Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III Beta - już gramy! Pytajcie o wszystko!

230 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2011 o 10:25, palpatine napisał:

Ja bym powiedział, że tak było w Diablo 2. Rozdawanie statystyk w sposób niezgodny z
postacią psuło build, wyobraź sobie postać na bardzo wysokim poziomie z kiepsko rozdanymi
punktami.
90 % graczy i tak grało najlepszym, dostępnym buildem, rozdawało punkty na podstawie
poradnika. Bez sensu, co to wnosiło do gry oprócz samego klikania w punkty ? Jakie znacznie
miało rozdanie 5 w siłę, zamiast 5 w zręczność. Na najwyższych poziomach trudności wszystkie
takie drobiazgi po prostu się zacierały. Klucz i tak tkwił w przedmiotach, nie w samych
statach.


Ale nie dając nam wyboru regulacji postaci i tak mamy ten sam bulid co wszyscy daną postacią. To się nie zmieniło. Tylko tyle, że w konfrontacji z Diablo nikt nie będzie mówił ze jest bez szans. Mamy tylko mały procent udziałów w kreacji skilli. Ta gra zrobiła się za prosto moim zdaniem. Hm szczerze to ja liczyłem na odświeżonego Diablo2. Po co zmieniać coś co jest dobre ? :) A jak byś nazwał dodatki do Stara 2 ? To też jest dojenie marki :) Bo to wszystko powinno być w podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 14:47, Myszasty napisał:

Dajcie mi przez chwilę popykać, to postaram się odpowiedzieć na te najprostsze pytania
przynajmniej. ;)



No, mam takie jedno pytanie. Mianowicie: jak zachowuje się gra w przypadku utraty połączenia z siecią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 14:50, vegost napisał:

Ale nie dając nam wyboru regulacji postaci i tak mamy ten sam bulid co wszyscy daną postacią.
To się nie zmieniło. Tylko tyle, że w konfrontacji z Diablo nikt nie będzie mówił ze
jest bez szans. Mamy tylko mały procent udziałów w kreacji skilli. Ta gra zrobiła się
za prosto moim zdaniem. Hm szczerze to ja liczyłem na odświeżonego Diablo2. Po co zmieniać
coś co jest dobre ? :) A jak byś nazwał dodatki do Stara 2 ? To też jest dojenie marki
:) Bo to wszystko powinno być w podstawce.


Jeżeli chodzi o talenty i atrybuty, to zostały one zniesione bo właśnie dawały tylko sztuczne poczucie wolności kreacji postaci. Tak naprawde tak jak pisał palpatine 90% ludzi chodziło z buildami z poradników które były najbardziej optymalne. Więc równie dobrze można zneść ten element skoro i tak nie wprowadza żadnej różnorodności w tworzeniu postaci. A przy okazji nie pozwala graczą początkujący kompletnie spaprać sobie postaci.

Jeżeli chodzi o skille i mówieniu o tym że nie mamy wpływu na ich kreacje to jesteś w dużym błędzie. Ta gra będzie się opierać właśnie na tym elemencie.
A. musisz wybrac 6 skilli i 3 passive skille zgodnie z twoim upodobaniem, a możesz od razu uwierzyć że tylko 6 slotów na skille to za mało dla potrzeb graczy, więc będa zmuszani do podejmowania trudnych decyzji.
B. Masz 7 run do każdego skilla, które diametralnie zmieniają ich efekty. Twój czar/skill poprzez zabawy z runami, może być: uzupełniaczem many, czarem obszarowym, spowalniaczem (cc) itp. to wprowadza już bardzo dużą różnorodność i to jest zmiana dla mnie ewidętnie na +.

C. będe tęsknić za przydzielaniem punkcików nawet jeżeli to nie miało żadnego sensu :P


A jeżeli chodzi o liniwość (tzn jedna scieżka). To dobra niech już będzie ta jedna scieżka, byle tylko była napakowana ciekawymi eventami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2011 o 14:50, vegost napisał:

Ale nie dając nam wyboru regulacji postaci i tak mamy ten sam bulid co wszyscy daną postacią.
To się nie zmieniło. Tylko tyle, że w konfrontacji z Diablo nikt nie będzie mówił ze
jest bez szans. Mamy tylko mały procent udziałów w kreacji skilli. Ta gra zrobiła się
za prosto moim zdaniem. Hm szczerze to ja liczyłem na odświeżonego Diablo2. Po co zmieniać
coś co jest dobre ? :) A jak byś nazwał dodatki do Stara 2 ? To też jest dojenie marki
:) Bo to wszystko powinno być w podstawce.


Tzn, według mnie liczba dostępnych buildów powinna być nie tyle, co większa, ale bardziej różnorodna, niż w D2, właśnie dzięki zróżnicowaniu skilli: aktywnych, pasywnych oraz kamieni runicznych, które wprowadzają dodatkowe wariacje. Na pewno będzie ciekawiej :P.

Drzewka synergii w D2 były jednocześnie świetnym pomysłem, ale też strzałem w stopę, ponieważ nie korzystanie z drzewek synergii nie dawało szans na postać, która sobie poradzi. To były oczywiste wybory i ich konsekwencje.

Wydaje się (wydaje się ;)), że tutaj będzie większa różnorodność, że umiejętności aktywne, pasywne razem z kamieniami oraz przedmiotami stworzą masę różnych, ciekawych połączeń. Jak będzie na prawdę, to sprawdzę osobiście, oby jeszcze w tym roku :).

Jeśli chodzi o SC2, to unikam tego tematu jak ognia dlatego, ze każdy ma już swoje, wyrobione zdanie ;). Szkoda podkładać ogień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 15:54, com4r napisał:

Twój czar/skill poprzez zabawy z runami, może być: uzupełniaczem many, czarem obszarowym,
spowalniaczem (cc) itp. to wprowadza już bardzo dużą różnorodność i to jest zmiana dla mnie ewidętnie
na +.

Dnia 22.09.2011 o 15:54, com4r napisał:

C. będe tęsknić za przydzielaniem punkcików nawet jeżeli to nie miało żadnego sensu :P


Nie łapie tego ani troche.

Jezeli wywalamy jedno, bo wszyscy latają z tym samym bo naczytali sie poradnikow,
a w drugim mówimy, ze mamy rożnorodność... bo skille będzie mozna modować runami.
To ja sie pytam WTF. Skoro dajmy na to mamy wowa w ktorym pojawiły się talenty i glyphy.
I tak gracze ustalili buildy, co oplaca sie bardziej, a co mniej :<

Teraz przekładajac Wowa na diablo -> Skille takie same, ale róznia sie runami (Talenty/Glyphy).

Będzie inaczej w przypadku D3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie dla każdej postaci kilka zestawów run i umiejętności, które będą najbardziej optymalne, bo jak dobierzemy wszystkiego po trochu, to ostatecznie staniemy się równie nieefektywni co w D2 przy złym rozkładzie punktów. Jedyny bonus to to, że nie będzie problemów ze zmianą buildu, tak jak to było w D2. Tak dla przykładu możemy zrobić coś w rodzaju wizard/tank, który będzie używał trochę walki wręcz i aoe. Tyle, że mamy bardzo małe pole manewru i z tego co widziałem przy bawieniu się kalkulatorem i tak większość graczy, którzy zdecydują się na ten build będzie mieć niemal identyczne umiejętności, można wziąć jeden inny passive czy active, ewentualnie runę przy tym czy innym skillu, ale generalnie będzie się grało prawie tym samym i tak samo, już goście od theorycraftingu o to zadbają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 15:57, palpatine napisał:

Tzn, według mnie liczba dostępnych buildów powinna być nie tyle, co większa, ale bardziej
różnorodna, niż w D2, właśnie dzięki zróżnicowaniu skilli: aktywnych, pasywnych oraz
kamieni runicznych, które wprowadzają dodatkowe wariacje. Na pewno będzie ciekawiej :P.


Może będzie bardziej widowiskowo a czy będzie ciekawie i lepiej to zobaczymy w dniu premiery i jeśli znajdziemy jakieś ciekawe runy, które rozwiną nasze skille :) Jak będzie można używac ich kombinacji to czemu nie ? O ile znów nie wniesie to jakiś ograniczeń. Bo zapewne częste ich używanie równało by się z masowym spamowanie wybranych kompilacji. W rezultacie daje nam god mode ;D

Dnia 22.09.2011 o 15:57, palpatine napisał:

Wydaje się (wydaje się ;)), że tutaj będzie większa różnorodność, że umiejętności aktywne,
pasywne razem z kamieniami oraz przedmiotami stworzą masę różnych, ciekawych połączeń.
Jak będzie na prawdę, to sprawdzę osobiście, oby jeszcze w tym roku :).


Dobrze by było jak by wyszło w tym roku. Znając Blizzarda można oczekiwać, ale cudu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 16:32, Afgncap napisał:

I tak będzie dla każdej postaci kilka zestawów run i umiejętności, które będą najbardziej
optymalne, bo jak dobierzemy wszystkiego po trochu, to ostatecznie staniemy się równie
nieefektywni co w D2 przy złym rozkładzie punktów.


zn chodzi mi o to, że jeśli robiłeś drzewko błyskawic, to wielkiego pola do popisu nie było, jeśli robiłeś różne drzewka, postać była do niczego.

Tutaj nawet z jednego czaru, czy skilla możesz zrobić 5 różnych, które są na prawdę inne. Do tego masz masę czarów z 3 różnych grup, każdy może być zmodyfikowany na 5 różnych sposobów, co oznacza, że może być na prawdę sporo ciekawych i bardzo skutecznych buildów, dorzucając pasywne. Jeszcze to tego wielką różnicę robi, czy będzie to postać PvE, party czy PvP.

Monka można zrobić do walki wręcz albo healera/buffera. Już teraz gra daje nieporównywalnie więcej, niż obie poprzednie części razem, a wiele jeszcze nie wiemy :).

Traktujcie mojego posta jako: "jaram się !" :). I dawać " lubie to " ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:04, palpatine napisał:

zn chodzi mi o to, że jeśli robiłeś drzewko błyskawic, to wielkiego pola do popisu nie
było, jeśli robiłeś różne drzewka, postać była do niczego.

Tutaj nawet z jednego czaru, czy skilla możesz zrobić 5 różnych, które są na prawdę
inne. Do tego masz masę czarów z 3 różnych grup, każdy może być zmodyfikowany na 5 różnych
sposobów, co oznacza, że może być na prawdę sporo ciekawych i bardzo skutecznych buildów,
dorzucając pasywne. Jeszcze to tego wielką różnicę robi, czy będzie to postać PvE, party
czy PvP.


Tak, tyle że może skończyć się jak w WOW''ie: chcesz być dobrym healerem musisz mieć to i to, jeśli tankiem to lepsze są te skille.
Będzie dokładnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:37, maniekk napisał:

Tak, tyle że może skończyć się jak w WOW''ie: chcesz być dobrym healerem musisz mieć
to i to, jeśli tankiem to lepsze są te skille.
Będzie dokładnie tak samo.


Być może, ale to nie zmienia faktu, że nowy sposób korzystania z umiejętności jest na prawdę interesujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś taki plan podrzucał, ale fajnie jakby redakcja za jakiś czas zrobiła duży artykuł typu "Diablo III FAQ" i umieścić tam jakoś skatalogowane pytania + odpowiedzi redakcji ;-) No i więcej video ! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to ja już filmików nie chcę oglądać (jak dacie, to będę zmuszony oglądnąć....).
Kolejnych map, potworków, umiejętności, kolejnych smaczków nie chcę już widzieć, a ile można oglądać ten sam, początkowy gameplay ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić 5 różnych to fakt, tylko i tak można używać jednego wariantu naraz, mogę się mylić. Z tego co widziałem po drzewkach (a sprawdziłem po kilka teoretycznych buildów na klase), jest różnorodność jeśli chodzi o ich ilość przypadającą na klasę, ale mieszanie skilli bądź run które słabo ze sobą współgrają zaowocuje postacią nieefektywną, którą będzie się grało trudno. Wyjdzie dla każdej z klas 3-4 optymalne buildy, a reszta będzie "do grania" ale tak naprawdę będą do niczego, tak jak w D2. Mimo wszystko nie potępiam tego rozwiązania jakie Blizz zaoferował tylko wolę zachować pewną dozę sceptycyzmu niż potem się rozczarować. Ba! Nawet mi się podoba to co przedstawili, bo jednak gra w tym momencie nie karze początkujących za błędy w ułożeniu skilli i run. Zawsze możemy je zmienić i nie ma z tym najmniejszego problemu ani żadnych kar w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znów dorzucę swoje 3 grosze o kolorystyce :D
Jak się czasem mówi że D3 jest zbyt kolorowe, to niektórzy pokazują taki oto screen:
http://reznikdavid.pp.ua/wp-content/uploads/shot21.jpg
aby to pokazać że D2 było kolorowe jeszcze bardziej.

BZDURA!!!

Powyższy screen ukazuje bardzo specyficzną lokację, w przypadku gdzie działa dodatkowo wiele różnych czarów i trucizn, co potęguje różnorodność kolorów. Na co wpływ ma także głębia kolorów, która w D2 o ile się nie mylę nie jest 32bpp (R8G8B8A8), ale to już mniejsza z tym.
Mówiąc o kolorystyce w D3, większość z osób które się tego czepia, ja również, ma na myśli standardowe, normalne lokacje, które w D2 wyglądają tak:

http://lh3.ggpht.com/-H6Yt2ee9sHU/TKoVpzO9qFI/AAAAAAAAGhM/ubdwT6RmHhI/Screenshot007.jpg
http://www.otofotki.pl/img7/obrazki/uw2361_d2.jpg
http://procrast-nation.com/wp-content/uploads/2009/06/screenshot012.jpg

A w D3 wyglądają tak:

http://gfx.gexe.pl/articles/47/20090711122021.jpg
http://www.benchmark.pl/uploads/image/Diablo%203_1.jpg
http://static.strefarpg.pl/upl/gallery/3/4.jpg

Przecież tu gołym okiem widać różnicę w nasyceniu barw!!! Kolorystyka typowych lokacji znacznie się różni między D2 a D3. W Diablo 3 kolory są bardziej żywe, gdzie w D2 stonowane i wyszarzałe, że pozwolę sobie to tak określić. Dlatego uważam że D3 nie ma takiego mrocznego klimatu jak D2, o elementach rodem z WoWa nie wspominając.

Jakby za Diablo 3 wzięli się ludzie którzy pracowali przy dwójce, to by to mogło lepiej wyglądać, ale jak biorą się za to ludzie którzy pracowali nad WoWem, to efekty są jakie są.

I proszę dalej nie wmawiać na siłę, że D2 było bardziej kolorowe, wykorzystując do tego screeny z bardzo specyficznych lokacji, których tak normalnie w D2 jest kilka %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z nielicznych, którzy grali w betę twierdzi, że grafika jest w porządku, gra ma klimat i zdecydowanie jest godna miana Diablo. Tak więc screenami możemy się przerzucać do usranej śmierci, ale i tak premiera D3 zweryfikuje wszystko.

A to nie jest tak, że każdą grę Blizzarda tworzy inna ekipa, z większymi lub mniejszymi przesunięciami kadrowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 22:48, mrxenomorph napisał:

A ja znów dorzucę swoje 3 grosze o kolorystyce :D


Niestety, pewnych osób nie przekonasz. Ja jakiś czas temu również poruszyłem ten temat i na dobrą sprawę jedyną reakcją, jaka nastąpiła, była sugestia, bym sobie zjechał kolory w monitorze. To trochę tak, jakbym w salonie samochodowym powiedział, że dany kolor lakieru mi nie pasuje, na co sprzedawca by odparł "ależ założy pan ciemne okulary i będzie dobrze".

Dla mnie również D3 daje po oczach radosnymi kolorkami rodem z WoW. I o ile tam te kolory pasują idealnie, tworząc właściwy tej grze (i serii WarCraft) klimat, o tyle w D3 wyglądają jak granatowe skarpetki z brązowym garniturem.

Szczytem wszystkiego było chyba stwierdzenie, że to dobrze, iż na jednym ze screenów widzimy tęczę (tęczę! W Diablo!), bo oznacza to wierne odwzorowanie praw fizyki. I niby wszystko ok, tyle tylko, że w tej grze nie ma zjawisk, które miałyby te prawa fizyki odwzorowywać. Gdybyśmy mieli zmienną pogodę i cykl dnia/nocy, to wtedy może i bym stwierdził, że twórcy rzeczywiście się postarali, skoro promienie słoneczne padające na wilgoć w powietrzu tworzą tęczę. Ale tu mamy prerenderowane tła i ta tęcza zwyczajnie jest nie na miejscu!

Zauważyłem również, że dla niektórych osób skrytykowanie pewnego elementu gry (w tym konkretnym przypadku - grafiki) jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że gra jest tragiczna, do bani a twórcy to debile. Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia. Dla mnie D3 będzie pozycją obowiązkową, czekam na nie od lat, nie mogę się już doczekać chwili, gdy stworzę sobie Demon Huntera, ale w niczym nie zmienia to faktu, że grafika najzwyczajniej w świecie nie pasuje mi do tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 05:08, Ring5 napisał:

Niestety, pewnych osób nie przekonasz. Ja jakiś czas temu również poruszyłem ten temat
i na dobrą sprawę jedyną reakcją, jaka nastąpiła, była sugestia, bym sobie zjechał kolory
w monitorze.

A spodziewałeś się rozpoczęcia jakiegoś wielkiego polskiego bojkotu czy "nawrócenia" wszystkich do jedynej do jedynej właściwej kolorystyki?
Kolorki jak beznadziejne by nie były mogą się podobać albo nie, nie wiem co jest tu do przekonywania.

Za to wywalenie drzewek talentów to żart na miarę AH z real-money. Zresztą, patrząc na to jak zachowuje się Blizzard ostatnimi czasy(jeśli chodzi o WoWa i Diablo III) wątpię żeby w ogóle myśleli nad tym co pchają do swoich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować