Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Damn, wszyscy komplementują starego Fuze''a. Tylko jest jeden problem - praktycznie nie da się trafić nówki w boxie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 22:13, JayL napisał:

Damn, wszyscy komplementują starego Fuze''a. Tylko jest jeden problem - praktycznie nie
da się trafić nówki w boxie w Polsce.

Ale po co komu nówka w boxie? Sam kupowałem 2x refubrished i żadnych problemów z nimi nie ma, a tańsze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę na allegore po jakieś 170zł, ale jak z gwarancją itd.? Np. ta aukcja podlinkowana niżej jest wiarygodna? Jakoś nie mam przekonania, nie chcę się naciąć... No i muszę się poprawić, jednak znalazłem starego Fuze''a w sklepach. Za 400zł.

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Fuze''a - z jakich słuchawek korzystacie? Bo jeśli wziąłbym jednak tego OEM''a to w sumie mogę dać ze 100-150 za słuchawki nawet.

Wspomniany link: http://allegro.pl/sandisk-sansa-fuze-8gb-odtwarzacz-mp3-ladowarka-i1783500664.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u tego sprzedawcy, wszystko w porządku poza tym, że nie pisze wprost, że sprzedaje refuby, gwarancja na rok, ale jak działa - nie wiem. Nie opłaca ci się brać wersji 8GB. Weź jak najtańszą 4GB i dokup kartę. Ja do swojego Fuze''a podpinam ATH SJ5, ale to trochę ponad budżet i już nie do dostania raczej. Słuchałem też z a-JAYS Three i również grały świetnie. Zależy czy szukasz doków czy nausznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 22:38, Woko11 napisał:

Kupowałem u tego sprzedawcy, wszystko w porządku poza tym, że nie pisze wprost, że sprzedaje
refuby, gwarancja na rok, ale jak działa - nie wiem. Nie opłaca ci się brać wersji 8GB.
Weź jak najtańszą 4GB i dokup kartę. Ja do swojego Fuze''a podpinam ATH SJ5, ale to trochę
ponad budżet i już nie do dostania raczej. Słuchałem też z a-JAYS Three i również grały
świetnie. Zależy czy szukasz doków czy nausznych.

A Fuze obsłuży każdą pojemność karty? Bo wersja 4GB jest tańsza raptem o 40zł, a tak zawsze za parę lat te dodatkowe 4GB może się przydać.

Szukam doków, przyzwyczaiłem się do nich, poza tym fajnie tłumią otoczenie. O tych a-JAYS Three gdzieś już chyba też czytałem, że pasują do Fuze''a, chociaż z nimi i 8gb trochę przekroczyłbym budżet...

Co do gwarancji puszczę kolesiowi maila, ale jako że to sklep, pewnie realizują ją na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fuze obsługuje karty microSDHC, więc możesz tam wsadzić nawet kartę 32 GB, ja sam mam Fuze''a 4 GB i kartę 8 GB. Działa szybko i bez problemów (Rockbox).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie można brać wersję regenerowaną pod warunkiem, że elementy, które się zużywają (pamięć flash i akumulatorek) faktycznie są wymieniane.

Dnia 04.09.2011 o 23:44, JayL napisał:

A Fuze obsłuży każdą pojemność karty? Bo wersja 4GB jest tańsza raptem o 40zł, a tak
zawsze za parę lat te dodatkowe 4GB może się przydać.


Za parę lat? To miał być żart? Gwarantuję Ci, że dowolną pojemność będziesz w stanie dość szybko zapełnić, a już FLACami to na pewno :).
Ze słuchawek aktualnie używam Labrgów L100, wcześniej używałem Vedia SRS-300, z obu jestem zadowolony (w SRSach niestety urwał mi się kabel :(). Mam jeszcze Senki HD202, ale nie używam ich poza domem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 18:18, Blackhand napisał:

Za parę lat? To miał być żart? Gwarantuję Ci, że dowolną pojemność będziesz w stanie
dość szybko zapełnić, a już FLACami to na pewno :).
Ze słuchawek aktualnie używam Labrgów L100, wcześniej używałem Vedia SRS-300, z obu jestem
zadowolony (w SRSach niestety urwał mi się kabel :(). Mam jeszcze Senki HD202, ale nie
używam ich poza domem :).

Jak dokupię w międzyczasie jakąś kartę, np. 32GB jak Woko11 napisał, to starczy na parę lat. ;) Ale z wersją 8GB zawsze wtedy będę miał nie 36, a 40GB. Choć szczerze mówiąc nie wiem czy tak szybko dam radę to zapełnić - niby słucham dużo, ale płyty dość rzadko kupuję, rocznie będzie pewnie raptem kilka. Chociaż może to się zmieni. :P

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Zamówiłem Fuze''a, co do słuchawek muszę się jeszcze namyślić, ale to nie ma pośpiechu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 18:18, Blackhand napisał:

Za parę lat? To miał być żart? Gwarantuję Ci, że dowolną pojemność będziesz w stanie
dość szybko zapełnić, a już FLACami to na pewno :).

Potwierdzam. Mam Clipa+ wersję 8GB plus karta 2GB i za każdym razem mam bardzo poważne dylematy, co mam z krwawiącym sercem wywalić, bo już dawno wszystko zapełnione

BTW, też używam SRS-300, no i kabel ledwo zipie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 20:06, JayL napisał:

...
Jak dokupię w międzyczasie jakąś kartę, np. 32GB jak Woko11 napisał, to starczy na parę
lat. ;) Ale z wersją 8GB zawsze wtedy będę miał nie 36, a 40GB. Choć szczerze mówiąc
nie wiem czy tak szybko dam radę to zapełnić - niby słucham dużo, ale płyty dość rzadko
kupuję, rocznie będzie pewnie raptem kilka. Chociaż może to się zmieni. :P


Czas pokaże ;).

Dnia 05.09.2011 o 20:06, JayL napisał:

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Zamówiłem Fuze''a, co do słuchawek muszę się jeszcze namyślić,
ale to nie ma pośpiechu. ;)


Powinieneś być zadowolony :). Tylko przy pierwszym uruchomieniu wybierz USA, jak dasz Europę, to będziesz miał ograniczoną maksymalną głośność. I zaopatrz się w jakiegoś crystal case''a, bo jak będziesz nosił Fuze''a w kieszeni, to Ci się wyświetlacz szybko porysuje, poza tym ten odtwarzacz nie ma żadnego zaczepu na zahaczenie smyczy (by np. nosić playera na szyi), na szczęście crystal case''y zwykle mają :).

Graszcz
Mam podobny zestaw w Fuze i myślę cały czas nad wymianą karty na co najmniej 16GB, już mi się FLACi nie mieszczą w pamięci odtwarzacza (Elektryczne Gitary już wyleciały, podobny los czeka Prodigy jak tylko przyjdą mi płyty Three Days Grace i Rise Against :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, też się przymierzam do zakupu potężnej karty microSD od dłuższego czasu. Swoją drogą, jak już kupisz, to napisz jaką i jak ci się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to nastąpi prędko, na pewno nie wcześniej, niż za miesiąc-dwa. Ostatnio wydałem tyle kasy, że aż strach, trzeba mocno przystopować z wydatkami. A na oku póki co mam kartę Sandiska (obecna to też Sandisk, w telefonie także mam Sandiska, tyle, że MemoryStick Micro), klasa 4, za ~100 zł, ale na razie to wszystko palcem na wodzie pisane :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ze względu na uzależnienie od muzyki dobry odtwarzacz to u mnie absolutna podstawa. Przez bardzo długi czas używałem Pentagram Eon Cineo i byłem z niego bardzo zadowolony. Jego jedyną, małą wadą było tylko to, że nie był jakoś super wytrzymały na uszkodzenia, ale i tak dawał radę. Lecz po najdłuższym jego życiu muszę kupić nowy. I powiedzcie, co polecacie? Znowu Eon Cineo, który służył mi przez dobre 4 lata, czy może coś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 22:03, nazgul47 napisał:

I powiedzcie, co polecacie? Znowu Eon Cineo, który służył mi przez dobre 4 lata, czy może coś nowego?


Jestem zdania że nie ma co kombinować z czymś co się sprawdza, więc jeśli wszystko pasowało ci przez 4 lata to nie widzę powodów by nie naciągnąć okresu zadowolenia. :) A jeśli masz ochotę na coś nowego to jesteś skazany na Sansę Fuze/Clip o czym ten topik regularnie przypomina. Sam jestem posiadaczem pierwszego i wiem, że za taką cenę nic lepszego nie kupię. Po prostu. No i to bajeranckie kółeczko. :P
Ale tak jak pisałem. Na Twoim miejscu zapewne zwyczajnie kupiłbym to samo i to byłoby na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie odtwarzacz mp3 do 200zł ? Chodzi mi wyłącznie o dobrą jakość dźwięku. Mój stary zen stone już powinien przejść na emeryturę a zabawki od apple bynajmniej mnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba polecany tu wielokrotnie Sansa Clip (lub Clip+) będzie dla Ciebie najlepszym wyborem :).

JayL
Popytaj na forum MP3 store, mi tam kiedyś użytkownik piotrus-g ściągnął na zamówienie CC (trochę zapłaciłem - 26 zł, no ale lwia część tej kwoty to była przesyłka, niestety), może nadal się tym zajmuje (jak co, to mogę go polecić, mnie nie oszukał :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować