Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Składamy komputer, na którym ruszy Deus Ex: Bunt Ludzkości

106 postów w tym temacie

U mnie na sprzęcie z podpisu i w rozdzielczości 1920x1080,prawie wszystko na full,zacinki wszędzie i zawsze,niezależnie od ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie ze geforce 470 to sprzet który ma każdy gracz. Patrzmy na wymagania SUGEROWANE a nie minimalne. W poprzednim artykule czytelnicy byli niezadowoleni z wyboru komponentów AMD. Teraz to samo jest z Intelem. Nie dogodzi się wszystkim :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:
i5 2600 K (podkręcone na 4,5)
8 GB ramu
Atii 6950 2GB
Win 7 64 bit
wszystko na max ustawieniach i bez przycinek na 1920 x 1080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zastrzeżeń do podzespołów przedstawionych w artykule. Po pierwsze - niepotrzebne są pamięci 1600MHz, gdyż w grach nie ma między nimi różnicy między tańszymi 1333MHz. Wystarczy spojrzeć na ten test:
http://maxforces.com/articles.php?article_id=52
Po drugie - GTX 560 Ti od Gainwarda ma głośne chłodzenie, a więc nie jest to zbyt dobry wybór. W podobnej cenie można kupić modele od Asusa lub Gigabyte, które mają lepsze chłodzenia.
Po trzecie - obudowa to nic specjalnego. Tylko jeden wentylator 120mm z przodu i możliwość zamontowania jedynie dwóch dodatkowych. Tutaj lepszym wyborem będzie SilentiumPC Brutus 410 Pure Black, który ma na standardowym wyposażeniu 2 wentylatory 120mm i ogółem jest lepszą konstrukcją w tej cenie.
Po czwarte - zasilacz. Chieftec od jakiegoś czasu nie robi oszałamiających zasilaczy. Przedstawiony w artykule model ma 504W na linii +12 V, a więc sporo mniej niż sugeruje nazwa. Dla porównania - XFX Core 550W ma na tej linii 528W, dodatkowo posiada moduły DC-DC i certyfikat 80+ Bronze. Jak więc widać, XFX będzie lepszym wyborem.
Jest jeszcze płyta główna. Procesorów i3 nie da się podkręcać, a więc płyta na P67 jest tu po prostu zbędnym wydatkiem. Spokojnie starczy tutaj jakaś tańsza płyta na chipsecie H67.
Tyle co do zastrzeżeń. Jeśli chodzi o samą grę, to znajomy wspominał, że na GF GT 430 gra chodzi na średnich detalach, a więc jak widać do tej gry nie potrzeba mocnego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z ATI 4890 + X2 550 Phenom + 4 GB? Czy ta gra ma szansę śmigać w Full HD?

Zdziwiony jestem artykułem oraz faktem iż ta gra potrzebuje kompa za 3K by śmigać. Może jednak warto poprzestać na PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 19:16, lis_23 napisał:

U mnie na sprzęcie z podpisu i w rozdzielczości 1920x1080,prawie wszystko na full,zacinki
wszędzie i zawsze,niezależnie od ustawień.


Mam to samo... ciągłe spadki FPS przy i5 2500k i GTX 560 Ti oraz 8 GB ram.

Wciąż rozkminiam o co chodzi, bo do tej pory nie miałem problemu z żadna grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, co? :P Mam kompa za niecałe 2400 PLN - GF GTX 560Ti, i5 2500, 4 GB Ram. Wszystkie nowe gry śmigają, Deus Ex także. Myślałem, że takie artykuły są po to, żeby wskazywać NAJTAŃSZE możliwe zestawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra pójdzie na moim leciwym już sprzęcie? nie chciał bym wywalać kasy na grę która będzie mi się ciąć itd.
Mój PC: procesor C2D E6850 3ghz. 2GB RAM.Grafika 8800gts 640mb.WinXP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na grzyba w tym zestawie 8gb ram o.0 ?
Z resztą szkoda to komentować, 2800, bez systemu 2500, można za to złożyć o wiele lepszy sprzęt.


A czysto formalnie :
C2D E8400 oc4.0 ghz
Evga GTX 260 Superclocked 65nm
Kingston 2x2GB Ram DDR2 800mhz
Asus P5K-E
Scythe Mugen
Win XP SP3

Giera działa na full w 1440/900 [maks mojego monitora 19''], framerate sztywno 60 klatek, nie licząc dwóch maks trzech przejściowych lokacji [ale te i na kompie potworze z GTXem 580 zachowywały się tak samo, tzn tez spadały bez przyczyny na 30 klatek jak by był tam jakiś FPS Cap, na szczęście nic się w nich nie dzieje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 19:45, onimusza666 napisał:

Czy ta gra pójdzie na moim leciwym już sprzęcie? nie chciał bym wywalać kasy na grę która
będzie mi się ciąć itd.
Mój PC: procesor C2D E6850 3ghz. 2GB RAM.Grafika 8800gts 640mb.WinXP.


Pójdzie i nawet będzie grywalna, ale zainwestuj w dodatkowe kości ramu. 2 GB i będzie dobrze. Koszt max 100 zł.

@lis_23 wyłącz lub zmień tryb SEO to on jest temu winny. Jeśli będzie różnica i będziesz chciał grać płynniej zmniejsz rozdzielczość do sensowniejszej. Na fullhd trzeba by mieć lepiej zoptymalizowaną grę. Albo tryb SLI ? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2011 o 19:49, vegost napisał:


@lis_23 wyłącz lub zmień tryb SEO to on jest temu winny.


Bzdura, winne stutteringom jest partactwo twórców.
A pomoże jedynie patch, chyba, że się wypną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, i tak sporo osób nie ma monitorów Full HD, ja osobiście sam latam na rozdzielczości 1280x1024 a gra pocina na maksa detalach, wszystko włączone oprócz v-sync''a (cholerstwo nic nie daje a spowalnia gierki) na takim sprzęcie:
Intel Core 2 Duo E6320 OC na 3,0GHz
MSI GTX 460 1GB OC
2GB OCZ 1066MHz + 1GB OCZ 800MHz
GIGABYTE EP31-DS3L
Windows 7 Ultimate 32-bit

I zanim ktoś zacznie mi nawijać jaki sens w pamięci 800 przy 1066 to powiem ze płyta główna sama z siebie obniża mi na 800 pamięć 1066.
Procek ma już z 4 albo więcej lat, grafika nie dawno kupiona ale reszta można powiedzieć przedpotopowa, specjalnie płyta główna tandetna, a Deusik śmiga na maxa aż miło, tylko tuż po wczytaniu zapisu lekko zamula przez parę sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 19:38, golic napisał:

Co z ATI 4890 + X2 550 Phenom + 4 GB? Czy ta gra ma szansę śmigać w Full HD?

Mam ATI 4850, Phenoma X3 720 (nie podkręcany i bez odblokowanego 4 rdzenia) i 4GB RAMu, gra na 1680x1050 (monitor 22") i przy ustawieniach wszystkiego na maksimum działa bardzo dobrze (system Windows 7 64 bity).
Kilka moich zrzutów: http://steamcommunity.com/profiles/76561197994631663/screenshots/?tab=public&showdate=0&filter=app_28050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 19:16, lis_23 napisał:

U mnie na sprzęcie z podpisu i w rozdzielczości 1920x1080,prawie wszystko na full,zacinki
wszędzie i zawsze,niezależnie od ustawień.

Powiedzmy sobie szczerze, demonem szybkości to Twój pecet nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon HD 6850
Intel Core 2 Quad Q6600 4x 2.4 GHz
8 GB RAMu DDR3 1333 MHz Kingstona

Gra mi śmiga w 50-70 FPSach przy rozdzielczości 1680x1050 z DX 11 i wszystkimi opcjami na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 19:53, Pietro87 napisał:

Bzdura, winne stutteringom jest partactwo twórców.
A pomoże jedynie patch, chyba, że się wypną.


Żadna bzdura, u mnie zmniejszenie opcji SEO pomogła w 100 % z wysokiego dałem na normalny jak zalecała mi gra. Gra jest trochę nie dopracowana i nie widzę sensu wydawanie patcha. Jeśli masz problem z płynnością gry to po prostu zmień bebechy. Mi się gra bardzo przyjemnie. Muszę powiedzieć, że mimo tego, że miałem mała styczność z serią Deus Ex to Bunt Ludzkości mi bardzo podszedł do gustu. W prost nie mogłem się oderwać, jak odpaliłem grę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować