Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Diablo III lepiej gra się na padzie?!

56 postów w tym temacie

Warto zauważyć, że koleś mówił konkretnie o sterowaniu ruchami postaci, a nie całokształcie. Przynajmniej ja tak to rozumiem. W D3 na same umiejętności potrzebujemy 6 przycisków, trochę byłby z tym problem na padzie ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, inb4 "Diablo 3 to konsolowy gniot", "Blizzard się zaprzedał", "to obraza dla PC Gamingu", itd, itp, itwn.

Już nawet mam kilku kandydatów z forum, którzy na pewno zrobią o tym wykład na kilka stron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, moze samo sterowanie postacią za pomocą analogowego grzyba jest ok, ale jak dodać do tego uzywanie skilli/spelli, mape, otwieranie drzewka, plecaka, Qloga itd... Niby mozna to zrobic na kolowym interfejsie ale jakos mnie to nie przekonuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sterownie Diablo (praktycznie od zawsze) dość łatwo można by rozpisać na padzie (pad ma 2 gałki i 16 przycisków, można też używać kombinacji, to nie jest aż tak nikły potencjał). Potrzebne by były pewne zmiany w międzymordziu oczywiście, ale mechanika jest na tyle prosta, że nie było by to problemem. Głównie stąd pojawiało się gdybanie nt. ewentualnej, konsolowej wersji gry - jest to jedyna obecnie gra Blizzarda, w którą granie na konsoli ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 10:36, Henrar napisał:

Oho, inb4 "Diablo 3 to konsolowy gniot", "Blizzard się zaprzedał", "to obraza dla PC
Gamingu", itd, itp, itwn.


Nie zapominaj o oczywistym fakcie bycia portem z konsoli na PC :)

Dnia 23.09.2011 o 10:36, Henrar napisał:

Już nawet mam kilku kandydatów z forum, którzy na pewno zrobią o tym wykład na kilka
stron...


Na czele z tym którego nick zaczyna się na "T" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 10:36, Henrar napisał:


> Już nawet mam kilku kandydatów z forum, którzy na pewno zrobią o tym wykład na kilka

Dnia 23.09.2011 o 10:36, Henrar napisał:

stron...


Pracownik Blizzarda powiedział, że lepiej gra mu się padem (czyli kontrolerem stricte konsolowym) niż myszką i klawiaturą (czyli kontrolerami stricte blaszakowymi). A wszystko to w grze robionej stricte pod PC. Za chwile zacznie się "tłumaczenie" co mógł mieć na myśli, bo przecież nie to, że akurat jemu się po prostu lepiej gra padem ;-) Na pewno musi być w tym jakieś drugie albo i trzecie dno, jakiś tajny przekaz, który pojmie tylko elita :).

Przewiduje shitstorm na kilka stron + wykłady o precyzji myszy& zajebistości klawiatury, tadycyjnie też temat zejdzie na opinie jak to padem kiepsko się gra w FPSy (plus teksty o "milionach much"), a może nawet i zahaczy o wojny platformowe - "zgarbiony" pecetowiec vs "rozpostarty na kanapie z piwem" konsolowiec ewentualnie MEGA HIPER ZAJEBISTA grafa na PC vs bieda z nędzą i pikseloza że aż oczy bolą na konsolach. Później zacznie się licytacja, kto ma lepsze i bardziej "inteligentne" gry.

Jak to zawsze w takich tematach, a wszystko przez to, że ktoś tam preferuje pada i koniecznie trzeba było o tym napisać newsa, choć prawdopodobnie nawet ten przysłowiowy pies z kulawą nogą ma na to wywalone ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć sam grając np w TQ żałowałem, że twórcy nie dali opcji gry na padzie.
Każdego H&Sa da się pod pada rozpisać, a mnogość skilli - bez przesady, wszyscy korzystamy i tak z kilku na krzyż na raz, do tego starczy adekwatne krzyżakowy interfejs odpalany np triggerem [LT/RT - wyskakuje transparenty krzyżakowy IF z czterema dowolnie przypisanymi skillami, opcjonalnie pod jeden trigger można dać jeden taki krzyżak i pod drugi identyczny - mamy banalnie zrobiony patent na przypisanie 8 skilli do dowolnej aktywacji w każdej chwili]

Ale tak jak piszesz - "flejm" poleci pewnie lada chwila bo niektórym nie przetłumaczy.


P.S.
Wcale bym nie był zdziwiony gdyby D3 dostało z marszu w dniu premiery w konfiguracji możliwość gry na padzie co więcej był bym całkiem zadowolony, sam lubię w niektóre gry na blaszaku rozciągnąć się z padem na kanapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 10:31, Zdenio napisał:

W D3 na same umiejętności potrzebujemy 6 przycisków,
trochę byłby z tym problem na padzie ;f

Banal. Mozna to zrobic tak samo jak w Dungeon Siege, Dragon Age 2 czy Deathspank - kombinacja z triggerem. O kurde, przypadkiem wymienilem trzy H&S, w ktorych dalo sie oblozyc pada. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że da się bez problemu sterować padem w H''n''S udowodniły gry jak choćby Baldur''s Gate na ps2. Najbardziej mnie ciekawi jak rozwiązą używanie skilli i pasek skrótów. :) Pada od x360 mam to będę mógł się przekonać na własnej skórze. Jednak trzeba pamiętać, że takie wypowiedzi są gruntownie planowane i mają za zadanie przyciągnąć nowe grono odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że o padzie wspomnieli jedynie przy X360. Czyżby oznaczało to, ze PS3 dostanie, oprócz pada, obsługę Move ?

To byłby niezły pomysł, Move świetnie by sobie poradził w takiej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy o sterowaniach są po prostu jałowe. Zauważyłem, że sensowny stosunek do klawiatury i myszki vs pad mają tylko osoby, które grają na kompach i konsolach, i żadne sterowanie im nie przeszkadza.

Jeśli świetnie gra się w FPS na padzie (a gra się rewelacyjnie), to czemu nie w Diablo ? W Dragon Age świetnie się grało na padzie, skille/opcje były wybierane za pomocą okręgów umiejętności.

Dla przykładu- mamy 6 umiejętności, możemy je przełączać lewym i prawym trigerem (L1, L2) a używać klasycznie, przyciskami. Jest jeszcze cała masa innych konfiguracji. To jest tak proste, że szkoda w ogóle o tym pisać.

Dajcie spokój wojenkom o sterowanie i skupcie się na jaraniu się faktem, że Diabeł wyjdzie na konsole.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 10:36, Henrar napisał:

Oho, inb4 "Diablo 3 to konsolowy gniot", "Blizzard się zaprzedał", "to obraza dla PC
Gamingu", itd, itp, itwn.

Już nawet mam kilku kandydatów z forum, którzy na pewno zrobią o tym wykład na kilka
stron...



Hahahahaha, dokładnie. ;D Chociaż mogłeś nie prowokować do dyskusji, zabawniej byłoby gdyby wynikła ona bardziej naturalnie. ;(

Ja chętnie bym zobaczył i przetestował Diablo III na PS3. Jeżeli taka wersja by się ukazała, to raczej zrezygnowałbym z wersji PC, na konsoli gra większość moich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, a co zrobić, jeżeli u mnie podstawowymi kontrolerami są i pad i myszka i klawiatura? Diablo 3 spokojnie widzę grając na padzie z komputerem podpiętym do wielkiego telewizora. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na konsoli, gram na pc, nie mniej w FPSy grania na padzie sobie nie wyobrażam, podobnie jak z kolei w fifie grania na klawiaturze :)
Pewne rzeczy są mniej lub bardziej wygodne dla danej osoby [ty lubisz grac w fpsy padem, mnie by trafił szlak, różnica polega na tym, że ja o wyższości i niższości w przeciwieństwie do wielu oszołomów nie napisze bo takiej nie ma :) Jeden lubi rybkę drugi pipke i tyle]

Tu nie chodzi o to kto ma sensowny stosunek do batalii pad vs klawa + mysz, tylko o to kto ma sensowne postrzegania świata, bajdurzenie, że ten a ten kontroler jest lepszy od tego czy tego to imho głupota, jeden wymiata na padzie, drugi na klawiaturze, tak go natura stworzyła i tyle.


@Sebo1020


Spokojnie, temat jeszcze młody a wojownicy o wolność i prawdę wasza i naszą jeszcze się nie obudzili, daj im trochę czasu [założę się, że jak tu wbije wieczorem po pracy to będą już najmniej ze 3-4 epistoły i przynajmniej 1-2 rozprawki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować