Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2009 o 09:07, j4c3k_z02 napisał:

> E100

Jeszcze jedno pytanko:
Jakie słuchawki do niego? Od razu mówię, że "pchełki" odpadają.

Sennheiser HD 205, mam taki zestaw (znaczy zestaw E100 + HD205) i jest naprawdę bardzo przyjemnie. Kupiłem je na allegro za 150 zł, nadal chyba można za tyle kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako świeżo upieczony posiadacz Sansy Fuze mam kilka pytań do bardziej doświadczonych użytkowników tej zabawki :).
1. Czy update firmware''u spowoduje skasowanie wszystkich plików zapisanych w odtwarzaczu (gdy swego czasu aktualizowałem firmware w urządzeniu Creative''a, to po wgraniu nowej wersji obowiązkowo trzeba było sformatować urządzenie)?
2. Czy (jeśli tak, to jak) da się zrobić kopię zapasową aktualnej wersji firmware i czy po aktualizacji można przywrócić starszą wersję z takiej kopii (to tak na wszelki wypadek, by w serwisie się nie pluli)?
3. Dlaczego instalka SMC zajmuje 102MB? Jak na prosty konwerter to chyba trochę dużo.

PS. Instrukcja (elektroniczna, bo ta papierowa ulotka to "wogule" śmiech na sali) jest dość skromna, stąd moje pytania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 20:47, Blackhand napisał:

Jako świeżo upieczony posiadacz Sansy Fuze mam kilka pytań do bardziej doświadczonych
użytkowników tej zabawki :).

Do zestawu polecam sluchaweczki Philips She-9500 - w zestawie z Fuze graja cudnie :)

Dnia 10.06.2009 o 20:47, Blackhand napisał:

1. Czy update firmware''u spowoduje skasowanie wszystkich plików [...]

Nie. Zostana jedynie usuniete ''oceny'' plikow, zapisane stacje radiowe oraz lista ToGO. Same pliki muzyczne zostana nienaruszone

Dnia 10.06.2009 o 20:47, Blackhand napisał:

2. Czy (jeśli tak, to jak) da się zrobić kopię zapasową aktualnej wersji firmware [...]

Nie widze powodu by robic backup firmware''u. jesli tylko nie rozladuje sie bateria to bedzie ok. Sam update trwa moze z kilka minut. Zreszta, nie sadze by byla taka mozliwosc, a juz na pewno nie poprzez Sansa Updater

Dnia 10.06.2009 o 20:47, Blackhand napisał:

3. Dlaczego instalka SMC zajmuje 102MB? Jak na prosty konwerter to chyba trochę dużo.

Nie mam pojecia - nie korzystam ;)...

Dnia 10.06.2009 o 20:47, Blackhand napisał:

PS. Instrukcja (elektroniczna, bo ta papierowa ulotka to "wogule" śmiech na sali) jest
dość skromna, stąd moje pytania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie. Czy przed odłączeniem Fuze wystarczy kliknąć (pod Windows) "Bezpieczne usuwnie sprzętu" -> "zatrzymaj"? Odtwarzacz nie wyświetla żadnego komunikatu (w stylu "safe to disconnect" Creative''a) ani się nie wyłącza, więc nie wiem, czy po "zatrzymaniu" go mogę go odłączyć (w przypadku np. aparatu cyfrowego muszę go jeszcze wyłączyć przed wypięciem kabla z PC).

Dnia 10.06.2009 o 21:04, Piotrek_K napisał:

...
Nie widze powodu by robic backup firmware''u.

Raczej chodzi mi o to, by w razie czego (odpukać) na serwisie się nie pluli (wśród serwisantów najłatwiej o jakiegoś taboreta, który jak ten generał z dowcipu nie da sobie wytłumaczyć ;)). BTW, jaka jest aktualna wersja (chyba i tak nie mam najnowszej - mój Fuze "nie widzi" flaców)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 14:29, Blackhand napisał:

Dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie. Czy przed odłączeniem Fuze wystarczy
kliknąć (pod Windows) "Bezpieczne usuwnie sprzętu" -> "zatrzymaj"? Odtwarzacz nie
wyświetla żadnego komunikatu (w stylu "safe to disconnect" Creative''a) ani się nie wyłącza,
więc nie wiem, czy po "zatrzymaniu" go mogę go odłączyć (w przypadku np. aparatu cyfrowego
muszę go jeszcze wyłączyć przed wypięciem kabla z PC).


Tak ,wystarczy zatrzymać z Windowsa, odpiąć kabel z Sansy i już.

Dnia 11.06.2009 o 14:29, Blackhand napisał:

> Nie widze powodu by robic backup firmware''u.
Raczej chodzi mi o to, by w razie czego (odpukać) na serwisie się nie pluli (wśród serwisantów
najłatwiej o jakiegoś taboreta, który jak ten generał z dowcipu nie da sobie wytłumaczyć
;)). BTW, jaka jest aktualna wersja (chyba i tak nie mam najnowszej - mój Fuze "nie widzi"
flaców)?


Ostatnia wersja FW to V01.02.26F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nadal nie rozumiem CZEMU ktos w serwisie mialby sie burzyc? Chyba tylko wtedy jakbys podczas upgrade''u wypial odtwarzacz i bys zaliczyl zgon...

Co do dolaczania odtwarzacza. Odpukac, do tej pory kazda mp3 odlaczalem tak samo. Czekalem az skonczy kopiowiac pliki i... wyciagamy ;). Wydaje mi sie, ze jesli na ekranie odtwarzacza nie ma infomracji o zapisywaniu plikow to nie powinno sie nic w taki sposob stac. Moj sie nie zepsul ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam, o Fuzomaniacy ;). Pozwólcie, że potestuję jeszcze waszą cierpliwość :). Zaktualizowałem firmware i przy pierwszym uruchomieniu odtwarzacz mnie zapytał o region (do wyboru było bodajże Europa, Świat i USA) - o co z tym chodzi? W razie czego da się to jakoś zmienić (odruchowo wybrałem Europę)? Nie jest to chyba powiązane ze stacjami radiowymi, bo tam wybór mam między Świat a USA.

BTW, bardzo w nowym firmware podobają mi się dwie rzeczy - obsługa flac (a jakże :)) oraz nowa opcja w menu Muzyka (Folders), za to nie podobają mi się opcje (ich nazwy) Audio Ksiazki (ogonki zjadło?) i te, które występują najwyraźniej tylko po angielsku (Folders, Replay Gain). Z przyczyn ogonkowo-kreskowych muszę używać polskiego interfejsu (inaczej są "krzaki" w tagach i nazwach plików).

PS Nie podoba mi się też nowa animacja powitalna, poprzednia była jakaś mniej dziecinna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem :(. Na nowym firmware Fuze mi się wiesza (spróbuję zrobić tak, jak na jednym forum napisali - skopiuję zawartość odtwarzacza na PC i sformatuję go z poziomu menu).
Tak na marginesie - coś mi się zdaje, że te 24 godziny ciągłego grania jest nie do osiągnięcia, nawet 10-12 będzie sukcesem (po 3-4 godzinach użytkowania baterię mam na 37%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził nie ekstrapolować wyników częściowych na całkowite - poczekaj aż się rozładuje i zobacz ile grał

"problem" polega na tym, że wskaźnik baterii nie jest wyskalowany liniowo (np. 100% - 10 godzi, 50% - 5 godzin, 10% - 1 godzina), tylko "jakoś tam"

np. bywały odtwarzacze gdzie "cztery kreski" (na cztery) widoczne były bardzo długo a pozostałe trzy znikały dość szybko, a bywało i odwrotnie, że pierwsze trzy kreski schodziły relatywnie szybko a ostatnia trwała i trwała...

... poza tym pamiętajcie że takie testy prowadzone są w specjalnych warunkach:
- utwory MP3 128kbps (np. zapętlony album lub kilka albumów)
- słuchawki firmowo dołączone do odtwarzacza, głośnośc ustawiona na 50%
- wyłączony wyświetlacz
- wyłączone wszystkie "efekty" i equalizer
- odtwarzaczem w czasie testu nikt się nie bawi (po włączeniu odtwarzacza nikt już nie dotyka)

a jest to o tyle ważne że format dźwięku, bitrate, słuchawki, głośność, nie mówiąc już o takich rzeczach jak zabawa odtwarzaczem/przełączanie utworów czy włączony wyświetlacz wpływają na to, jak długo odtwarzacz gra na jednym ładowaniu

więc zróbcie test taki jaki opisałem powyżej i powiedzcie ile zostało z tych 24 godzin ;)

oczywiście jeśli naprawdę wyjdzie dajmy na to 6h z obiecywanych 24h, to ja bym pomyślał o oddaniu odtwarzacza na gwarancję z dopiskiem "niesprawna bateria"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 22:32, KHRoN napisał:

ja bym radził nie ekstrapolować wyników częściowych na całkowite - poczekaj aż się rozładuje
i zobacz ile grał

Jest to kwestia wysoce niebanalna w zwiąku z czym nie będę trywializował ;).

Dnia 16.06.2009 o 22:32, KHRoN napisał:


"problem" polega na tym, że wskaźnik baterii nie jest wyskalowany liniowo (np. 100% -
10 godzi, 50% - 5 godzin, 10% - 1 godzina), tylko "jakoś tam"

Zdaję sobie z tego sprawę :). Niewiele rzeczy w przyrodzie (a w elektronice jeszcze mniej) ma przebieg liniowy. BTW, na forum Sandiska widziałem nawet wykres dotyczący Fuze''a - komuś musiało się strasznie nudzić xD.

Dnia 16.06.2009 o 22:32, KHRoN napisał:


...
więc zróbcie test taki jaki opisałem powyżej i powiedzcie ile zostało z tych 24 godzin
;)

Jak będę miał za dużo wolnego czasu to nie omieszkam tego zrobić. Wydaje mi się nawet, że gdzieś widziałem faktyczną procedurę testową SanDiska :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kochana empetrójka Sansy, z którą przeżyłem wspaniałe 8 miesięcy uprała się razem z spodniami., póki co można podłączyć do kompa i dodawać piosenki, ale włączyć się nie chce. Czyli raczej musze poszukać nowy sprzęt...
Co powiecie o Laberg Visio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 09:24, Piciambeer napisał:

Mam misję kupienia sobie w końcu mp3. Do 300zł.

Creative ZEN tybu tego http://tnij.org/dqo0 ma dobry dźwięk i/lub słuchawki? :)


Mój brat miał ZEN-a przez jakiś czas. Nie było dnia, żeby mu się nie zawiesił kilka razy. Może jakiś felerny egzemplarz miał, ale na Twoim miejscu, poczytałbym jakieś fora na temat playerów mp3 i opinii o Creative Zen. Szkoda później nerwów przez nieudany zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 10:35, ISAMU napisał:

Mój brat miał ZEN-a przez jakiś czas. Nie było dnia, żeby mu się nie zawiesił kilka
razy. Może jakiś felerny egzemplarz miał, ale na Twoim miejscu, poczytałbym jakieś fora
na temat playerów mp3 i opinii o Creative Zen. Szkoda później nerwów przez nieudany
zakup.

Niektóre rootkity zawieszają urządzenia przenośne. I obstawiałbym totalna masakrę na jego kompie ;]. Moja sistra jak złapała wirusiki z rootkitem na swoim telefonie muzycznym, to ne był w stanie działąć dłużej jak kilka minut ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 12:15, hans_olo napisał:

Niektóre rootkity zawieszają urządzenia przenośne. I obstawiałbym totalna masakrę na
jego kompie ;]. Moja sistra jak złapała wirusiki z rootkitem na swoim telefonie muzycznym,
to ne był w stanie działąć dłużej jak kilka minut ;].

Był czysty, mam KIS 2009, więc jestem pewny, bo sam wgrywałem mu nowe firmware i mp3-ki. Nawet mnie ( już z nowym FW) zawiesił się wtedy 2x, a miałem go może z 30 min. Na takie sprawy, jak wirusy itp. jestem uczulony i często skanuję kompa skanerami online dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 21:10, mariowsad napisał:

najlepszy jest telefon :)


ha ha ha :D Nie ma to jak zakończyć dzień z tak dobrym dowcipem, dzięki ci za niego :)

Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde no...Chciałem spokojnie położyć się spać, a tu takie rotflmao...

Telefon pod względem muzycznym chyba nigdy nie przebije Ipoda/MP3/MP4, chociażby pod względem takim, że muzyka słuchana z telefonem stereotypowo kojarzy się z dresami, debilem, a MP3...Lepsza jakość dźwięku i mniejszy ,,przypał" przed ludźmi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 22:17, Baluk25 napisał:

Kurde no...Chciałem spokojnie położyć się spać, a tu takie rotflmao...

Telefon pod względem muzycznym chyba nigdy nie przebije Ipoda/MP3/MP4, chociażby pod
względem takim, że muzyka słuchana z telefonem stereotypowo kojarzy się z dresami, debilem,
a MP3...Lepsza jakość dźwięku i mniejszy ,,przypał" przed ludźmi :).

Z dorównaniem MP4 nie powinno być wielkiego problemu, bo często są to device''y niewiele mniej wielozadaniowe niż telefony, przez co procesory w nich montowane są o wiele mniej specjalizowane i ich moc obliczeniowa audio jest mniejsza niż kilka lat starsze jednostki stricte przeznaczone do audio. Dla mnie ideałem byłby poprostu remake IFP-795 z większą pamięcią, obsługą FLAC, SDHC i odrobinę większym wyświetlaczem (płaska obudowa). Lepszego playera Świat nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować