Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III Beta - już gramy! Pytajcie o wszystko!

230 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2011 o 18:19, vegost napisał:

Jak wszyscy powyżej pisali tak jak i ja uważamy, że grafika jest zbyt bajeczna. I Mogę
ci z czystym sumieniem powiedzieć, że klimatu z Diablo 1 nie ma. Nie ma w Diablo 3 klimatu
grozy i strachu. Nie ma tego ciężkiego stylu. Gra jest zbyt podobna do Wowa. Pachnie
tym kolorowym komiksowym klimatem. Szkoda to mówić, ale Blizzard dał ciała. Co do muzyki,
to jest dobrze. Oczywiście w becie nie usłyszysz wszystkiego, ale w menu jest taka muza
jak z diablo 1 w mieście. Taka ulepszona :) Ogólnie fajna. Można jeszcze narzekać na
niedopracowanie przy wyglądzie postaci. Nie wszystkie itemy ubrane na bohatera zmieniają
jego wygląd fizyczny. Sądziłem, że Blizzard nie będzie aż tak bardzo statyczny i to zmieni.
Jednak zostali przy tym :(


Zagraj w WoWa a później się wypowiadaj bo diablo 3 stylem graficznym w ogóle nie przypomina WoWa.

A jeśli chodzi o Klimat D1 to Diablo 2 też go nie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:28, ZubenPL napisał:

Zagraj w WoWa a później się wypowiadaj bo diablo 3 stylem graficznym w ogóle nie przypomina
WoWa.


Grałem i dlatego się wypowiadam. Może tego nie widzisz, ale ja owszem. To nie to samo co w Diablo 2 i 1. Przykro mi. Żeby Diablo był kolorowy jak choinka ? Please.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coz ogladajac filmiki z bety to klimat moze nie jest ten sam... ale moze za duzo bysmy chcieli... bo jednak diablo1 swego czasu byl przelomem w grafice, grywalnosci itd. teraz powstaly setki gier z grafa piekna prawie jak w realu...masa gier na bazie grozy wiec jestesmy wyczuleni i wydaje nam sie dretwe...

jednak z filmikow wyglada dosdc niezle odnosnie tego ponurego swiata... cos z diablo zostalo ale coz nowy silnik moze nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty... ale bo ja wiem czy cukierkowa grafika.... hmmm trzeba sie samemu przekonac bo jednak ogladanie setek filmow jak ktos inny gra a nie my jest bardzoooo meczace i denerwuje czlowieka (dlaczego on a nie ja)...

ale nalezy pamietac ze to dopiero pierwsza beta... i do tego zamknieta T___T jak narazie nie widze szczescia zeby sie do bety jakos dostac ;/ mimo ze jestem zapisany... klienta bety mam zainstalowanego i zpatchowanego do najnowszej wersji...wiec teraz tylko klucza brakuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy, tak na szybko:

Jak się gra??? Jakie pierwsze wrażenia, da się przy tym wysiedzieć więcej niż kilka godzin?

Pierwsze wrażenia? Kolorowo, ładnie, ale i miejscami całkiem klimatycznie. Do surowości jedynki tu na pewno daleko, ale bałem się, że będzie bardziej cukierkowo. Podziemia na razie dają radę. Gra się przyjemnie, rzekłbym, że aż zbyt przyjemnie. Nie wiem jeszcze, czy to zasługa wygodnego sterowania, różnych ułatwień, czy normalnego poziomu trudności. Brakuje mi natomiast bardzo swobodnego rozwoju postaci, czyli rozdzielania punktów na statsy i kupowania skilli. Wsio z automatu idzie póki co...
Czy się da wysiedzieć? Jak ktoś lubi hns, to na pewno. Później spróbuję koopa z kumplem, zobaczymy, jak to się je.

Jak wyglada rozwój postaci? czy wybieramy umiejetnosci z drzewka rozwoju? co ze statystykami? jak wyglada automatyczny przydzial punktów? jak to sie sprawdza?

Odpowiem, jak obczaję kilka klas i wyższe levele. Ogólnie, jak wyżej pisałem, wolałbym jednak robić to sam.

Mysza - ja mam pytanie dość ogólne. Czy w tym czymś czuć ducha starego Diablo? Chodzi mi o klimat, mrok, etc. A pytanie drugie takie samo jak poprzednie, tylko w kontekście gameplay''a -czuć, że to dalej Diablo, czy raczej coś kompletnie innego?

Pierwsze - tak sobie, jak na razie. Nie mogę opędzić się póki co od wrażenia, że bliżej D3 do Torchlight, niż jedynki, czy nawet dwójki. Ale inna sprawa, to zupełnie nowa grafa, już nie tak surowa, ale też i nie tak przerysowana, jak w Torchlight. Chyba najbardziej przypomina to starego Revenanta wymieszanego z tym ostatnim. Paleta barw z Torchlight i "realizm" oraz szczegółowość grafy z Revenanta.
Gameplay jak na razie ok. Mimo wszystko czuje się ten diablowaty feel, szybkie walki, masa wrogów i wsio jakieś takie... poukładane. :)

Ile macie fps''ów i na jakim sprzęcie.

50-60 przy maks ustawieniach dla bety (nie ma aktywnej opcji FSAA) na Q8400 i GTX560Ti. Bywa, że chrupnie jednak.

czy jest pet/ zwierzak lub coś podobnego?

Jest scroll przywołujący małe zwierzątko, które zbiera za nas złoto. Na razie innych nie widziałem.

Czy D3 spodoba się komuś kto grał parę godzin dziennie w drugą część (ofc na BN) i czy wszelakie zmiany względem dwójki wyszły na plus czy niezbyt.

Za mało grałem, żeby to stwierdzić. Na takiej becie z ograniczoną rozgrywką można obczaić ogólnie system skilli, walki etc., ale nie wyrokować. Jest inaczej na pewno.

Czy D3 uległo dużej casualizacji?

Co przez to rozumiesz? Jeśli wygodę i ułatwienia, to owszem. Jak się przekłada to wsio na skilla podczas gry - za wcześnie, dopiero jakieś 2h gry za mną.

Fabuła i wystrój nadal mają ten satanistyczny smaczek czy Blizzard poszedł bardziej w stronę ckliwej papki w stylu SC2 i tego co serwuje teraz w WoWie?

Jak na razie doświadczyłem głównie rozmów rodzinnych o mamie wiedźmie, kościejach, przepowiedniach etc. Wystrój - miasteczka "wow-style", podziemia dają radę, choć są na pewno mnie... hmm... ostre i surowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:30, vegost napisał:

Grałem i dlatego się wypowiadam. Może tego nie widzisz, ale ja owszem. To nie to samo
co w Diablo 2 i 1. Przykro mi. Żeby Diablo był kolorowy jak choinka ? Please.


Po pierwsze diablo 2 nie ma mrocznego klimatu jedynki. Po drugie jeśli diablo 3 stylem przypomina ci wowa to chyba jesteś ślepy a to ze w D3 jest sporo kolorów nie jest upodobnieniem do wowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:07, Hartus napisał:

Mnie przede wszystkim interesuje jedno. Czy w "trójce" dalej jest obecny ten mroczny
i ponury klimat znany z poprzednich części? Czy może ta kontrowersyjna grafika rzeczywiście
zrobiła z Diablo WoWa? No i jeszcze pytanie odnośnie muzyki, daję radę? :)


Obejrzałem jeden 23-minutowy filmik na YT w HD i po uważnej analizie stwierdzam, że gra ma "mroczny klimat".
Dlaczego? Chociażby muzyka. Dobrze nam znana z D2 muzyka po drobnym liftingu. Druga rzecz, Grafika. Tak sobie czytam co poniektóre posty i myślę, że według Was (to do tych, którym grafika się nie podoba) D3 powinno wyglądać jak D2 czyli grafika 2d, rozdzielczość max 1024x768 gdzie widać pixele na 19-calowym monitorze czy czary rzucane szybciej niż bohater macha ręką? D2 bardzo mi się podoba ale trzeba iść z duchem czasu!! Jeżeli komuś przeszkadzają kolory to niech ustawi sobie tryb czarno-biały w monitorku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Myszastym w każdej kwestii :) Według mnie Diablo 3 idzie tutaj na łatwiznę i nie daję nam żadnej wolnej ręki w kreowaniu postaci. Brak statystyk daje nam jednakowe buildy postaci do końca gry. Nie wiem czy to prawda czy nie, ale podobno będziemy zmieniać tylko skille ? :(

@ZubenPL nikt nie powiedział, że Diablo 2 ma klimat z jedynki. Natomiast powiedziane jest, że Diablo 3 pod względem klimatu nawet Diablo 2 ustępuje. No tak.. w twoim rozumowaniu będziemy palić się jak pochodnia z setką neonów na plecach a za rogu wyjdzie pan terroru ubrany w stój świętego mikołaja w oślepiającym blasku czerwieni. Nie gadaj chociaż głupot. Diablo nigdy nie był kolorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:46, vegost napisał:

@ZubenPL nikt nie powiedział, że Diablo 2 ma klimat z jedynki. Natomiast powiedziane
jest, że Diablo 3 pod względem klimatu nawet Diablo 2 ustępuje. No tak.. w twoim rozumowaniu
będziemy palić się jak pochodnia z setką neonów na plecach a za rogu wyjdzie pan terroru
ubrany w stój świętego mikołaja w oślepiającym blasku czerwieni. Nie gadaj chociaż głupot.
Diablo nigdy nie był kolorowy.


Gdzieś ja twierdziłem że Diablo 3 jest mroczne? Ja tylko twierdze że stylem nie przypomina WOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie samego klimatu. Grafika jakoś tak na screenach średnio do mnie przemawiała.
Może jest jednak lepiej podczas gry ? Czy jest dość mroczna jak przystało na Diablo III ? Czy klimat z 2 jest zachowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:49, piorko90 napisał:

Ja mam pytanie odnośnie samego klimatu. Grafika jakoś tak na screenach średnio do mnie
przemawiała.
Może jest jednak lepiej podczas gry ? Czy jest dość mroczna jak przystało na Diablo
III ? Czy klimat z 2 jest zachowany ?


Jest tak samo. Grafika nie jest tak mroczna jak w jedynce choć dwójka już była mało mroczna to diablo 3 jest jeszcze mniej mroczne( w sensie tylko grafiki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:48, ZubenPL napisał:

Gdzieś ja twierdziłem że Diablo 3 jest mroczne? Ja tylko twierdze że stylem nie przypomina
WOWA


Diablo 3 nie jest mroczne. Dla mnie stylem kolorów przypomina wowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech diablo3 to must have ale tylko ze wzgledu na lore. Rozgrywka mnie juz napewno nie wciagnie jak w 2ce.

Grafika jednak tu dali ciala ale ze na to w grach az tak nie patrze to ciesze sie ze muza jest calkiem calkiem.

Nie podoba mi sie, ze tak oklepali taki ficzer jak "Leoric" again osobiscie wolalbym byc w szoku jak zaczynam grac pierwszy raz.

Gra ma mase usprawnien odnosnie funkcji ekwipunku etc. in plus ale dla mnie za malo HC.

Co do braku zmiany wizerunku po zalozeniu dowolnego przedmiotu to wtopa naprawde bo juz tq mial to na wysokim poziomie.

Ech trzeba przejsc ta gre i uzupelnic wiedze a moze jakas ksiazeczke A. Knaak jeszcze pusci?

Tak czy inaczej najlepsze 2 serie regresem strasznym zalatuja SC2 D3 to juz nie dla pokolenia zapalencow z pierwowzorow :(

Nie jest zle ogolem ale gra raczej furory nie zrobi na miare 2ki.

Za duzo jest gier wbitych na socjal typu moba i mmo zeby prosty h&s byl znow grywalny tyle lat co d2 - gram do dzis :P


UP grafika jak z wowa? Nie wedlog mnie mniej szczegolowa :) i w ogole inny styl w tych 2 grach jest tak czy inaczej D3 nie powala tak samo jak sc2 - za bardzo sie growe realia rozrosly niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:54, vegost napisał:

Diablo 3 nie jest mroczne. Dla mnie stylem kolorów przypomina wowa.


Ale ich wykorzystanie nie przypomina wowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:54, vegost napisał:

Diablo 3 nie jest mroczne. Dla mnie stylem kolorów przypomina wowa.

Tzn. co konkretnie? Blade brązy i zielenie, blady niebieski jako glow i kałuże, plamy krwi i gnijące drzewa, szarości w lochach itp. Jeżeli to jest "schemat kolorów WoWa", to... po prostu nie wiem co powiedzieć. Nie wspominając o tym, że słońce w tym co widać w becie nie występuje. Drugi, trzeci i piąty akt D2 były bardziej kolorowe niż to, co pokazali w D3.

Jedyna rzecz kolorowa i wybijająca się z otoczenia to podświetlenia wejść wszelkiej maści - ale to celowy zabieg, mają przyciągać uwagę - i skille, ale tutaj trudno, żeby było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli diablo 2 bylo mroczne, to was chyba poraziło gdzies tam po drodze przez te 11 lat.
Gdyby sprzęciki w tamtym czasie stały na dzisiejszym poziomie to D2 wygladalo by pewno jak D3. Taki jest styl Blizza w każdej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się też bardziej wydaje, że nie chodzi o kolory, raczej o sam projekt. Modele i animacje są "podobne" we wszystkich grach blizzarda. Oni nigdy nie stawiali na fotorealizm i od kiedy tylko wprowadzili do swoich gier 3d, ich gry są zawsze lekko bajkowe. Diablo I było pod tym względem wyjątkowe i już raczej nie wróci. Jeśli ktoś chce czegoś na podobieństwo jedynki to polecam pooglądać gameplaye z Path of Exile, bo się fajnie zapowiada.

Mnie osobiście w D3 najbardziej zastanawiało właśnie jak jest z rozwojem postaci, bo osobiście trochę to było dla mnie niejasne jak rozwiążą problem zbyt podobnych postaci tej samej klasy. Dokształciłem się trochę i wygląda obiecująco, zobaczymy jak wyjdzie w praniu ten system run i odpowiedniego dobrania aktywnych i pasywnych umiejętności. Co do tego, że w D2 wszyscy grali tak samo to się nie zgodzie (chyba, że mówimy o paladynie). Dla przykładu dla samego necro było przynajmniej z 5 różnych buildów różniących się między sobą, nie licząc tych skopanych, które nie nadawały się do niczego:P

@Fang

Na maks poziomie masz dostępne do wyboru wszystkie możliwe umiejętności dla danej klasy, przy czym masz jedynie 6 aktywnych slotów, więc możesz używać jedynie 6 umiętności w walce. Umiejętności aktywne mają możliwość dodania do siebie po jednej runie która dość mocno zmienia działanie czaru, czasem kompletnie. Dodatkowo masz skille pasywne które dodają bonusy niezależne. Wybierasz je z puli masz na nie 3 sloty. Na stronce głównej Diablo 3 są kalkulatory dla postaci dużo łatwiej się zorientować o co chodzi niż z moich wypocin:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 19:15, Fang napisał:

Jak dokładnie wygląda rozwój postaci?

Z tego co widziałem, to bodaj co level, do 30, dostajesz nowy skill i co jakiś czas nowy slot na aktywne skille - do 5 albo 6 aktywnych i 3 pasywnych. W danym momencie możesz na pasku/pod myszką mieć tylko wybrane, aktywne skille. Skille stają się silniejsze wraz z poziomem. Później można wszystkie modyfikować na 5 czy 6 sposobów, przez dodawanie do nich run.
Żadnych punktów w nic się nie rozdaje.

Tak na marginesie, to w sumie podoba mi się taki system. Pozwala zarazem na tworzenie buildów, jak i na ich szybkie i elastyczne zmienianie, bez NPCów i respeców. Do tego nie trzeba tracić czasu i martwić się rozdawaniem punktów w statystyki - do dziś pamiętam, jak musiałem robić czarke w D2 od nowa, bo na bodaj 86 dałem 2 za dużo w STR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam komentarze i oglądam gameplaye to wychodzę z założenia, że Diablo 3 nigdy nie miało być mroczne. Oczywiście zwiastuny pokazywały, że będzie strach i groza. Jak w głównym zwiastunie gry. Jak przychodzi co do czego to wcale tak nie jest. Jest gorzej, żle i bez życia. Jak zwykle, Blizzard jest mistrzem manipulacji, ale poprzez zwiastuny a nie grami. Jak było ze StarCraftem 2 tak i teraz z Diablo3. Wyszło gorzej niż miało być podejrzewam. Oczywiście gra po 11 latach musi być awesome tak ? Nope. Nazwa Diablo już nie budzi euforii ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować