Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2011 o 17:52, PJ_MW napisał:

Kojarzy ktoś może starusieńki MP3 od Crative''a pełniące również funkcje pendrive''a?
Jaki to model?

Jest jakakolwiek MP3 która takiej funkcji pełnić nie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, w którym wątku zadać to pytanie, ale ten chyba będzie najbliższy. Chcę sobie kupić kartę MicroSD 32GB. Na allegro różnice w cenie są bardzo duże i nie wiem co wybrać, bo taniocha wydaje mi się podejrzana. Czym się kierować przy wyborze karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 12:36, Graszcz napisał:

Nie mam pojęcia, w którym wątku zadać to pytanie, ale ten chyba będzie najbliższy. Chcę
sobie kupić kartę MicroSD 32GB. Na allegro różnice w cenie są bardzo duże i nie wiem
co wybrać, bo taniocha wydaje mi się podejrzana. Czym się kierować przy wyborze karty?


Szybkość zapisu, szybkość odczytu, i marka. Nie kupuj nonameów, bo jak się wydaje na kartę 10 zł to można jeszcze zaryzykować, ale 32GB to już trochę większy koszt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego co wyzej to trzeba bardzo bardzo uwazac na podrobki (moga wygladac jak oryginaly, byc zapakowane w oryginalne (albo oryginalnie wygladajace) opakowania, ale moga po pewnym czasie zaczac sie rozpadac i/lub uszkadzac pliki - wiem, bo sam mialem kiedys podrobke sony ms pro duo).
I trzeba takze pamietac, ze z wieksza karta urzadzenie bedzie wolniej pracowac (zakladajac, ze ja w ogole obsluzy w 100%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ziomy na aukcjach nie podają szybkości zapisu/odczytu. Choć w karcie do empetrójki to raczej ma drugorzędne znaczenie. Chyba jednak zdecyduję się na 16GB, choć znając moje możliwości i tą uda mi się zapełnić

kuba: Tak, moja sansa obsługuje takie karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 20:59, Graszcz napisał:

Szkoda, że ziomy na aukcjach nie podają szybkości zapisu/odczytu.

Te dane powinny być jeszcze dostępne na stronie producenta.

Dnia 13.05.2011 o 20:59, Graszcz napisał:

Choć w karcie do empetrójki
to raczej ma drugorzędne znaczenie.

To zależy czy czekanie np półtorej godziny na wrzucenie wszystkich MP3 na karte nie jest dla ciebie problemem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić sobie kulturalny odtwarzacz i już zdążyłem wyczytać w tym temacie, że najlepszym wyborem jest SanDisk Sansa :] Jednakże nie wiem, który model brać: Fuze czy Fuze+? Czy jest jakaś większa różnica?

Szukając informacji w sieci natrafiłem również na Rockboxa. Ma ktoś z tym doświadczenie? Czy będzie opłacało się go instalować na któryś z powyższych modeli? I czy naprawdę aż tak wydłuża działanie baterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zamierzam kupić mp3 na allegro w cenie do 150zł tylko nie wiem jaką markę wybrać, odtwarzacz musi mieć wytrzymałą baterię (ponad 12 godzin), mieć możliwość stworzenia listy i dobrą jakość dźwięku (to chyba bardziej od słuchawek zależy).
Jakie modele polecacie?
Odpowiadałby mi mały iPod shuffle, ale nie wiem czy można w nim stworzyć listę odtwarzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda sprawa z playlistą (ale skoro Fuze ją ma...), ale resztę Twoich wymagań spełnia wielokrotnie polecany w tym temacie Sansa Clip+, możesz ewentualnie szarpnąć się na Fuze''a, ale np. po odtwarzaniu wideo cudów się nie spodziewaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 21:44, EjVi napisał:

Zamierzam kupić mp3

Również polecam jakiś odtwarzacz Sansy : Fuze, Fuze+ ( podobno na nowym dostępnym sofcie działa już bardzo dobrze), Clip+ lub jeśli poczekasz chwilę, to Clip Zip (odnowiony Clip+, ma większy, czytelniejszy ekranik, reszta praktycznie bez zmian, czyli b. dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:40, ISAMU napisał:

Również polecam jakiś odtwarzacz Sansy : Fuze, Fuze+

Czym różni się Fuze od Fuze+?

EDIT: Słuchawki do nich dołączane są dobre, czy trzeba przy kupnie inwestować od razu w nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 16:56, JayL napisał:

> Również polecam jakiś odtwarzacz Sansy : Fuze, Fuze+
Czym różni się Fuze od Fuze+?


Tego Ci nie powiem, bo jestem posiadaczem jedynie Fuze''a :)

Dnia 01.09.2011 o 16:56, JayL napisał:


EDIT: Słuchawki do nich dołączane są dobre, czy trzeba przy kupnie inwestować od razu
w nowe?


Te dołączona do Fuze''a są jako-takie (czyli trochę lepsze, niż zazwyczaj dołączone do odtwarzaczy), ale prawda jest taka, że i tak najlepiej je wymienić na coś lepszego. Ja początkowo "jechałem" na słuchawkach Vedii - SRS-300 OEM (dopóki kabel mi się nie urwał tuż przy wtyczce - ewidentnie wada konstrukcyjna, bo nie mnie jedynemu się to zdarzyło), teraz używam Labergów L100 (nieosiągalne w sprzedaży) i jest ok. Niedawno SRS-300 wróciły do sprzedaży, już w wersji box, w cenie 30 zł, mimo to wciąż warto (tylko pewnie nadal trzeba uważać, żeby kabla nie urwać :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 21:44, EjVi napisał:

Witam
Zamierzam kupić mp3 na allegro w cenie do 150zł tylko nie wiem jaką markę wybrać, odtwarzacz
musi mieć wytrzymałą baterię (ponad 12 godzin), mieć możliwość stworzenia listy i dobrą
jakość dźwięku (to chyba bardziej od słuchawek zależy).
Jakie modele polecacie?
Odpowiadałby mi mały iPod shuffle, ale nie wiem czy można w nim stworzyć listę odtwarzania.


Dla mnie tylko i wyłącznie Creative.

Mam takiego Zen-a i po 4 latach baterie ładuje 4 godziny słucham około 20 godzin, mozę 16 to an pewno.
Żadnych problemów z mp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, ktoś może mi porównać Creative Zena i Sansę Fuze? Widzę, że ceny podobne, a nawet Zen trochę tańszy w niektórych modelach [M100].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 16:56, JayL napisał:

Czym różni się Fuze od Fuze+?

Fuze+ ma większy i lepszy ekranik, sensor dotykowy do sterowania zamiast kółeczka w Fuze. W zasadzie to wszystkie większe różnice.

Dnia 01.09.2011 o 16:56, JayL napisał:

EDIT: Słuchawki do nich dołączane są dobre, czy trzeba przy kupnie inwestować od razu
w nowe?

Słuchałem na dołączonych dopóki nie urwałem kabelka, później kupiłem dokanałowe, wg. mnie wygodniejsze, ale to kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 11:16, ISAMU napisał:

Fuze+ ma większy i lepszy ekranik, sensor dotykowy do sterowania zamiast kółeczka w Fuze.
W zasadzie to wszystkie większe różnice.

Lepszy w sensie jakości wyświetlania? Bo znalazłem test i Fuze+ jest trochę krytykowany, szczególnie za interfejs - http://pclab.pl/art44335-92.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 19:13, JayL napisał:

Lepszy w sensie jakości wyświetlania? Bo znalazłem test i Fuze+ jest trochę krytykowany,
szczególnie za interfejs - http://pclab.pl/art44335-92.html

Tak, lepsza jakość wyświetlanego obrazu. Co do interfejsu, przeczytałem niedawno, że z najnowszym firmware już nie jest źle, kwestia czasu, gdy w kolejnych zostanie dopieszczony. Ewentualnie poczekać na rockboxa, który też już jest pisany pod Fuze+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję pobawić się trochę Fuze+ i rzeczywiście interfejs solidnie skopany. Może i rzeczywiście już to naprawili, ale tak czy inaczej chciałbym spytać - co polecacie oprócz tego? Najlepiej w cenie do 250zł, chyba że dołączone słuchawki są dobre, to może być i 300zł. Zależy mi głównie na jakości dźwięku i przejrzystości, poza tym nie zaszkodziłoby, gdyby był w miarę mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Starego" Fuze''a, obsługuje się go po prostu bosko :). Za dźwięk też zbiera pochwały, ja tam audiofilem nie jestem, ale gra ładnie i nawet potrafię usłyszeć różnicę między MP3 a FLAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować