Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Spoiler

Już w dwójce mogła stać się krzywda ;>

Czy ja wiem... niektóre są ładne, ale jak widzę Triss i ona zaczyna gadać to mam ochotę zamknac jej twarz raz na zawsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No głos to rzeczywiście mogła mieć delikatniejszy. ;D Ciekawe kto będzie podkładał Yen, jak dla mnie pasowała by Anna Dereszowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 17:52, niko888 napisał:

No głos to rzeczywiście mogła mieć delikatniejszy. ;D Ciekawe kto będzie podkładał Yen,
jak dla mnie pasowała by Anna Dereszowska.


A może ta Jenefer co była w polskim serialu Wieeźmin, jak je tam...Grażyna Wolszczak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do aktorki nic nie mam ale za bardzo by mi się kojarzyła z tym niewypałem jakim był film/serial Wiedźmin. Bo nie oszukujmy się twórcy porwali się "z motyką na słońce" i wyszło jak wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 19:48, Thalanthas napisał:

Rude za młodu to takie brzydkie kaczątka, ale jak wejdzie w wiek 18+ bądź czasem nawet
mniej to rzadko kiedy nie ma na co popatrzeć.

Rację masz, ale post wyrwany z kontekstu średnio jest związany z tematem i się uśmiałem przeczytawszy go po otwarciu forum xD
Ja tam bym widział jako Yennefer Magdalenę Różczkę. Chociaż jakby miała być faktycznie taką nieznośną flądrą jak ktoś wspomniał, to Grażyna Wolszczak byłaby w sam raz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie widzę wpisy komentarzy pod świeżym tematem o Wiedźminie 3 Dziki Gon, że ludzie są niezadowoleni z rozwiązania a mianowicie uwalnianie działania eliksirów o wybranej porze. Zniszczy naturalność związaną z fantastyką Geralta jak i sprawi, że gra będzie niczym zwykły RPG, niepotrzebnie ułatwi całą grę i znudzi.
Cały wspaniały projekt zostanie jakąś domieszką zniszczony. Rozmawiałem z Robenem na gg.
Już kiedyś proponowałem aby przekazał moje sugestie związane z grą. Obecnie na brak kontaktu proponuję aby zrobić petycję o to aby przywrócić stary styl działania eliksirów i zaznaczyć żeby następne projekty nie burzyły naturalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wypijam 7 piwek w knajpie a potem spacerkiem normalnie i jak już jestem w domciu to załanczam sobie efekt :)
Wydaje mi się że to naturalne dosyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy rzucić temat na redditcie, ludzie to podłapią, a RED-zi nie mają w zwyczaju ignorować aż tak licznego głosu fanów.Wtedy to ma sens i może przyniesie to jakieś zmiany. Sam nie mam za bardzo zdania na ten temat. Brzmi to średnio w porównaniu do tego co było w dwójce, ale musiałbym to zobaczyć w akcji. To co wydaje się słabe na papierze, może być niezłe w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najbardziej naturalnym rozwiązaniem (wiem, że sprzecznym z książką) było to zastosowane w jedynce. Przygotować miksturki, zawiesić na pasku i pić w miarę potrzeby - nawet podczas walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 06:48, Abi_Dalzim napisał:

A dla mnie najbardziej naturalnym rozwiązaniem (wiem, że sprzecznym z książką) było to
zastosowane w jedynce. Przygotować miksturki, zawiesić na pasku i pić w miarę potrzeby
- nawet podczas walki.

Fakt to było zdecydowanie bardziej wygodne i wcale nie ujmowało gameplayowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że ktoś się machną w tłumaczeniu tego systemu picia eliksirów, bo brzmi zbyt bezsensownie by był prawdziwy. A może to dziennikarze się machneli gdy słuchali prezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 13:02, Thalanthas napisał:

A ja mam wrażenie że ktoś się machną w tłumaczeniu tego systemu picia eliksirów, bo brzmi
zbyt bezsensownie by był prawdziwy. A może to dziennikarze się machneli gdy słuchali
prezentacji.


W każdym serwisie jest tak samo. Nie mam konta na redkicie, dlatego ktoś jeśli konto tam, niech założy temat w podobnym roszczeniem. Ułatwianie gameplayu nie sprawil fajniejszej gry.
Do łatwiejszej gry jest wybór poziomu trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 23:07, niko888 napisał:

Jeżeli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi to owszem, na koniec dwójki występuje pewna
kanoniczność, podobna do tej o której wspomniałeś z wyborem między Triss a Shani. Jednak
skutki nie są tak widoczne przynajmniej w drugiej części. ;)

No dobra, to skoro na skali kanoniczności przy zakończeniu jedynki Triss >>> Shani, to teraz moje pytanie ponawiam: co jest najbardziej kanoniczne na koniec dwójki?

Spoiler

Roche czy Iorveth? Triss czy Anais/Philippa? No i co z Leto?


Nie chciałbym, aby mój wybór na koniec W2 został potraktowany jak wybór Shani na koniec W1 (o, wybrałeś Shani... to spoko, ale trzeba było brać Triss :P).

I kolejna sprawa, skoro jesteśmy przy sugestiach graczy. Czy Redzi zareagowali jakoś w sprawie ułationego zgłaszania się po kolekcjonerki W3 dla posiadających już poprzednie części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nic z tych co wymieniłeś a jak coś to

Spoiler

Roche/Triss lub Iorveth/Triss

wtedy konsekwencje są różne załóżmy
Spoiler

wybierasz Rocha to ratujesz Anais, wybierasz Iorvetha to zajmujesz się Filippą

. Co do Letho to jak kto chce, wybór mamy bez względu na to kogo wybraliśmy w 3 akcie. ;)


Ja o sprawie z kolekcjonerkami pierwsze słyszę, ale fajnie by było jakby osoby z poprzednimi częściami miały łatwiejszy dostęp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 22:03, niko888 napisał:

Ja o sprawie z kolekcjonerkami pierwsze słyszę, ale fajnie by było jakby osoby z poprzednimi
częściami miały łatwiejszy dostęp. :)

o! o! nie chciałbym przegapić trzeciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 21:23, Rebal napisał:

Wszędzie widzę wpisy komentarzy pod świeżym tematem o Wiedźminie 3 Dziki Gon, że ludzie
są niezadowoleni z rozwiązania a mianowicie uwalnianie działania eliksirów o wybranej
porze. Zniszczy naturalność związaną z fantastyką Geralta jak i sprawi, że gra będzie
niczym zwykły RPG, niepotrzebnie ułatwi całą grę i znudzi.


A czy takie rozwiązanie uniemożliwi Ci włączenie efektu eliksiru zaraz po wypiciu? Oczywiście że nie. Możesz więc samodzielnie odgrywać rolę. Zaproponowanie rozwiązanie jest fuzją wariantów W1 i W2. W dwójce z alchemią był ten problem, że eliksiry działały dość krótko i efekty mogły się skończyć zanim dobiegło się na miejsce lub nawet w trakcie walki. Ograniczeniem były też momenty, kiedy nie można było medytować z uwagi na dynamikę wydarzeń i specyfikę miejsc. Z kolei w W1 eliksiry działały zdecydowanie za długo (8h!? Gimme a break). Tak czy siak myślę, że powinniśmy poczekać na gameplay, gdzie będzie dokładnie pokazane, jak to działa.

Dnia 18.02.2014 o 21:23, Rebal napisał:

Obecnie na brak kontaktu proponuję aby zrobić petycję o to aby przywrócić
stary styl działania eliksirów i zaznaczyć żeby następne projekty nie burzyły
naturalności.


Poprzednie rozwiązania miały spore wady natury gameplayowej - pytanie, czy warto poświęcać gameplay, by było dokładnie tak jak w książkach. Jeśli brakuje Ci sensownego uzasadnienia, to znajdę je: wyobraź sobie, że zażywasz eliksir łagodny (np. jaskółkę) - zaczyna on działać powoli i ma bardzo łagodny przebieg. Taki efekt można by zasymulować włączeniem działania po dłuższym czasie. W przypadku eliksiru agresywnego (mocno toksycznego, ale też i zwiększającego możliwości ofensywne) można by włączyć działanie minutę po wypiciu. Ergo wszystko jest kwestią podejścia. Moim zdaniem to rozwiązanie ma jedną podstawową zaletę, a mianowicie elastyczność - dzięki niej można lepiej zarządzać alchemią, a to jest bardzo ważne, jeśli ktoś się skupi szczególnie na tym aspekcie.

A poza tym - użytkownicy oficjalnego forum czuwają, więc żadne petycje potrzebne nie są. Narzekań jest pod dostatkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 12:20, Vojtas napisał:

a mianowicie elastyczność - dzięki niej można lepiej zarządzać alchemią, a to
jest bardzo ważne, jeśli ktoś się skupi szczególnie na tym aspekcie.


Brzmi to jak naciskanie jednego klawisza podczas nawalanki w zwykłym slashu.
Irracjonalne posunięcie. Tak jak bym się napił piwa i wybrał sobie, że gdy już nie będę kierował samochodem to wtedy mogę wybrać sobie że będzie mi szumieć bo kiedyś bęzie musieć a nie można tego odkładać w nieskończoność bo jak się uzbiera większa dawka to się otruję. Ten pomysł zabije sentymentalizm.
W I części Geralta było naciskanie jednego klawisza by wiedźmin wykonywał manewra ataku. Ten sam ciągle powstarzający się taniec animacji. Przyprawiało frustrację. W II części już nie było tak samo, musiał być odskok, unik, ciężki cios albo dwa lekkie, znak, rzut petatdą, itd.. Na wysokiej trudności na chamca się nie dało walczyć jak w jedynce. W trójce ma być jeszcze trudniej i skomplikowanie więc uważam to za zaletę.
Sentymentalizm, atmosfera to n1 w każdej grze o której świadczy że jest warta uwagii - czyli wciągająca, grywalna i sprawiająca że powracasz po jakimś czasie. Dobry film ogląda się nie jeden raz. Choć zgadza się, kwestia podejścia. Niektórzy wolą hack slashowy easy level i takie coś z eliksirami im podejdzie. Naciskasz cały czas atak, gdzie im szybciej to tym lepie, inni wolą level nightmare gdzie im szybciej będziesz naciskał jeden klawisz to tym szybciej zginiesz, jest potrzeba coś więcej niż jeden klawisz myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł zwiastun do Dragon Age, a o Wiedźminie ani widu ani słychu. Gameplay widzieli wszyscy oprócz graczy.

A co tam się dzieje na oficjalnym forum to prawdziwy cyrk, brygada klakierów prześciga się w wynajdywaniu wymówek i usprawieliwianiu dewelopera :) nie można powiedzieć słowa krytyki, bo zaraz zaczyna się dzielenie włosu na czworo.

Dziwny marketing, moim zdaniem, ale może jest w tym jakaś metoda, zobaczymy czy im się to opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się