napisał:

Jak dla mnie nie, a każda gra jest 3-4 razy tańsza od pudełka do dowolnej konsoli w sklepie.


Ciekaw jestem skąd bierzesz legalnie gry z cyfrowej dystrybucji, które są 3-4 razy tańsze od pudełek konsolowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 18:19, Gacol08 napisał:

I nie faworyzuje tutaj jednej platformy
tylko nie ma co podawać tu argumentów typu to tańsze to lepsze każdy gra na tym na czym
go stać a że komputer oferuje zawsze coś nowego i możliwość zmieniania części więc technicznie
żadna konsola mu nie podskoczy.


Wszystkie walki napędzane są w duże mierze nie przez samych ludzi a firmy, portale, gazety które się tematem zajmują, można się czasem uśmiać czytając nagłówki rodem z faktu. I nietrudno przewidzieć w jakim kierunku potoczy się potem rozmowa.

Specyfikacja techniczna i możliwości konsol kiedyś były o wiele większe niż ma to miejsce teraz. Moim zdaniem dobrze, że się to bezpowrotnie skończyło. Chciałbym, żeby każdy tytuł wychodził na wszystkie platformy i to gracz powinien zdecydować na czym chce grać.

Ale to raczej utopijna wizja, wtedy przynajmniej mnie - nic nie zmusiłoby do kupna konsoli. A tak mam dwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 18:22, Henrar napisał:

Ciekaw jestem skąd bierzesz legalnie gry z cyfrowej dystrybucji, które są 3-4 razy tańsze od pudełek konsolowych...

No bo są. Może nie aż 4 razy (trochę podkolorowałem:), ale jak za grę z nieco lepszymi możliwościami mógłbym zapłacić 120 zł zamiast 250, to jest to dla mnie widoczny plus.
U na tego nie widać bo dystrybucja cyfrowa odbywa się najczęściej w euro/$, więc wydaje się dość droga z powodu kursu waluty, ale dla mieszkańca spoza Polski, to jest to bardziej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakaś dobra wieść. Bazową platformą dla gier powinno być PC, a potem można ewentualnie zaadaptować tytuł dla konsol. Nie podoba mi się natomiast informacja o cyfrowej dystrybucji - raz, że obecnie gry sprzedawane cyfrowo kosztują tyle samo, co pudełkowe, dwa - nigdy nie przerzucę się na kupowanie gier w internecie, lubię pudełko, dodatki i bonusy.

Na luksus kupowania mogę sobie jednak pozwolić rzadko, z racji niezbyt głębokiego portfela - zwykle więc szukam gier w Googlach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 18:55, Olamagato napisał:

No bo są. Może nie aż 4 razy (trochę podkolorowałem:), ale jak za grę z nieco lepszymi
możliwościami mógłbym zapłacić 120 zł zamiast 250, to jest to dla mnie widoczny plus.

Najpierw konsolówki muszą kosztować 250 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować