Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Reklamy w grach pojawiają się dlatego, że... chcą ich sami gracze

40 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2011 o 14:23, Cygi napisał:

Zdecydowanie bardziej wolimy zestrzelić puszkę Pepsi niż oranżady nieistniejącej marki.

Hehe, ja tam jestem za Pepsi, więc prędzej zestrzeliłbym Coca-Colę.


Widzę, że mam na forum twardego sojusznika. Zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chciał by producenci samochodów się pchali do gier.
Wtedy taka forza by nie narzekała, że nie może dostać porsche, codemasters o ferrari, a w gta byłyby realne samochody <3 .
TAK, dla reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy? Proszę tylko o jedno. Nie róbcie reklam których zaczynam grę i nie mogę zrobić poprostu "skip" ,albo w przypadku gdy WŁĄCZĘ jakąkolwiek grę. A tak to mi nie przeszkadza. Nie oglądam telewizji w ogóle, więc mam gdzieś reklamy. Komputer zabezpieczony przeciw reklamom, więc jest O.K. Jedynym problemem u mnie jest,że w telefonie root jest zły i nie dotykam tego ze względu na to,że mogę stracić gwarancję, albo inne problemy również. A jest taki program na androidzie co wywala reklamy, lecz wymaga roota... Przykre :/.
Nieźle się męczyłem z reklamami w programie w telefonie o nazwie "MixZing".
Jedynie co mi przychodzi na myśl dot. reklam to widzę odrazu duży i piękny napis "FIFA". Rocznik jakikolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o takie perdoly jak telefony komórkowe wide splinter, banery reklamowe w grach itd nie widze wiekszych problemow. Gorzej jakby normalne reklamy tam wladowali ;d
Pare lat temu Ubisoft na terenie USA chyba wydal farCry''a za darmo, tylko reklamy się w nim oglądało.
Wie ktos jak to wyglada? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie będą, trzeba na czymś zarabiać :) poza tym fajnie jest czasem jak się przyuważy reklamę czegoś znajomego :) ewentualnie dla malkontentów powinni montować tryb "włącz/wyłącz reklamy w grze", dostępny gdzieś spod menu. Choć to mogłoby wówczas spowodować, że niewielu by je zostawiło włączone, zbyt ryzykowne dla reklamodawców, więc nie przejdzie :-DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 15:09, pepsi napisał:

> Zdecydowanie bardziej wolimy zestrzelić puszkę Pepsi niż oranżady nieistniejącej
marki.

>
> Hehe, ja tam jestem za Pepsi, więc prędzej zestrzeliłbym Coca-Colę.
>

Widzę, że mam na forum twardego sojusznika. Zdrowie!

Jakby się zastanowić pepsi może posłużyć za przykład nienachalnej reklamy, z tym wyjątkiem, że za to mu nie płacą, chyba,że jest coś czego nie wiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę, kiedy w grach widzę znane mi marki i modele niż jakieś wymyślone. Jestem jak najbardziej za product placementem, zwłaszcza jeśli ma to dać dodatkowe pieniądze producentowi gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że graczom nie przeszkadza nie oznacza automatycznie, że tego chcą. Ja nienawidzę reklam zarówno telewizyjnych, jak internetowych. Delikatnie mówiąc, burzą mój spokój.

Przerywanie programów/filmów reklamami, irytujące do granic możliwości wysuwające się banery na stronach doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Nie wiem, kto uważa, że gracze chcą reklam ? Pewnie sami bezpośrednio zainteresowani....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy, reklamami... ale żeby system się sprawdził to przy rozgrywce pojedynczego gracza, musiałby być stały dostęp do sieci, aby podmieniać na nowsze reklamy...
bo nie widzę sensu oglądania reklamy (przytoczonej w tekście) kampanii wyborczej Baracka Obamy,
po paru, tudzież nastu latach... to nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff W Burnoucie jakoś nie znajdywałem czasu by przyglądać się tym wszystkim reklamom ^^''. Inicjatywa dobra, byle w granicach przyzwoitości...ale o te granice niestety musimy się martwić, bo z pewnością zostaną przekroczone. Byle by nie dobiły do poziomu reklam w Klanie i pamiętnego advertisingu Neostrady w jednym odcinku (10 minut odcinka poświęcone na nakłanianie na przejście na (nanana) Neostradę przez bohatera, po czym jeszcze podpinanie routera i "jakie to proste!").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za reklamami w grach pod warunkiem, że są do nich wrzucone ze smakiem i nie przeszkadzają w rozgrywce. Co prawda faktem jest, że nie zdzierżyłbym, gdyby w grze, w której akcja toczy się kilkadziesiąt lat temu była reklama telewizora Sony Bravia, albo Skody Octavii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby zaczęli reklamować w Falloucie Coca-Colę zamiast Nuka-Coli, to bym ich chyba pozabijał :P

EDIT: Nie wyobrażam sobie, żeby w strzelance jak Battlefield były wymyślone bronie, nie mówię tutaj o grach Sci-Fi. A w wyścigówkach to chyba też normalne, że chce się zobaczyć modele istniejących marek/samochodów niż zmyślonych. Ale tutaj chodzi bardziej o realizm niż reklamę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli reklama nie będzie się narzucać, tak jak te "miłe inaczej" reklamy na www to ok - niech sobie będą. Co do gier wyścigowych - to chyba oczywiste, że gracze chcą jeździć Ferrari, a nie Thunderami 2000 czy innymi Superspeedami. Co do cen... może i wpływają na cenę gry ale jakoś tego nie widać. Gdyby miały jakiś większy wpływ NFS czy inna Forza powinna być oddawana za grosze (reklam tam od metra i jeszcze trochę). I na koniec - co do strzelania do Pepsi... faktycznie coś w tym jest (chociaż też wolałbym postrzelać do Coca-Coli :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok 2015. Kupiłem właśnie najnowszą grę o tytule "Chronicles of <<Pasta SignaBlend najlepsza dla Twoich zębów>> masters". Już dzwoniłem do producenta i otrzymałem instrukcję jak uruchomić grę (oczywiście DRM znowu nie działa jak należy - próbował wysłać zdjęcie z mojej kamery zainstalowanej w monitorze ale twórcy nie pomyśleli, że mam podłączoną drugą w ubikacji). Za godzinę skończy się ściągać aktualizacja zabezpieczeń i będę mógł zakupić zawartość do gry. Później jeszcze DLC żaby myszka działała w grze. Po tym wszystkim będę mógł obejrzeć 2 godziny reklam producenta gry (których nie można pominąć) i... uruchomić grę. W menu znajdę reklamę środka na pryszcze (niczym w telefonach z androidem) a gra będzie zawierała migające reklamy bielizny. Po zbliżeniu się do reklamy gra zostanie zminimalizowana i otworzy się przeglądarka internetowa ze stroną reklamodawcy.
A mogłem ściągnąć pirata który ściąga się w 3.5 sekundy, nie zawiera reklam, ma poprawionych 480 bugów z gry, działa szybciej i nie przycina (nie wysyła moich zdjęć ani próbek głosu do producenta gry)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 01:17, Mike07x napisał:

Całkiem niedawno wybuchła afera o to, że w fifie 12 nie będzie reklam firm bukmacherskich,
także myślę, że gracze chcą reklam.


Tutaj chodziło o Polskie prawo i reklamę hazardu, dlatego była afera. Niektóre zespoły mają na koszulkach np. betathome itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować